Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Emmy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pandica1510

    Rahela nemoj slusati uopce takve savjete, to su gluposti. Ako je itko u njemackoj zasticen onda su to majke i trudnice. Mi zivimo u jako malenom stanu i jednom sam rekla muzu kako se bojim da ce nas gazda izbacit a muz mi je rekao doslovno ovako "ljubavi mi smo u njemackoj, prije ce se desit da gazdi Angela Merkel dode p..k.. nego sto ce mo mi sa bebom zavrsit na ulici".. ;) ako ti i decko niste u braku znaci to ispada da si ti samohrana majka a ovdje u njemackoj takve majke dobiju odmah stan od grada i nekih 500e mj + djecji. Znam to jer meni jedna bliska osoba tako zivi ovdje. Ako ne znas njemacki neka ode netko s tobom i prijavi te za stan tamo kazes kad ti j termin i sve oni te smjeste u stan i sve ti plate i zdravstveno naravno i jos dobijes novaca, naravno ti u tom stanu moras zivit sama tj decko moze biti kod tebe ali ako netko dode u kontrolu ili ako vas netko prijavi gubis sva ta prava. Kad se vjencate i situacija bude bolje mozete otici iz tog stana ili nastavit zivjet u njemu ali ga sami placat. Vjeruj mi ovdje su trudnice zastice puno vise nego sto mozes i zamislit..

    Mene isto zanima kako mogu doci to socijalnog stana i kome se obratit…jer smo ne vjencani i decko je u Bosni ceka dokumente tako da ja sam s roditeljima 6 nas je u dvosobnom stanu…za tri mjeseca imam termin a jos ne kupujem stvari za bebu jer ih nemam gdje stavit.Ne znam vise koga da pitam i gdje da trzazim makar jednu sobicu.Ako znate konkretno gdje se obratit pomozite mi….hvalaa i pozz

  • MM2245

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Curke,Jel znate mozda sto o slucaju kada istovremeno daju novac i Awo i Diakonie?Sto u tom slucaju?

    Ljubek-zubek 2.2.2014.
    Misic-pisic 4.5.2016.
    Ljubicica 12.10.2017.

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Ninche dobro smo. 3i pol mjeseca je njoj,a izgleda mi da je carski bio prije godinu dana....stvarno se sve brzo zaboravi. Jucer smo imali U4 i drugu vakcinu,nikakvu reakciju na vakcinu nije imala. Mi idemo sredinom desetog opet dole. Imamo svatove i ostajemo do prvog mjeseca. Upjeli smo rijesit da U5 uradimo 5-6 dana nakon tog njihovog roka,a trece cijepivo ce dobit prije puta. :) 
    Nazalost,dojenje nam je spalo samo na 2puta dnevno ostalo je AD. Bas mi je tesko to bilo, osjecala sam griznju savjest,ali sta mogu sad je tako. Mlijeka jednostavno nemam. Tjesi me sto je tri mjeseca bilo uredno dojenje i evo jos ovo malo sad sto dobiva....od poroda je narasla 13cm i dobila 3kg. Sad je 6480g i 66cm.
    Kako je tvoj mali? I kako se zove? Pretpostavljam da si na ljetnim pisala,ali sam zaboravila :/

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Ako se dobro sjecam Pandicin je David....illi sam pomjesala vise ne znam....puno vas je bilo nisam pisala ali sam sve redovno s velikim interesom citala 
    Emmy i MM stvarno vam ja ne znam to....

  • Slatkica_m1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Nova sam ovdje. Citam i citam ali se ne snalazim. Moj suprug je otisao u njemacku tocnije hanover prije 3 mjeseca. Prijavljen i osiguran. Ja trebam roditi drugo dijete 15.11. Mi je termin. Ali jos nisam tamo. Mi tek idemo oko 5.10. to je oko mjesec dana prije termina. Ovdje obavljam sve preglede dok neodem. Mene sad zanima dali je prekasno idem, jer tek smo nasli stan. I kad odem sta mi je prvo ciniti? Hvala

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Slatkica u svakom slucaju prvo trebas zdravstveno rijesit,ali trebas bili odjavljena sa HZZO-a.
     Ja sam rodila na carski pa sam dobila od svoje doktorice uputnicu za razgovor u bolnici. I ti izaberes u kojoj bolnici zelis rodit.Pretpostavljam da je ista procedura i sa prirodnim. To je sto se poroda tice,ali prije ti treba zdravstveno.
    E sad...ja sam na zdravstvenu cekala mjesec dana,ali sam dobila bila potvrdu da sam osigurna i da je kartica u izradi. Najbolje bi bilo da vec sad mozes predat pa da imas sve sredjeno kad dodjes, jer po mom misljenju to ti je vec sve na knap. A da sad predas treba ti i potvrda o prebivalistu iz D. Najbolje da dodjes na dva dana,ako imas mogucnost, prijavis se i predas za to sve i kad dodjes da ti je vec sve spremno. Jer bi trebala cim dobijes potvrdu za zdravstveno nac ginekologa i dogovorit termin. Problem je sto ih ima pa krajem godine ne primaju nove pacijente. Ja sam lani cekala na prvi termin mjesec dana. Ako sam nesto pogresno rekla neka me cure isprave. Mislim da su to prve stvari sto bi trebala odradit. Nadam se da sam malo pomogla.

  • Liviv

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok cure :) i ja sam nova ovdje ... saznala sam da sam vec mjesec dana trudna i cekam svoj prvi pregled :D 
    zivim u Hamelnu...malo iznad sam vidla isto jednu Anu iz Hamelna pa neka se javi :)

  • Liviv

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Anamarija26

    Pozdrav svima ❤
    Ja sam Ana i živim u Hamelnu 😘
    Imam curica od godinu dana…i saznala sam da sam trudna,otprilike 3 tj…
    Zanima me kakva je tu procedura pregledima u trudnoći naspram hrvatskoj…
    Uglavnom nisam još bila na pregledu ipak je još rano…pa me zanima unaprijed.. i da li ima koja mama ili trudnica blizu mene… za kavicu i druzenje..

    Isto trudna,isto se zovemo i zivim u Hamelnu..javi see :D

  • Slatkica_m1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Skocki5

    Slatkica u svakom slucaju prvo trebas zdravstveno rijesit,ali trebas bili odjavljena sa HZZO-a.
    Ja sam rodila na carski pa sam dobila od svoje doktorice uputnicu za razgovor u bolnici. I ti izaberes u kojoj bolnici zelis rodit.Pretpostavljam da je ista procedura i sa prirodnim. To je sto se poroda tice,ali prije ti treba zdravstveno.
    E sad…ja sam na zdravstvenu cekala mjesec dana,ali sam dobila bila potvrdu da sam osigurna i da je kartica u izradi. Najbolje bi bilo da vec sad mozes predat pa da imas sve sredjeno kad dodjes, jer po mom misljenju to ti je vec sve na knap. A da sad predas treba ti i potvrda o prebivalistu iz D. Najbolje da dodjes na dva dana,ako imas mogucnost, prijavis se i predas za to sve i kad dodjes da ti je vec sve spremno. Jer bi trebala cim dobijes potvrdu za zdravstveno nac ginekologa i dogovorit termin. Problem je sto ih ima pa krajem godine ne primaju nove pacijente. Ja sam lani cekala na prvi termin mjesec dana. Ako sam nesto pogresno rekla neka me cure isprave. Mislim da su to prve stvari sto bi trebala odradit. Nadam se da sam malo pomogla.

    Hvala. Prijavu vec imam gore. Sad neznam kako ide za zdravstveno. Suprug ce sutra otici pa ce se raspitati. A zar te neprimi ginekolog koji je u bolnici. Nisam znala da treba traziti svoga. 

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Slatkica_m1

    Skocki5

    Slatkica u svakom slucaju prvo trebas zdravstveno rijesit,ali trebas bili odjavljena sa HZZO-a.
    Ja sam rodila na carski pa sam dobila od svoje doktorice uputnicu za razgovor u bolnici. I ti izaberes u kojoj bolnici zelis rodit.Pretpostavljam da je ista procedura i sa prirodnim. To je sto se poroda tice,ali prije ti treba zdravstveno.
    E sad…ja sam na zdravstvenu cekala mjesec dana,ali sam dobila bila potvrdu da sam osigurna i da je kartica u izradi. Najbolje bi bilo da vec sad mozes predat pa da imas sve sredjeno kad dodjes, jer po mom misljenju to ti je vec sve na knap. A da sad predas treba ti i potvrda o prebivalistu iz D. Najbolje da dodjes na dva dana,ako imas mogucnost, prijavis se i predas za to sve i kad dodjes da ti je vec sve spremno. Jer bi trebala cim dobijes potvrdu za zdravstveno nac ginekologa i dogovorit termin. Problem je sto ih ima pa krajem godine ne primaju nove pacijente. Ja sam lani cekala na prvi termin mjesec dana. Ako sam nesto pogresno rekla neka me cure isprave. Mislim da su to prve stvari sto bi trebala odradit. Nadam se da sam malo pomogla.
    Hvala. Prijavu vec imam gore. Sad neznam kako ide za zdravstveno. Suprug ce sutra otici pa ce se raspitati. A zar te neprimi ginekolog koji je u bolnici. Nisam znala da treba traziti svoga.

    Kad ti dodjes s bolovima primi te onaj ko je u bolnici. Ali se ovdje na obicne preglede ide u njihove prakse ne ide se u bolnicu. I trebas imat svog nekog ginekologa. Kad sam se ja prijavljivala u bolnici trazili su mi tko je moj ginekolog. Zato mislim da ga moras imat.
    A u svakum slucaju si u prednosti jer imas prijavu ovdjr,ako nista brze ce ic. :) Sretno! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.