Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1842

    Prijavi adminu

    Dugo se nisam javljala, a ni čitala, ali kako sam u adaptaciji škicnula sam vidjeti kakvo je stanje kod drugih i moram pisati radi Afrodite… Kod postepene adaptacije je najviše poanta u tome da oni nauče da ćeš se ti vratiti po njih, tako da sam boravak mame ili nekog u grupi nije toliko bitan koliko to da kreću pomalo pa se to vrijeme produžuje. Također, pametni su oni, čim ih jednom ostaviš tamo, sutra ćeš već vidjeti plač čim dođu pred vrata ili krenu obut papučice, tako da nakon jednog ostavljanja se to sve svodi samo na to da nauče da ćeš doći po njih.
    Ovo što cure pišu da će naučiti da nema utjehe... Kako nema, pa tete su tamo... Meni je ovo treće dijete i ulijetala sam u razna vremena po njih u jaslice i tete su uvijek svim silama tješile tu djecu i grlile i nosile. Ja sam danas došla po svoju, kratko je bila, teta ju nije spustila iz ruke čitavo vrijeme dok me nije bilo.  Jasno, nije to mama, ali nije ni sve toliko crno. Sretno svima ♥️
    Moja prva je krenula na adaptaciju, odradila je prvi tjedan nesto sitno i bezveze i cap lockdown! Sve palo u vodu, kad se konačno mogla vratiti u jaslice nakon par mjeseci  morala sam ju ostaviti bez adaptacije i predati tetama s maskama na licu. Srce mi je puklo ali nisam imala izbora.  S drugim sam odradila adaptaciju školski, pa je svejedno plakao još mjesec dva...  Htjedoh reći, teško je, ali proći će! I nemoj se gristi, moglo ti se nešto desiti da ih moraš ostaviti na dulje, a ovdje makar znaš da su kod stručnih osoba koje znaju što rade. 

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Moj mališan je jučer bio pola sata i bilo je koliko-toliko okej. Danas opet pola sata i nije išlo duže, igrao se koju minutu i onda plač i na vrata. 😭 Baš mi je bilo teško. I sad sam ja počela misliti da se neće uspjeti adaptirati i da ćemo morati pronaći drugo rješenje. A opet, treći dan je tek, moramo još probati...  Kako ide ostalima?

  • Petrica_92

    Broj poruka: 249

    Prijavi adminu

    Mi smo ih danas pozdravili i otisli na 15 minuta - moj L nije plakao, nije niti druga djevojcica, ali treci djecak je.
    Tete kazu da je normalno i ocekivano, taj djecak je 15ak mjeseci, i da je on jedini skuzio sto se dogodilo. S druge strane, ovih dvoje ga je tjesilo pa mi je to jako slatko 🥹.Sutra ih dovodimo na 45 min, i ne ulazimo s njima, pa cemo vidjeti 🤞🏻 ocekujem suze, to je normalno, ali nadam se da ce pronaci i nesto lijepo u sutrasnjem danu, i bar se malo zaigrati :)

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Moja je starija pa imamo problem s prilagodbom. Ude ona al kad ju pokupim to je drugo dijete 🥺 tuzna sva, kaze da je stalno sama, da ju nitko ne primjecuje, bas mi ju je zao. Doma tantrumi i izderavanja i plakanja na sve sve, ocito u vrticu drzi u sebi pa pukne  sad nas stalno trazi, evo sad muz i ja lezimo s njom u krevetu jer je trazila da oboje spavamo s njom. bas je drugacija. Sutra cu vidjet s tetama kako da se postavimo i kako one mogu pomoci jer ovo nije njeno uobicajeno ponasanje. 
    Jos mi muz ide na sluzbeni put sutra, neznam kako cu se njoj bolje posvetiti uz ovu malu vrazicu. 
    Tako da vjerujem da i maleni to prolaze sve samo neznaju reci. 
    Drzite se mame 💪💪

  • Petrica_92

    Broj poruka: 249

    Prijavi adminu

    Thinkpurple bas mi je zao to cuti :( ja sam uvijek mislila da je prilagodba laksa sto su djeca starija, ali sve vise mi se cini da sam bila potpuno u krivu. Nadam se da ce razgovor s odgajateljicama pomoci i da ce malena uskoro poceti uzivati u vrticu

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Mi baš nemamo drugog izbora što se tiče vrtića i što je najgore nemamo nigdje u blizini opciju vrtića koji ima bolju prilagodbu. 
    Realno, svaki dan je sve gore i gore. Hoću reći prije počnu plakati. Kad dođu kući to je psihijatrija za sebe. Doslovno sat vremena se deru, bacaju igračke, vrište, bacaju se po podu. Izbacuju svoju frustraciju, nakon sat vremena se smire. Teško mi ih je gledati, raspadam se sa svih strana ali očito tako mora biti.
    Imam sestričnu odgajateljicu koja kaže da je bolje da to izbace iz sebe jer je to zdravije. Da je loše kad to djeca drže u sebi.
    Borimo se dan po dan. Drži te nam fige.
    Svima ostalima šaljem podršku i nadam se da će vas zaobići ovo što je nas strefilo 

    💃 '86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺'84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️afrodita060606@gmail.com

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Afrodita 🩷 izdrzite i drzite se 💪
    .
    Moja je danas pukla u vrticu i jako plakala. Bas joj jako tesko to pada... doma je isto koma... eto a veca je i mislis bit ce lakse... 💔

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Grozno mi je ovo čitati od svih vas 😭😭
    Danas sam ja pukla... Odvela ga tamo, on se uspaničio, krenuo me odma grliti. A veseli se tamo, igra se, ali drži me cijelo vrijeme za ruku, ne može nikako to. I kad sam vidjela taj strah i moje inače preveselo dijete kak je drukčije... Eto, odustala. Imamo opciju oboje raditi smjenski pa se organizirati da je uvijek netko doma s njim i tako će i bit. Da je cijela godina u pitanju nekako bih prežvakala to, ali mi krajem godine selimo i tamo će u vrtić. Tako da bih ga ta tri mjeseca nekako doma još ostavila, snalazit ćemo se. Nekad samo koji mjesec veliku razliku napravi pa se nadam da će tad biti lakše

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    Cure moje, sad kad vas citam vidim da sam napravila dobru odluku sto svoju nisam upisivala sad u vrtic. Uzas, ja to ne bi mogla izdrzati. Ne znam kak ce biti sljedece godine ako ce tada kretati u vrtic, nadam se lakse iako evo po iskustvu Thinkpurple vidim da sto su stariji ne znaci da je bolje. 
    Ja sam na produljenju porodiljnog do ozujka sigurno i do tad ce se navikavati biti s tetom cuvalicom a onda budemo vidjeli. Ako budemo mogli, placat cu tetu do kad god budemo mogli. Mislim da je to neprocijenjivo za psihu djeteta. Mozda pretjerujem, ali vrtic mi trenutno izgleda kao robija za djecu 🙈🙈🙈

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Bome je tesko citati vasa iskustva s adaptacije🥹. Nadam se da ce se brzo prilagodit i bebice i vi. 
    L jos nije krenula, dobila je covid prije tjedan dana pa cekamo mjesec dana da primi zadnje cjepivo i onda krece.
    Tonkice ma bolje ako se selite a imate mogucnost da bude doma. I tako ce morat opet na adaptaciju u novi vrtic (bar mislim). Drzite se cure💪

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.