Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Cestitam na urednim pregledima, sve neke velike bebice 😁
    .
    Tonkica ja imam taj pojas, nosila sam ga jednom za sad, bas sam prije napisala da me ne bole toliko ledja kao u prvoj T. Mozda me tek budu, ocekujem to, tako da sam ga kupila. Nosit cu ga kod duzeg stajanja ili hodanja, kod sjedenja mi nije ugodno s njim. Mislim da je to super stvar, bas pise da ublazava bol u ledjima.

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Cure super za dobre preglede. Lijepo bebice rastu 🥰
    Vanilla meni je ginić bio preporučio da uzmem Rennie, a znam da se i Reflustat smije u trudnoći. Mene je 2x do sad ulovila, ali su mi bademi pomogli pa nisam ni probala s ovim.

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Meli18

    Meli18

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    I mi smo danas obavili pregled, mala ima 585g i sve je ok 😊 slijedeci pregled isto kao i Vanilla, 24.5. 😊
    I meni je bilo cudno sto se dosta vidi izvana kako se mice posto mi je isto posteljica sprijeda 😅
    .
    Cure, brzo ozdravite, ali i da vam djeca budu zdrava 🥺😊

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Flekica

    Flekica

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Ja se ponavljam za žgaravicu. Ako me lagano ulovi onda pojedem 2-3 badema ili popijem malo Donata/Mivele. Ako je baš jače onda pomaže Rennie iako ih malo teže nalazim u zadnje vrijeme. Ali super su i može bez problema i u trudnoći. Ima ih u ljekarnama i u DM-ovoj ljekarni isto.
    Soda bikarbona je isto opcija ako si doma, ali bademe i Rennie imam uvijek u torbi

    👩 1987. - AMH 10,38 pmol, hashimoto, 12/21 lpsc ex desni jajovod i veci dio jajnika, 🧑 1987. - normozoospermia
    04/22 prvi IVF postupak, 225 Ovaleap, Cetrotide, Ovitrelle -> 4 🥚, sve oplođene 05/05/22 ET dvije blastice , 0 smrzlica, beta 0, 12/2022 spontana trudnoca ❤️, otp 18/08/2023 it's a boy!

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    Curke, super za dobre preglede!
    Ja sam na dane super na dane mi teško… Žgaravice nemam, ali povremene mučnine da, ovisi o dobu dana i što pojedem.
    Radim dosta zadnjih tjedan dva neke stvari oko kuće i vrta i nekako uopće ne mislim puno o ničemu.
    Thinkpurple, ja sam oboje rodila dosta brzo, već sam pisala da se bojim da ovaj put neću stići niti do bolnice. Kad sam rađala drugo mama mi je došla tjedan dana prije termina i čekala skupa samnom, i sad planiram tako i molim Boga da me ništa ne iznenadi jer sad ih je dvoje a mojoj mami treba 2 sata do nas autom, ali ona ne vozi a busevi rijetko idu, dakle u slučaju neke hitnoće ja nemam kome ostavit djecu nego da je muž s njima a ja se sama snalazim. Moji roditelji su razvedeni i u lošim odnosima, klinci obožavaju i mog tatu koji bi se vjerujem u slučaju neke hitnoće najbrže mogao dovesti do nas, ali on sam s njima ne bi izdržao dulje od sat dva 😅 tak da uzdam se u Boga. O tome da moram ostati dulje u bolnici zbog nekih komplikacija uopće ne želim ni razmišljati. Mlađi je toliko vezan za mene da je to strava, ona je isto bila jako vezana za mene kad sam išla njega rodit ali ne toliko koliko on sad… 😐

    [tickerfactory.com]

  • Robin_Daggers

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Ja planiram malenu voditi svekrvu i svekrvi bas da me uhvati u noci jer su oni u mirovini, a muz ujtro neka je vodi u jaslice. Ne planiram jaslice prekidati, a poslijepodne ce je moji preuzeti dok muz ne zavrsi s poslom, oni isto rade i poslijepodne su slobodni.
    Voli biti i kod jednih i kod drugih i svi su nam srecom blizu pa ce se nekako rasporediti.
    Tesko mi je o tome i misliti jer si mislim kako ce i sto ce i do sada je nisam nikom tako ostavljala na koji dan 😞

  • Robin_Daggers

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    I da, ja sam danas 36 tjedana. Zaboravila sam danas uzeti, ali od sutra krecem s datuljama. Kazu da su odlicne za skracivanje vremena poroda i da pomazu pri lucenju oksitocina koji pomaze prirodnom startu poroda. Zeljela bih ovaj put izbjeci inducirani 🫣

  • Robin_Daggers

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    tonkica1509

    Bok ženice, evo i mi obavili pregled. Danas smo 26+1 i nabrao je već lijepih 930 grama. A na ultrazvuku vidjeli kako zijeva i rasteže se, presmiješno je bilo. Puno je aktivan, mislim da mi je sve organe ispremještao.
    Ogtt nam dobar, jedino opet tsh narastao pa sam od toga (i ovog vremena) sva nikakva, valjda bi pola dana prespavala da mogu.
    Svima bolesnima želim da ozdravite čim prije.
    Tko god je pitao za žgaravicu, meni jedino pomogne mlijeko 🤷‍♀️ ja se više borim s refluksom, sva hrana mi se vraća i baš zna bit jako neugodno.

    Ima neka da je možda nosila onaj pojas za trudnice, jel pomoglo što malo za donji dio leđa?

    *idući pregled 22.5.


    Da li uzimas inace terapiju za stitnjacu?

  • Casperka

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Evo opet nas malo. Na sv duhu sam rodila prošli tjedan jedan dan je  bio taakv kaos - toliko poroda da su zatvorili prijem valjda prvi put u 20 g. Ako bi netko dosao slali su u druge bolnice iako bi pregeldlai prije i ako odlazak dalje ne bi bio moguc odadili bi tu. U jednom danu je bilo cca 20 carskih a rodila sve skupa vise od 40 tako da je iza nas nekoliko poprilicno glasnih dana. Os sub se normaliziralo stanje s tim da kad sam ja radjala u ned nije bila guzva. Tri dana su nas testirali I bila sam neg pa zadnja 2 dana mogu do bebacha, simptoma nemam pa nekako mislim da smo nekim čudom uspjeli izbjec covid. Jucer su raspustili cimericu pa sam šokirala u sobi nocas i to iskoristila da uspijem odspavati 3 h sve skupa što je super jer je dane prije spavanje dnevno bilo samo 1.5-2 h.  Pocinjem licit na pandu od podocnjaka :-D. 
    A sad malo o našoj srecici. 💙 On ustvari super napreduje, kad su ga skinuli s infuzije nije izgubio na težini nego čak dobio 20 g. Jucer je i bilirubin manji pa su ga suncali 6 h u komadu i nadaju se da onda danas neće morat. Hematomi oni kažu da se smanjuju iako nama i dalje ima modrice al mali bolje ipak je. E sad dio koji meni najviše muke zadaje je disanje. Mala kifla se tek razvija i ne zna još iskoridinirat disanje/gutanje/kakanje pa nekad kad ima manje snage a mora napravit više radnji zaustavi disanje. Prekjučer su mi dali da mu dajte bočicu i kad je skoro sve pojeo i malo stao poplavio mi je na rukama tj prestao disati. Jako me preplašio al srećom bili smo na intenzivnoj di su sestre pa su odmah preuzele i pedijatrica ga je poslušala a on baš tad odlučio kakat i opet strajkat s disanjem. Oni kažu da je to sve normalno za taj period u kojem on je jer to tek treba naucit kako sve skupa hendlat al meni osobno su ti trenuci najgori u svemu ovome (to pravljenje nam se desilo 3 puta od kad smo tu). Budući da se rodio na 34+2 nije imao razvijen refleks sisanja pa ga to uče zadnjih par dana i pomak je bas velik. Prije covid frke nije uopće znao sisat a već kad su mi dozvolili da se idem do njega znao je dosta zato zadnja 2 dan pije moje mlijeko na bočicu da treniramo pokrete usnama. Kad usavrsimo bočicu preći cemo na cicku taman bi do tad žutica trebala još malo stat da ima više snage. Sve u svemu borimo se i veći dio vremena nam super ide.💪 Povremeno me po noci okupa jako znojenje al to su rekli da je zbog hormona.

    [tickerfactory.com]

  • Casperka

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Inače ne odvajaju bebe od mama zbog Covida ali meni nisu dali da idem dolje da ipak  izbjegnemo mogućnost da na cijeli odjel nešto prenesemo. Tamo je previše paketica naše i tuđe sreće da bi riskirali  💙💗. Nadam se da je cijela ova frka iza nas i da sam  od sad dalje samo prenosnik dobrih vjesti.

    Što se mene tiče fizički sam ko da nisam rodila, krvarenje ful malo, ništa me dole ne boli, linija skoro kao prije poroda samo cice jedno 2 broja veće (a imala sam trojku prije :-D) pa jedino s cim se povremeno borim je full punjenje cica koje zahtjeva hladne obloge , kupus  ili izdajanje ovisi koliko je sati al to drzim pod kontrolom. Za sve koje rađaju prvi put- žene izdržati ta prva 2-3 dana dojenja stvarno jako boli i neugodno je do bola ali poslije je puno lakše. Sve u svemu zadovoljna sam što se fizički mogu ful posvetiti bebi pa cemo dat max od sebe da što prije naučimo sve što nije stigao u buski. I uzmite si neku kremu/ulje ako vam bude kao meni užasno suha koža. Ja se možem s bademovim uljem

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.