Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Sundi sjecam se tih muka, mjesec i pol sam se borila s ragadama i krvavim bradavicama, i onda su mi se jos razvalile od izdajalice, pa bile crvene, ekcemi, dermatitis, koma...moje su isto bradavice dosta ravne, nisu ono bas skroz ravne i ispupče se malo kad ih nadražim ili prođem kockicom leda preko njih. Savjetnica  za dojenje mi je rekla da uopce nisu lose i da bi ih bebač mogao bez problema primiti, samo kaj je on mali ljenjivac. Ovo sa tim niplette stvarčicom cu probati u sljedećoj trudnoći. 
    I moj mali papa sad oko 100-120, po noci cak i vise mazne...ali sad mi vise nije bed ako dodam adaptirano. Cure meni je patronažna rekla: da vam je dijete na AD i da mu izdojiti samo jednu bočicu svog mlijeka na dan, to njemu jako puno znaci za imunitet. Prva tri mjeseca su najvažnija i da popije bar 1-2 bočice dnevno maminog mlijeka, to je za bebača super. Ali i sama moram priznati da mi mame izdajalice osjećamo pritisak da moramo izdojiti koliko god ide i ako je moguce za sve obroke, ali to stvarno ne mora biti. Jako puno znaci da se uopce izdajamo. Samo si to moramo posložiti u glavi.


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Sundi cekaj s izvlačenjem bradavica s izdajalicom dok ti skroz ne zacijele ragade i otpadnu kraste, samo maži s purelanom ili melemom. Ja sam bila nestrpljiva i išla izdajat prerano pa su mi opet popucale ragade i opet ponovo krvave muke...kasnije vidjela krv u mlijeku i nisam ga htjela dati bebi makar mu mozda ne bi bilo nista. Samo se strpi par dana.


  • Anjaaa

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Uf onda bolje sesirice dok ne zacjele.. Ja vise nemam ragade ali su mi bradavice toliko osjetljive i bolne od stalnog sisanja da se bojim malu dignut na rame za podrignut da mi ih slucajno ne dotakne.
    Nama je sinoć bila najgora noć. Malena hoce spavat iskljucivo s cicom u ustima inace odmah plac.. Muz i ja je stavljali u krevetic bar 5x ona odmah budna i udri u plac pa probudi malog, pa i on place.. Ja iscrpljena, neispavana a oni svako malo budni. Na kraju zaspala oko 2 s nama u krevetu nakon 4 sata borbe. Da ne kazem da mali cim vidi da ona spava namjerno vristi da ju probudi


  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Sundi cekaj s izvlačenjem bradavica s izdajalicom dok ti skroz ne zacijele ragade i otpadnu kraste, samo maži s purelanom ili melemom. Ja sam bila nestrpljiva i išla izdajat prerano pa su mi opet popucale ragade i opet ponovo krvave muke…kasnije vidjela krv u mlijeku i nisam ga htjela dati bebi makar mu mozda ne bi bilo nista. Samo se strpi par dana.

    Da to sam i naucila taman su krastice malo otpale i ja joj dam sesiric izvadim iz usta i imam kaj za vidjet. Bila sam u takvoj panici da sam zvala doktoricu. Sad cu pricekat jos 3 dana pa cu probat ponovo. 
    A ne znam bolje nak jede ad nek da je gladna. Ja sam si tak to poslozila u glavi a i nemrem drugacije. Da i moju ta cica tak fino uspava cim ju vidi. Mislim da ne bi nis dobila na tezini da ju dojim.

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Cure kad vaše bebe idu spavati? Imate li vec uhodane večernje rituale kupanja, presvlačenja, hranjenja, uspavljivanje? Jel vi uspavljujete bebe ili vam bebe mogu same zaspati?


  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Cure kad vaše bebe idu spavati? Imate li vec uhodane večernje rituale kupanja, presvlačenja, hranjenja, uspavljivanje? Jel vi uspavljujete bebe ili vam bebe mogu same zaspati?

    Mi se kupamo oko 20:15-20:30, nakon toga papanje i spavanje oko 21h. Cika ju uspava, ali uglavnom ne do kraja pa se još malo ponosamo. Nekad se sama uspava, to je jako rijetko i onda mora biti ruka, prst, što stigne, u ustima. Primijetila sam kako već zna da nakon kupanja ide spavanje i da onda lakše zaspe i bolje spava. Par puta smo preskočili kupanje, prvo nikako nije mogla zaspati, a onda se budila svako malo.

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    I kod mene je šou kad nema kupanja...sad preko ljeta smo se kupali svaki dan, nismo iznimno ako bi mali zaspao jer su nam npr bili gosti do kasno ili ako smo se kasno vratili s plaze. Onda mi je bilo bzvz malog maltretirati u  22-23 s kupanjem. Preko zime mislim da cemo ga kupati svaki drugi dan, ali onda cu ga i danima kad se ne kupamo samo prebrisati krpicom prije pidžamice. Neva imas pravo, tocno bebe kuže te rituale. Ja se sutra preksutra vracam s mora u zg i živo me zanima kako ce mali prihvatiti svoj krevetić obzirom da sad na moru spava sa mnom u krevetu. Posto ne dojim, u noci izbjegavam puno kontakta s njim, ali mislim da on mene osjeti. Naravno, naučio je da ga uspavam na rukama makar cu probati ga iza bočice staviti u kindač pa da vidimo sto ce biti...citala sam o tome da se bebe moraju naučiti samouspavljivanju, ali to mi se zasad cini nevjerojatnim scenarijem.


  • Avatar koskica

    koskica

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    mi smo do prije tjedan dana kupanje imali između 19:30-20:00, ali sam primjetila da joj je to kasno i sad na kupanje ide oko 19:00 ili možda čak i malo ranije i to joj bolje odgovvara. Nije toliko cendrava i lakše zaspi. Mi imamo ritual kupanje- sisanje- ad i spavanac u kolicima, kasnije je prebacim u kindač koji je na katu. Često mi nakon sisanja ostane sa mnom u krevetu ali ono prvo spavanje je u kindacu.

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Mi ga uspavamo najcesce voznjom u kolicima i prebacimo u kindac.
    Kupanje je malo nakon 20h ali to mu je dosta rano jer ide spavati oko 21-22 a do tad razgledava, sisa ili se jos malo igramo i spava do 6 i onda papa koji put u polusnu i budi se u 10.

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Trenta i Ofnice hvala na savjetima za autosjedalice ;) 
    Što se tiče izdajanja, da ovo  Ljeto 2017.je očito-u znaku izdajanja!   Prije trudnoće nisam ni čula da netko izdaja , evo nas sad sve puno u grupi..Ma, izdržat ćemo do 6mjeseca sigurno, a onda ćemo smanjivati...
    Ofnice, da ti odgovorim vezano za uspavljivanje i spavanje. Mojem je glavni alat za uspavljivanje bočica, iznimno može zaspati u kolicima po danu u vožnji...a kad smo doma na ruke i bočica samo ;)
    Voli se kupatii bolje spava kad se okupa pa prakticiramo svaki dan osim kad smo negdje u gostima..
    Šokirana sam ovu noć bila kad je zaspao klasično u 22h, ali se frajer mali probudio tek u 5h, tata mu dao bočicu jer je meni već opasno iscurilo vrijeme za izdajanje pa sam ja to obavila za to vrijeme. I zaspao je natrag i evoga još spava. Nadam se da će i dalje tak dobro spavati...Inače dobro spava al se prvi put budi oko 2-3, pa je sad par dana do 4h potegnuo, evo sad prvi put do 5h...
    Ninche, jesam ja to dobro shvatila i tvoj malac spava do 6h ujutro bez buđenja ili je to s hranjenjima?
    Ostale, kak vam klinci spavaju to preko noći? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.