Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Eloa, moj mali se uredno budi svaka 3h. Probat cu mu povećavati količinu mlijeka kroz dan. Ali dobro, nije to tak strasno buđenje svaka 3h...veci mi je problem izdajanje po noci.


  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Hej curke. Jeste vi koristile one aspiratore na sauger? Maloj mi je nos zaštopan (kao i meni) :\
    Dobila sam i neki na baterije. Što znači sutra niš od cijepljenja :\Moja se uspava sama nakon zadnjeg cicanja - kako kad između 20 i 22. I onda ćori u "komadu" do pol 7, pol 8. Pa nakon cicanja i presvlačenja opet zaspi oko pol 9, 9. 
    Nekad se zna onak istezat po noći, ko da bu se zbudila, pa joj tutnem dudu i mirna je. Dudu redovno pljune kad zaspi :)

  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Nasa cura se kupa oko 20 do 21. Tad nekad se pokaka lol. E onda spava do ponoci jedan. Pa jedemo pa onda se budi oko 6. Po spava do 9. Nemamo neki raspored. Nazalost nemamo ni neka pravila ak je nemirna spava s nama. Ak je zaspala na bocici zavrsi u kindacu i tak mali kaos.

  • Avatar Me+mybaby

    Me+mybaby

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Ajme ljubomorna sam dok ovako citam o spavanju. Moj do neki dan nije uopce spavao preko dana osim ujutro i navecer u setnji. Kad su bile one vrucine. Eventualno jedno spavanje od 15min. ajde sad je poceo po danu malo, ali moram obavezno biti uz njega. Jucer sam ga uspjela zavarati jastucima kad je cvrsto zaspao pa sam zbrisala pod tus. 
    A po noci je imao neki raspored prvo cetiri sata, pa onda 2 i onda ga prebacim u krevet pa kozda jos sat vremena. Onda je i to negdje nestalo i budenje svakih sat vremena 😳. Nocas me iznenadio i spavao jedno 4.5 sata u komadu, aaaali onda smo bili sat i pol budni jer se njemu bas i nije spavalo. Ali kad je zaspao potegnuo je cak 2 i pol sata. I nakon toga dmo uspjeli jos 40min. Evo sad spava na rukama i idem ga probati spustiti. Drzite fige da se ne probudi.

    https://lb1f.lilypie.com/XPQ8p2.png

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Charmed kako ti to uspjeva da se mala sama uspava? Jel to samo ono kad je ful umorna ili ju mozes staviti u kinderbet i dok je jos budna pa se ona malo igra i tak zaspi? A kak ti je kroz dan sa spavanjem, isto se samouspava ili ju ti malo uspavas nosanjem ili nunanjem?


  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Charmed

    Hej curke. Jeste vi koristile one aspiratore na sauger? Maloj mi je nos zaštopan (kao i meni) :\
    Dobila sam i neki na baterije. Što znači sutra niš od cijepljenja :\Moja se uspava sama nakon zadnjeg cicanja - kako kad između 20 i 22. I onda ćori u "komadu" do pol 7, pol 8. Pa nakon cicanja i presvlačenja opet zaspi oko pol 9, 9.
    Nekad se zna onak istezat po noći, ko da bu se zbudila, pa joj tutnem dudu i mirna je. Dudu redovno pljune kad zaspi :)

    Mi koristimo aspirator,isto prehladjeni svi! Pristekam ga na usisavac,i izvuce sve van!
    Sto se tice uspavljivanja,ja to ne radim. Poslije kupanja(19,20,ili21h),dobije papicu i spusta se u kimbu. Upalim mu ewana,dam dudu i to je to. Ako mu ispadne duda,vratim ju..i u roku nekih pola sata on sam zaspi.
    Sinoc hranjenje u pola 8,u 15 do 12,i 6 ujutro. Danas smo do pola 10 spavali,mala je kod bake jucer otisla. Napunila sam baterije odmah kad se nisam morala s njom u 7 dic iz kreveta!


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Me+mybaby da te utješim, nisi jedina, i kod mene je slično. Poslije bočice je obavezno budan oko sat i pol do dva, pa ako rada i zaspi, spava svega pola sata do sljedeće bočice. Tako je kroz dan. Evo sad je jeo oko 9, i tek sad sam ga u naručju uspavala, zaklopio okice u roku 3min, ali da mora sam zaspati nema šanse, nervozno bi cendrao i nista od spavanja. A po noci smo na oko 3 sata sta se tice buđenja, ovo sta cure pričaju da im bebe spavaju po 5-6-7 sati ja mogu samo sanjati, nema šanse...ne znam jel tim curama onda bebe kroz da non-stop vise na ciki i tako puno pojedu da onda kroz noc ne traže bas?


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Maslacak31 jel ti ovca pomaze uspavati maloga? Mislim da cemo se i mi probati učiti na taj sistem samouspavljivanja sad kad dođemo doma s mora...tebi je to drugo dijete pa si pametnija. Ček i tebi je mali na izdojenom mlijeku jel tak? Koliko si rekla da ti jede? Ne kuzim kak moze toliko odrapiti...6h u komadu...super stvarno!


  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Svi ti savjeti i preporuke što se nađu po raznim člancima i knjigama su oprečni, jedni kažu beba nikako ne smije spavati u krevetu sa roditeljima, drugi treba i tako za sve. Mislim da je to na izbor roditeljima, kako se njima pokaže najbolje, a i puno toga ovisi o samom djetetu. Tako i samouspavljivanje, moja sama neće zaspati, ali ja to niti ne forsiram. Dok budem mogla nosat ću ju, a ako/kada ne budem tražit ćemo druga rješenja. Kako moja sestra kaže, nisam se ni okrenula već ima 4 god i neda mi ni da ga poljubim. Tako kratko traje taj period dok su mali pa se ne vrijedi previše opterećivati.

  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Ofnice, mi isto imamo Ewana i nama ne pomaže. Mislim da bi prije Ewan proplesao nego ona zaspala 
    Što se tiče spavanja, tu se stvarno ne mogu požaliti, ide spavati oko 21h, papanje oko 2, pa oko 5, i onda buđenje oko 8-9.  Po danu spava u prosijeku 3 puta po 1,5-2 sata. A kad je imala grčiće, toliko bi ju izmorili da je znala prespavati cijelu noć. Toliko čvrsto je spavala da ju nisam mogla probuditi za jelo.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.