Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mary55

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hvala crnokosa na informaciji! Dobre vijesti 😉

  • Deleted user

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Nema na cemu.jesi uspjela pitati u skoli za upis djeteta?

  • mary55

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Nisam jos..
    Javlja im se sekretarica, vjerojatno su na godisnjem, pa cemo pokusati ovaj tjedan 😉

  • Deva

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Gogaa_V

    Deva

    Pozdrav drage mame!
    Ne znam da li sam na pravom mjestu ali imam jedno pitanje. Majka sam devetomjesecnog djecaka. U Njemackoj sam tri godine. Nisam nikada radila ovdje,boravisnu dozvolu imam na osnovu supruga koji je drzavljanin Njemacke. Od rođenja naseg sina nasi su odnosi zahladnili i usuđujem se reci da je nas zajednicki zivot postao pakao. Ne postoji tema o kojoj mozemo razgovarati da se ne zavrsi svađom. Jako mi je zao djeteta i ne znam sta dalje. Da li je neka mama prosla kroz razvod ovdje? Kakva prava ima? Gdje se obratiti za neki pravni savjet?
    Znam da mi je situacija totalno nezavidna,imajuci u vidu moju finansijsku ovisnost o suprugu i plasim se najgoreg- gubitka starateljstva nad djetetom. Pozdrav i oprostite ako sam ovdje “zalutala” .
    Pozdrav! Neovisno o tvojoj finans. ovisnosti ti imaš pravo da se razvedes od supruga, pogotovo ako je prisutno psihicko maltretiranje. Tek tada ima da se naplaća. Mozes da tražiš pomoc od države (gdje postoji mogućnost da ti ponognu sa stanom potragom posla,) moj savjet je da se javis u Caritas obavezno i kazes svoju situaciju, zatim u udrugu žena (ne znam u kojoj si pokrajini u Njemackoj). Isto tako bilo bi dobro da poznaš jezik i da se zaposlis dok ti dijete npr bude u jaslicama. To moze biti i neki mini job za početak. Isto tako nadam se da primas 350 eura od države kao majka (neovisno da li si radila ili ne, i djeciji dodatak od 210 eura (od ove godine). Vjerujem da si se poturdila da dobiješ bar to, obzirom da ne radis, imaš pravo na ta primanja. Isto tako u slucaju razvoda muz bi trebao placati alimentaciju. Ako imas boravak ili vizu predpostavljam na 5 godina, niko ti taj boravak ne moze uskratiti do isteka, plus na osnovu djeteta mozes tražiti državljanstvo. Ne bih ulazila u to zasto nisi ostvarila radni odnos u 3 godine, ali mozes ispraviti gresku sada i zapoceti novi zivot kakav mislite da zaslužuje sa svojim djetetom.
    P.s bicu slobodna da napišem savjet licni. Ja sam uvijek za to da se brak održi, i vidite ako postoji ikakva mogućnost da obnovite odnos sa partnerom. Ako bas nema šanse onda u svakom slučaju bolje i razvedena nego u losem braku. Nadam se da sam pomogla. Sretno!


    Hvala Vam  puno na odgovoru,kao i savjetu. 
    Ja sam u pokrajini  Hesen i rado bih kontaktirala udrugu zena, ukoliko postoji u ovoj pokrajini. Taj podatak nisam znala. Pozdrav i hvala jos jednom.  

  • Jopa123

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Moze pristupnica za bipo klub ja sam ga trazila ali nema ga na stranici bipo klub 

  • Slavi2019

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Zdravo svima.Nova sam ovde i molila bih vas za savjet i pomoc.Da li neko ima iz Homburga.Trebam na Uni Klinik u Homburg a neznam pricat.Imam probleme u trudnoci pa zato moram tamo.A drugo me zanima za savjet.Posto sam pitala za posao i primili su me u starackom domu da radim kao pomocna negovateljica a sada sam ostala trudna a potpisala sam ugovor sta da radim da li da idem i kad da im kazem za trudnocu.Ja se dobro osjecam samo sto moram primati imunogloboline u trunoci da bi se rodilo zdravo dijete.Duga prica al eto.Pa ako mozete da mi pomognete bila bih zahvalna.Znaci Homburg ne Hamburg.Lijep dan vam zelim

  • Avatar LunaMia

    LunaMia

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav ženice… ja sam majka dviju djevojčica, jedna ima 10, a druga 1 godinu, u Njemačkoj smo 3 godine, pa se evo učlanjujem u grupu, hehehe 🧚‍♀️

  • Avatar LunaMia

    LunaMia

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Slavi2019

    Zdravo svima.Nova sam ovde i molila bih vas za savjet i pomoc.Da li neko ima iz Homburga.Trebam na Uni Klinik u Homburg a neznam pricat.Imam probleme u trudnoci pa zato moram tamo.A drugo me zanima za savjet.Posto sam pitala za posao i primili su me u starackom domu da radim kao pomocna negovateljica a sada sam ostala trudna a potpisala sam ugovor sta da radim da li da idem i kad da im kazem za trudnocu.Ja se dobro osjecam samo sto moram primati imunogloboline u trunoci da bi se rodilo zdravo dijete.Duga prica al eto.Pa ako mozete da mi pomognete bila bih zahvalna.Znaci Homburg ne Hamburg.Lijep dan vam zelim


    Koliko je meni poznato, možete raditi bez problema, ali trebalo bi im reći… jedino, kad bi otišli na porodiljni 6 tjedana prije termina poroda, a ugovor još traje, upitno je hoće ga produžiti… 😏 uglavnom ne produže nego primate onih 300-ak € porodiljne naknade

  • Slavi2019

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja imam ugovor od 15 avgusta pa godinu dana ali 6 mjeseci je probni rad pa sad sama neznam.Idem u cetvrtak da radim pa prvi slobodan dan koji budem trazila onda da im kazem.Hvala vam na odgovoru.I jos ako ima ko iz Homburga.Lijep pozdrav

  • Maristella

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Lijepi pozdrav svima, nadam se da ne smaram tematikom no tek danas saznajem za ovaj forum i nisam stigla citati i pronaci ako je netko ranije ponudio odgovore na moja pitanja. Unaprijed hvala na razumijevanju i pomoci. Zivim u Stuttgartu od ozujka ove godine. 

    Ako netko ima iskustva s prirodnim izbacivanjem posteljice nakon spontanog u ranoj trudnoci umjesto kiretaze, molim neka pise. Ovdje to nazivaju abwarten, i mada citam o puno zena koje se odluce za takvo sto (ja sam u srpnju morala na uzv u 6 tjednu trudnoce i pregledala me je 2 min da bi ustanovila praznu posteljicu, pa sam se potajno nadala da je plod premalen da ga vidi u onom preletu a ne pregledu ultrazvukom, te sam odlucila cekati a ne na kiretazu)  moja ginekologinja (koju sam jedino uspjela naci da me primi trudnu prije rujna), kad je kod mog drugog pregleda shvatila da zelim cekati, pocela je dizati ton na mene kako imam ja pravo umrijeti ovdje ne moze mi nitko zabraniti jer je Njemacka slobodna zemlja, jeste da svi rade kiretazu ali ja ne moram, bla bla evo ti uputnicu za bolnicu i ajde ca. Doslovno me izbacila iz ordinacije. Nije mi uzela uzorak krvi da mi provjeri hcg vrijednosti u ovom stadiju. To je bilo u petak. Jutros zovem bolnicu da vidim gdje mogu dobiti savjetovanje, pojasnim situaciju, pitam kome se mogu obratiti za savjetovanje - nemaju termina prije 9og mjecesa i kazu da bi bilo najbolje da idem na hitnu za kiretazu i kako im nije jasno sto zelim. 

    Ok mozda s jedne strane i jeste nerazumno od mene da ne zelim brzi medicinski zahvat koji ce me rijesiti prazne posteljice. S druge strane stalno razmisljam o tome koliko je neprirodno da ti kiretom struzu maternicu koja ima sposobnost da se sama oljusti i obnovi. S trece strane ovo me je psihicki ostavilo sravnjenu sa zemljom, ne znam kako se nositi s tim da idem da me uspavaju i sastruzu i zbilja bih voljela porazgovarati s nekim strucnim tko ce mi bez vikanja i s malo strpljenja pojasniti sto stoji preda mnom.  Pa tako dolazim do konkretnog pitanja -  zna li netko u Stuttgartu dobrog ginekologa koji je spreman razgovarati s pacijenticom i biti potpora ( i mogu li na svoju ruku promjeniti ginekologa tek tako)? 

    Hvala unaprijed i svako vam dobro

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.