Ljetne bebice 2019.god.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nena1986

    nena1986

    Broj poruka: 956

    Prijavi adminu

    Ivonne

    nena1986

    Ivonne

    Večer cure 😍
    Mene su počeli šavovi opasno zatezati, sad ih baš osjetim. Na trudnoći sam napisala da je bolje kad pukneš nego kad te i režu😂 bar mogu sjedit, ali počelo zatezati.
    Ragade su mi odvratne, krvave, danas se malena napila i krvi i bljuckala ju van, nije lijep prizor. Ali sve bolje doji pa se nadam da će brzo ovo zacijeliti. Cijelo vrijeme su na zraku, mažem s multi mam i sa svojim mlijekom.
    Hvat joj je kod dojenja dobar samo u jednom trenutku napravi cvok što je dovoljno da napravi štetu na bradavici.
    Kako se vi držite?

    Evo mi smo u fazi skoka u razvoju… dakle visi na cici već drugi dan (I noć) 😥. Do sad bi odspavala 2-3 sata u komadu, sada jedva sat i to ako… Pomalo smo koma… 😂 Ragade smo brzo riješili. Dojim je samo na lijevu cicu, mislim da će mi otpasti. Kad dojiš na dvije, bar jedna stigne odmoriti, ovako nema odmora 😂. Šavovi su mi otpali svi, nakon jedno 10-15 dana… isto kao I tebe, nije strasno boljelo.

    Samo dojiš? Onda ta sisa ima hiperprodukciju 😂😂
    I moja je u nekom skokicu samo sise mijenjam ali nešto i odspava
    Jel kod vas onaj skok s 3 tjedna?
    Mene taj dotukao s malim. Samo sam dojila, bila sam sama i nisam stizala ni jest


    Baš taj, sa tri tjedna… doslovno visi, hodam posvuda s njom prikvačenom, muž umire od smijeha 👌😂. Ma sisa ja čudo! Zakmeči, prikvačiš je i mir. Sinoć i danas evo malo bolja situacija… Jedem jednom rukom, ako trebam dvije, odložim je na 10 sekundi, potrpim malo plača, pa opet iznova. Sva sreća pa znaš da neće zauvijek tako, da tako mora biti, i to je to. 
    Morat ću uzeti nešto za te hemiće… hemopropin je čini mi se na bazi propolisa, probam nabaviti jer boli ludo… sva sreća da mi se nisu pojavili ranije, imala sam i tamo jedan šav, a da sam još imala I hemoroide 😥😥😥, bilo bi stvarno grozno. 

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Kako si zaliječila ragadu?
    Bila je krvava i veća?

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Drage mame, posto ste izisle vec iz bolnice, imam pitanje za vas. Buduci da bebi jos ne otpadne pupak a pusteni ste iz bolnice, smije li se bebi oblaciti hlacice? Cula sam da hlacice navodno stisnu bebin pupak pa se ne preporucuju dok ne otpadne. Smije li se onda beba obuci u npr.  bodi i duge hlace za izlazak iz bolnice? Jesu vam sestre ili patronazne stogod o tom rekle? 

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    U bodiju i hlacicama je izašla van iz bolnice. Nisu ti to hlače s gumom, bar kod takvih malih beba nisam vidjela pa da ih to stegne u struku di je pupak.  

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar nena1986

    nena1986

    Broj poruka: 956

    Prijavi adminu

    Ivonne

    Kako si zaliječila ragadu?
    Bila je krvava i veća?


    Krvava, kružno oko bradavice. Mazala sam svojim mlijekom i sušila na zraku i naizmjence mazala sa Purelanom, njega ne moraš ispirati prije dojenja. One jastučiće za dojenje sam odmah maknula (koža ne diše, koma su! ) i stavljala sterilne gazice, one koje sam uzela za pupak Luciji… za 3,4 dana mi je tek bilo bolje… sad je super, jedino što su mi još uvijek bradavice ekstra osjetljive. Jesi ti to zalječila, ili se još boriš?

  • Avatar nena1986

    nena1986

    Broj poruka: 956

    Prijavi adminu

    Mocusa

    Drage mame, posto ste izisle vec iz bolnice, imam pitanje za vas. Buduci da bebi jos ne otpadne pupak a pusteni ste iz bolnice, smije li se bebi oblaciti hlacice? Cula sam da hlacice navodno stisnu bebin pupak pa se ne preporucuju dok ne otpadne. Smije li se onda beba obuci u npr. bodi i duge hlace za izlazak iz bolnice? Jesu vam sestre ili patronazne stogod o tom rekle?

    Mi smo izašli sa hlačicama… ali kod nas ti široko povijaju bebe pa ti tako zaštite pupak. I da te bebi hlačice ti stvarno nemaju lastike, barem većina. Ako budeš kupovala, gledaj da nema u svakom slučaju 😉

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    nena1986

    Ivonne

    Kako si zaliječila ragadu?
    Bila je krvava i veća?

    Krvava, kružno oko bradavice. Mazala sam svojim mlijekom i sušila na zraku i naizmjence mazala sa Purelanom, njega ne moraš ispirati prije dojenja. One jastučiće za dojenje sam odmah maknula (koža ne diše, koma su! ) i stavljala sterilne gazice, one koje sam uzela za pupak Luciji… za 3,4 dana mi je tek bilo bolje… sad je super, jedino što su mi još uvijek bradavice ekstra osjetljive. Jesi ti to zalječila, ili se još boriš?


    Na sred svake bradavice u promjeru po centimetar debela krvava crta.
    Dojim ju, ispravljam stalno hvat, super ona to uhvati i onda u toku podoja cokne i napravi štetu.
    Od kad sam došla doma sam u toplesu da se to sve suši. Mažem svojim mlijekom i s multi mam ali ne prolazi tom brzinom. Ragade sam dobila u srijedu i još su tu kad ona stalno otvara iste rane

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    E da osjetljivost bradavica, zrak me vrijeđa 🤣🤣

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Bok curke. Mene sise bole, peku, zivot me boli. Savovi koma. Ja nisam iz rodilista izasla na nogama koliko sam rasturena. I dalje samo lezim, ne hodam. Mislim da smo hvat na cicu savladali, ali ragade bole. Moj je u dva navrata bljucnio krv tj jednom je bas sve pobljuckano bilo crveno, a drugi put onak mali dijelovi. Dojim na obje cice iako mi hoce otpast. Cini mi se da jednu kad uhvati i prezivim pocetnih par sekundi soka, dobro podnesem. Nije mi vise onak ubitacna bol. Nadam se da je to neki znak jer placem dok dojim i grasci znoja s mene idu. Ne dojim na zahtjev nego svakih 3,5-4h. Nemrem od bolnih cica drugacije. Ova druga je i dalje u komi. Hemaci su tu. Imam osjecaj da ce mi utroba ispast ponekad. Aamo juhice jedem i povrce i tak… Uf uf uf. Trudimo se iz dana u dan. Danas nas je patronazna izvagala i dobili smo 250g od kad amo dosli iz bolnice. To me jedino motivira jer sam na rubu da odustanem od dojenja. Uzasna je to bol. I tak. Totalno sam rasturena, imala sam tezak porod, dijete mi je istraumatizirano isto i sretna sam da smo kuci jer je tesko i tu, ali je barem dom. 
    P.s. ja mazem neku gavezovu mast na ulozak pa da me malo ta rana prestane toliko bolit. Sad vec 3. dan i malo je lakse. Ali isto mi je proslo 8 dana pa imam tih par dan prednosti. Vidjela sam u tusu d su mi 2 sava otpala tak da pretpostabljam da prolazi. I dalje ne nogu sjedit…
    Curke, meni je ovo prvo dijete, kad ocvrsnu te cice konacno? Nemrem vise to izdrzat. Nisam sw obukla od kad sam dom. Cak se i s rucnikom ne brisem nego posusim na zraku samo da si ne dotaknem cickeeee

    [lilypie.com]

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Krino ti opisuješ moje stanje nakon prvog poroda. Sve isto. Ja nisam nosila dijete prvih 3 tjedna koliko je muž bio na go jer sam imala osjećaj da ce mi sve ispast dolje. Znači me je bradavica polu visila, to je bilo strašno. Trebalo mi je jedno mjesec dana da to sve zaraste. Kad ta koža na bradavici postane ko dzon imaš super dojenje🤣🤣  jesi li ti svijetlije puti? Meni su još u rodilištu rekli da ću imati problema s dojenjem. Ovaj put kad su mi vidjeli sise svi su se krstili, to su bile dvije lubenice. Na dan otpusta žena me plasila da ce se to upalit. Evo mlohave su sad sve sam to uspjela porijesavati samo te jebene ragade.  
    I da danas sam dobila dvije nove idu u krug. Takve su s malim najviše bolile.
    Krino isplati se ne odustati. I meni svaki podoj muka i znoj izbija samo ja znam da ce proći a tebe ću uvjeriti da hoce🤗 
    I da ako ti je jedna ful bolnija od druge poštedi je na način da izdojis i das mu to a na drugoj doji da ne zaboravi kak to ide. Tako sam ja zaliječila onu poluotpadnutu😂 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.