Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • cordis00

    Broj poruka: 743

    Prijavi adminu

    Da se nadovezem na Apple, ja imam u djecjoj sobi podloge cijelom povrsinom tako da vecinom padnr na nju.
    Starija je u fazi skakanja i bacanja. Mislilm da u vrticu imaju strunjace. Nije normalna. 😅
     A mora isto naucit gdje moze vjezbat dizanje- na meksem, a ne na plocicama npr. Ugl pametni su oni i brzo se snadu😊. Samo ih se treba pustit. 

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • MamaPa

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Pitanje za cure koje imaju atopicare, koju kremu za sunčanje korisitite? Mom malom je najveći ekcem na bradi i obrazima, te par manjih po tijelu. Htjela bi neku kremu s spf-om da ga mažem svaki dan kad smo na suncu 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 361

    Prijavi adminu

    Eto, mi smo jučer išli kupiti hodalicu, nakon još par padova. Stavili smo ga u nju, više se igra igračkama. Par puta se odgurnuo unazad. Ne doima mi se kao da će se nešto pomamiti za hodanjem u njoj, ali bar nema gdje pasti. U svakom slučaju neće biti puno u njoj, al bar znam da neće odvaliti glavom o stol u dnevnoj i razbit zube, arkadu i sl. Jasno mi je da će kao dijete padati i da će se i to dešavati, samo ne bih dok je bas ovako mala beba s mekanom glavicom. Stavila sam ga u kinderbet dok idem na wc neki dan, pa je fino pao i odvalio glavom o suprotnu stranu. Ovako će se većinu dana po meni penjati, ali bar ću moći nešto skuhati u miru. Kaj se mene tice, nek se i dere u tome, glavno da je siguran.U svakom slučaju hvala svima na savjetima, zbilja ću paziti da u tome ne bude niti trena više nego je potrebno
    Počeo je opet sliniti, ja ne znam mogu li mu izlaziti i gornje trojke već (nešto se bijeli onak naprijed na desnima). Spavanje i dalje sa 5+ buđenja u noći, po novom kreće neka dreka oko 23, ponoci, pa ga se mora nosati dok se ne smiri. Ne znam kaj može sanjati da ga tak uznemiri.
    Cordisoo - thx na čestitkama, ja se udajem sad u 5.mj. Jucer smo baš išli birati prstenje, s bebacem, bilo je to najbrže biranje ikad. Muž rekao “meni se sviđa ovaj”, ja rekla “dobri su” i to je to. Žena u zlatarni ostala u šoku. Haljinu sam naručila preko Sheina, za 30 eura, dosla super.
    Btw kad smo već kod online naručivanja - malom sam naručila kapu za sunce (sa zaštitom za vrat) i ljetne hlačice i kombinezone preko Temu-a i došli su zbilja super. Samo sam na pregledu materijala pazila da je cotton. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 743

    Prijavi adminu

    Ally ja sam birala prstenje trudna i pogrijesila sam za cijeli broj- otecene ruke. Iako mi taj subjektivno na oko nisu izgledale. Cisto da znas😁.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 743

    Prijavi adminu

    MamaPa

    Pitanje za cure koje imaju atopicare, koju kremu za sunčanje korisitite? Mom malom je najveći ekcem na bradi i obrazima, te par manjih po tijelu. Htjela bi neku kremu s spf-om da ga mažem svaki dan kad smo na suncu


    Alphanova. Na LRP se osula. Imam i kremu i sprej, al sam zaboravila koja se lakse razmazuje. Mislim krema. 

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 198

    Prijavi adminu

    Ally007

    Eto, mi smo jučer išli kupiti hodalicu, nakon još par padova. Stavili smo ga u nju, više se igra igračkama. Par puta se odgurnuo unazad. Ne doima mi se kao da će se nešto pomamiti za hodanjem u njoj, ali bar nema gdje pasti. U svakom slučaju neće biti puno u njoj, al bar znam da neće odvaliti glavom o stol u dnevnoj i razbit zube, arkadu i sl. Jasno mi je da će kao dijete padati i da će se i to dešavati, samo ne bih dok je bas ovako mala beba s mekanom glavicom. Stavila sam ga u kinderbet dok idem na wc neki dan, pa je fino pao i odvalio glavom o suprotnu stranu. Ovako će se većinu dana po meni penjati, ali bar ću moći nešto skuhati u miru. Kaj se mene tice, nek se i dere u tome, glavno da je siguran.U svakom slučaju hvala svima na savjetima, zbilja ću paziti da u tome ne bude niti trena više nego je potrebno
    Počeo je opet sliniti, ja ne znam mogu li mu izlaziti i gornje trojke već (nešto se bijeli onak naprijed na desnima). Spavanje i dalje sa 5+ buđenja u noći, po novom kreće neka dreka oko 23, ponoci, pa ga se mora nosati dok se ne smiri. Ne znam kaj može sanjati da ga tak uznemiri.
    Cordisoo - thx na čestitkama, ja se udajem sad u 5.mj. Jucer smo baš išli birati prstenje, s bebacem, bilo je to najbrže biranje ikad. Muž rekao “meni se sviđa ovaj”, ja rekla “dobri su” i to je to. Žena u zlatarni ostala u šoku. Haljinu sam naručila preko Sheina, za 30 eura, dosla super.
    Btw kad smo već kod online naručivanja - malom sam naručila kapu za sunce (sa zaštitom za vrat) i ljetne hlačice i kombinezone preko Temu-a i došli su zbilja super. Samo sam na pregledu materijala pazila da je cotton.


    👏🤗

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 516

    Prijavi adminu

    Drage moje zene, majke, kraljice 
     
    Long time, no write – prosla su duga 3 mjeseca koja su mi, u neku ruku, proletjela. Ziva sam (relativno), disertacija napisana i predana, vec doradujem i spremam obranu. Pratila sam povremeno citajuci, ali nisam imala snage nista ista pisati – manje vise vidim da smo svi tu negdje… Pozdrav novim curkama, vas jos lovim tko je tko i koja je prica…
     *
    Mi smo bas prije koji dan bili na sistematskom, jegulja style i dalje – 74 cm i 9,5 kg, pedijatrica zadovoljna, KKS ok (za Fe sam se iznenadila). Sljedeci pregled nam je s godinom i jedan dan (mada Marko voli ubaciti jos koji izmedu cisto da se malo vidimo). Sto jos ima novog kod nas?
    *
    Spavanje – preko dana 2 spavanca: 9:30-11/11:30 i 14:30/15 – 16/16:30, noćno spavanje 19:30 spremanje i do 20 spava. Budi se (pre)rano, obicno poslije 6, a ima dana i prije 6 pa pokusamo douspavati, ali…Preko noci 2-3 budenja za bocicu, to muz i ja hendlamo prema dogovoru svaku noc i ovisno tko je kako budan.
    *
    Hranjenje – ne doji od 6 mjeseci i 1 dan (i ja sam se osobno preporodila jer u najstresnijem periodu pisanja sam uspjela uloviti neke sate u komadu u noci), dohrana nam je bila super do kraja veljace kad ga je pokosio gadan laringitis i bronhitis poslije kojeg smo maltene kretali ispocetka sa svime. Dorucak pojede super (zobene, gris, kukuruzne, palacinke od banane, jaja), rucak ajde de zadnjih par dana, cak i nesto mesno, mada je do nedavno meso bilo big NO. Gnjecim vilicom, jede i sam zlicom i ja dajem, a apsolutno sve prolazi ako je gladan i umocim vrh zlice u krusku/sljivu. I nova „delikatesa“ je slanac iz pekare kojeg lize, cucla, masira desni – i igracka i hrana. Ima dana kad sve ok pojede i bez previse nereda, ima dana kad svatko place u svom kutu kuhinje jer se nekima ne jede ili nesto vec, a drugi su umorni od kuhanja i nudenja i ciscenja. Popije litru Bebimila dnevno sto je i vise nego ok  Vodu pije na slamku od početka praktički. 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 516

    Prijavi adminu

    Puzanje/hodanje – poslije faze ranjenog partizana poceo je sam od sebe vojnicki, pa se dizati na noge i kombinirano na sve 4, a zadnjih 1-2 tjedna je stalno dizanje na noge i stajanje uz dvokorak uz kauc ili ormaric ili cak i zrak (sto zavrsni iskustvenim ucenjem i padom). Sjedi, ali se posjeda iz stajanja ili neki nasukani patuljak/tuljan style, no veli pedijatrica da je sve to ok. Uzela sam mu baobaby kad bas krene i po vani hodati, doma je bos u carapama ili bos bos.
    *  
    Dnevni ritam – prvi ww obicno prode u higijeni, kucanskim poslovima po stanu (ves, suderica, kuhanje) i igranju, dorucku; drugi ww smo vani – od parkica, placa, izleta tramvajem u susjedne kvartove, kafenisanja, posjet knjiznici rucak; treći ww je vani i igranje ili daddy time (slobodan izbor :D) Ugl, imamo neku rutinu, ponajprije sa spavanjem, pa se po tome ravnam. Maksimalno moguce obavljam stvari u ww, a vodim se onom dok beba spava, odmaraj i ti.
    *
    Me, myself and I – meni se stitnjaca, tj. TSH s 50 spustio na 5 i to bez terapije, snaga volje i prehrana i nvj stres oko svega, i dalje su ostale stitnjaca kg, no vec mjesec i pol hodam na cross fit i vec vidim neke rezultate, odem do grada na farbanje/depilaciju svaka 5-6 tjedana, zadnji puta je i on bio sa mnom jer drugacije nije islo, odem na kavu, kazaliste, veceru s frendicama – ugl, pooolaaako se vraca zivor u neku verziju onog prije bebe, naravno da nikad nece vise biti isto, ali smo i muz i ja napravili neki raspored tako da imamo me, myself and I vrijeme bez griznje savjesti.

    Ljeto/more/sunce – bookirali smo prvi tjedan kolovoza u Crikvenici u Thalasotherapiji – svi nas znaju tamo pa bude nadam se lakse, zezam se da je i pedijatar kojeg poznajemo za ne daj Boze, blizu je od Zg – ugl, tko prezivi pricat ce. Kremu korismo Alphanova 50 i to i kremu (razmazuje se teze) i sprej. I silterica. Suncane vise ne engo da, ali radimo na tome. Sad ga navikavamo na novu AS i dulje voznje da se privikne (sto u Zg nekad znaci i samo odlazak s istoka na zapad i vec je to 1,5 sat voznje).

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 516

    Prijavi adminu

    Nemam vise nekih ideja, ima dana kad je kaos, ima dana kad je super, neke dane padam s nogu od umora (jos ako smo solo 7-21), neki dani mi prolete. Uspijevam ukomponirati u to sve i citanje koje mene bas opusta pa mi to puno znaci mentalno. Povratku na posao se veselim jer me nema od studenog 2022. i malo mi fali ono da se spremis ujutro, ljudi, klinci u skoli (pitajte me opet u rujnu). Sad smo u misiji jaslica i muka mi je…
    E da, i imamo ravno 0 zubiju, ali slini vec mjesecima :D
    Trudit cu se biti redovitija 😉
    Puno pusa i pozdrava svima od nas! 
    I čestitke na svim big events - vjencanja, nove bebe, selidbe, putovanja! 

    P.s. nadam se da se jos sjecate Marka i mene 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    Hvala na cestitkama za prezivljavanje sopstvenog odmora sa porodicom 🙏🏽 I sama sebe iznenadjujem sta mogu podnijeti haha. 
    Neko je pitao za ergo cini mi se Thinkpurple, mi ga koristimo jos uvijek model Omnie Breeze, na sjedecem dijelu postoje trake koje se pomicu kako bi kukovi ostali u pravilnom polozaju, i s tim se siri platno od koljena do koljena. Ne mogu se sjetiti da li si pisala model ali nama je ovo must have. Nasa D bas voli da se nosi, cak i u kontra smijeru, kod muza jedino ako ako protestuje okrenemo je prema naprijed. Za nas je spas jer u nekom momentu joj kolica dosade i moram je izvaditi odmah. E da cak mi i spava u tome i uvijek mogu racunati na tu dremku kao uspjesnu. 
    Eh sad da li to moja ledja vole i ne bas. Sva sam se pokocila a nije ni 10 kg teska. Radujem se njenom hodanju ko sopstvenom uspjehu 😂
    Bambi super da si se javila i cestitke za disertaciju 💕 

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21

    11dpo 22.11.2022 prvi ➕
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.