Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Meli18

    Meli18

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    Casperka bas mi je drago da ide sve na bolje i bolje… Nadam se da cete brzo doma da mozete uzivati do kraja 💙 mali je borac, zna se 💪

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nefertiti

    Nefertiti

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Casperka tako je lijepo to sve čitati. Vjerujem da je teško, ne mogu si to ni zamisliti kako je, ali ide sve bolje i bolje, bit će to sve super, puno si mi u mislima iako se ne poznamo.
    …..
    Za ostale što se tiče žgaravice ubijala me u prvoj trudnoći, a u ovoj možda i gore. I to bez ikakvog pravila, ne mogu skužiti jel na neku određenu hranu, neku večer natrpala se tortilla čipsa i salse, mislila sam da će me žgaravica sigurno, a ono ništa. Par dana poslije me uhvati žgaravica nakon čaše vode 🙈 
    Ali za utjehu, zadnjih tjedan dana više nemam žgaravice i malo bolje spavam. E sad, možda je to do tjedna trudnoće, pa su sad prestale ili ne znam da se nije možda malena spustila pa mi možda ne stišće više toliko želudac? 

    Termin: 4.7.
    Stiže curica ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nefertiti

    Nefertiti

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    E da, baš sam si i ja razmišljala što s malom kad odem u bolnicu i dogovorili smo se da će muž uzeti godišnji. Mene više brine što ako mi pukne vodenjak doma, naime, moj muž ne vozi, već ja. U prvoj trudnoći sam se sama odvezla u bolnicu na pregled, pa su me ostavili. Što ako mi stvarno krene porod doma? Taxi? Imam susjede i sestru u blizini koji bi me mogli odvesti, ali po danu, ako je po noći, ne mogu ni njih buditi, imaju svoje klince…

    Termin: 4.7.
    Stiže curica ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Butterfly00

    Butterfly00

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Jutro, ja se i dalje ponašam ko da nisam trudna 🤣. Uopće nisam nista živo pripremila. Mislim da je to psihički od zadnjeg spontanog, ono kao ako se ne daj Bože šta dogodi. Ne mogu si opće u glavu posložiti da je sve u redu, i da je vrijeme pomalo se pripremati. Mi trebamo komodu kupiti da bih počela s tom robicom, a stalno odgađam.
    I ja sam razmišljala gdje ću sa kćeri, imamo ovdje obitelj al svi će na godišnji u tom nekom periodu tako da ne znam ništa. Al mislim da će se to nekako posložiti u tim trenucima, bar se nadam. 
    Za žgaravicu mi jedino pomaže Rennie i hladno mlijeko. U prošloj trudnoći mi je soda bila broj 1,a sad mi ne pomaže. 
    Casperka drago mi je da ide na bolje ❤️

    🚶🏽‍♀️31 🚶‍♂️ 35
    👧🏼 4

    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 739

    Prijavi adminu

    Uh Casperka bas vas je svasta snaslo, ipak se nadam da je covid iza vas🤞🏻. Bas mi je drago da sve dobro napreduje, jel se zna kad cete doma, do koje kilaze mora doci?
    Meni ce mama doc 2 tjedna pred termin bit s nama, malo zabavit malu, malo mi pomoc pocistit i cekamo. Ona je u Dalmaciji pa smo zato tako dogovorili. Plan je da cuva malu dok muz radi, a kad ja budem izlazila ce uzet te dane tako da ce se mama vratit kad se ja vratim doma. A valjda ce mala izdrzat s njom, inace nije nikad bila bez mene cijeli dan, al sta je tu je, sa mnom u bolnicu ne moze🤣.
    Muz radi 15 min od kuce autom, a bolnica je 5 min tako da ce izic s posla ako me po danu uhvati tj pukne vodenjak.
    ——-
    Mi vec 2 tjedna neku prehladu vucemo, umorni smo, grlo nas boli i kasljemo. Nismo pozitivni. I bili smo sad u kontaktu s pozitivnom osobom, samo nam jos to fali da ovako jadni i koronu skupimo. A u drugu ruku, mislim se mozda i bolje sad nego pred porod il u bolnici. 
    Ja sam trebala radit ogtt pa sve odgadam dok ne budem bolje pa sad cekam ocu razvit simptome il ne, do petka bi ga bas trebala uraditi :/.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • MamaPa

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Da li je koja od vas u ovoj ili prethodnim trudnoćama imala problema sa štitnjačom koji su se pojavili bas u trudnoci, bez da je ikad prije bilo kakvih problema? 

    Meni su nalazi u 22. TT pokazali vrijednosti fT3 ispod donje granice i fT4 prema donjoj granici, dok je TSH u granicama normale. Dr. mi je dala terapiju Euthyrox 25 mcg svaki drugi dan i sad čekam do iduće kontrole. 

    Ne znam da li bi se brinula radi toga ili ne. Po netu sam dosta čitala da taj pad hormona sitanjca može biti normalan u 2. tromjesječju jer je tad veća potreba i za bebu. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 527

    Prijavi adminu

    Caperka vidim da si jako pozitivna osoba, ne kukas vec pronalazis sve ono dobro u toj situaciji u kojoj se nalazite. Jos koji tj i bit ce to sve super 🤗
    .
    Sto se tice cuvanja starije curke, i ja sam u brigama. Ali ne zato sto nema tko, nego moja psiha radi cuda jer je ona vecinu vremena samnom i ja se brinem o njoj. Tata dodje kasno i oni se samo poigraju, njegovi isto tako jer svi rade. Brine me tipa sto ju zaborave umit, oprat zube ako im tocno sve ne nacrtam ili da ce joj davat previse gluposti pa da ce joj zeznut probavu i tako neke stvari o kojima ja inace brinem, ali napisat cu im upute i boze pomozi 🤣 ja bi ju najradje uzela sa sobom, kad bi mogla. Nisam ju nikad ostavila duze od par h i bas bude mi tesko bez nje. Kolko god da je velika, ona je i dalje moja beba. ❤️
    Kod nas je dobro sto muz ima takav posao da moze izac s posla kad treba, a ako ce biti u noci, probudit cemo svekrvu da pripazi. Muzevi imaju pravo na nesto slobodnih dana pa cemo to iskoristiti, a svekrva ce negdje u tom periodu biti na go. Mene ne brine taj period kad dodjemo doma, mogu ja s njih dvije dok smo same i muz kolko uspije. Bitna je dobra organizacija, a ja opcenito ne volim da nam se netko petlja. 
    Mene vise brine da cu morat biti duze u bolnici ili nesto, bas mi je to veliki strah. U tom slucaju bi muz bio doma sigurno jer ne bi imali drugog izbora. 

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Hvala za savjete za žgaravicu.. probat cu s lijekom Rennie jer mi ove prirodne metode nista ne koriste. I isto nema pravila što pojedem.. jednostavno se pojavi i ubija me.. uzas zivi. 
    Mene isto uhvatila panika oko stvari za bebu i toga svega jer skoro nista jos nismo kupili, a idemo sad malo na more za 1.maj i ja planiram s mamom i sestrom ostati duze jer muz ima neki poslovni put do 15.5. i koliko mi se ide na more toliko bi bila doma i slagala sve po stanu, kupovala sto fali sad dok jos imam energije. Al mi se ne da ni biti sama doma kad njega nema..
    Sto se poroda tice, isto me strah da me ne uhvati usred noci a moj muz radi i nocne smjene pa da ne bi bilo kad je on na poslu. Mislim da bi mi to bilo uzasno, cekat njega ili ici sama u bolnicu? S tim da imamo jedan auto a on je na poslu s autom pa bi valjda morala taxi zvati.. ne znam.

    E jel zna koja od vas jel ima mogucnost u nasim bolnicama za one kao apartmane? Da si sama s bebom u svojoj sobi uz neku nadoplatu? Znam da je to prije bilo aktualno… i ja cu roditi najvjerojatnije u vinogradskoj jer tako znam jednom doktora makar bi radije na sv.duhu. Ali kakva je situacija sad s tim kad rodite.. jel beba s vama cijelo vrijeme ili samo dio dana? I to sve.. 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 739

    Prijavi adminu

    Miracle ja te razumijem jer moja je isto sa mnom kako ne ide u jaslice i ima tocno ritam spavanja, obroke u odredeno doba, ja sam znala otic tipa u zubara i kazem muzu i tad sveki u posjeti da naprave maloj veceru i oni to naprave 45 min kasnije pa mala vristi od nervoze i gladi😅. Al sam svjesna da je to (nadam se) samo 3 dana i toliko ce morat izgurat. I ako zaborave zube prat, valjda nista nece bit😅.
    Vanilla Diva rijetko pukne odmah vodenjak prije ikakvih trudova tako da nemoj odmah mislit na najgore, ja sam cekala 10 sati prvi put (sad mi je zao da nisam i duze) tako da ti muz moze javit na vrijemre da nece doc na posao il dovrsit smjenu. Mene su trudovi uhvatili oko 4 u noci, nisam budila muza nego mu rekla ujutro kad se probudio😁.
    Za apartmane ne znam, pretp da trebas potrefit da se oslobodi bas taj dan posto nije dogovoren carski rez. Ja sam imala srecu i bila u dvokrevetnoj sobi, bebu mozes dati preko noci ako zelis odspavati pa ti ju donesu ujutro oko 5.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar tonkica1509

    tonkica1509

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Da se nadovežem na pitanja za štitnjaču… ja nikad problema nisam imala, ali kako sam ostala trudna tako je tsh dosta narastao. Antitijela su uredna. Od starta sam na 25mcg Euthyroxa i me držao dobro, ali evo kako trudnoća odmiče, nije mi dovoljno jer ne pokriva moje potrebe i bebine. Tako da sam sad naizmjenično jedan dan na 50mcg, jedan 25mcg. I kontroliram tsh svaka 4 tjedna. Obično se to stabilizira nakon poroda pa ćemo vidjeti.
    Al ovako sama dosta kužim kad mi naraste tsh. Tlak mi bude čak i ok, ali ja sam jednostavno troma, pospana, sva usporena i nikakva. I probava mi se uspori, sve. I bome osjetim odma kad imam veću dozu Euthyroxa

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.