Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Pandice, ja kostantno stavljam linkove na kojima piše zašto ne uvoditi dohranu prije 6. mjeseca. Evo citat iz jednog drugog članka: 

    Znate li zašto ne bi trebalo počinjati prije šestog mjeseca?
    Djetetovi pokreti jezikom i vještina gutanja najbolji su pokazatelji kada treba početi. U prvim mjesecima života kod djece je izražen refleks guranja jezikom, kojim se jezik tjera napolje čim dotakne nešto djetetu strano. U dobi između četiri i šest mjeseci taj refleks slabi. Osim toga, prije navršenih šest mjeseci većina beba nema dovoljno dobro usklađene pokrete jezikom i gutanje, da bi mogle da jedu čvrstu hranu.
    Postoji još jedan pokazatelj – zubi rijetko izbijaju prije navršenih šest mjeseci. To je jedan od najboljih prirodnih dokaza da dijete do šestog mjeseca treba sisati. Dojku ili flašicu.
    Kada je u pitanju probavni trakt, prije šestog mjeseca djetetova nezrela crijeva nemaju potrebne enzime, a istraživanja pokazuju da uvođenje čvrste hrane prije šest mjeseci povećava rizik od alergija na hranu. Crijeva koja sazrijevaju luče bjelančevinu imunoglobin IgA, on djeluje poput zaštitnog laka koji premazuje crijeva i sprječava prolazak štetnih alergena. Zaštitini sloj u prvim mjesecima je vrlo tanak i punu učinkovitost postiže između šestog i sedmog mjeseca starosti. To je urođeni odbrambeni mehanizam. 


    Argument da "ima zdravih ljudi koji su doživjeli 90 godina, a jeli su kao odrasli još u rađaoni" je isti kao i da "postoje ljudi koji su obolili od karcinoma s 30 godina, a nisu se hranili majčinim mlijekom". Znanost se ne zasniva na takvim argumentima.
    Vi niste imali problema zbog prehrane u toj osjetljivoj dobi, no možda bi vaša djeca imala takvih problema. Zašto riskirati? Zašto ne pričekati još koji mjesec?
    Ishranu isključivo majčinim ili adaptiranim mlijekom preporučuje cijela paleta zdravstvenih organizacija, citiram:
    "Hrvatsko pedijatrijsko gastroenterološko društvo, Svjetska zdravstvena organizacija, UNICEF, Europsko udruženje za dječju gastroenterologiju, hepatologiju i prehranu, Europska unija, Američka akademija za pedijatriju, Američko udruženje za srce, Europska akademija za alergologiju i kliničku imunologiju i druge organizacije, preporučuju isključivo dojenje ili mliječnu formulu prvih 6 mjeseci djetetova života."
    Ali ne, babe su pametnije i znaju! 


  • Avatar mrva2017

    mrva2017

    Broj poruka: 588

    Prijavi adminu

    Charmed

    Mamicaaa

    Pozdrav zenice!
    Vjerujem u majcinski instinkt i msm da je tako najbolje radit!
    Ja tu onda ispadam najveca nemajka jer moj bebac je pio i ciku i AD i caj i vodu 😁
    Ahh gdje bi bio kraj da se svi drzimo nekakvih uputa i onoga sto pise na internetu. Posto smo tu da kazemo svoje misljenje moram reci bez da se netko naljuti, al sta djete dolazi sa knjizicom uputa i tog se svega striktno treba drzati?
    Voda i čaj uz majčino mlijeko?
    Ja uvijek kažem da internet treba znati koristiti. Srećom pa sam okružena kompetentnim i stručnim ljudima (uz svoju zdravu pamet i znanje) koji mi mogu objasniti stvari. Znanstvene stvari.Danas sam lajkala jedan super post na fb.

    Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći. Ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju, da vam kažu da ste budala. Znanje je mjerljivo.

    Super post.
    Sto se tice vode, pedijatrica mi je rekla da mu dajem izmedu podoja a iskljucivo je na mojem mlijeku. Davala sam mu po par kapi na zlicicu kad su bile velike vrucine, mozda dvaput dnevno.
    Svatko radi kako misli da je najbolje.
    Ja mu recimo ne dajem d3 kapi jer se muci od njih i ne zelim ga maltretirati s tim. Neki me zbog toga osuduju. Dok napuni 3 mj probat cu opet i pratiti reakciju.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Na mobitelu se zbog nekog razloga ne vidi citat, pa eto stavljam i ovako:
    "Znate li zašto ne bi trebalo počinjati prije šestog mjeseca?
    Djetetovi pokreti jezikom i vještina gutanja najbolji su pokazatelji kada treba početi. U prvim mjesecima života kod djece je izražen refleks guranja jezikom, kojim se jezik tjera napolje čim dotakne nešto djetetu strano. U dobi između četiri i šest mjeseci taj refleks slabi. Osim toga, prije navršenih šest mjeseci većina beba nema dovoljno dobro usklađene pokrete jezikom i gutanje, da bi mogle da jedu čvrstu hranu.
    Postoji još jedan pokazatelj – zubi rijetko izbijaju prije navršenih šest mjeseci. To je jedan od najboljih prirodnih dokaza da dijete do šestog mjeseca treba sisati. Dojku ili flašicu.
    Kada je u pitanju probavni trakt, prije šestog mjeseca djetetova nezrela crijeva nemaju potrebne enzime, a istraživanja pokazuju da uvođenje čvrste hrane prije šest mjeseci povećava rizik od alergija na hranu. Crijeva koja sazrijevaju luče bjelančevinu imunoglobin IgA, on djeluje poput zaštitnog laka koji premazuje crijeva i sprječava prolazak štetnih alergena. Zaštitini sloj u prvim mjesecima je vrlo tanak i punu učinkovitost postiže između šestog i sedmog mjeseca starosti. To je urođeni odbrambeni mehanizam. "A sad odustajem od daljnje rasprave....


  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Mrva moje misljenje je da mu tako mala kolicina nece skoditi. Mi imamo neke d3 kapi u tabletama i ja je moram otopit u malo vode.
    Ispada da google bolje zna nego pedijatar 😂

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Odličan post Lagertha!

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Ah uostalom sta vas briga kako drugi rade.
    Ne vjerujem da biste na ulici zaustavile trudnicu koja pusi i odrzale joj lekciju. Zadrzali bi misljenje za sebe. Meni je to isto kao i ovo s dohranom.. nek svaka mama ( i tata) odluce za svoje dijete.
    Ova rasprava je jos besmislenija od one o cijepivima 

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Ja ne mogu a da ne komentiram cijepljenje, jednostavno NE MOGU 

  • Anjaaa

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Cemu takva iskljucivost i netolerancija prema nama koje nismo odusevljene cjepivima tj preispitujemo njihovu ucinkovitost? Jel to znaci da se trebam ispratit sa teme? Toliko o tome da svatko ima pravo na svoje misljenje.. cim se javi netko tko nije okorjeli zagovornik cjepljenja pojedine sasipaju svu ljagu na njega, samo sto lomacu ne pripreme! Ako je ova tema samo za pristalice cjepljenja recite, pa da se ispratim!


  • Sanja...

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Mislim da svatko ima svoje mišljenje i to je u redu. Tako da treba se rec sto se misli a na nama je sto cemo i kako napraviti. 
    Mlijeko isto nije isto kako je beba starija. Smanjuju se i vitamini u njemu. Nije sve to isto kao u pocetku. 
    Iskreno nije isto ni da li je beba veca ili manja i koliko je razvijena. Mislim da i pedijatar ima savjet za svaku bebu da ili ne i kad uvest dohranu.

  • Sanja...

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Nemoj izlazit anjaa s foruma. Probaj se ne zivcirat. Ja sam svoju bebu cjepila netko nije. Ja mislim da mune moze odmoc tako da... 
    Oni koji ne cjepe njihov izbor. Ne osudujem i nemaju ni oni pravo nas osuduvat jer nitko nema apsolutne cinjenice ni dokaze da su u pravu. Tako da... Ja sam svog sina cjepila i protiv rota virusa i nije imao nikakve nuspojave i sve je super prošlo kao i 6u1 cjepivo. Malo ga je bolilo taj dan mjesto uboda na dodir  ali nista strasno

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.