Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 270

    Prijavi adminu

    Cvit

    Lightblue po cemu sada misle da su jednojajcani plus solo? Btw, 2 curice i decko 😍😍😍 odlicna kombinacija..
    Drago mi je da su ti nalazi super 🥂
    .
    Thinkpurple kak ide borba?
    .
    Sayuri jesi ziva, zeno?
    .
    Ally grlim 😘 pazi se samo i miruj, vjerujem da ce bit u redu..jos malo 🍀
    .
    Ja sam ponavljala krvnu sliku i povadila si sve ostalo, Hgb 74, zeljezo 5, ostali nalazi su dobri 🙏
    Jucer primila parenteralno zeljezo, nadam se da cu kroz neko vrijeme osjetit poboljsanje…
    Od jucer me opet ligamenti kruzni zatezu, ovu noc je boljelo grozno, i ledja ubijaju..nijedan polozaj nije stimao..al dobro, cure su aktivne, rastu, moraju si mjesta napraviti.
    I slag na torti, prekjucer dosla doma nakon labosa, pas mi odbija jesti..sta se ne dogadja nikad, pa ni tad. Prepipali ga, nasao muz krpelja, veliki bijeli…odmah s njim vetu, nalazi su mu zmrdani, sve u sklopu piroplazmoze…
    Veli da smo dosli na vrijeme, dobio je odmah 2 injekcije, jucer trecu…poceo je sad jest par krekera, al i dalje je bezvoljan i uglavnom lezi..budemo ga pratili, nadam se da ce krenut na bolje 🤞🍀


    Nije mogla vidjeti/naći treću posteljicu na UZV. Izgleda joj da cure dijele posteljicu ili se u krajnjem slučaju sakrila iza ove. Nalazi nikad bolji čak ni prije trudnoće.
    Kod kojeg si ti dr, ako se smije znati??Mene vodi Gall-Vinogradska

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar mateja111

    mateja111

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Curke, da li se koja susrela sa bolovima s desne strane ispod rebara (Doslovno nekad mislim da me rebra bole) , znam imati bolove dok stojim sjedim ili vozim ali kad legnem odmah prestaju isto tako zadnja dva dana me muci zeludac bol i grcevi mucnina uzassss al mislim da mi je to od hrane jer bila sam jela  kebab i eto sad dva dana se mucim sa zelucem😒😒

    👩🏼22 👨🏻25
    Spontani 06.21💔
    25.11.22 ➕
    Termin 26.07.23🥰💙

    https://www.tickerfactory.com/preg/d/1%3B20716%3B0/st/20230726/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/33dd/preg.html [tickerfactory.com]

  • Avatar Flekica

    Flekica

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    mateja111

    Curke, da li se koja susrela sa bolovima s desne strane ispod rebara (Doslovno nekad mislim da me rebra bole) , znam imati bolove dok stojim sjedim ili vozim ali kad legnem odmah prestaju isto tako zadnja dva dana me muci zeludac bol i grcevi mucnina uzassss al mislim da mi je to od hrane jer bila sam jela kebab i eto sad dva dana se mucim sa zelucem😒😒


    Mene!!! Ali sad je prestalo na svu srecu… Prosli tjedan me jedno 3-4 dana boljelo ispod desne strane rebara, doslovno kao da mi je rebro natuceno i jos bi me kod spavanja na boku presjekla bol izmedju rebara. Tako da sam spavala u polusjedecem polozaju. 
    Ja inace od pocetka trudnoce imam uzasne probleme sa zgaravicom koja se zna pretvorit u mucninu ako ne reagiram na vrijeme (par badema ili rennie tablete).
    Za rebra ne znam u cemu je problem ali valjda se sve pomice na gore pa je pritisak na taj dio tijela. I jos sam stvarno dosta kila nabrala. U 23. tjednu sam na +8 iako ne vidim da sam se zdebljala, jedino mi je trbuh bas jako veliki. 🤔 Sve padnem u depresiju kad ovdje citam kako su cure dobile svega par kila 😞

    👩 1987. - AMH 10,38 pmol, hashimoto, 12/21 lpsc ex desni jajovod i veci dio jajnika, 🧑 1987. - normozoospermia
    04/22 prvi IVF postupak, 225 Ovaleap, Cetrotide, Ovitrelle -> 4 🥚, sve oplođene 05/05/22 ET dvije blastice , 0 smrzlica, beta 0, 12/2022 spontana trudnoca ❤️, otp 18/08/2023 it's a boy!

  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Flekica ja sam dobila 12 kila, vuče lagano i na 13 tako da bez brige. Isto mi se ne vidi, al osjetim u nogama da se skuplja (i guza, naravno). Nikad nisam imala celulita više nego sada. Valjda je točno da se taj trudnički povuče 😂😂

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Cvit

    Cvit

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Lightblue


    Nije mogla vidjeti/naći treću posteljicu na UZV. Izgleda joj da cure dijele posteljicu ili se u krajnjem slučaju sakrila iza ove. Nalazi nikad bolji čak ni prije trudnoće.
    Kod kojeg si ti dr, ako se smije znati??Mene vodi Gall-Vinogradska


    Znaci postoji sansa da su jednojajcane, i frajer 😄
    Mislim, meni spolovi u svemu tome ne igraju ulogu, al ja sam nekako imala feeling da ce moji biti dvije cure i decko 😄
    Mene vodi dr Stasenko, ona je s Merkura..obzirom da sam na Vuk vrhovac isla na IVF, kad smo doznali da su trojke, dr koja me tamo vodila uputila me njoj i tamo sam i ostala. Jako sam zadovoljna s njom, nadam se da ce tako ostati do kraja 😄
    .
    Sto se rebara tice, mene su cure prije par dana puna dva dana udarale pod desno rebro, dok se nisu opet nekako pomaknule 😄 
    A cijeli trbuh se podigao, i cesto mi nasjednu na zeludac, pa moram bas pazit na hranu, zna mi bit jaka zgaravica, nekad nema druge nego povratim jer jednostavno ne prolazi dalje..srecom to je rijetko

    37 👩‍❤️‍👨 33 🌠 5/2020 biokemijska
    🧔 teratozoospermija, 👩🏼‍🦰 zacepljen jajovod
    9/2021 AIH ❌️
    2/2022 Gonal, 2 folikula, 1 js ❌️
    10/2022 Menopur, 7 folikula, 7js, 6 blastocista
    5.11. ET 2 blastice, 4 ❄️ 🥰 6dnt + 🤞🍀
    Beta 21.11. 4607 ✨️ 23.11. 8613 ✨️ UZV 5.12. ✨️ 6+4 ❤️❤️❤️ 16.6.2023. 💖💖💖
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 270

    Prijavi adminu

    Cvit

    Lightblue


    Nije mogla vidjeti/naći treću posteljicu na UZV. Izgleda joj da cure dijele posteljicu ili se u krajnjem slučaju sakrila iza ove. Nalazi nikad bolji čak ni prije trudnoće.
    Kod kojeg si ti dr, ako se smije znati??Mene vodi Gall-Vinogradska

    Znaci postoji sansa da su jednojajcane, i frajer 😄
    Mislim, meni spolovi u svemu tome ne igraju ulogu, al ja sam nekako imala feeling da ce moji biti dvije cure i decko 😄
    Mene vodi dr Stasenko, ona je s Merkura..obzirom da sam na Vuk vrhovac isla na IVF, kad smo doznali da su trojke, dr koja me tamo vodila uputila me njoj i tamo sam i ostala. Jako sam zadovoljna s njom, nadam se da ce tako ostati do kraja 😄
    .
    Sto se rebara tice, mene su cure prije par dana puna dva dana udarale pod desno rebro, dok se nisu opet nekako pomaknule 😄
    A cijeli trbuh se podigao, i cesto mi nasjednu na zeludac, pa moram bas pazit na hranu, zna mi bit jaka zgaravica, nekad nema druge nego povratim jer jednostavno ne prolazi dalje..srecom to je rijetko


    Vidjela sam ju na viziti,ide kombinacija Merkura i Vinogradske. Nije mi jasan taj dio s blizankama jer je vidjela da je svaka u svojoj amnio vreći i kaže dijele posteljicu. Kako???,🤷🤷

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Ja sam isto mozda mrvicu otecena i razmaknuta u tom genitalnom podrucju, al pravo mi je nabubrilo sve tek pred porod tipa zadnjih mjesec dana i smetalo me pri hodu zadnji put. Isto nosim dnevne uloske, takoder i proslu trudnocu imala manju inkontinenciju, nista strasno, al od tih par kapi se osjeti miris i moram cesto mijenjati i pidamu/hlace. I to me malo smeta, a bas vodim racuna o higijeni, ispada da setam ispisana, a stas. Proslo je bilo nakon poroda nakon nekog vremena, to je sve normalno.
    Takoder, proslu trudnocu sam imala mali trbuh i imam dojam da mi je sve raslo put gore i unutra, nisam mogla jest proslo tromjesecje. Sad mi je trbuh vidno veci, ali opet imam dojam da mi curka raste unutra i gore, vec me sad smeta za jelo, ranije nego prosli put, bas cudno eto. Prvi put nisam dobila strije, sad mi se cini da hocu, al mi ne smeta, sta cu, to je sve pod normalno, nek smo samo mi dobro😁.
    Super je dr.Gall, ja sam isla isto kod nje prosli put, nadam se da cu i ovaj.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Prosli put nisam mogla jest trece tromjesecje*
    Od tog pritiska. Sve citam sad, polupismeno napisala, valjda se kuzi😂😂.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    Lightblue

    Cvit

    Lightblue


    Nije mogla vidjeti/naći treću posteljicu na UZV. Izgleda joj da cure dijele posteljicu ili se u krajnjem slučaju sakrila iza ove. Nalazi nikad bolji čak ni prije trudnoće.
    Kod kojeg si ti dr, ako se smije znati??Mene vodi Gall-Vinogradska

    Znaci postoji sansa da su jednojajcane, i frajer 😄
    Mislim, meni spolovi u svemu tome ne igraju ulogu, al ja sam nekako imala feeling da ce moji biti dvije cure i decko 😄
    Mene vodi dr Stasenko, ona je s Merkura..obzirom da sam na Vuk vrhovac isla na IVF, kad smo doznali da su trojke, dr koja me tamo vodila uputila me njoj i tamo sam i ostala. Jako sam zadovoljna s njom, nadam se da ce tako ostati do kraja 😄
    .
    Sto se rebara tice, mene su cure prije par dana puna dva dana udarale pod desno rebro, dok se nisu opet nekako pomaknule 😄
    A cijeli trbuh se podigao, i cesto mi nasjednu na zeludac, pa moram bas pazit na hranu, zna mi bit jaka zgaravica, nekad nema druge nego povratim jer jednostavno ne prolazi dalje..srecom to je rijetko

    Vidjela sam ju na viziti,ide kombinacija Merkura i Vinogradske. Nije mi jasan taj dio s blizankama jer je vidjela da je svaka u svojoj amnio vreći i kaže dijele posteljicu. Kako???,🤷🤷


    Kod jednojajčanih blizanaca imaš tri moguće situacije.
    1. je da svaka beba ima svoju vrećicu i svoju posteljicu (tad se zametak podijelio najranije)
    2. je da bebe imaju svaka svoju vrećicu ali jednu posteljicu
    3. je da dijele i vrećicu i posteljicu i tu je do dijeljenja zametka došlo najkasnije odnosno već kad se zametak počeo gnijezditi i ta opcija je ujedno i najopasnija jer može doći do blizanačke transfuzije

    Tako je meni dr objasnila.

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar mateja111

    mateja111

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Flekica

    mateja111

    Curke, da li se koja susrela sa bolovima s desne strane ispod rebara (Doslovno nekad mislim da me rebra bole) , znam imati bolove dok stojim sjedim ili vozim ali kad legnem odmah prestaju isto tako zadnja dva dana me muci zeludac bol i grcevi mucnina uzassss al mislim da mi je to od hrane jer bila sam jela kebab i eto sad dva dana se mucim sa zelucem😒😒

    Mene!!! Ali sad je prestalo na svu srecu… Prosli tjedan me jedno 3-4 dana boljelo ispod desne strane rebara, doslovno kao da mi je rebro natuceno i jos bi me kod spavanja na boku presjekla bol izmedju rebara. Tako da sam spavala u polusjedecem polozaju.
    Ja inace od pocetka trudnoce imam uzasne probleme sa zgaravicom koja se zna pretvorit u mucninu ako ne reagiram na vrijeme (par badema ili rennie tablete).
    Za rebra ne znam u cemu je problem ali valjda se sve pomice na gore pa je pritisak na taj dio tijela. I jos sam stvarno dosta kila nabrala. U 23. tjednu sam na +8 iako ne vidim da sam se zdebljala, jedino mi je trbuh bas jako veliki. 🤔 Sve padnem u depresiju kad ovdje citam kako su cure dobile svega par kila 😞


    Ako te tjesi ja sam sad 25tt i dobila sam 9kg sve me strah do kraja  koliko cu dobiti al sve mi ide u noge i trbuhi bas sam si velika i vec mi tesko trudim se jest vise a zdravije al kaj cu kad se sve prima, sad cu vidjet za 2tj koliko sam natukla hahah nadam se da ovaj put nece biti ko prosli u mj dana  4kg 🙈🙈 
    Bas sam pricala sa sogoricom ona je u cijeloj trudnicu dobila 9kg al njoj se nije nis primalo kolko god da je jela sve smo mi drugacije a i sve te kilice ce otici 😊

    👩🏼22 👨🏻25
    Spontani 06.21💔
    25.11.22 ➕
    Termin 26.07.23🥰💙

    https://www.tickerfactory.com/preg/d/1%3B20716%3B0/st/20230726/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/33dd/preg.html [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.