Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Afrodita meni je to užasno. I definitivno ne mislim da je "bolje tako". Svi novi, educirani pedagozi i odgajatelji kažu da je adaptacija užasno bitna i to treba ići polako, korak po korak. Oni će prestati plakat možda i "brže" od tog režima, ali samo zato jer znaju da neće biti utjehe i odustat će. To ostavlja posljedice. Imaš li kakvu drugu opciju, pa makar neki obrt, drugi vrtić?
    Mogu misliti koliko ti je teško. Meni se danas srce slomilo, a na pola sata sam ga samo ostavila. Drži se 💙💙

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Afrodita ja isto ne mislim da je bolje tako. Kako kaže tonkica oni će odustat jer nema utjehe. Ja bi zahtijevala drukčije. Na adaptaciju imamo pravo, baš je netko pisao na instagramu vezano za to da se prijavi vrtić koji ne da adaptaciju s roditeljima. Negdje piše da imamo na to pravo samo sam zaboravila gdje, trebalo bi proučiti.
    Moj prijatelj je kad je krenuo u jaslice od šoka prestao pričati i nije pričao doslovno više ništa 6 mjeseci! Ne želim nikoga plašiti, ali ima takvih situacija. To je ogroman šok, a oni su još bebice.
    .
    Nismo se dugo javili, nikako da ulovim vremena. Proslavili smo rockas u krugu obitelji, 15 nas je bilo i baš je bilo lijepo. Bili smo još jednom na moru tjedan dana u Dalmaciji. Baš obožavam s njim negdje otići, ful bude lijepo svih je šarmirao na plaži, mazio se s ljudima pored nas 🤦
    .
    Mi smo na 2 spavanja. To bude šaroliko, nekad 2x po 1h, nekad odvali prvo 2h pa drugo kraće i tako. Prespava noć par puta tjedna. Nije još ulovio da svaku noć, ali ide prema tome. Dojimo navečer i po noći. Još uvijek ne hodamo.
    Bili smo na sistematskom. Cijepljenje prošlo sve ok, ima 9.4kg i 78cm.
    .
    Nadam se da je svima prošao prvi dan super i želim vam što manje suza. (I vaših i njihovih) 🥰

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Thinkpurple super za spavanje, 🔝. Kako si uspjela za ovo večernje? I ja bi tako 😅
    Nadam se da će se i cordiso, karamela i lightblue javiti da ih malo čujemo 🤗

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙

  • Petrica_92

    Broj poruka: 250

    Prijavi adminu

    Za adaptaciju - slazem se, “spartanski” se i meni cini kao grub nacin. Tanja Hrvatin Simicic je bas nedavno pisala na instagramu o tome, i pravima.Kod nas je prva dva dana 45 min skupa, sutra od 45 min ih ostavljamo 15 same, u cetvrtak 30, i u petak sat vremena nakon cega dolazimo rucati s njima. Spavanje tek od iduceg tjedna. Nekom je to mozda sporo, ali meni, za prvo dijete i prvu adaptaciju, bas kako treba.Nadam se da imate prilike jos malo uzivati u ovim danima :)

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Petrica mi imamo slično, danas smo pola sata skupa pa pola sata probno sam, sutra isto tako, ručak će probati u petak, a idući tjedan prespavati. Slažem se da je tako lakše i nama i njima. Sretno 🤞🏻
    Afrodita dobro kaže Mia postoji neki zakon po kojem ti možeš zahtijevati adaptaciju. I učini to, da što manja bude trauma 💙

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Ajme grozno mi je i citati ovo afrodita 🥺 al evo i sestricna je jucer svoje u vinkovcima odma samo predala i ostali su cijeli dan. Stariji (3.5g) se uspiskio i u gace od stresa. Bas mi je to grozno.
    Moja starija ( 4.5g) je sad krenula i imamo adaptaciju 2 tjedna. Ona je inace ful otvorena i drustvena i nije joj problem naci prijatelje bilo gdje al evo ovo joj nije sjelo. Previse joj je. Puno djece, velika buka, hrpa novih igracaka, nove tete. Puno drugacije nego obrt gdje ih je bili 5 i teta. Danas sam ju ostavila samu sat vremena, vratila se, a ona sama sjedila na suncu (vani su bili) na podu i crtala. Kaze da ju nitko nije primjetio. Pa srce mi je puklo 💔 a njih 23 u grupi. A svi se vec znaju i imaju formirane grupice drustva. Teta kaze da je normalno al bas mi je tesko to gledati. Bude sva povenuta iduca 2 sata dok dode doma. Pred njom sam pozitiva al se raspadnem kad odem. 
    Mia kod nas je bilo presudno prec na 1 spavanje, bude toliko umorna navecer da brzo zaspe. Ujutro je cupavo i jedva ju drzim budnom al isto brzo zaspe onda. 

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Petrica_92

    Za adaptaciju - slazem se, “spartanski” se i meni cini kao grub nacin. Tanja Hrvatin Simicic je bas nedavno pisala na instagramu o tome, i pravima.Kod nas je prva dva dana 45 min skupa, sutra od 45 min ih ostavljamo 15 same, u cetvrtak 30, i u petak sat vremena nakon cega dolazimo rucati s njima. Spavanje tek od iduceg tjedna. Nekom je to mozda sporo, ali meni, za prvo dijete i prvu adaptaciju, bas kako treba.Nadam se da imate prilike jos malo uzivati u ovim danima :)

    E na Tanju sam mislila da. Nisam se mogla sjetiti:)

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Svima koji su počeli želim što bezbolniju adaptaciju, za klince i roditelje! Prvo mi je dijete i nisam pametna oko pristupa, znam samo da mi je drago da sam dobila dulji porodiljni pa da će ta adaptacija moc ici barem donekle njegovim tempom, a ne tempom mog poslodavca. Mislim da će biti čupavo u svakom slučaju. U našem vrtiću je isto cca 2 tj, prvi dan dodju samo na 15 ak min se poigrati s nama, pa se to polako produljuje. Tete su zamolile u svakom slučaju da, ako se ikako može, ne ostavljamo djecu na spavanju ta 2 tj. Rekle su da realno očekuju da spavanje krene štimati tek tamo negdje oko Božića.
    Označavanje odjeće - Bambi - gledala sam to s Temua i čini mi se slatko, ali dal se razmazuje nakon pranja? I, ako ne, možeš staviti link na taj koji imaš, da ne fulam?
    Thinkpurple - super za spavanje, konačno!!!
    Nama izbijaju i trojke, odmah nakon 4orki. Dentinox ide ko lud, mali je živčan, samo grize i slini. Čini se da će do vrtića imat kompletan set osim petica. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    Bas me potresao post od Adrodite, mogla sam osjetit tu majcinsku tugu i strah. Nisam iz Hr ali pratim Tanju i ako sam uhvatila dobro potrebno se obratiti minustarstvu sa imenom vrtica koji ne dozvoljava boravak roditelja. 
    Sve sto mogu reci na osnovu odslusanih edukacija od strane pedagoga i psihologa to je TOTALNO POGRESAN PRISTUP. Ne plasim nikog samo prenosim ono sto sam cula, i da se iskorijeni taj primitivizam “pusti ga nek olace, nazcit ce”. Ne nece, naucit ce da nema nikoga i da nikog nije briga za njegove emocije. Moja prijateljska preporuka djecicu za ruke i u vrtic bar po 15 min. Strasno je ovo za njih, a i za nas oriznajem. Mi smo dobili termin tek polovinom septembra za navikavanje, jer ne zele sastavljati odjednom sve roditelje i svu djecu. Nego u razlicito vrijeme dolazimo i adaptacija najmanje 2 sedmice, a soavanje ne prije mjesec ili dva, sto mi je super jer je jos uvijek na dva soavanja. Drago mi je da dijelite svoja iskustva, jer je i to od pomoci 💕
    Sretno svima 💕

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Evo nas poslije 2 dana “posla” 😁 
    Kod nas je svaki dan sve dulji period sve skupa, a moj se skracuje te bi u petak trebao biti 60-80 min solo. 
    Sljedeci tjedan se ide prema rucku i spavanju. 
    S time da on ova dva dana je vec oko 10 za spavanac (inace 11/11:30) pa ga “produljujem” - veliko je to uzbudenje i promjena za njih. THS je stavila na Insta ili u mail da se moze prijaviti vrtic koji ne dozvoljava roditelja na adaptaciji jer se krsi pravo djeteta (ima i neki clanak zakona, ali sam pobrisala taj mail). 
    Za sad ue sve ok, prvo pere ruke 10 min pa preslaguje, a danas im je 15 min cistio s maramicom sve 🤣 njega ciscenje zabavlja i sutra mu nosim mini metlu iz Sinsaya koja je glavna doma za igru (preporuka i za to i za sudoper i za set za pranje prouora - em ih zabavi, em razvijaju radne navike)
    S time da se on taman opusti i zaigra kad treba ici doma 😅 

    S profesionalnog aspekta: period i nacib prilagodbe individualan je za svako dijete i to se treba postovati, no imati neke okvirne granice. Tu jako velik problem stvara prilagodba onih koji dodu kasnije (tipa kak u nasu grupu 5 njih krece tek kroz 10-14 dana kad ce ova grupica biti vec na odredenom koraku) jer postoji velika vjerojatnost nazadovanja prilagodenih. 
    Sto se tice ukljucivanja djece u vec formirane skupine (Thinkpurple) tu je velika uloga na odgojiteljici da novo dijete nastoji uklopiti u vec postojeci i formirani kolektiv kroz razne aktivnosti i igre koje su grupne. 
    *
    Oznake stvari - narucila sam jucer s baloo.hr personaliuiranu bocu i set univerzalnih naljepnica koje se ne upeglavaju i mogu i na robu i na stvari. Planiram odrediti 4-5 “kompletica” back up obleke i nju oznaciti i da stoji, a ostalo ne jer ima na sebi, a ako se uprlja/smoci i skidaju ga ionako to ide odmah u njegovu vrecu. Ally stambilj se nije oprao (dan prije sam stavila) i to je ovaj: https://share.temu.com/dmeOEWIZGbA moj osobni problem je “unistavanje” robe s time, inace je super! 
    A uzela sam sad i neke name tags s temu koje se privezu na ruksak i ima za kasnije za tenisice da se provuku kroz onaj jezicac. 

    Trudnice kak ste nam vi? Mi smo poceli razmisljati od drugom vodeni logikom da sto prije odradimo ova nespavanja i sve ostalo pa smo mirni . IVF petrove se otvara tek s 2025.pa imamo jos vremena (osim ako se ne desi neko prirodno cudo). 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.