Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Ivančica ti si ekspresna, porod za poželjeti. Vjerojatno jer su tvoji trudovi bili dovoljni samo malo ojacani dripom nisu toliko strasni bili, a mozda ovisi i o dozi. U svakom slucaju super iskustvo i razumijem strah od ne stizanja u bolnicu.
    S tim da evo cure ako su trudovi u bilo kojem trenu ispod 5 minuta razmaka treba se odmah ici u bolnicu, tu nema cekanja. Ovih minut i po su doslovno rađanje…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Tonks6

    Jel to samo ja ostanem trudna u neplodnim danima i jos dobim prvu mengu? 😂😂
    Prva trudnoca mi je bila termin kao 26.05., a rodila 19.05., makar po mom izracunu je bio termin 17.05., a sad su i moji i njihovi izracuni isti jer znam kad smo napravili ovog😅
    A kaj se poroda tice ja sam pocela imat bolove u ledima oko 1 popodne, al kak sam dan prije ostala u bolnici zbog krvarenja mislila sam da sam se krivo zalezala i da su ti bolnicki kreveti krivi. I to je fakat bilo u nepravilnim razmacima, sve do jedno pola 5 kad su se smanjivali na jedno 10 min. S tim da ja nisam uopce kuzila da su to trudovi jer me samo u jedino u ledima bolilo, da bi nakon jedno sat vremena muz skuzio da su to trudovu i da su na 5 minuta i potjerao me u bolnicu. Imamo jedno 45 minuta do bolnice i kad smo dosli ctg ocitavao trudove, doktorica me pregledala i veli 6, 7 prstiju otvorena i pravac radaona. Kak se doktorica maknula tak je meni vodenjak puknuo, skoro po njoj😅 nisu me ni klistirali ni nista i onda nakon jedno sat vremena su me spojili na drip jer sam se previse otvarala, a preveliki razmak izmedu trudova bio. I u 23.18 rodio se moj mali. U principu od ulaska u box do poroda 3 sata proslo. Eto isto brzo za prvorotku🤷‍♀️ zelim i svima vama tak brzi porod


    Meni je termin po ZM 29.06, a po UZV 24.06.
    Nekako više vjerujem UZV jer je i prošla trudnoća bila za tjedan dana veća, pa ispada da su moje ovulacije ranije cca 10-i dan ciklusa. Baš me zanima kako će na kraju ispast. Primjetila sam da to ovisi više o ženi kao ženi, nego onim pričama curice se rode ranije, dečki kasnije i prvorotke duže rašaju, a višerotke kraće.
    Pr. Moja mama je nas troje rodila sa 37+ tt, susjeda ima 4 kćeri i sve 4 je prenjela kao i njena kćer sada ima 3 djece i svih troje je prenjela…. 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Magdalena2002

    Magdalena2002

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Franka30

    Cure, hvala na podijeljenim iskustvima, super mi je citati vase price…nekako je sve realnije, pogotovo kad vidim da su proljetnice skoro sve gotove i da smo mi na redu 🙈🙈🙈
    Meni je bolnica 10 min od kuce, tako da cu onda pokusati sto duze doma biti.
    Dali je neka od vas krvarila u toj najranijoj fazi poroda? Jeli krvarenje uopce znak da brzo odemo u bolnicu ili?
    I koliko vidim, skoro sve ste dobile drip. Jesu vas obavijestili da ce vas spojiti na drip ili bi to samo napravili? Dali u radaoni uopce razgovaraju sa rodiljama o tim stvarima?


    Naravno da razgovaraju, sve kažu i pitaju, ako nisi suglasna sa nekim prijedlogom, uvijek možeš odbiti.
    Ja sam mogla odbiti klistir, mogla sam čekati da se moji prirodni trudovi pojačaju (pitanje bi bilo kada), mogla sam odbiti drip, rezanje, sve…

    👨‍👩‍👧‍👧👭
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Vučica

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Zamolila bih cure kojima je dijagnosticiran gestacijski dijabetes za par informacija. Držim se dijete od 1800 kcal tek par dana, tj od trenutka kada mi ne dijagnosticiran gd i vidim na vagi da sam vec pocela gubiti kile. Inace sam mršava, do sada sam dobila samo 4 kg… malo me brine da zbog tog bebica nece dobivati na kilaži i razvoju. Pa bih vas zamolila da podijelite sa mnom slicno iskustvo ako ga imate. Hvala i sretno🍀

    Poliklinika IVF, 2. Ivf uspješan - cekamo dečkića 💙
    [/url
    Stize nam decko💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Super mi je pročitati i vaša iskustva 😊😊
    Vučica bebica će sebi uzeti sve potrebno od tebe, to ne trebaš brinuti. I mene su stavili na tu dijetu i u mjesec dana nisam dobila ništa na kilazi, a mali je u tih mjesec dana sa 1770g došao na 2600g 🥰

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar MariLove12

    MariLove12

    Broj poruka: 414

    Prijavi adminu

    Drage cure, iz nepoznatog razloga u zadnje vrijeme cesto gubim ravnotezu, hodam po ravnom tlu i nozni zglob mi se samo izokrene. Obično se uspijem održati na nogama, primim se za nekoga ili nešto, no jutros sam pala ko kruška nasred ceste…  na bok, i na lijevi guz.. Bas sam se prepala 🙈🙈 gace su mi bile mokre-mokre, ne znam jesam se upiskila ili je plodna voda, doduše prijateljica kaze da plodna voda ima specifican miris i da to ne mogu fulati pa se nadam da je ipak urin. Svakako cu zvati doktoricu, ali radi tek popodne oko 13h 🙈 Da li ste imale kakav pad, kakav je bio ishod? Pretpostavljam da je beba dobro zasticena u trbuhu ali kako je okrenuta na glavu trta me da se nije povrijedila nekako

    [lilypie.com]
    It's a boy! 💙

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Vučica

    Zamolila bih cure kojima je dijagnosticiran gestacijski dijabetes za par informacija. Držim se dijete od 1800 kcal tek par dana, tj od trenutka kada mi ne dijagnosticiran gd i vidim na vagi da sam vec pocela gubiti kile. Inace sam mršava, do sada sam dobila samo 4 kg… malo me brine da zbog tog bebica nece dobivati na kilaži i razvoju. Pa bih vas zamolila da podijelite sa mnom slicno iskustvo ako ga imate. Hvala i sretno🍀


    Hej, i ja imam gestacijski. Na dijeti sam isto, nisam dobila ni grama od prethodnog pregleda. Cak variram na vagi od nule do pola kile u minusu, kako koji dan. U srijedu imam pregled pa cu vidjeti kako bebica napreduje. Cure koje imaju isto gestacijski, a pred porod su, utjesile su me da je to normalno i da beba uzme sebi sve sto joj treba. Samo nemoj biti gladna, rasporedi si u onih 6 obroka prehranu. 😉

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Bojana2017

    Bojana2017

    Broj poruka: 1226

    Prijavi adminu

    Mallla

    Ivančica ti si ekspresna, porod za poželjeti. Vjerojatno jer su tvoji trudovi bili dovoljni samo malo ojacani dripom nisu toliko strasni bili, a mozda ovisi i o dozi. U svakom slucaju super iskustvo i razumijem strah od ne stizanja u bolnicu.
    S tim da evo cure ako su trudovi u bilo kojem trenu ispod 5 minuta razmaka treba se odmah ici u bolnicu, tu nema cekanja. Ovih minut i po su doslovno rađanje…


    osim kod mene 

    Iskra 19.12.2017.
    Iris 05.07.2021.
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Ivančica_Maslačak

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Mallla

    Ivančica ti si ekspresna, porod za poželjeti. Vjerojatno jer su tvoji trudovi bili dovoljni samo malo ojacani dripom nisu toliko strasni bili, a mozda ovisi i o dozi. U svakom slucaju super iskustvo i razumijem strah od ne stizanja u bolnicu.
    S tim da evo cure ako su trudovi u bilo kojem trenu ispod 5 minuta razmaka treba se odmah ici u bolnicu, tu nema cekanja. Ovih minut i po su doslovno rađanje…


    Stvarno je bilo brzo. Još mi je bila prva trudnoća nisam ni znala kako će to sve krenuti. Hvala Bogu sve dobro završilo. Skinula sam aplikaciju i pratila trudove, poslala kolegici med.sestri nakon pola sata - doslovno mi je rekla ti ćeš roditi za sat vremena  Iako nije dugo trajalo, meni se činilo kao vječnost. Neka i ova druga bude isto takva i ja sretna 

    Mia 🥰 termin 27.7.
    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Bojana ti si ocito iznimka 😁
    MariLove, vjerujem da si se upiškila al valja provjeriti. Beba je u tebi zaštićena al tvoje kosti mogu osjecat posljedice u buducnosti. Inace za trudnocu je gubljenje ravnoteze “normalno”. Promjeni se balans tijela, vece je opterecenje na noge i leđa. Ja sam jucer umalo se nasadila na nos u autu. Isla sam zavezat malu sagnila se i isto koda me netko gurnio s leđa, al sam se zadrzala rukama. Moja mama dok je bila trudna s bratom je pala niz stepenice, nije bilo posljedica po brata al nju je kuk bolio danima.
    Ivancica navijamo da ti opet tako bude!
    Vučica samo opušteno, bit ce to super, manje kalorija ne znaci bit gladan tako da je to sve ok!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.