Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Sanjalica23

    Da li se vase bebe znoje prilikom dojenja? Par dana prumjetim da je malenom mokra kosica,ne previse ali iznad uha bude mokro u toku ruckanja😯 da li ima neko slicnu situaciju?

    Da im moj se znoji, pogotovo sada kada ga toplije oblacim.

  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Mame koje dojite pitanje. Kad idete u setnju i beba pocne plakati jel ju podojite vani? Ja sam opcenito za dojenje bilo gdje,al meni osobno nije bas drago dojiti vani,a i doma uglavnom dojimo lu lezecem polozaju,pa sam malo nespretna kad sjedimo.

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    evabeba

    Mame koje dojite pitanje. Kad idete u setnju i beba pocne plakati jel ju podojite vani? Ja sam opcenito za dojenje bilo gdje,al meni osobno nije bas drago dojiti vani,a i doma uglavnom dojimo lu lezecem polozaju,pa sam malo nespretna kad sjedimo.


    Ja dojim gdje stignem po potrebi. Bebi je glad = bol, pa neću valjda slušat kalo plače od boli. ;) I u autu ako je potrebno (kad stojimo na parkingu naravno). I nemam problema jer od prvog dana dojim sjedeći. Ležeći položaj mi ne odgovara. 

  • Avatar mrva2017

    mrva2017

    Broj poruka: 588

    Prijavi adminu

    evabeba

    Mame koje dojite pitanje. Kad idete u setnju i beba pocne plakati jel ju podojite vani? Ja sam opcenito za dojenje bilo gdje,al meni osobno nije bas drago dojiti vani,a i doma uglavnom dojimo lu lezecem polozaju,pa sam malo nespretna kad sjedimo.

    Ako znam da cemo biti u setnji duze onda se izdojim i ponesem. A ako idemo negdje autom onda papa u autu ciku. 
    Sto se tice znojenja, zna biti dosta mokar. Jos ima i jaaako puno kose pa se mozda zbog toga i vise oznoji.

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Mi dojimo u svim pozama i svugdje i volim lijepo namjestit sal za dojenje pa se osjecam jos sigurnije kad nas tako malo "zastitim" 
    Taj sal je najbolja stvar

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Moj neće piti iz ničega što nije sisa! Znači da ga vjerojatno i ne boli jer inače bi pio iz bilo čega moje mlijeko. Što vi mislite o tome? Da li da ga ja malo počnema navikavati na npr. kljun čašu, bočicu ili žličicu?
    Ja mu dam vani sisu ako smo daleko od doma, a ako smo tipa 5 minuta od doma pri kraju šetnje, onda mi se neda... Charmed, što ti misliš o tome, da li možda griješim?  Meni se tvoja logika čini razumna, ali opet, sjesti na klupicu 5 minuta od zgrade + još ako je mokra jer trenutno stalno pada kiša mi se čini grozno. Druga je opcija da ga ne šećem po kiši, a to mi se ne čini kao riješenje.
    Nella, nosiljka je super za ove situaciju: šetnja po kiši (s tobom je ispod kišobrana), planinarenje, šetnja po šljunku, plaće i neće se smiriti pa bi se samo nosao...


  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Meni ce isto mama cuvat djete kad krenem radit. S tri godibe ce u vrtic. Cisto da ne bude ko ja. Ja nisam isla u vrtic i nisam se bas prilagodila na skolu. Mislim isla sam u dubravu u osnovnu. A i bila sam jako povuceno djete. Nisam se bas znala borit za sebe i tak. 
    Kaj se tice klokanica ne znam jos mi je mala. A i razmazena sam jos mi je muz doma. Sljedeci tjedan cu vidjet kaj mi sve treba. 

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Sundi, nosiljka se ionak ne preporuča prije navrsena 3mj makar su kao prilagođene za novorođenčad (npr Adapt), ortoped mi je rekao da sačekamo puna 3mj, a i sad ne bi trebalo nositi dulje od 1,5h zbog pritiska na donje vene bebe jer beba visi, to mi je rekao ortoped u petak. 
    Ja sam sretna sta ce sveki čuvati malog, bitno mi je da on izađe iz pelena i da počne sam jesti. A onda vrtić i socijalizacija!


  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Sundi

    Meni ce isto mama cuvat djete kad krenem radit. S tri godibe ce u vrtic. Cisto da ne bude ko ja. Ja nisam isla u vrtic i nisam se bas prilagodila na skolu. Mislim isla sam u dubravu u osnovnu. A i bila sam jako povuceno djete. Nisam se bas znala borit za sebe i tak.
    Kaj se tice klokanica ne znam jos mi je mala. A i razmazena sam jos mi je muz doma. Sljedeci tjedan cu vidjet kaj mi sve treba.

    Moja isto ide mojima prvih par godina. Pa koliko ide bumo vidli. I ja i mm smo išli samo u predškolsu i niš nam ne fali, mislim da je do karaktera. Ok i do kvarta je (ja sam ko klinka prešla s Knežije u Dubravu živjeti i u Dubravi su svi klinci bili jako nabrijani - nisam se s njima družila :P) Kad čujem kak je u našim vrtićima (dvoje kumova radi tam), dođe mi zlo od pomisli da bi ju morala tam ostaviti...
    Mi smo obje zapatile hunjavicu. Samo kaj je mala počela kašljati kad legne spat. Noćas ja zbog tog oka nisam sklopila. Ona nastavi ćorit. Nema temp. Radim nam čaj od slijeza (meni za pit njoj za kapat nos)

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    mojabebica mislim da se na to jednostavno ne moze utjecati i da je to sve "odluka" naseg tijela. Ja sam ostala bez mlijeka prije par tjedana. Probala sam sve moguce od kojekakvih cajeva koji "sigurno" pomazu, homeopatskih pripravaka, izdajala se poslije svakog podoja, stavljala malog non stop sisat, sa Rodama sam bila stalno u kontaktu  i nista nije pomoglo. 
    Dohrana nam je dobro pocela, prvi dan je malo pljuckao bundevu danas je vec fino prihvatio.. naravno kuham mu sve ja sama i kupujem u bio trgovinama ili na placu. Ne koristim stapni mikser nego mu ja sama pasiram sve a kad krenemo za koji tjedan da zitaricama onda cu miksat.
    Moj David se vrti na sve strane, inace nema mira i sve ga zanima sve mora pratit gledat tako da me to ne cudi. Sve hvata i stavlja u usta uff.. a sto se tice kolica ja ga vozim u sportskom djelu i blago povisim da vidi sta se desava oko njega kad ga vozimo, jako voli kad je na zraku i onda samo prati lisce i drvece to mu je najdraze. Jucer je spavao od 12 do 17, muz i ja fino i setali kavicu popili na terasi u kaficu :)

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.