Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Ja sam nešto slično gledala na tvu i tamo su bile zlatne tete koje su se brinule za bebe siročad, baš na način da ih stalno nosaju i imaju u zagrljaju da bi izrasli u emocionalno zdrave osobe. Svaka im čast!

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    na zalost mi nemamo neko pravilo da mogu znati sto me ocekuje jer ili nas opaki grcevi muce od 19.30-20.00h ili napinjanje da se pokaki/prdne. Da toga nema imali bismo rutinu. Ovako se po noci budi svaka 2-3 sata i cendra:( preko dana zna 2x odspavati po 1.5-2h i to uljuljkavanjem u kolicima. Predvece ne ide u san bez cice na krevetu i onda ga preselim u kindac. Kraj svih kapi sto koristimo i cica mu je dobra da ga potjera ali ne ide uvijek glatko. Najzalije mi je kad konacno zaspi i onda ga nakon 10min probudi naprezanje da se pokaka/prdne 

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Moj ovisi kako kada nekada bi se nosio a nekada ne.Zaspi oko 10, 11 probudi se oko 2 ili 3 najede i vratim ga u kindrebet i sam zaspe, drugi puta se probudi oko 6, 7 i onda vise ne spava pa se dignemo ili mu upalim mobil pa gleda medvjedice.Mi bas imamo specificnu bebu ne voli previse biti na rukama, ne voli bas biti ni na nasem krevetu ( da ne ureknem sada), vecinom ga stavim u kindrebet upalim mobil i on sam zaspe, zna po sat vremena gledati u to.Po noci ga ne nosim, po danu da nekada i zaspi na meni.
    Ne znam da li sam vas vec pitala, da li dajete bebama d3 kapi, mi smo dobili prvo od olivala i primjetila sam da je puno nervozniji, manje spava i grci se, prvo nam je pedijatrica rekla da mu ne dajemo tjedan dana da vidimo

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Koma je pisanje na mobu...
    To naprezanje i dizanje nogica je strasno. Nemam ni ja neku stolicu i nadam se da to nije naslijedio od mene. 
    Ne kupam ga svaki dan, vec svaki 3 ali uredno imamo umivanje svaki dan i prebrisem ga vaticom umocenom u vodu. Maramice ne koristim jer mu je ful njezna koza, jedva se rijesila ojedina na guzi

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    I onda je rekla da mu ponovno dajemo, pa jesam par dana i onda sam mu na svoju ruku prestala davati.Danas sam trazila da mi da neke druge pa mi je prepisala od plivita, pa cu vidjeti sada.Jel jos netko primjetio da beba lose reagira na te kapi?

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    e da, nosim ga samo na ramenu ili na ruci da se podrigne, kad se napreze i kad su grcevi. Tako da ni nemam priliku podizat ga sa strane osim kod presvlacenja (baby handling). Kad ga boli i kmeci, dizem ga rukama ispod pazuha a prstima ucvrstim glavu i prebacim ko vrecu preko svog ramena. Tako se zna smiriti a i zaspati. Nema sanse da zaspe u narucju, ni ne voli biti u narjucju a niti ni na trbuhu. Na trbuhu samo dize glavu i zvjerinja okolo. Al da lezi i spava popodne, nema sanse. 

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    MalaRuzica, d vitamin nama djeluje da grci. I tako od 10-tog dana. Mi smo plivit dobivali u bolnici i bio nam je koma pa smo se prebacili na bebitol. Isto grci, ali cini mi se manje. E sad, dal je zaista manje ili se to s vremenom smanjilo ili sam ja "iskusnija",  ne znam.  Oleovit sam cula da je najbolji ali nam ga je pedijatrica rekla dati tek od 3 mj. Ne mogu reci da dajem svaki dan, radije ga malo vise osuncam vani pa me koji dan grc i preskoci ili traje samo 20-tak min:) 

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    MalaRuzica

    I onda je rekla da mu ponovno dajemo, pa jesam par dana i onda sam mu na svoju ruku prestala davati.Danas sam trazila da mi da neke druge pa mi je prepisala od plivita, pa cu vidjeti sada.Jel jos netko primjetio da beba lose reagira na te kapi?

    Mi imamo d3 oleovit i nikakvih problema.

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Sad je ispalo da sam totalana nemajka,koja pusta djecu da placu...
    Naravno da sam i ja svoje nosala...evo i sada mi maloj izbijaju trojke,i nosit cemo se i igrat po noci..i nije mi to tesko,kad znam da ju boli...
    Vidjet cete za koji mj kako bebe pocnu negodovat..i hoce na ruke,nije to plac ni boli ni nemoci,nego protesta. Tesko je drzat bebu od 6-7 kg,a dok ne prohodaju imaju dosta kilica...e onda to treba drzat kad se nauce da ih se nosi. 


  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Maslacak31

    Sad je ispalo da sam totalana nemajka,koja pusta djecu da placu…
    Naravno da sam i ja svoje nosala…evo i sada mi maloj izbijaju trojke,i nosit cemo se i igrat po noci..i nije mi to tesko,kad znam da ju boli…
    Vidjet cete za koji mj kako bebe pocnu negodovat..i hoce na ruke,nije to plac ni boli ni nemoci,nego protesta. Tesko je drzat bebu od 6-7 kg,a dok ne prohodaju imaju dosta kilica…e onda to treba drzat kad se nauce da ih se nosi.

    Nije, ti najbolje znas sta pase tvojoj bebi.Ni ja nisam za nosenje jer me bole leda a on ima skoro 6 kg i jos ni 2 mj., ali ga nikada ne ostavljam da place, ali ga ni ne nosim bas, sjednem si ili legnem pa ga ljuljam na sebi.A nekad se ni nece nositi stavim ga u kindrebet i on miran a na rukama cendra, kako bi rekla moja sestra cudna neka beba 😆

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.