Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

thinkpurple

Broj poruka: 400

Prijavi adminu

Evo javila se ginekologica, zivjeli privatnici, da sada u ovim tjednima izlazi maternica iz male zdjelice pa da je moguca ta jaca nelagoda koju opisujem da je normalno, a da za svaki slucaj donesem sutra ujutro uzorak urina za analizu da iskljucimo urinoinfekt. 
    Meni je bas jako nelagodno pogotovo dok sjedim i stojim. Bas mi je pritisak dolje i na donji dio trbuha. 
    Cordisoo i ja ti imam jako niski tlak, ispod 90/60, ovaj donji mi zna biti i 40ak, uzas. Mm je jednom i hitnu zvao pa su rekli samo nesto slano pojesti i piti puno tekucine. Ja znam doslovno kad me tak ulovi na vrh zlicice soli i vode popit. 
    .
    Joj jedva cekam pokrete 🥰

👩 35 🧔 38
    Termin 11.07. Sv. Duh
    Baby No 2
    Panorama ✅️ Stiže curka 💓
    [tickerfactory.com]

• IvanaH4

Broj poruka: 90

Prijavi adminu

Pokreti su baš divni! Ali moram reći da kod mene nije onako kako žene opisuju, kao mjehuriće, leptiriće… Već više neka ptičica ili riba.  sad se javi par puta dnevno i ne bude baš ugodno. Ima dobar udarac. 
    .
    Od opreme sam u naslijeđe dobila kolica, krevetić, previjalište, a ostalo planiram kupiti, ali ne još. Ima vremena. Privlači me odjeća, ali i to mi je još glupo kupovati.
    .
    Od simptoma ništa posebno, odlično se osjećam osim što nekontrolirano, da prostite, prdim.  Bojim se da ću počastiti kolege na poslu…
    .
    Zanima me jedna stvar, odgovaraju li vam makar približno datumi mjerenja, oni sa sličice ultrazvuka, s očekivanim terminom? Meni ispada dva tjedna veća trudnoća.

28.9. ➕
    13.10. ❤️
    23.11. Harmony uredan 💙

[tickerfactory.com]

• Memi

Broj poruka: 46

Prijavi adminu

Helou😀 ukratko da se javim, bila sam jučer kod dijabetologa, dobila sam aparatić i plan prehrane, danas radila ogtt i nalazi kod dokt.i kontrola u utorak…sve u svemu dobro se osjećam jedino što me i dalje sve više bradavice bole i peku. I meni je posteljica sprijeda tako da ne očekujem još najmanje 2-3 tjedna i duže da osjetim nešto…nego zanima me jel netko koristi tablete ROIDAKAL? Pročitala sam da je dobar za cerviks da usporava sazrijevanje cervuksa i plodove ovoje/membrane…ima li netko iskustva
    Jen dva kako si? Koliko se ostaje u bolnici kad se ide na serklažu? Jel uspavaju dok provode postupak? Ja kao da osjetim nekad ali ne puno kao da me iglicom  nešto bocka unutra…u sredini…ne znam jel bi to bio cerviks ali nije mi svejedno…jedva čekam kontrolu
    Čestitam na urednim nalazima, dečkima i curama 🎉🎉

[tickerfactory.com]

jen_dva

Broj poruka: 76

Prijavi adminu

Ja vec dva tjedna osjetim nesto sta bi mogla bit beba, a mogla bi bit i crijeva Samo sam jednom prosli tjedan osjetila bas pravo javljanje sta nema sta drugo bit, bas kao mali udarcic, al od tad slabo, pa me vise brine sta se prestao javljat

Memi mene su primili u ponedjeljak, otpustili u petak, a zahvat su radili sa spinalnom anestezijom, nista ne osjetis a mozes micat noge, precudno. Jesu ti radili mjerenje cerviksa?

Imam pitanje, ako netko zna jel se mogu i gdje kupit ulosci sa ph testom za plodnu vodu?

I netko je pitao za dimenzije bebe, ovom mom je na zadnjem pregledu sve bar tjedan dana vece, nesto i dva. Rekla mi je da to nista nije za brigu

[tickerfactory.com]

SAYuRI

Broj poruka: 885

Prijavi adminu

Memi, ja sam o Roidakalu govorila vise puta i njegovom pozitivnom ucinku u trudnoci, i preporucivala ga. Pila ga u trugoj trudnoci pijem evo i sada. Jos nekoliko cura tu ga pije tako da samo naprijed, moze samo koristiti.
    Jen_dva postojali su ti ulosci jedno vrijeme na trzistu, ali su povuceni nema ih vise. Nazalost bojim se da je skoro nemoguce ih naci. Ima na par mjesta na Ebayu i Amazonu ali ne bih ti to preporucila. 
    IvanaH4 meni je bebica uvijek tjedan dana veca, glava jedna mjera, FL druga mjera, ne moze ti to sve biti precizno toliko jer se sada vise ne gleda CRL nego BPD I FL. Nekome je glavica manja a duze noge i obrnuto. Cim jedna mjera recimo FL iskoci veca, odmah program automatski pomjeri starost trudnoce. To je sve normalno i ne zamaraj se s tim. Npr uhvatis bebicu na UZV bas u momentu kad je progutala plodne vode pa obim stomacica veci i opet trudnoca veca a zapravo nije i sl. Sve bebe manje vise do 10-11 tjedna rastu nekim ustaljenim tokom , kasnije se to sve zbrcka…

💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    [tickerfactory.com]

• IvanaH4

Broj poruka: 90

Prijavi adminu

Sayuri, ima smisla, tako sam nekako i mislila. I težina mu je nešto veća od prosjeka. Izmjereno je 390 g na 20 + 4.

28.9. ➕
    13.10. ❤️
    23.11. Harmony uredan 💙

[tickerfactory.com]

Lorkaa

Broj poruka: 50

Prijavi adminu

ja nesto manje od 2 tjedna osjetim kao onako mjehurice, titraje, prvo je to bilo malo jedan osjetim pa dva dana nista i tak cijelo vrijeme, a sad zadnjih dana svaki dan se javi i cesce tokom dana bude, a pogotovo kad se najedem slatkog! 😆 to sam bas skuzila 

🤰27 ⚽️ 29
    stiže nam dečkić 💙
    termin 24.06.2023.

[tickerfactory.com]

jen_dva

Broj poruka: 76

Prijavi adminu

Sayuri hvala, svako malo imam paniku zasto je dole mokro, steta sta su povuceni

[tickerfactory.com]

SAYuRI

Broj poruka: 885

Prijavi adminu

jen_dva

Sayuri hvala, svako malo imam paniku zasto je dole mokro, steta sta su povuceni

Mokro je i meni. Pojacani icsjedak je normalan u trudnoci i ne zaboravi da ti materica lezi na mjehuru, vrlo cesto se desava da pod pritiskom tezine materice, mjehur malo ispusti urina a ti ne osjetis…

💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    [tickerfactory.com]

• ružica

Broj poruka: 1463

Prijavi adminu

Think purple, hvala na iskustvu. To je danas bilo uzasno i jako sam se prepala pa odma mislim i sto treba i ne treba.
    Curke, viserotke, cervix odrzan, ulozivost za vrh prsta zadnji nalaz, 20 tjedan. Nisam dobila jikakvu posebnu napomenu od dr. Koliko sam shvatila to je nekako i normalan nalaz za nas koje smo prethodno rodile? Koliko sam shvatila dr.bitno da ne napreduje i da se cervix ne skracuje?

👩 37, amh 6.2.pmol
    👨 33 ,normospermia
    26.09.2022. ET (trodnevni, osmostanični)
    5+3 🙏❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.