Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Karamela22

    Vesca, tako sam i ja čula super recenzije i za sad mi se sviđa. Meni se lijepo upije i miris mi odgovora. Za Weleda baby program sam isto čula odlične recenzije, pa ako ides u Njemačku pogledaj. ☺️

    Ja ne mislim kupovati prematalicu. Nemamo baš puno prostora a i vidim frendice koje imaju prematalicu da nju na kraju najmanje koriste.
    Mene više kolica muce. Vidjela sam da hvalite cybex priam 4. A zanima me imate li iskustva s joolz day+ kolicima?


    Jučer sam otišla u Muller (opet u A.mall) i našla sam sve za mame i bebe. Bit će samo da sporo pune police kada ponestane… Imaju ulje za strije i sva ona čudesa za masiranje. za bebe je uvijek bilo za kupiti, sestra koristi samo njihove kreme i mali nikad nije dobio osip. Prvi put ga je dobio kad je teta u vrtiću koristila neku kremu od druge djece (vjerojatno becutan ili niveu). I to baš se jako osuo.. sada paze da koriste samo njegovu kremu…. znam da puno ljudi vjeruje reklamama i misle si da kad je za djecu proizvod da je dobar, ali stvarno nije takav slučaj…. treba paziti. Naježim se kad vidim da u poklon paketima za djecu dijele neke proizvode, ali dobro. Svakom svoje.

    Prematalicu moja sestra stalno koristi - preko godine dana, a i ja kada idem malenoga presvući, tako da je to za mene must have komad. Jedino ne znam hoću li uzeti baš prematalicu ili komodu pa gore onu spužvu staviti. To ću jedan dan u Ikei pogledati. Mislim da će biti obična komoda na kraju 
    Ja sam naslijedila kolica Foppapedretti iz 2016 godine. U super su stanju, samo je jaju istekao atest. Al sad me muči kako njih povezati s novim jajom koji planiramo kupiti…. na kraju ću morat i kolica zametnuti 

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ana3003

    Vidim da se dosta piše o namještaju i kolicima pa da i ja podijelim svoje mišljenje. Za kolica zapravo nisam u ništa sigurna, ali kupili smo maxi cosi plaza plus jer eto bila su mi lijepa i čine se dosta čvrsta. Pitali smo u dućanu koja kolica imaju najviše reklamacija te nam je žena koja tamo rekla da su to kinderkraft kolica.
    Što se tiče kinderbeta, dobili smo na poklon kinderkraft neste up jer mislimo otići na more na mjesec dana pa da možemo uzeti kinderbet sa sobom.
    Za prematalicu sam gledala u Ikei onu najjeftiniju da vidim kako će mi se svidjeti jer isto nemamo puno mjesta u sobi koja je predviđena za dijete.
    Komodu smo uzeli u Ikei također songesand samo sa 4 ladice i zaista je moja preporuka jer ima jako velike ladice.
    Cure koje se malo više razumiju u kolica molila bih da mi jave jesam li jako pogriješila s njima.


    I mi smo ta kolica uzeli (zelena) 🤗 po recenzijama sam vidjela da su ljudi zadovoljni, od svojih frendica mama isto dobila pozitivna misljenja, narocito za jaje/autosjedalicu. Uzeli smo onu family bazu da i kasnije AS mogu na nju, a uspjeli smo sve ugrabiti na 20% popusta pa je prilicna usteda obzirom da su malo skuplja sve skupa. 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    Pahuljka možda nama 16ti tjedan donese olakšanje, thinkpurple mi ulijeva nadu.
    Meni je najgore što su cjelodnevne, radije bi i 2 sata povraćala pa da sam mirna nego cijeli dan muči pa muči i onda navečer najgore. Pomaže jedino kad zaspem, ali dok namirim djecu ispatim se…
    Joj ta kolica… Ja sam do sad posuđivala od seke, imam svoja kišobran koja su mi super i sad trebam kolica sa košarom i jaje koje paše jer sekaa radi na bebi i računam kupit ću ja nova pa onda dati njoj jer sam njena ionako izraubala 🤣 ali taj izbor, cijene… Meni se vrti u glavi od toga 🤣 cure su mi dale par ideja ovdje pa sam se malo koncentrirala na nekoliko modela… Ali gledam uzeti neka na koja može ići onaj neki nastavak gdje može stati starije dijete. Jer kad se sjetim kad je mlađi imao par mjeseci, ja sama s njih dvoje u zoološkom, jedna kolica i nosiljka (kao za rezervu neku, srećom ponijela)… Vraćali smo se doma tako da je ona sa svoje dvije i pol godine sjedila u košari za novorođenče a on je bio u nosiljci 😅

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 527

    Prijavi adminu

    MareiKate

     kad se sjetim kad je mlađi imao par mjeseci, ja sama s njih dvoje u zoološkom, jedna kolica i nosiljka (kao za rezervu neku, srećom ponijela)… Vraćali smo se doma tako da je ona sa svoje dvije i pol godine sjedila u košari za novorođenče a on je bio u nosiljci 😅


    Haha, ajme, znam da tebi tad nije bilo smijesno, ali sad vjerojatno je kad se sjetis 😄
    Ja sam jednom isla sama u setnju s kolicama i njom u kosari, imala je mozda 3mj i uzela sam nosiljku za svaki slucaj. Kad je ona pocela vristat, ajme. Ja pokusavam nju u nosiljku, nisam imala tad prakse, ljudi su se zaustavljali i pitali jel trebam pomoc 🙉 i onda guraj prazna kolica, jos sam htjela skratit put pa po makadamu, ajme, jedva sam prosla taj dio koliko se to drndalo. Ne bi se vise upustala u takve avanture, bebice nemaju ritam, kasnije je to super kad je sportski dio, kad imaju ritam hranjenja i spavanja, kad su znatizeljni i gledaju okolo. Ali dok su bebice, meni je dvoriste zakon. 
    Za kolica svatko ima svoja misljenja, ali meni je van svake pameti davati puno novaca za stvar koja se koristi godinu dana. Nakon toga djeca imaju tricikl, prohodaju i trckaraju okolo, kakva kolica. Ali to je samo moj stav, mi cemo stara iskoristiti max, nis savrsena, ali nisu ni za baciti.
    .
    Stvar za koju sam mislila da nije toliko bitna, a ispalo je da je medju bitnijima je HRANILICA. Puno ljudi preporuca onu najobicniju iz ikee. Ne bi se slozila. Moja mala je u hranilici provela jako puno vremena, prvo polulezeci polozaj, kasnije sjedeci. Hranjenje traje dugo dok su mali, pa kad oni sami pokusavaju papati, to potraje i preko sat vremena. A zamislite 5, 6 obroka tako. Ja sam puno u kuhinji i meni je hranilica bila odlicna stvar. Dok se te kasice pripreme, rucak i sve, dijete te gleda, pricate, igra se s necim itd. 

  • Avatar Meli18

    Meli18

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    Cure, jel neka ima iskustva sa Cybex balios s lux? Jesu ona narocito za grad ili moze i po neravnim terenima (npr makadam)? Ako koja zna, hvala 😊
    .
    Meni su se mucnine napokon smirile, nije bas bajno i sjajno ali imam vise energije ujutro pa mi bude mucno “samo” popodne do navecer.. i vratio mi se apetit 🤭

    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    Mi imamo ikea smastad s 3 ladice, 2 plitke i 1 duboka, u prve dvije sam imala bodije carapice, hlacice, pidamice, u dubokoj pelene itd, gore sam uzela uzu spuzvu pa sam sa strane imala jos dosta mjesta za postaviti sve sto mi treba (na pocetku posudica s vodom, vatice, kremice, vlazne maramice itd). Mi planiramo urediti dnevni boravak kao djecju spavacu sobu di bi preselila stariju negdi na prolice, a beba bi onda bila s nama. Dnevni cemo prebacit u drugu sobu. Krevetic od male bi isao s njom, ja sam planirala uzeti oni mali uz krevet za bebu pa negdje kad bude imala 6 mj uzet nazad od starije krevetic, a starijoj uzet pravi djecji krevet.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    Miracle2023

    MareiKate

    kad se sjetim kad je mlađi imao par mjeseci, ja sama s njih dvoje u zoološkom, jedna kolica i nosiljka (kao za rezervu neku, srećom ponijela)… Vraćali smo se doma tako da je ona sa svoje dvije i pol godine sjedila u košari za novorođenče a on je bio u nosiljci 😅

    Haha, ajme, znam da tebi tad nije bilo smijesno, ali sad vjerojatno je kad se sjetis 😄
    Ja sam jednom isla sama u setnju s kolicama i njom u kosari, imala je mozda 3mj i uzela sam nosiljku za svaki slucaj. Kad je ona pocela vristat, ajme. Ja pokusavam nju u nosiljku, nisam imala tad prakse, ljudi su se zaustavljali i pitali jel trebam pomoc 🙉 i onda guraj prazna kolica, jos sam htjela skratit put pa po makadamu, ajme, jedva sam prosla taj dio koliko se to drndalo. Ne bi se vise upustala u takve avanture, bebice nemaju ritam, kasnije je to super kad je sportski dio, kad imaju ritam hranjenja i spavanja, kad su znatizeljni i gledaju okolo. Ali dok su bebice, meni je dvoriste zakon.
    Za kolica svatko ima svoja misljenja, ali meni je van svake pameti davati puno novaca za stvar koja se koristi godinu dana. Nakon toga djeca imaju tricikl, prohodaju i trckaraju okolo, kakva kolica. Ali to je samo moj stav, mi cemo stara iskoristiti max, nis savrsena, ali nisu ni za baciti.
    .
    Stvar za koju sam mislila da nije toliko bitna, a ispalo je da je medju bitnijima je HRANILICA. Puno ljudi preporuca onu najobicniju iz ikee. Ne bi se slozila. Moja mala je u hranilici provela jako puno vremena, prvo polulezeci polozaj, kasnije sjedeci. Hranjenje traje dugo dok su mali, pa kad oni sami pokusavaju papati, to potraje i preko sat vremena. A zamislite 5, 6 obroka tako. Ja sam puno u kuhinji i meni je hranilica bila odlicna stvar. Dok se te kasice pripreme, rucak i sve, dijete te gleda, pricate, igra se s necim itd.


    Ma da, moji niti jedno nisu bili nešto od kolica, zato se zgražam na te cijene 😅 ono vidim nešto što mi se svidi, kliknem ono 10 tis kn 🤣🤣 mislim neki roditelji fakat puno i dugo koriste kolica pa onda ajde, ja ne… Meni je nosiljka zakon ali opet do 3 mjeseca najbolje da leže u košari.
    Slažem se za hranilicu. Djeca ispadaju iz ikeinih koliko čujem 😅 iako, starija je duže voljela hranilicu, mlađi je vrlo brzo skužio da je njegova stolica drugačija i inzistirao da sjedi s nama za stolom za većom stolicom…

    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    Thinkpurple  isto razmisljam o trecim kolicima, muz ce me ubit😂. On nije htio ni druga😅.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Jutro ☀️
    Mi smo odlučili da ćemo u našoj sobi imati krevetić, a sve ostalo u sobici koja će biti njegova kasnije. Da stavljam i prematalicu bi mi bila prevelika gužva.
    Krevetić mi se svidio Sundvik iz Ikee, ima ga možda netko? 
    .
    Baš sam gledala vezano za prematalice i to mi je tako skupo, a ne znam što bi poslije s tim tako da smo odlučili da ćemo uzeti običnu komodu i samo gore staviti onu spužvu. Mene isto zanima jel treba onaj drveni dio gore ili je dovoljna samo ta spužva? Kasnije nam komoda ostane za stvari i super. 
    A što se tiče kolica, baš sam dosta čitala o njima i na kraju se odlučili za Cybex balios s lux, samo još ne znamo za boju 😅
    .
    Ja imam danas pregled tek popodne, užasno mi je ovo čekanje do tada, za idući ću tražiti jutarnji termin😆

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    Da to je malo nezgodno, recimo nasa je volila kolica i autosjedalicu, spavala i u jednom i drugom. I sad bez problema izdrzi put od 5 sati sa stajanjima, tek pred kraj joj dosadi pa postane malo nervozna. Od prijateljice oboje dice vristali i u jednom i u drugom😅. Tako da se ne moze pretpostaviti😁.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.