Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    Evo da se malo i ja javim. Ovih dana nisam bila pri nekoj volji pa mi se nije ni tipkalo. Mi smo i dalje u Petrovoj, ne znam do kad, a iskreno me nije ni briga. Dan i pol nakon prijema sam se probudila sa mokrim sukrvavim iscjedkom, pa je bila sumnja na otjecanje plodove vode, sto me skroz izbezumilo. Daljnji UZV je pokazao da je dijete ok i da ima dosta plodove vode, pa se nadaju da im je taj Amnisure bio lažno pozitivan radi krvarenja. Posteljica je straga i nisko, tj previa. Okrećem se s boka na bok, ležim i dižem se samo za wc i da sjednem da jedem. Strah me prije svakog odlaska na wc, ali nekako duram. Koliko su mi prije tjedni trudnoće brzo prolazili toliko mi se sad svaki dan čini uzasno dugačak. Nadam se da ce sve biti ok, trudim se pozitivno misliti, i da ćemo bebač i ja dogurati do normalnih tjedana. Nekak se osjećam krivo radi svega oko čega sam ranije kukala-žgaravica, gubitka kilaze, toga da mi fali posao itd. Sad samo razmišljam da se bebač rodi živ i zdrav, a za sve ostalo mi je svejedno.
    Moj savjet nekome tko se žalio da mu je pao trbuh nisko (ne znam više jel Bambi ili miracle ili netko treći) je da malo uspori i odmori par dana. Meni je tak trbuh nisko pao nekoliko dana prije ovog svega, i sad mi je žao što nisam usporila. Ne kažem da se opet ne bi isto desilo, ali tko zna. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Afrodita tako je i meni.  Evo zadnja ću biti koja će imati dijete, one sve po dvoje isto već krenuli u školu. Nakon svake izgubljene trudnoće meni je bilo teško i makneš se. Onda polako opet kreneš među ljude, ali to su samo kukanja. Valjda je to baš fora dva tri sata pričati kako ti je teško sa djecom, ja sam se dosta u glavi promijenila na pozitivu jer drugačije ne bi mogla sve što mi se dogodilo izgurati i jednostavno ne kužim čemu ta potreba i drama da je tako teško. Baš smo se udaljile i sad kad sam trudna ajde pitaju kako sam ali isto tako zovem na kavu ali se one ne mogu organizirati, tako da više ni ne zovem. Bolje mi je imati svoj mir nego slušati negativne stvari.. I ono kad ti netko govori vidjet ćeš ti.. kad neces moći spavati, kako je to teško, budeš požalila bla bla. Odeš sa takvog druženja iscrpljena i u lošoj energiji. Ja nisam ni jednoj trudnici kad je bila naivno sretna i nije mislila na loše stvari rekla a pazi svašta se može desiti nemoj se veseliti. Pa šta bi imala od toga? Daj podršku ili šuti

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Mia2023

    Thinkpurple super za OGTT, a tsh će se riješiti :)
    Meni danas baš pritisak skroz dolje kad stojim, čim legnem je ok, sve normalno. Beban je prije 2 dana bio glavom dolje, a još uvijek je nisko jer se nije podigao. Na pregledu je bilo sve ok, ne znam od kud sad taj pritisak. Jel to normalno? Imam osjećaj kao da je skroooz nisko. Ostale dane sam normalni išla i u šetnje, nije mi ništa smetalo, danas sam cijeli dan preležala


    Meni se isto to događa zadnjih par dana. Trbuh mi je naočigled narastao, a ja pred kraj dana osjecam pritisak nisko I sve mi je tvrdo i onda idem u krevet jer ne mogu više ništa. Od onda sam malo smanjila tempo i čekam pregled za dva tjedna. Nadam se da je sve ok. Isto je glavom do sad bila skroz dolje, i posteljica mi je stalno nisko.. Mene boli i na dodir skroz ispod trbuha, ali ju osjetim pa se nadam da je sve ok 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ally drago mi je da si se javila i da je sve ok (koliko moze biti) 🤞🏼 samo mirno i polako dalje. Meni je parcijalna previa i bas vidim da me zadnjih dana i vise boli i kao neki grcevi, ali prakticki stalno lezim doma osim wc i i nesto pojesti i slicno, ali nije da ista ovako radim i pase mi. I to s wc-om, opet ona fobija krvi i spontanog 🙄
    Gdje lezis? Na CEFu ili? Jesu ti sto rekli za lezanje na ledima? Znam da nije ok, ali barem na kratko ili bas samo bokic jedan bokic drugi? 
    Zapravo mi je trbuh dosta visoko, ali kao da je neki pritisak dolje 🤔

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 525

    Prijavi adminu

    Ally007

    Evo da se malo i ja javim. Ovih dana nisam bila pri nekoj volji pa mi se nije ni tipkalo. Mi smo i dalje u Petrovoj, ne znam do kad, a iskreno me nije ni briga. Dan i pol nakon prijema sam se probudila sa mokrim sukrvavim iscjedkom, pa je bila sumnja na otjecanje plodove vode, sto me skroz izbezumilo. Daljnji UZV je pokazao da je dijete ok i da ima dosta plodove vode, pa se nadaju da im je taj Amnisure bio lažno pozitivan radi krvarenja. Posteljica je straga i nisko, tj previa. Okrećem se s boka na bok, ležim i dižem se samo za wc i da sjednem da jedem. Strah me prije svakog odlaska na wc, ali nekako duram. Koliko su mi prije tjedni trudnoće brzo prolazili toliko mi se sad svaki dan čini uzasno dugačak. Nadam se da ce sve biti ok, trudim se pozitivno misliti, i da ćemo bebač i ja dogurati do normalnih tjedana. Nekak se osjećam krivo radi svega oko čega sam ranije kukala-žgaravica, gubitka kilaze, toga da mi fali posao itd. Sad samo razmišljam da se bebač rodi živ i zdrav, a za sve ostalo mi je svejedno.
    Moj savjet nekome tko se žalio da mu je pao trbuh nisko (ne znam više jel Bambi ili miracle ili netko treći) je da malo uspori i odmori par dana. Meni je tak trbuh nisko pao nekoliko dana prije ovog svega, i sad mi je žao što nisam usporila. Ne kažem da se opet ne bi isto desilo, ali tko zna.


    Drago mi je da si se javila i da ste dobro 💛 Razmisljaj pozitivno, nemoj se vracat unazad i misliti kako si se zalila, kako si to mozda mogla sprijeciti i sl, od toga nema nista. U dobroj si bolnici, u sigurnim rukama, pod nadzorom, radis sve sto mozes u ovom trenutku. Sve ce biti dobro i izgurat cete vi do kraja. Vjerujem da ti vrijeme uzasno sporo ide. Da li bar imas kakvu cimericu?

  • Robin_Daggers

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Ally, drzite se, saljemo podrsku, vjerujem da su sani predugi, probaj nekako skratiti dane i odvratiti misli, knjige, krizaljke, bilo kako.

    Ive, dobrodosla. Vidis, meni je bila laksa proljetno ljetna trudnoca od ove zimske, ali moguce da godine imaju s tim nesto. Prva je bila s 29 blazeno stanje, ova s 31 me je bas iscrpila, a relativno je sve ok osim zeljeza, stitnjace i korone koju sam imala.

    Lemon, joj, i meni taj tip ljudi koji se zali stalno kako ne mogu s djecom izaci na kraj, kako su iscrpljeni, kako je sve tlaka…malo me ubiju. Znam da su djeca ziva i da nakon cijelog dana obaveza budes umoran, neki dani jesu tezi, ali opet pa sve je to nista koliko je radosno i lijepo i koliko pune energijom. 
    A ovo: vidjet ces kad budes imala svoje… 🤦 Jos nisam vidjela to sto su mi “obecavali” da cu vidjeti. Uglavnom ekipica koja bas ne moze ovladati svojom djecom pa je najlakse reci drugome da ce i njima biti tako jer je to neki izgovor i opravdanje. 

    Sto se prijateljstava tice, vecina je izdrzala i bez djece i s djecom, malo se rjedje vidimo ako su djecica bolesna i to, ali se cujemo i pricamo o svemu. 
    Pitaju me uvijek i za drugu trudnocu i za bebu, makar sam rekla neki dan da ce ova beba biti samo moja jer mi je to vjt zadnja beba pa je necu dijeliti 🤣 inace je starija sa svima na ti, ostala bi s neznancem bez problema 🤣

  • cordis00

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    Ally vjerujem da je tesko i da dani sporo idu, al evo koliko vidim sutra si 24 tjedna i to je bas veliki milestone i svaki tjedan po tjedan sta ce proci puno znace, a najbitnije je da si tamo pod nadzorom i da nema trenutno opasnosti iako znam da je briga tu i garancije nema, ali jedino mozes biti pozitivna za vas dvoje. Drz se💜
    Lemon kao friska mama curice od godinu ipo, koja je “nedavno” jos dojila i nespavala radi nje (a sad radi sebe😂), mogu ti reci da se uzasno i iskreno veselim novoj bebi i svemu tome. Ok muz i ja se navecer pozalimo tu i tamo jedan drugome, izbacis to i ides dalje. Vjerujem da je svaka godina djeteta drugacija i zahtjevna sama po sebi, al puno je vise tu srece i veselja nego to sve. Meni je zao sta nisam i prije postala mama, mi smo zajedno bili prije prve curice 11 godina.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nefertiti

    Nefertiti

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim curama i puse svim trbuščićima.
    Čitam vas skroz od početka, stalno, ali se nisam usudila pisati jer sam bila na ljetnim bebama prošle godine i nažalost, dogodio se missed ab, bebici prestalo kucati srce, pa se onda još i svašta nešto zakompliciralo da sam morala i na operaciju.
    Uglavnom, sada je sve super, termin je 4.7. i stiže curica.
    Stalno sam se htjela javiti, ali me iskreno bilo strah s obzirom na prošlu godinu, ali ono što me prelomilo da se javim je thinkpurple i ova objava o nedostatku ženskog društva. I ja sam na zapadu grada, a termin nam je tu negdje i isto curica, pa ako si za neka druženja, kasnije šetnje s kolicima i šta god, rado bih 🥰

    Termin: 4.7.
    Stiže curica ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    Lemon

    Afrodita tako je i meni. Evo zadnja ću biti koja će imati dijete, one sve po dvoje isto već krenuli u školu. Nakon svake izgubljene trudnoće meni je bilo teško i makneš se. Onda polako opet kreneš među ljude, ali to su samo kukanja. Valjda je to baš fora dva tri sata pričati kako ti je teško sa djecom, ja sam se dosta u glavi promijenila na pozitivu jer drugačije ne bi mogla sve što mi se dogodilo izgurati i jednostavno ne kužim čemu ta potreba i drama da je tako teško. Baš smo se udaljile i sad kad sam trudna ajde pitaju kako sam ali isto tako zovem na kavu ali se one ne mogu organizirati, tako da više ni ne zovem. Bolje mi je imati svoj mir nego slušati negativne stvari.. I ono kad ti netko govori vidjet ćeš ti.. kad neces moći spavati, kako je to teško, budeš požalila bla bla. Odeš sa takvog druženja iscrpljena i u lošoj energiji. Ja nisam ni jednoj trudnici kad je bila naivno sretna i nije mislila na loše stvari rekla a pazi svašta se može desiti nemoj se veseliti. Pa šta bi imala od toga? Daj podršku ili šuti


    Lemon jao točno znam o čemu pričaš. Nekad imam osjećaj kao da mi se prijete: vidjeti ćeš ti, naspavaj se sada jer kasnije nećeš i slično. Vjerujem da je teško, vjerujem da je izazovno i sigurno će mi biti pun kufer svega. Ali … Jesu li sve stvari u životu lagane? Pa nisu pa pregrmiš i izguraš. Pa pobogu ljudi imaju i po petero djece, što onda oni nisu normalni kad vole patnju i bol. Pa koliko vas tu ima s drugim ili trećim djetetom, zašto, zato što to želite. 
    Netko je spomenuo da to nisu pravi prijatelji, sigurno ima i nešto u tome i upravu je ali isto tako ima nešto u tome i kad ostaneš zadnji bez djece. 
    Uglavnom, na sve se čovjek navikne i što je najvažnije lijepo mi se družiti s vama ovdje i nadam se da će potrajati.
    Ally znam da li lakše reći nego učiniti ali probaj biti što smirenija i što više mirovati. Nadam se da je sve što ti treba samo dobro mirovanje i odmor.

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    Ally zao mi je da to prolazis ali budi jaka i kako je netko već napisao, tjedni u kojima jesi i nisu tako mali! Ja vjerujem da ćete i ti i bebica još skupa puno izdržati. Mene nekad opere frka panika bez razloga i onda guglam najranije rođene bebe i smirim se kad čitam te pozitivne priče. Postavi si neki kraći cilj, možda će ti vrijeme brže prolaziti. Zadaj si za pocetak brojanje do 28 tjedna, to su stvarno super tjedni a nije tako daleko!
    U kojoj si bolnici? 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.