Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Ofnice,  moj malac ti spava popodne do cca 5h, i onda je lud kaj se tiče apetita. Čim se probudi pojede tipa 150ml, pa oko 7h još tolko, pa oko 8 i 30 nekih 100ml, i onda prije spavanja(cca 22h) još minimalno 60....Tak da ga valjda onda i to drži da tak duže spava... Znala sam mu dati AD-prije spavanja, ali nisam primijetila da bi ga to nešto jače držalo.. Čak je neku noć pojeo u 3h -150ml AD-a, i probudio se u 5h opet gladan i popio 120ml mm. Mi svojega uspavljujemo na rukama i sa hranom. Osobito navečer. Lijepo mi je kad zaspi na meni, i držala bih ga tako minimalno i dva  sata, ali kad se sjetim što sve moram obaviti još prije svojeg spavanja, maknem ga za kojih 5-10 minuta. 
    Ne mogu ga slušat dok plače, jer to još nije on plač di cendra radi gluposti i zanovijeta, već je to fakat plač nemoći, gladi, pune pelene, nervoze, grčića i slično i tad ga držim i čuvam tak dugo dok se ne umiri. I nije mi teško, dok sad već vidim kak je brzo narasto i kak tek hoće dođe mi da ga čuvam cijeli dan.  Jedino je težak bome za moje slabe neradne ruke :D
    Mrzim kad bake i dede pametuju pa vele da dok plače "da ga pustim" , da ga ne dižem i sl., da mu "ništa neće biti". Diže mi se kosa na glavi od toga, al ajde, zanemarim donekle i dignem ga. E, a kad će cendrati radi čokoladice, igračke u dućanu i sl. e onda nek plače.  Anja, što se tiče rutine, hm, moj od samog početka je spavao od cca 23h jer su od 21h do 23h mučili grčići, a kad su se oni smanjili( s cca 2mj) od onda spava od 22h... neki dan je jedino zaspao već u pol 9...Prije 3mj nemoj očekivat neku rutinu...A i kad misliš da ste se ufurali i došli u rutinu, obično nas iznenade s "nečim novim".  

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Joj i meni idu na živce s tim komentarima "neka jača pluća". Onak wtf?! Plače jer nekaj treba. Ne zato jer izvoljeva. Pa pobogu još je premala za to ...

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Točno to, Charmed ;)

  • Avatar Nella1211

    Nella1211

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Moja spava od nekih 9 9ipo pa cica oko 2-3 pa oko 6 6ipo.. i spava do 9ipo nekad i duze..ako smo vanka u setnji i zaspe tek u lreveticu svom oko 11 onda sutra i spava do 11.. s tim da ima samo jedno budenje oko 5.. a sta se tice uspavljivanja ..meni nije problem nosit je na rukama i uspavljivat.. mislin da svako vrime ima svoje i gust mi je uzivat i uspavljivat je i kad mi onako milo zaspe na rukama ne bi je ni spustala.. prebrzo ce narast i mislin da cemo zudit i zalit za tim trenutcima kad su bili ovisni o nama i kad su ovako mali.. a to ne ucit ih na ruke?!?!?!?!?!.... ej u stomaku su vam 9mj.. naucene na svaki vas pokret trzaj otkucaj srca uzdah.. i onda izjava ne ucit ih na ruke.. rodeni su nauceni.. ja svojoj mrvici ne mogu dopustit da place ni minutu ako san u mogucnosti drzat je i mazit i ugodit joj. Ako zeli samo moju paznju neka zeli i to je lipo.. svako ima svoje metode i svako je u pravu za sebe..al ja uzivan bit joj na raspolaganju maximalno jer to je samo par godina.. a sta je neko napisa kad bude plakala za pizdarije i cokolade naravno da cu reagirat drugacije..al dok place i trazi moj dodir i da je nosim mislin da to moran ispunit ipak je dosla tek prije 3mj na svit pun svih za nju novih stvari i normalno je da trazi mamu jer smo mi jedino sta joj je poznato i sta im moze pruzit osjecaj sigurnosti i mir.

    A.M

  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Mame,jel netko od vas davao bio gaya kapi svojoj bebi? Ak da jel svih 5 kapi odjednom ili? Jel sta pomoglo? Mi nemamo klasicne grceve,ono plakanje u isto vrijeme, vec nas muci napinjanje,pa stenje,nremiran je dok se ne pokaka iako u danu ima nekoliko stolica. Iskljucivo dojimo,sad ima mjesec dana i jede svakih sat i pol do dva,nekad i cesce. trbuh je cesto tvrd i napet od tog napinjanja. Jesu vasi to imali?

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Evabeba, svih 5kapi odjednom...Moj ti je točno tako bio i imao problema sa vjetrovima i napinjanjem, ali biogaya u kombinaciji s espumisan kapima jako nam je pomogla ;)

  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Hvala ti Eloa,kupit cu onda i te Espumisan kapi. Po danu i nekako,al od 3,4 sata po noci do ujutro show. Stalno se napinje,proizvodi zvukove,ljuti na cicu,pa ga nosam,pa malo zaspi,pa se pokaka i tako. Vidjet cu hoce li nam espumisan pomoci😊

  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Nella1211

    Moja spava od nekih 9 9ipo pa cica oko 2-3 pa oko 6 6ipo.. i spava do 9ipo nekad i duze..ako smo vanka u setnji i zaspe tek u lreveticu svom oko 11 onda sutra i spava do 11.. s tim da ima samo jedno budenje oko 5.. a sta se tice uspavljivanja ..meni nije problem nosit je na rukama i uspavljivat.. mislin da svako vrime ima svoje i gust mi je uzivat i uspavljivat je i kad mi onako milo zaspe na rukama ne bi je ni spustala.. prebrzo ce narast i mislin da cemo zudit i zalit za tim trenutcima kad su bili ovisni o nama i kad su ovako mali.. a to ne ucit ih na ruke?!?!?!?!?!…. ej u stomaku su vam 9mj.. naucene na svaki vas pokret trzaj otkucaj srca uzdah.. i onda izjava ne ucit ih na ruke.. rodeni su nauceni.. ja svojoj mrvici ne mogu dopustit da place ni minutu ako san u mogucnosti drzat je i mazit i ugodit joj. Ako zeli samo moju paznju neka zeli i to je lipo.. svako ima svoje metode i svako je u pravu za sebe..al ja uzivan bit joj na raspolaganju maximalno jer to je samo par godina.. a sta je neko napisa kad bude plakala za pizdarije i cokolade naravno da cu reagirat drugacije..al dok place i trazi moj dodir i da je nosim mislin da to moran ispunit ipak je dosla tek prije 3mj na svit pun svih za nju novih stvari i normalno je da trazi mamu jer smo mi jedino sta joj je poznato i sta im moze pruzit osjecaj sigurnosti i mir.

    Potpisujem 

  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Potpisujem sve osim spavanja. Moj bebac spava od 20 ili 21 do 7 ili 7i30 sa jednim budjenjem za klopu oko 4,5 ili 6. Svaki dan drugacije. Kupanje je u 19i30 i kupamo ga svaki dan. Nekad ga moram zanunati a nekad lezi kraj mene na krevetu i mazim ga i pjevam mu i zaspi pa ga prebacim u kindac.

  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Nedavno sam procitala jednu tuznu pricu o sirotistu u koje je dosao svecenik i pitao djelatnicu kako je soba u kojoj su bebe tako tiha. Kaze ona njemu da bebe ne placu jer su navikle da ih nitko nece doci uzeti u narucje 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.