Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Ajme, grozno mi je čitati vaša iskustva.
    Vjerujem da je teško, ali sigurno je vama ko roditeljima gore, nego djeci. Nekom treba više vremena za adaptaciju i vjerujem da ce se s vremenom to sve posložiti. Samo izdržite💓
    Ja svoju nisam ni upisivala, odnosno nije imala prebivalište tamo gdje se selimo, ali svejedno ne bi upala, pa sam gledala privatne, koji su preskupi, na kraju sam odlučila ostati doma još jednu godinu.
    Dat otkaz, prijaviti se negdje, da izvučem naknadu.
    Je da bi je dva puta dnevno dala Ciganima, ali mislim da ja to ne bi preživjela. Ona je baš jako 
    vezana za mene, a i ja za nju😅
    Plus kako je zahtjevno i plačljivo dijete (doduše kad mene nema bude dobra🤣)
    U suštini vjerujem da bi se ona bolje od mene adaptirala, ali eto neka mene još tu jednu godinu s njom.
    Želim vam svima šta brzu i uspjesniju adaptaciju🤗

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Da popravimo malo dojam, danas kad sam došla po njih igrali su se i nijedan nije plakao. Počeli su plakali tek kad su me vidjeli što smo brzo smirili sa malo grljenja i pusa.
    Teško nam je, jako je teško. Ali tješi me što poslije mene kolegica vodo svoju malu u istu skupinu i kad ona dođe do sada su svaki put bili bez suza u igri ili klopi a razdvajanje je prije toga bilo filmski, bacanje i vrištanje. 
    Ta adaptacija je teška svima, bili oni godinu dana ili tri ili pet. Mislim da se svi zavaravamo ako mislimo biti će kasnije lakše. Kao što moja šogorica kaže ne znaš što je gore, kad ostavljaš ovo malo koje ništa ne zna pošteno reći već samo plakati i vrištati ili kad ostavljaš dijete koje zna sve pa ti kaže da neće ići, ne želi pa ti kaže da ga nevoliš jer ga tamo ostavljaš. 
    Čovjek nije pametan. 
    Naše tete djeluju tako da trenutno ulijevaju povjerenje i ohrabrenje pa je to malo olakšanje. Jako se trude. Danas su jednog blizanca nosile na rukama sat vremena samo da odspava to nešto da bi bio smireniji i odmorniji. Nisu moji jedini tamo i mislim da to dovoljno govori o njihovom trudu.

    💃 '86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺'84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️afrodita060606@gmail.com

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Cure, baš je teško čitati ova iskustva s adaptacijom.
    Svakako se slažem da je lakše to nježno i postepeno nego kao što neki vrtići zagovaraju: gurneš dijete u skupinu i pobjegneš dok nije skužili😭
    Svi koji imate mogućnost ostati doma s njima malo zavidim ali opet sam i ja velika sretnica što mi je mama u mirovini i ne moram ga davati u jaslice dok je tako mali.
    On je jako zakačen za mene i teško mu je bilo čak i to što ostaje s nonom koju poznaje i voli, ne znam kako bi preživio adaptaciju.Moja starija je krenula s nepune tri u jaslice pa zatim i vrtić i iako je bila super na adaptaciji i tete su bile odlične, imala je baš jaku reakciju. Ovako slično kao što piše i Thinkpurple. Počelo je nakon cca dva tjedna jaslica, urlanje, nekontrolirano bacanje i plač, tantrumi, šou program.
    Ne ponovilo se.
    Zatim je isto tako bilo i kad se on rodio🥴
    I da još pitam, da li je netko bio u dječjem hotelu Maro?
    Kakva su iskustva?

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    M danas ostao sam prvo 45 min kak je planirano, a dodao je jos 15 na to sam u grupi jer se eto njemu bas i nije islo doma i jos 10 min ciscenja hodnika po katu - ne znam vise jesam spominjala ili ne, ali on na adaptaciju nosi metlu/mop iz Sinsaya za utjehu 😂🧹
    Danas sam ja malo ubrzala tu adaptaciju jer su krenuli brzinom puza i shvatili da bas i nece stici tim tempom do sljedeceg petka do 16/17 koliko bi trebalo biti. 
    On je plakao 5 min kak sam otisla i kazu da se kasnije igrao uz jednu manju krizu koju je keks sanirao 🙈 
    Svakog dana u svakom pogledu sve vise i vise napredujemo 💪🏼 
    Bit ce to sve ok svima, nekima ranije nekima kasnije, ali bude 😉 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Petrica_92

    Broj poruka: 249

    Prijavi adminu

    Kod nas slicno kao kod Bambi, jucer bili 45 minuta, doduse nitko iz grupe nije zaplakao - mislim da su tete ostale u soku 😂 olakotna okolnost, od 13 u grupi trenutno ih je zbog razno raznih bolesti i odgoda kretanja samo 4 na adaptaciji, pa mislim da je njima super. Vise paznje i igranja nego doma 🤪
    S druge strane, ukupna adaptacija grupe ce onda trajati vjecno, kad krenu svi padobranci, ali okej - ne smijem se zaliti, vidim da nama ide nadprosjecno dobro. Svima kojima je trenutno teza faza, mozete vi to 💪🏻.
    Danas ostaju do rucka, pa mi dolazimo jesti s njima - bas me zanima kako ce to proci. Spavanje valjda nekad iduci tjedan, od tog se malo jezim jer odkad smo ga odvikli od dude puno teze zaspe, ali odgajateljice su strucne, vjerujem da imaju neke metode.Nadam se da cete uzivati u vikendu s malim velikim ljudima ☺️

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Petrica_92

    Broj poruka: 249

    Prijavi adminu

    Iii tuzniji nastavak zadnjeg posta - danas je cijela grupa od sat i 15 sto su bili sami, pola sata sjedila na podu i plakala. Meni se srce slomilo kad sam dosla i vidjela ga uplakanog, al isto tako, nazalost nemamo nikakvu drugu opciju. Cim me vidio, odmah se smirio, i lijepo je pojeo cijeli rucak, ali vec osjecam da ce u ponedjeljak biti puno teze, jer je ocito postao svjesniji.Drzim fige svima da sto lakse prodemo kroz ovaj period 🤞🏻

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Svim mamama pozdrav od ❤️. Čitam i pratim ali kako moji imaju 15 mj a korigirano 12 malo je reč da sam zbunjena. Nešto su napredni nešto kaskaju ali idu. Imaju svoj ritam i idu. Pužu i dižu se uz namještaj,polako balansiraju,imamo slogove,popravili smo krv. 
    Vrtić-mislim da bih pukla do kraja da još i vrtić moram ali iduće godine sam na tapeti. Ne znam kako vi to savladavate i ostanete normalne. Svaka čast. 
    Klinjo je kratkovidan pa ako netko zna dobru optiku u Zg primam savjete. Dr kaže posljedica respiratora i ROP-a. Ugl taman kad mi je rodiljna pala treba naočale kupit 🤦‍♀️. 

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    MLightblue - Optocentar u Vlaskoj, mene su zbog kratkovidbosti (-12) poslali tamo i trazi dr. zeljku Karaman Martinovic, ona im je za kratkovidnost bas. Oni imaju bas polikliniku na katu i daju popust u optici kasnije. Osobno sam imala lose iskustvo s Ghetaldusom u Mallu jer su mi izmjerili za 1 krivu dioptriju i onda radili budalu od mebe kad sam rekla da nesto nije u redu jer nosim naocale 25 godina i kuzim da nesto ne stima. 🤓 
    Vrtic danas ih predale s vrata i sam je bio 1,5 sat. Kad sam se vratila je pometao terasu i smijao se 😁 Vele da je bio ok i zaigrao se i sam, a kad mu je dolazila kriza krenuo je cistiti sobu - mamino dijete, u krizi stavlja stvari na mjesto da ima privid poslozenosti 😁 
    Dorucak u vrticu Sto vasi dobivaju? Danas je trebala biti kifla i jogurt i super i na kraju ispadne da oni njima daju cokolino i Marko nije jeo jer ga inace ne jede. Probali smo mu doma dati jos prije i nije mu se svidjelo 😅 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    E da, i zadnja 2 dana ima nocne terore, tj.nocas je od 2 do 7 pricao i buncao u snu, cak smo ga stavili k nama u krevet, ali nista. Danas i na dnevnom spavanju opet i sad opet 🤪 Kuzim da prozivljava sve od vrtica tak da ocito idu takve noci 😅

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Buhaca

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Evo da se malo javimo nismo dugo. Prvo pozdrav svim jaslicarima i mamama u procesu adaptacije. Nadam se da ce sve proci brzo i sta bezbolnije i za mame i za bebe.
    Mi smo obavili kontrolu neuropedijatra, sve je u redu i vise ga necemo viđati. Obavili smo i cjepljenje i sistematski 11kg, 83.5cm. Rast tezine je usporen. I dalje je ona miselin beba ali je sad veci rast u duljinu. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.