Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Butterfly00

    Butterfly00

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nisam se dugo javljala, ali sam čitala redovno. 
    Što se tiče robe i to, ja sam svojoj curici prala odvojeno i peglala do godine dana, i onda sam počela sve to miješati zajedno. Tako ću ja mislim i sad s bebom, samo neću peglati možda toliko, jer sad imam sušilicu, kontam pobit ce sve bakterije 🤣🤣
    Znači u prvoj T sam sve nešto rano pripremila i oprala i sredila, a sada mi je tako mrskoo, mislim trebala bi probrati što je od male još iskoristivo i početi lagano, jer mislim nikad ne znaš. 

    Mene zadnjih dana baš jako podno stomaka boli, kao da ću M dobiti, otišla sam do ginekologa na pregled, kaže sve okej s bebom, zatvorena sam, ona je dosta visoko pa nemam pojma više šta bi moglo bit uzrok tom bolu. Doduse urin mi nitko nije kontrolirao. Mala mi Sarlah ima, ja sam isto prehladjena i eto. Dan za danom kaos 🤣 meni je pregled i kontrola šećera 19.4.
    Kad vaše ove nuspojave čitam,odma se preznojim 🤣🤣
    Jeste li vi natašte trebale doći ili?

    🚶🏽‍♀️31 🚶‍♂️ 35
    👧🏼 4

    [tickerfactory.com]

  • mustra

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Jutro svima! Kako se držite na ovo kišno jutro? Meni je tlak na 0 valjda…jedva gledam…Znam da je već bila tema, ali nisam sigurna pa pitam - za OGTT u Petrovoj se treba naručiti ili samo dođem?

    [lilypie.com]

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Butterfly obavezno treba biti natašte da. Ja sam se u 7:00 nacrtala tamo pa da mogu što prije doma ići jesti i piti 😂
    .
    Ma ja jedva gledam danas od ovog vremena, a jako sam i loše spavala pa sam još i više koma. Do 3 i pol/4 spavam lijepo i od onda kao da mi alarm u tijelu neki i nema šanse više zaspati. Zaspem tek oko 6 ponovo. I tako skoro svaku noć.
    Ja mislim da ću ja uzeti za prati robicu onaj dmov Denkmit sensitive. Nekako oduvijek više volim prašak, a ne tekući oblik, a kad vidim cijene ovih tekućih padne mi mrak na oči 😂 Jel ima taj neki miris na robici ili ne? Zna li tko ❓

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    Ja sam odvojeno oprala valjda samo prvi put 🙈🙈🙈
    Poslije smo bili svi doma samo, krenula korona i izolacija, nikud nismo isli pa nisam ni peglala vise. I od onda ne peglam osim ak na neku tipa svadbu idemo il muzu kosulju ako treba 😄
    Susim sve na striku i slozim odma da se sto manje zguzva.
    A beba treba naucit na bakterije od doma. Budem vidla dal cu sad posebno. Naravno ak radite vi il muz u nekom pogonu s opasnim, masnim il nesto onda posebno bi prala. Tak perem na min 60 stupnjeva, rucnike osusim u susilici pa mislim da je to dosta. A sad kad je veca ubacim i sanitol da se dezinficira sve od vrtica, parka i ostalo.
    Cordisoo znaci mora bit kamera upaljena, ok… tesko izvedivo al ok… muz nebude doma do tad a njega sam isto mislila prijavit ak treba potvrda iako imamo i od prvog tecaja. Al navodno da vise nitko ne trazi potvrdu pa sad neznam cemu to…
    Butterfly sve smo manje vise sad s tim tegobama u donjem dijelu trbuha. Ja imam osjecaj da mi je opet buknuo trbuh pa mozda i od toga.


    Joj ma tako i ja, kakvo odvajanje 😅 peglam dok pupak ne zaraste i to je to. Pa s 6 mjeseci ih već spustim na pod, ako ne i prije, kakvo odvajanje i peglanje tada 😁

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Butterfly00

    Butterfly00

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Aa pa to je razlog, ja nisam morala ovdje ni prvi a ni sad drugi put bit natašte, rekli su mi da normalno doručkujem al naravno ništa slatko, u 10 ujutro imam to sve. I vađenje krvi, kontrola željeza jer mi je zadnji put hemoglobin bio 9, a tlak mi je valjda toliko nizak da ne znam kako funkcioniram opce s to dvoje u kompletu.
    Ma ja sam eto odvajala šta znam, nekako muž radi u tim opasnijim pogonima, doduše odijela od posla se peru na poslu,ali njegova roba što ju nosi je svejedno u doticaju sa svime i svačim. 

    🚶🏽‍♀️31 🚶‍♂️ 35
    👧🏼 4

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    Uh, drago mi je kad vidim da pišete da je dovoljna sušilica i nije potrebno peglati jer ja i pegla smo dva pojma. Kupila sam je prije punih 9 godina i platila 400 kn što je onda samo za peglu bez postoja ili ikakve stanice bilo baš dosta. Ne mogu vam opisati koliko je to za mene bila promašena investicija. Napraviti ću sve radije nego peglati, i odmah vaditi veš iz mašine i odmah skidati sa strika samo da ne moram peglati.
    A za sušilicu je muž inzistirao čim smo saznali da su blizanci. Kaže čitao je članak što trebamo imati kad očekujemo blizance i prva stvar je bila sušilica. A tko sam ja da se bunim 🤣🤣🤣

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Thinkpurple - prosli mjesec sam odslusala na dz centar. Svi smo imali ugasene kamere a pitanja pisali u chat. Tako da paralelno mozes sto god.
    Nije trajalo bas do 6 prije je bilo gotovo i ima pauza izmedju predavanja doktora i sestre. Tipa nakon 45 min/ sat vremena.
    Oni slijede prezentaciju koju imaju. Doktor vise govori opcenito a sestra ide u detalje. Oboje su bili vrlo otvorenj za sva pitanja i vrlo detaljno objasnjavali ako je trebalo.
    Drugi dan je samo sestra i tu sam morala otic na vise od pola jer sam imala poslovni sastanak. 
    Za potvrde se na pocetku ispuni upitnik - za sebe i za muza ako treba.
    Dobila sam potvrdu na mail za par dana. 

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Hvala cure na infosima za odvajanje💪💪
    Ja mislim da cu na pocetku odvajati a poslije cu vidjeti🤷‍♀️

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Update s UZV - beba je ok, dobro napreduje, plodne vode ima normalno, cervix je zatvoren i dovoljno dugačak. Placenta previa je totalna i rekla mi je dr. da nema šanse da se podigne. To znaci do kraja trudnoće ležanje uz dizanje za wc i higijenu. Nema veze, glavno da je beba ok. Cilj je izgurati trudnoću što dulje. Rekla je da mogu očekivati još krvarenja.
    Miracle - svaka opća anestezija za carski uključuje guranje tubusa (“cjevčice”) u traheju, jer su trudnice posebno rizična skupina da im se ne vrati sadržaj iz zeluca u dusnik, sto je životno ugrožavajuće stanje. Tubus je jedino definitivno osiguranje dišnog puta.. Takodjer na venu dobiješ lijek od kojeg prestaneš spontano disati pa aparat preuzme. I većina operacija koja se radi “na masku” se ne radi na masku, nego na nju ide samo kisik prije nego što svi lijekovi udju u sistem, a čim pacijent izgubi svijest u većini vrsta zahvata se stavlja tubus. Tako da opća anestezija nije samo “malo ću dobit lijek i odspavati”, nego sve svoje osnovne životne funkcije daješ u ruke anesteziologu.
    Što se tiče anemije, ona je fiziološka pojava u trudnoći, jer se volumen plazme povećava više od volumena eritrocita. Hb 77 je premalo, naravno. Ali 100 i nešto je skroz ok. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    Ja frosch koristim vec 4 godine sve i zadovoljna sam.
    .
    Tnx za preporuku za probiotik.
    .
    E cure koje ste se prijavile/odslusale trudnicke tecajeve od grada zagreba, pise da je online od 15-18h, al kak to funkcionira? To netko uzivo onda drzi ili?
    Meni je nezgodno jer nema ko kcer cuvat do 4, 5 popodne pa neznam kak uz nju da to odslusam… a htjela bi sad vec u 4.mj da se prisjetim i pripremim sve na vrijeme.


    Da, u realnom je vremenu, online. Ne moraš imati upaljenu kameru, pojačaj zvuk i radi što trebas dok slušas 😄 Budu po dva predavača, sa pauzom od nekih 20,30 min. Neke stvari su i meni već bile ponavljanje ali za neke sam si pisala ili slikala jer je bilo korisno. Dva sam odslušala već, još sam si jedan ostavila za sljedeći mjesec 😁

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.