Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sara 🌸

    Sara 🌸

    Broj poruka: 1979

    Prijavi adminu

    Hej Mallla ❤️🌸, vidim da si pitals za me na LH trakice, uđen jednom u par tjedana  u tu temu. Reko iden ti ode odg. Ugl, hvala sta si me se sitila. Prebaza je to, jedino ode na forumu se sjetiš žena i zanima te kako su iako se nikad u životu nećemo upoznat😊🌸 
    Ugl, rodila sam 16.4., točno na termin.Cijela dva dana prije imala trudove za.koje sam mislila da su lažni, jer su totalno nepravilni bili, i po dužini trajanja i po intervalima između njih. Jesan ja njih prodisavala, držala muža za ruku, al ja mislila da su lažni do 15. popodne, kad ni topla kada vise nije pomagala. U 10 navečer došli u bolnicu, pukao tamo vodenjak, pregledavaju me koliko sam otvorena, kad ono- skroz. Stavili me u kadu, htjeli da rodim u njoj, no koliko sam sritna bila jer sam se skroz.otvorila, meni je u toj kadi bilo toliko opuštajuće da se i maternica skoro resetirala 🙈 Trudovi za izgon umisto da postaju intenzivniji i cesci, meni se razrijedili skroz. Kad su vidili da je meni kao na odmoru, izbacili me iz kade, i onda su se trudovi vratili. Rodila sam u sljedeca tri truda, u čučnju, svaki put kad bi trud krenija, jedna babica bi me podigla s jedne strane, moj muž s druge, a druga babica je dočekivala dite. 😁  Ovdje u Njemačkoj guraju svaku pozu za rađanje osim onu na stolu koja je najmanje prirodna. I drago mi je da jesu, virujen ja da je i gravitacija učinila svoje dok bi bila u cucnju. 😊
    I tako, doša moj dječak, 3620 gr i 51 dug. A jučer smo bili na prvog pregledu, narastao 6 cm i dobio 1.1 kg. 🐷🙈💕
    Ugl, porod za poželit, potpisala bi ga jos 10 puta. Jesam malo popucala, al dobro, nista strasno, prolazi. 

    04/2021➡️ 💙 🎊🎉🎊

  • Avatar Sara 🌸

    Sara 🌸

    Broj poruka: 1979

    Prijavi adminu

    Virujem da ovdje ima ženica koje će rodit u DE, pa samo napomena, nemojte spremat ništa od uložaka i mrežastih gaćica, sve imate u bolnici, ali sve. Meni su mrežaste gaćice njihove bile odlične, pa san uzela par komada za kuci (i uložaka). Čak možete pitat i multimam komprese dok ste u bolnici, bar su u mojoj bolnici imali. Ma apsolutno sve. 
    Sestara ima more na odjelu, tako da nisu puno opterećene, možete ih zvat uvik, pitat za dojenje 100 puta, svaki put ce vam pokazat, i za bilo šta ostalo. 
    Za dite isto imate sve, ponesite samo robicu za izlazak. I ako vam bolnica prijavljuje dite, onda od dokumenata: u originalu vjencani internacionalni list i internacionalni rodni listovi vas i supruga, kopije osobnih, jos neki papiri sto cete dobit u bolnici. (svakako pogledajte da li vasa bolnica ili pokrajina traže jos nesto). 
    Zatražite najmanje dva internacionalna lista djeteta da vam izrade, mi smo platili svakog 12 €. I uzeli smo jednu običnu verziju njemačkog rodnog lista (bez namjene). Dobit cete 3 besplatno, ali svaki ima namjenu: za elterngeld, kindergeld i mutterschutz.

    Malla, kad je tebi ono termin? svakako popratim, ali unaprijed ti želim što lakši i brz porod💕💕💕  I ostalim ljetnim budućim mamicama ☺️

    04/2021➡️ 💙 🎊🎉🎊

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Aaaa Sara super da si se javila….motaš mi se već par dana po glavi i odem onako napisat pitat, ne racunajuci da ces stvarno vidit a ono ti vidila! Čestitam ti od srca, da ste nam živi, zdravi i bezbrižni 😍 Iskustvo poroda ti je Top, onako baš ohrabrujuće i baš si me nasmijala s pričom iz kade 🤣🤣 dobro su skontali da je tebi lipo! Muž? Jel on očaran? Jel došao sebi? Bebonja super napreduje, neka tako i nastavi. A što se pucanja tiče zarast će, rijetko koja po tom pitanju prođe lišo!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Hvala na lipim željama! Termin mi je 23.6. Al racunam ga od 15.6 pa do 25.6 bit ce nekad!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Mimica2

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Hvala ti Sara na podijeljenom iskustvu ❤️ Ovo s porodom u kadi 🤣 Wellness 😄
    .
    Da se nadovežem s pričom iz DE, bila kod mene patronažna upravo (ili hebamme, svejedno 😄) i pričale malo, pregledala moj mutterpass. Ona će mi dolaziti svakodnevno prvi tjedan po izlasku iz bolnice, pa svaka 2 dana itd, sve do prvog bebino pregleda. Kaže da ništa ne trebam kupiti ni pripremiti za njegu pupka jer ona nosi sve sa sobom, znači ima te praškove, dezinfekciju, komprese. Pa je pitam jel trebam što za bebinu kućnu apoteku, grčeve, temperature i sl, tu isto kaže da ona ima neke čepiće ali da će mi prvo dati (ako ću trebati) par komada od nje na probu, i ako pomaže ću kupiti, jer bezveze mi kupiti paket ak mu ne paše.
    Preporučila je običan toplom jer za guzu. 
    Porođaj (u mojoj klinici) je bez maske, samo muž je nosi.
    Bolnica prijavljuje dijete. I pedijatra tražim kad mali dođe na svijet, dobila sam preporuke.🙂 Baš je super bila. 

    Termin 18.06

  • Avatar Sara 🌸

    Sara 🌸

    Broj poruka: 1979

    Prijavi adminu

    Mallla

    Aaaa Sara super da si se javila….motaš mi se već par dana po glavi i odem onako napisat pitat, ne racunajuci da ces stvarno vidit a ono ti vidila! Čestitam ti od srca, da ste nam živi, zdravi i bezbrižni 😍 Iskustvo poroda ti je Top, onako baš ohrabrujuće i baš si me nasmijala s pričom iz kade 🤣🤣 dobro su skontali da je tebi lipo! Muž? Jel on očaran? Jel došao sebi? Bebonja super napreduje, neka tako i nastavi. A što se pucanja tiče zarast će, rijetko koja po tom pitanju prođe lišo!


    💕 Hvala ti.
    Muž je još na sedmom nebu. Stalno nešto sa njim i oko njega, imam osjećaj sa ga mali voli više neg mene, već sad 🤭😂 Kad mu muž nešto priča, ovaj zaključa pogled na njega i doslovno prati. A u meni vidi samo hodajuću sisu 🙈 Al nema veze, dobila sam jučer svoj prvi osmjeh, upućen baš meni a ne zidu iza mene. U istom trenu je zadivljujuće i zastrašujuće koliko brzo rastu. Ovaj moj je već posta mali čovik. Nije više novorođenče. Upijajte sve mamice od prvog trenutka, baš sve brzo prolazi. ❤️

    04/2021➡️ 💙 🎊🎉🎊

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    E vidiš tog osjećaja prolaznosti se jako dobro sjećam, prva godina prođe toliko brzo i bude ti žao što nisi uživala više. Meni je bilo žao! Oni su svaki dan drugačiji, veći, sposobniji i to se doslovno svaki dan događa….Znam da sam razmišljala kako je to nešto što ženama treba napomenuti, baš doslovno uživajte u svakom danu. Nadam se da ću ovaj put biti više usmjerena na taj dio priče a ne na ono moram ocistit, skuhat, u t4govinu i 100 drugih ne važnih gluparija!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Sara predivno iskustvo i lijep porod 😊 i ja imam osjećaj da je ovo u DE što gledaju što prirodnije dosta dobra metoda i jedva čekam taj dan 🥰🥰🥰
    .
    Da i kod nas odmah u bolnici prijavljuju dijete i tamo odmah sebi možeš izabrati pedijatra…rađamo bez maske, a muž mora biti s maskom, a tako i u posjete smije doći samo muž i tjt….
    Ja sam toliko uzbuđena da sam sinoć sanjala da sam rodila blizance 🤣🤣🤣 pa ono kako to?!! Toliko doktora me gledalo i nije skuzilo da su dvije bebe u stomaku 🤣🤣🤣
    To valjda jer me svakodnevno netko pita jesam li sigurna da je samo jedna beba (vjv zbog velikog stomaka) 😅

    Danas usli u 9.mj 🥳🥰🥰 vrijeme leti u trudnoći, a mogu tek zamisliti kako leti s njima dok su doma s nama.

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Sara 🌸

    Sara 🌸

    Broj poruka: 1979

    Prijavi adminu

    Mimica2, mi nismo imali srece sa Hebamme, nažalost. Sastali smo se sa njom par puta prije poroda, popricali tako o stvarima vezanim za stadij trudnoće u kojem bi bila kad bi se nasle i bila je odlicna. I na dan mog poroda ona doživi napadaje panike i to je bilo to. Nije mogla izać iz kuće, tako da smo mi prvih 5 dana, kad nan je bila najpotrebnija, ostali bez Hebamme. Ona je jadna u tvom svom zbunjenon stanju nasla zamjenu, al iskreno nije mi onda vise bila potrebna. Dolazi ta cura jos, provjeravala je maternicu jel se vraća, izvagala malenog dvaput i to je to. Nek dolazi, meni ne smeta, a sebi ce zaradit satnicu. 
    Sta se tice pupka, i ja sam sve nabavila, iz Hrvatske mi Tyrosur prasak slali, no ovdje zagovaraju “sto manje, to bolje”. U bolnici su nam rekli samo da mijenjamo sterline gaze na pupku sa svim prematanjem pelene. Pupak je otpa 5. dan od rođenja, a od onda smo čistili to na nacin da bi štapić za uho natopila svojim mlijekom i cistila to. Islo je krvi iz “dubine” pupka jos par dana, al stvarno nije moglo bolje i brže zarast. Mi se svega nakupujemo, a stvarno ne triba. 
    Za pedijatra sam ja zvala da budem sigurna prije poroda, i sricom, bilo je slobodnog mjesta kod dva mlada pedijatra koji su nedavno preuzeli ordinaciju, a na minutu su nam od stana. Ja i muž smo odusevljeni njima. Predobar pristup imaju. ☺️

    04/2021➡️ 💙 🎊🎉🎊

  • Mimica2

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Ajoj, baš mi je žao da vas je zadesilo to sa hebamme. Ja bi svakako inzistirala da mi nađu zamjenu od prvog dana (prva beba 😱). Al tješim se da je muž sa mnom prva 2 tjedna, pa svekrva, pa mama 🙂 I apoteka mi je preko puta 😅
    E da, spomenula je da ću dobiti neki paketić za bebu pri izlasku iz bolnice za njegu, to su vjerojatno te gazice za pupak što se mijenjaju pri previjanju. 

    Termin 18.06

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.