Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Ja svakako želim oboje djece cijepiti protiv varičela i meningokoka, međutim.... Naša pedijatrica od elektivnih cjepiva daje samo za tortu, ovo ostalo šalje na zavod za javno zdravstvo.
    I tako mi dođemo na ZJZZ i razgovaramo s epidemiologicom u vezi dodatnih cjepiva koja ja želim svojoj djeci omogućiti i samo pošalju nas vaditi krv za antitijela za varičele, ok to kužim ali za meningokoka samo kaže: da,da moguće je ali pomalo, ajmo prvo ovo vidjeti🫠
    U međuvremenu antitijela dođu pozitivna ali nije imala simptoma. Onda su drugi put došla negativna i sad bi trebali još jednom ići vaditi krv jer se ni epidemiolozi ne mogu dole na zavodu dogovoriti da li je ovo bio lažno negativni ili lažno pozitivni nalaz i ne usude se cijepiti nego još kažu da bi je možda najradije pustili da se zarazi u kolektivu pa će bit načisto da li je preboljela ili nije🙄🙄🙄Znači stvarno Super na uspješnim sistematskima i cijepljenju!
    Mi smo skoro 16 mjeseci i čitavih 9 kg😅
    Od pelena jednokratnih nosi trojku🤣E da, nakupovala sam još krajem prošlog ljeta na sniženju ljetne robice za ovu godinu, broj 86 cca.
    Eno je krasna složena u komodi, on nosi sve hlačice od lani kad je bio 68-74. Samo su mu lani platnene pelene popunile hlače, sad je u pampersicama pa su aman taman.
    Ako nemaju lastiku, padaju mu čim malo potrči🤣
    Žgoljo moj

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Apple - mi još nismo bili na kontroli pedijatra ali čisto sumnjam da ima više od 8.5kg i 75 cm. Još čekam s kupnjom odjeće za vrtić dok ne vidim koliki je. Kad smo već kod toga - koje cipelice/slapice preporučate za uzeti za vrtić? Rekli su da bi ipak trebale imati dzon i protuklizno, jer s tim idu i u wc i van se igrati. Pa kao-koje nose po kući. Moj je cijelo vrijeme bos, eventualno mu vani obučem one babobaby pelice, ali one su skroz mekane. Pa bih uzela nešto da ga polako navikavam, iako nije još prohodao sam.
    Moram reći da sam bila na razgovoru za vrtić i ugodno sam iznenađena i tetama i svime. Sve mi se cini da će on u 10.mj polako krenuti na prilagodbu. Mozda dotad i prohoda, sad je u fazi da ga vodamo za 1 ruku. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Što se tiče kilaže, znam da neke možda to zabrinjava i imat će vremena cijeli život natuc kilograma😅
    Moja je skoro prije 3 mjeseca imala preko 11 kg i 82 cm (strah me da neće bit bas ogromna, ionako gdje got dođemo samo slušam kolika je😅🙄) tako da mi kicma otpada.
    Ona je trenutno u nekoj clingy fazi, ni sama ne zna šta bi
    Svako jutro oko 5 se probudi (uspavam je ponovno, relativno brzo), šta nije nikad. Već 3 mjeseca nismo dobili nove zube, tako da mislim da je to remeti, ali svakako je jedno jako nezadovoljno i živo dijete, koje nema strpljenja za ništa 
    Trebat će mi rehabilitacija od nje😅

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    Raapricale ste se, nisam citala par dana pa su pobjegle teme. Samo sam htjela reci da mi nazalost nemamo opciju da je njezin krevetic pored mog, sa skinutom stranicom itd. To bi me sad spasilo. Imamo cutie cloud krevetic i trenutno je nama "pod nogama". 
    Vratile smo se s mlra pa cu sad pokusavat svaki spavanac stavljati u krevetic pa mozda nekako uspije. Ne znam uopce sta da radim jer ona se raznemiri, ustane, place mama mama i moram je uzeti i nema sanse da je vratim dolje i da legne i smiri se. Nema sanse... al probavat cu je makar je prebacivala nakon sto zaspe i nezz kako. 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Svima koji slave sretan pocetak nove obrazovne godine i kretanje u jaslice 🥳💪🏼🎨⚽️🧸 
    Jaslice krece M sutra, imali roditeljski, 14 njih, 3 tete (tj.2+1), vrtic adaptiran, ima prostor za kolica preko dana. Slape smo uzeli Bosa noga (ally) - rekle mame da su ok i tipa frodo, a ipak malo povoljnije. Isto je doma bos tak da cemo vidjeti kak bude 😅 Za oznacavanje robe imam stambilj s Temu od prije, a sad mislim da cu naruciti naljepnice jer mi se ne unistava roba s tim 🙈 
    Spavanje prevacuo se na jedno od 2-3 sata dnevno koje je obicno 11:30 (+/- 15 min) i do cca 14 (opet gore dolje), vecer sve ranije (tipa 20-20:30), a ujuteo he 6-7. Probudi ae jednom oko ponoci za vodu ili iznimno bocicu i do jutra - malo dolazimo k sebi od budenja 23-2–5-6 😅
    Roba meme izluduju razlicite velicne robe pod jednakim brojem, ali ok 😄 jos mi je gore sto njemu trebaju uske i duge hlace (jegulja i dalje 😁), sad kratke jos ajde, ali duge nas ceka veselje. Za vrtic sam uzela robe u Sinsayu za peri deri, moram taj ormar srediti, a neeeedaaa mi se 😩 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Sretno svima u vrticu sutra! Neka prilagodba prode sto bezbolnije 🤗🤗 javite kako je proslo... 
    Oznacavanje robe isto neznam kako da oznacim (starija krece u vrtic, njih je 23 na 2 tete) a da ne unistim robu plus da ostane kasnije za seku i ostalu djecu kojoj cemo proslijediti. U papuce sam naljepila onu bijelu traku iz ljekarne sta se zavoji lijepe i vatica kad ti krv vade i na nju napisala markerom pa cu vidjet hoce izdrzat. Probat cu i na neku etiketu od majce pa oprat da vidim.
    Velicina robice i mene izluduje. Svaki ducan drugaciji kalup. Moja pak ima skembicu i jake noge i sve joj je usko, jedva navucem na nju ovo ljetno, a ako uzmem vece je predugacko. A starija pak je dugacka a glista i isto nemogu nac odgovarajuci broj a scaki ducan ima drugacije kalupe. Za sad joj je lidl najbolji po mjerama. 
    Spavanje se i nama dnevno popravilo od kad smo na 1 spavanju. Kod nad je cca 1.5h, sto je top naspram onih 15-30 min koje smo imali prije 2 tjedna, al opet sam ljubomorna na vasih 2,3 sata 🙈🙈 al ja nikad nisam imala spavalice tako da nesmijem traziti kruha preko pogace.🫠 I ovo je nama odlicno. Plus navecer ju podojim, dam pusu, spustim u kinderbet i izadem iz sobe i ona zaspe sama kroz 5 min. Nema onog uspavljivanja/mrcvavljenja od sat vremena. 🙏🙏🙏🙏 
    Po noci i dalje zeza i budi se sto puta al tjesim se da je to jer joj rastu zubi... izbile su sve cetvorke i sad se vec bijele trojke dolje. Nadam se da je do toga 🥴

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Evo da se javimo i mi, prvi dan smo odradili 🥳
    Išli smo se skupa na sat vremena, dvije su tete i 4-5 djece pa je okej. Jedino što me brine je što je nenametljiv i malo sramežljiv, ali sigurna sam da će se naučiti on izboriti za sebe s vremenom.
    Meni je isto baš teško palo. Prvo dijete, prvi dan vrtića 🥹 jedna velika era "mama i ja doma" je završila. Ali treba se radovati novim izazovima 💙
    Odjeća mi smo na 86 i to mi hm najbolje odgovara. Ali isto svaki dućan drugačije. U Pepcu više baš i ne kupujem jer se nakon prvog pranja već smanji i pohaba i ne sviđa mi se to. Hm, c&a su mi nekako najizdržljiviji.
    Papuče mi smo isto uzeli Bosa Noga, mekane su, imaju džon, taman za njih. I lijepo hoda u njima, ne smetaju mu.
    Spavanje isto imamo spojen krevetić s krevetom, s tim da većinu noći spava u krevetiću, vjerojatno jer mu je vruće pokraj mene. Traži malo sise oko 1 i oko 5-6, to sad neću ništa dirati dok se ne navikne na vrtić skroz.
    Robicu nisam označavala, mali je kolektiv. Možda samo s markerom na etiketi inicijale? Morat ću vidjeti

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Sretan početak vrtićke godine i što lakšu prilagodbu svima želim😘Tonkica, totalno kužim za završetak mama i ja razdoblja, kad sam stariju prvi put vodila u jaslice, nisam stigla izaći van, suze su mi krenule. Toliko si sretan i uzbuđen a istovremeno nespreman na tu promjenu.
    Danas je meni prvi radni dan nakon ljetnog godišnjeg, a ovaj put je novo što je i muž morao natrag na posao- ispucali smo sve roditeljske dopuste i godišnje i danas je malac prvi put ostao cijeli dan (radno vrijeme) s mojom mamom.
    Jako je plakao kad sam kretala od kuće😭
    Ali kaže mama da se brzo smirio i počeo igrati i da je zaspao brzo nakon.Mi smo isti na jednom spavanju već cca 3 mjeseca, prijelaz je bio koma ali sad spava od 13 do cca 15 nekad kraće ili dulje ali to je to. Navečer nije bajno, često ide oko 9 i pol tek na spavanje ali ne znam kamo mi to vrijeme pobjegne dok im dam večeru i raspremim i strpam u pidžame.Veliki je napredak što se više ne uspavljuje dojenjem ili nošenjem nego je sam počeo tražiti da ga spustimo u krevetić. Najčešće treba 15-20 minuta da se konačno smiri i zaspi jer se još 100 puta digne i traži vodu ili počne cerekat i igrat se ali meni je ovo preporod što je prije bilo s njegovim a bome i sestrinim spavanjem.Purple drago mi je jako da ide na bolje😘Nama su nakon 6 mjeseci stagnacije krenuli novi zubi, gornje četvorke, često je njonjav, slabije jede i samo bi se nosio 

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Petrica_92

    Broj poruka: 250

    Prijavi adminu

    Nama je prvi dan jaslica/adaptacije isto super prosao! Za gradski vrtic, bas sam jako zadovoljna - 13 ih je u grupi, 2 tete plus jedna njegovateljica dodatno koja ih presvlaci i slicno.
    Danas i sutra smo po 45 minuta skupa, a nakon tog cemo polako po dulje.Svima saljem puno razumijevanja i strpljenja, bit ce to sve super cim se i oni, ali bome i mi, naviknemo. :)

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Očito je kod nas jedino spartanska adaptacija. Dečki su odmah od 7 do 14h bili danas. Sutra su od pola 7.
    Nemoram uopće pričati što je to bilo, reći ću samo da mi je teta rekla da je jedan zaspao za stolom od plakanja.
    Moja sestrična, odgajateljica, kaže da je to najbolje da odmah izbace iz sebe i da će puno kraće trajati ako krene ovako u startu 
    Za mene je to veliko psihičko opterećenje. Još sam ovaj tjedan na godišnjem pa osim čišćenja nemam što drugo nego misliti kako oni plaču u vrtiću.
    Očajna mama😭😭😭

    💃 '86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺'84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️afrodita060606@gmail.com

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.