Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • snje

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Kiflica

    snje

    Kiflica

    snje

    Meni u 1.trudnoći prestala opadati kosa i mislila sam da mi slijedi ćelavost nakon poroda, međutim ništa, vratilo se na staro, opada jače kad je masna, ali se i obnavlja luđački. Sad opada normalno, ništa se promijenilo nije, nadam se da će tako i ostati :-) Komplimentira mi okolina da sjajim i lijepo izgledam, ja sam sebi ista, osim što rastem kao germa
    A propos kozmetike, danas srećom imamo pregršt prirodne kozmetike - od gotovih na policama, do dostupnih sirovina pa se i same možete malo baciti u pripremu :-) ako trebate pokoji rcpt, tu sam :-) sama radim maslac kojim se mažem, a i moja mala se voli njime namackati. Dok je bila beba, mazala sam je hladno prešanim bademovim uljem.
    Snje, wuhu, moze receptic, neki jednostavni? 😊❤
    I ja sam vec cula pohvale za bademovo i za nase trbuhe i za bebu, moram si ga kupiti…
    Ana, divan ti je trbuscic! 😍

    Najjednostavniji - 1 šalica hladno prešanog karite (shea) maslaca, pola šalice hladnoprešanog kokosovog ulja, pola šalice bademovog ulja ili macerata nevena u nekom hladnoprešanom ulju, par kapi prirodnog e vitamina, par kapi eteričnog ulja po izboru (osobno obožavam citruse). Otapaš na vodenoj kupelji karite i kokos, makneš s kupelji, dodaš ulje, e vit i eterično, promiješaš i ostaviš hladiti na sobnoj. Kad se ohladi stavi u hladnjak na sat, dva, izvadi, izmiksaj da bude pufast maslac i stavi u kozmetičku kutijicu ili u staklenku običnu :-) maži s njim sve -lice, tijelo, vrhove kose :-)

    Hvala, recept odlicno zvuci! Bas dobro jer kokosovo ulje i inace koristim, najbolje mi je za mazanje tijela, skidam sminku s lica s njim i povremeno namastim kosu prije pranja, bude sve tako mekano i nahranjeno! A karite maslac sam kupila pred mozda pola godine i nisam znala sta bi s njim, jako mi je gusto, malo se mrvi samo i nije mi bas mirisalo pa ga nisam koristila bas… Ovako cu ga iskoristiti u receptu! Eto, da se malo necim bavim osim surfanjem🤣😚 Koliko traje cca da se ne pokvari?


    Karite ima specifičan i malo gadnjikav miris, zato su tu eterična ulja :-) Može ti stajati par mjeseci na sobnoj, neće mu ništa biti, ljeti će ti biti mekši zbog kokosa koji se pri višim temp otapa iz maslaca u ulje.

  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2710

    Prijavi adminu

    Kiflice za nevenovu, ja je pravim po starinskom receptu. Svinjska mast, vosak i malo smole ako imam, dodam cvjetove i malo stabljike nevena i pustim da se kuha. Kad se malo ohladi ocijedim kroz gazu i dodam malo et ulja lavande. Ako ne nadjem nevena za ubrat onda koristim macerat nevena koji kupim. Ljeti napravim hrpetinu i imam bar za godinu dana. A mama pravi kantarionovo ulje 🥰

    👩🏻 31
    👨🏻 34

  • Avatar Bojana2017

    Bojana2017

    Broj poruka: 1226

    Prijavi adminu

    Super recept Snje, hvala 
    Što se tiče druženja nakon poroda na novim temama, definitivno sam za, uz veliko nadanje da će mi to moje dvije cure dozvoliti.
    Već se sad mislim kako ćemo se ukombinovati i funkcionisati 
    hahahha jedno je sigurno, biće nam veselo 

    Iskra 19.12.2017.
    Iris 05.07.2021.
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Evo me napokon doma pa da se javim 😄
    Sve je u redu hvala bogu. Ginekolog kaze da je kilaza sasvim u redu. Beba je još uvijek okrenut na glavu (mislim da se to neće ni mijenjati vise) što je I dobro, ima 800g 😊..bas smo veliki 😄
    Hvala vam puno što ste me I vi smirile 🥰

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    Lulu.Lu

    I btw, ujutro me beba probudila, na sve strane je udarala! 🥰 I tako sigurno nekih pola sata. Sada je mirna!


    Mene je moja u 5 probudila 🤣 nekad mi neda zivjeti, hiperaktivna mala

    Ovaj recept za nevenovu mast mi se cini super, bas cu isprobati 😊 hvala snje!

    + 29.10
    [lilypie.com]

  • snje

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Kiflice za nevenovu, ja je pravim po starinskom receptu. Svinjska mast, vosak i malo smole ako imam, dodam cvjetove i malo stabljike nevena i pustim da se kuha. Kad se malo ohladi ocijedim kroz gazu i dodam malo et ulja lavande. Ako ne nadjem nevena za ubrat onda koristim macerat nevena koji kupim. Ljeti napravim hrpetinu i imam bar za godinu dana. A mama pravi kantarionovo ulje 🥰

     Kantarion si stavljaj na uložak ukoliko popucaš pa budeš šivana, meni je to patronažna preporučila i super je.

  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2710

    Prijavi adminu

    O ozbiljno? Super hvala!! 

    👩🏻 31
    👨🏻 34

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    ana.b.

    Evo me napokon doma pa da se javim 😄
    Sve je u redu hvala bogu. Ginekolog kaze da je kilaza sasvim u redu. Beba je još uvijek okrenut na glavu (mislim da se to neće ni mijenjati vise) što je I dobro, ima 800g 😊..bas smo veliki 😄
    Hvala vam puno što ste me I vi smirile 🥰


    Odlicno! 😊😊😊

    + 29.10
    [lilypie.com]

  • Avatar Iva9

    Iva9

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Bok mamice luskoro ljetnih bebica :)
    Evo i mene… Mi cekamo naseg deckica 01.09.2021..kasna ljetna bebica 🎉💙

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Negativ.Ljubavi - ja doma imam Duroferon ali ga jos ne uzimam. Ne znam da li se to moze kupit u Hrv ali je jedino sto je od ovih lijekova bez recepta pomoglo mami da drzi zeljezo normalno tijekom kemoterapije a inace je anemicna. Mozda nadjes nesto slicno u Hrv. Ona ga ne voli uzimat doduse jer joj, da oprostite, govno bude crnotako da ga cak nije ni redovito uzimala…


    Hvala ti na prijedlogu, ako ovo sada ne bude išlo, mogu probati, vidim da ima neka “srodna” verzija u Hrvatskoj 😉
    Iva9, dobrodošla 😁

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.