Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 527

    Prijavi adminu

    Ally007

    Update s UZV - beba je ok, dobro napreduje, plodne vode ima normalno, cervix je zatvoren i dovoljno dugačak. Placenta previa je totalna i rekla mi je dr. da nema šanse da se podigne. To znaci do kraja trudnoće ležanje uz dizanje za wc i higijenu. Nema veze, glavno da je beba ok. Cilj je izgurati trudnoću što dulje. Rekla je da mogu očekivati još krvarenja.
    Miracle - svaka opća anestezija za carski uključuje guranje tubusa (“cjevčice”) u traheju, jer su trudnice posebno rizična skupina da im se ne vrati sadržaj iz zeluca u dusnik, sto je životno ugrožavajuće stanje. Tubus je jedino definitivno osiguranje dišnog puta.. Takodjer na venu dobiješ lijek od kojeg prestaneš spontano disati pa aparat preuzme. I većina operacija koja se radi “na masku” se ne radi na masku, nego na nju ide samo kisik prije nego što svi lijekovi udju u sistem, a čim pacijent izgubi svijest u većini vrsta zahvata se stavlja tubus. Tako da opća anestezija nije samo “malo ću dobit lijek i odspavati”, nego sve svoje osnovne životne funkcije daješ u ruke anesteziologu.
    Što se tiče anemije, ona je fiziološka pojava u trudnoći, jer se volumen plazme povećava više od volumena eritrocita. Hb 77 je premalo, naravno. Ali 100 i nešto je skroz ok.


    Drago mi je da ste dobro, samo hrabro do kraja 🤗
    .
    Hvala na info za opcu. Sad mi je jos 10x gore s tim info 🤣🤣 u smislu straha, grozno bas. ako nisi u medicini, nemas pojima sto ti se i kako radi 😶 bas si dobro napisala, mi svi mislimo da cemo malo odspavati, a u stvarnosti se tu svasta izdesava.

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Ally bitno da beba napreduje, da si ti zatvorena. I ja sam baš htjela pitati ostaješ li tamo do kraja ili ideš doma? 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    Lemon

    thinkpurple

    Ja frosch koristim vec 4 godine sve i zadovoljna sam.
    .
    Tnx za preporuku za probiotik.
    .
    E cure koje ste se prijavile/odslusale trudnicke tecajeve od grada zagreba, pise da je online od 15-18h, al kak to funkcionira? To netko uzivo onda drzi ili?
    Meni je nezgodno jer nema ko kcer cuvat do 4, 5 popodne pa neznam kak uz nju da to odslusam… a htjela bi sad vec u 4.mj da se prisjetim i pripremim sve na vrijeme.

    Da, u realnom je vremenu, online. Ne moraš imati upaljenu kameru, pojačaj zvuk i radi što trebas dok slušas 😄 Budu po dva predavača, sa pauzom od nekih 20,30 min. Neke stvari su i meni već bile ponavljanje ali za neke sam si pisala ili slikala jer je bilo korisno. Dva sam odslušala već, još sam si jedan ostavila za sljedeći mjesec 😁

    Supac! Prijavljujem se onda! Cisto da se podsjetim malo i zapisem sta sve moram kupiti.


    Možda ću sad ispasti glupa ali tko pita ne skita. Da li je online predavanje besplatno? Mogu li se i ja prijaviti iako sam realno 300 km od ZG? 
    Mi smo naš tečaj odslušali i dobili potvrde tako da mi to na kraju krajeva uopće nije bitno ali bi rado poslušala još jednom te neke stvari jer mislim da je teško sve odjednom popamtiti.

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar tonkica1509

    tonkica1509

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Bok ženice, nisam dugo pisala ali vas čitam i pratim.
    Vidim da vas ima dosta na zapadu Zg pa ćemo se možda sretati 😊 a i čini mi se da će nas se puno po Vinogradskoj muvati
    Hvala za savjete kaj se tiče robice. Kad smo kod tih nekih stvari, gdje ste posteljinu kupovale? Ima negdje da se baš isplati, da nije gruba i sl? I nepropusna podloga za madrac? Možda je već bila tema, pardon. Ali nikak se odlučit za tu podlogu, bojim se da će bit vruće bebici jer je to baš najlon.
    Za probiotike evo baš nedavno je bila kolegica na kongresu na tu temu i svi odreda su nahvalili Omnibiotic Pandu. Super za trudnice i za bebe (stavlja se u mlijeko nakon poroda) i može pomoći sa alergijama, dermatitisima i čak dojenačkim kolikama. I muž i ja smo alergičari (i ja astmatičar na kortićima) tak da nekak mislim da mi je to must za uzimat. Ali košta nažalost, kaj se može.
    A za mjehur, sve napisano, čaj od brusnice i suhe brusnice, puno tekućine. U ljekarni se može kupiti i Uroexpress, prašak koji se uzima navečer i čisti mjehur 🙂
    Niskotlakaši, osjećam vas danas, ova kiša i mene smlavila 🥱 plus buđenje stalno, teška noć bila i stalno sam neke nalete vrućine imala.
    U ponedjeljak ogtt pa evo, držite fige 😅

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ally drago mi je da je sve ok ❣️ strpljivo i polako dalje, dan po dan, tjedan po tjedan. Ostajes u Petrovoj ili? 
    *
    Miracle bila sam dva puta u opcoj za gin operacije - nije nista strasno, iskreno nisam niti skuzila da sam bila intubirana jer ti to odrade dok si vec uspavan, a izvade dok jos spavas, jos sam frendici doktorici tvrdila da mene nisu, a ona kaj mislis da si na skrge disala? 😄 obzirom na tlak jedino mi je poslije bilo malo teze ustati na wc, ali sam odmah rekla i dali su plazmu i bilo strpljivi. Zadnji puta sam doslovno imala osjecaj prije nego nestanes da mi oci idu onako kao u crticima u krug 🙈 i samo se izgubis… 
    Imat ce Petra Kojan (insta) neki webinar 25.4.za carski pa ako koga zanima (bas sam danas naletjela na to). 

    Danas je dan bas za 😴 cak se i malac umirio i uspavao danas 😄

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    Miracle odradila sam opću prije dvije godine i kad sam se probudila pitala sam sestre kad oni misle počet. A iskreno anestezije me bilo najviše strah. Sve ovisi o anesteziologu.
    Danas odrađen i drugi dio pregleda. Krvna slika san snova,probir za preeklampsiju niskorizičan, hormoni štitnjače fenomenalni. Iduća kontrola 4.5 a 24.5 fetalni echo. Čovjek se ne stigne ni odmoriti od stalnih pregleda 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ 

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar mom.I

    mom.I

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama 😊

    I mi smo danas obavili pregled, ogtt uredan, malac ima oko 1100g, a ja sam na +9 🤦🏼‍♀️ okrenuo se glavom dolje i skroz je nisko, pa je gin rekao strogo mirovanje i ležanje jer je previše nabijeno dolje i počela sam se otvarati iznutra, da pijem mg 375, a na idućem pregledu će se vidjeti ima li potrebe za normabelom.
    Sad sam na 100 muka jer si ne mogu baš u potpunosti priuštit strogo mirovanje i ležanje, a i do sad sam više manje mirovala pa je svejedno došlo do ove situacije. Ne znam trebam li se sad požuriti sa svim pripremama za bebu, imati spremnu torbu sa stvarima za bolnicu za svaki slučaj.. Baš mi je to unijelo neki nemir.
    __________
    Svima vam želim uredne preglede i trudnoću do kraja koji nam je sve bliže ☺️

    L 💝 2013. | and in this world, she is my world |
    V 💙 2023. | we made a wish and you came true |

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Butterfly00

    Butterfly00

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Bome kad čitam ovo za uspavljivanje, ni ja nisam znala da se u kratkoj općoj intubira. Mislim, mene su uspavali kad sam imala kiretažu i uvjerena sam da sam na masku disala. Blaženo neznanje . Nego, koliko traje ta opća anestezija kad je carski u pitanju?

    Light Blue kakav je to probir za preeklampsiju? Ja sam prošlu cijelu trudnoću imala normalan tlak, i kad sam bila 40+3, sam imala pregled u bolnici, tlak mi je bio visok. Tu noc me jako glava bolila, i ujutro na kontroli je bio 160/100 i tad su me ostavili, pratili su tlak koji je čas bio povisen čas bi se snizio. Bila je subota i u pon su mi inducirali porod. Ali tome nitko ne pridaje pozornost.

    🚶🏽‍♀️31 🚶‍♂️ 35
    👧🏼 4

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    Butterfly00

    Bome kad čitam ovo za uspavljivanje, ni ja nisam znala da se u kratkoj općoj intubira. Mislim, mene su uspavali kad sam imala kiretažu i uvjerena sam da sam na masku disala. Blaženo neznanje . Nego, koliko traje ta opća anestezija kad je carski u pitanju?

    Light Blue kakav je to probir za preeklampsiju? Ja sam prošlu cijelu trudnoću imala normalan tlak, i kad sam bila 40+3, sam imala pregled u bolnici, tlak mi je bio visok. Tu noc me jako glava bolila, i ujutro na kontroli je bio 160/100 i tad su me ostavili, pratili su tlak koji je čas bio povisen čas bi se snizio. Bila je subota i u pon su mi inducirali porod. Ali tome nitko ne pridaje pozornost.


    Iskreno ne znam točno ali se vadi iz krvi.ja sam na terapiji i rekla je da dođem napravit KKS a kad je čitala nalaz rekla je da je i to naručila i da je niskorizičan. Ako sam ja nju dobro shvatila vadi se 10-ak čimbenika i onda računalo računa.

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nefertiti

    Nefertiti

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Evo i ja jučer obavila pregled. Curka mi je dosta veća, veli ginekolog da bi sad trebala imati oko 900 g, a ona 1300 g (kaže da joj mjere odgovaraju za 31. tjedan) 😂🙈 ja sam na kilaži +9 ali mi je rekao da je to o.k. Na zadak je za sad i misli da ću s obzirom na vjerojatno veliku bebu, možda i zadak, a posebno zbog prijašnjeg poroda i svega što je bilo 99% na carski.
    Što se mog iskustva tiče, mislim da je bolje da ne pišem detalje zbog prvorotkinja, reći ću samo 27 sati sve skupa, od toga 14 sati u rađaoni, na kraju beba zapela i hitan carski, poslije carskog atonija maternice, iskrvarenje i transfuzija. Poslije svega im je još i ostao komadić posteljice koji mi je urastao u maternicu i tako “živio” u meni 3 godine!!! Prošle godine nakon missed ab ga otkrili pa sam morala na operaciju…
    Što se samog oporavka tiče, 6 tjedana se nisam mogla normalno uspraviti i hodati.
    A sad, lakše mi je barem u tome što znam što me čeka i što se nadam da gore od ovog prvog poroda valjda ne može

    Termin: 4.7.
    Stiže curica ❤️

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.