Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar koskica

    koskica

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Netko je pitao za Plivit D3 kapi. Mi ih imamo i isključivo ih dajem ujutro prije papice. Tako joj najbolje odgovara. Kad sam joj davala popodne bila bi mi nervoznija i više se grčila. Ovako nam je sad ok.
    mi smo na kašici svaki dan (1x) između obroka.
    do sad je probala jabuku, mrkvu, krušku, tikvicu i šljivu. Jako voli kašice i jedva stignem ugrabiti žlicom fok je pohela već se buni i ona bi da je to stalno u ustima ko sisa i da sami ide niz grlo. Pravi mali požderuhec za sada.
    ja sam mišljenja da je sad ovo tek uvođenje nekih novih okusa i privikavanje te učenje gutanju pa kad navrši cca 6 mj da može lijepo pojesti obrok.

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Nella1211

    Nella1211

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Ja cu svojoj tek sa punih 6 mj pocet davati.. mislin s obziron kako napreduje da joj je dosta mm.. a imat ce cili zivot jest sve i svasta tako da necu brzat sa kasicama.. neka papa cicu i neka uzivamo i ja i ona duze.. ja svojoj ni ne dajen D3 kapi..neman pojma jednostavno san zaboravljala..i onda san citala dosta o tome i odustala.. Lagerta te izjave "slusaj ti svoju babu..." nepotrebno! Pa sta i ako slusa svoju babu njeno je dite njena je baba i njena stvar.. nema potrebe osudivat.. Evo ja iman pedijatra..Super mi je..toliko je pazljiv i dobar..i objasni sve dino..ja ne stignem ni pitat on sve do u detalje pojasni.. tako da san bas sritna..

    A.M

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Moj mali ima 3tjedna i 9 dana.
    Ja zasad samo dojim i lijepo nam je..i meni i bebi. Vidim da nije ni priblizno spreman za kasice. Veliki je cicoljubac tako da planiram uvesti dohranu tek s 6mjeseci ako tako ostane i dalje, ako budem imala mlijeka.
    Ja cu pratiti tablicu koju mi da doktor, a kasnije se voditi instinktom.. mislim da beba s 12 mjeseci moze probati i neki slatkis ili mali liz sladoleda..ne pravim oko dohrane veliku frku, lijepo cemo se opustiti i pratiti bebca i kako on reagira.

  • Avatar Me+mybaby

    Me+mybaby

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Mi smo jucer otisli na more i sad smo zakurili!😧
    Sad evo skidamo temperaturu i cekamo jutro. Mislim da se odmah vracamo doma i kod doktora! Imamo 2 i pol mj pa mi je malo premali da cekam nesto.

    https://lb1f.lilypie.com/XPQ8p2.png

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Me+mybaby

    Mi smo jucer otisli na more i sad smo zakurili!😧
    Sad evo skidamo temperaturu i cekamo jutro. Mislim da se odmah vracamo doma i kod doktora! Imamo 2 i pol mj pa mi je malo premali da cekam nesto.

    A na moru nema pedijatara? 

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    koskica

    Netko je pitao za Plivit D3 kapi. Mi ih imamo i isključivo ih dajem ujutro prije papice. Tako joj najbolje odgovara. Kad sam joj davala popodne bila bi mi nervoznija i više se grčila. Ovako nam je sad ok.
    mi smo na kašici svaki dan (1x) između obroka.
    do sad je probala jabuku, mrkvu, krušku, tikvicu i šljivu. Jako voli kašice i jedva stignem ugrabiti žlicom fok je pohela već se buni i ona bi da je to stalno u ustima ko sisa i da sami ide niz grlo. Pravi mali požderuhec za sada.
    ja sam mišljenja da je sad ovo tek uvođenje nekih novih okusa i privikavanje te učenje gutanju pa kad navrši cca 6 mj da može lijepo pojesti obrok.

    Ja sam pitala.Prvo smo imali od olevita, pa sam trazila plivit da mi prepise.I definitivno reagira lose i na jedne i na druge.Nema grceve ali puno manje po danu spava puno place bas onako neutjesno.Jos nam samo preostaje da kupimo od waje mozda te budu ok, mislim da je to bitno davati mada znam da neke mame nisu pa dijeca normalna.
    Sto se tice dohrane mi cemo poceti negdje sa 6 mj., a kada dobijemo tablicu onda cu vidjeti da li cu se drzati toga.I ja mislim da o tome ne treba raspravljati svaka mama ce davati sta misli da treba, naravno necu mu odmah davati naprimjer gljive ali neko drugo povrce mislim da ne moze stetiti.

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Mene je baš jučer pitala sveki kad mislim počet s vodom (ovo je jako muči stalno me to pita onak wtf objasnila sam da je mlijeko dostatno), sokićima, jer su oni već sa 1 i pol davali kad smo mi bili mali. Nije ni čudo kaj mi mm ima problema s probavom još i danas...I stalno prepričava kak on ko beba nije imao stolicu po više od tjedan dana i da sw jako mučio. NO SHIT! I ja planiram sa 6 mj. Pratit ću kaj veli WHO i istraživanja po tom pitanju. 

  • kookoo30

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama i njihovim bebama :) čitam vas cijelo vrijeme, i mi imamo ljetnu bebu, rodjenu za vrijeme najgorih vrucina :) sad ima mjesec i pol. Iskljucivo dojim, i hb nije bilo nikakvih problema s uspostavom dojenja. Ali grcevi nas satrali. Prestali grcevi, uvela d3 kapi - ajmeee. Prestala ih davati nakon doslovno dva dana, jer je nisam mogla gledati kako se muci. Od pojave grceva joj dajem biogaia kapi, a sad sam uzela one biogaia sa d3 vitaminom, pa bar tako da ga uzima. Nasa je za sada jedna velika spavalica po danu i po noci ( osim u periodu grceva). 

  • kookoo30

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Nastavak: samo sto zadnjih 10-ak dana, imamo cijeli show dok ne zaspe navecer. Ulovi je valjda takav umor, a ne zeli zaspati, samo cica, ali ne od gladi nego valjda radi utjehe, pa bijesno mlati rukama i nogama, cijelu me izmlati. Mislim da je jedna mama pisala da se njena beba slicno ponasa :) u pocetku me to uzasno zivciralo i stvaralo mi nervozu ,izgledalo kao skok u razvoju, ali izgleda da ipak nije i da se jednostavno zeli i mora navecer uspavati tako da visi na meni i po meni cca 2-3 sata, pa onda setamo, cicamo, pricamo i sl. I onda u tom divljanju, samo se odjednom ugasi i to je to :) prica se o dohrani - ja planiram isto oko 6. mjeseca odnosno kad vidim da je spremna za to. Do sada, ponavljam, samo dojenje, ni vodu nije probala :)

  • kookoo30

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    A da, i navecer zaspe iskljucivo meni na rukama, pa je prebacim u krevetic, ali vec nakon prvog nocnog podoja je kod nas u krevetu :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.