Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mila12

    Mila12

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Curee, jutros je rodila sestra od mog muža 🥰🥰🥰 danas slavimo! Dobro nam došla Maria 🙂😁😄Puterica - dobrodosla! Vjerujem ti na svaku rijec da bi potpisala carski radije. Ja sam isto imala takav tezak oporavak i gori je to carskoga za 10x, kad se samo sjetim uf. Ali ipak vide naginjem vaginalnon porodu. Nadam se da ce ovoga puta biti laksi oporavak. Mimica- bila sam ja cak nju nagovorila da joj napravim instagram i pocmem tamo s objavama bas nako lijepim slikicama, lijepi kadrovi, opisi neki, nagradne igre itd, logo itd. Ali kako je ona staromodna ona je htjela drugaciji tip profila i tu nebi bilo bas nikakve koristi i nista onda sam odustala jer eto ne mogu joj dokazati. :/ ali bas steta. 
    Joj jutros smo se ustali, stavila sam u rernu kruh jer nisam isla po skros svjezi, ostalo od sinoc dosta. I bas sam uzivala, meni je to tako fino ja to ne mogu objasniti, bas se najedem i zasladim haha 🥰

  • Ivančica_Maslačak

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Ohoo, bome ste blizu cure. U prvoj trudnoci mi je dr na pregledu rekao ti ces sutra roditi i tako je i bilo, a to je zakljucio samo pri pregledu posteljice uzv-om. Tako da ocito vide kad to sve sazrije 😊
    I ja bila danas na pregledu, stanje mi je nepromijenjeno (pocela se otvarati u 29.tjednu). Doktorica kaze, ti ces opet prenjeti 😂😂😂 daj Boze bar da izdrzim do 38.tj.
    Za drugi porod kazu da lakse ide. Na prvom sam sva popucala i iznutra i iz vana, mislila sam nikad se necu oporaviti. Nadam se da se za drugi to sve razradilo i da nece biti problem. Radije bi prirodno rodila i ovaj put.

    Mia 🥰 termin 27.7.

  • Avatar james

    james

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Ne sjecam se da li u Petrovoj već u prerađaoni stavljaju braunilu, ali sam sigurna da ju stavljaju ako ide epiduralna jer uz epiduralnu daju i infuziju da nam ne bi pao tlak. Ja ću sigurno donirati matične stanice, meni je to lijepa gesta koja me nista ne boli niti nista moram dodatno raditi za nju osim ispuniti papire. Što se tiče pečata i potpisa od doktorice, meni to nije sigurno trebalo za prvi porod, a isto sam donirala. Jedino znam da to treba u nekim bolnicama ranije najavite što zaista je gnjavaža, ali opet s druge strane većina ionako bude bar jednom u dva tjedna pred porod u trudničkoj ambulanti na pregledi pa opet nije tako strašno. Meni je najgore trenutno što ostajem bez zraka, doslovno imam osjećaj kao da dišem s pola pluća i da ne mogu udahnuti do kraja. Pretpostavljam da je beba visoko i da je sve stisnuto, ali opet nije ugodno. Što se tiće pratnja, moj muž je bio na prvom porodu i kaže koliko god bilo lijepo što možeš biti tih prvih par trenutaka uz dijete i doživjeti njegov dolazak na svijet toliko mu je s druge strane bilo užasno teško gledati kako se satima mućim u bolovima, a da mi ne može nikako pomoći. Meni je iskreno puno značilo što je uz mene i nekako osjećala sam se sabranijom i hrabrijom jer si nisam htjela dozvoliti da se raspadnem čisto da njega ne uplašim, tako da se ne veselim ovom porodu kad ću to prolaziti sama. Ne zato što on to ne želi nego zato što imamo malca kojeg nema tko pričuvati, a i ne vjerujem da će u Petrovoj dozvoliti pratnju bez obzira na ljeto i epidemiološku situaciju. Ali mi žene smo čuda i ono što naše tijelo prođe kroz tu trudnoću i porod je nevjerojatno tako da znam da će biti teško, ali preživjeti ću nekako. 

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Mila čestitam na nećakinji! 🥰 Dobro došla malecka, miran i veseo život imala! 😘 A ti teta sad imaš najbolju ulogu ikad....kako ja svoju tetu voliiim 😁
    James super za doniranje, ja nisam u ZG ni nekom većem gradu tako da mene trudnička ambulanta neće vidjeti. Ali svakako ću se konzultirati sa svojom ginekologicom oko eventualne procedure, tog potpisa i općenito najave!
    Cure definitivno se slažem da je bolji dogovoreni carski nego traumatični vaginalni porod, al više me je panika hitnog carskog kojeg je puno više nego dogovorenog...al bilo kako bilo i kako je Mara rekla nek beba izađe živa i zdrava a ja ću se već nekako, nekad oporaviti.
    Zar se epiduralna daje na žilu? Zašto sam ja mislila da se ona bode u leđa? Očito sam nešto pobucala!

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar james

    james

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Mallla

    Mila čestitam na nećakinji! 🥰 Dobro došla malecka, miran i veseo život imala! 😘 A ti teta sad imaš najbolju ulogu ikad….kako ja svoju tetu voliiim 😁
    James super za doniranje, ja nisam u ZG ni nekom većem gradu tako da mene trudnička ambulanta neće vidjeti. Ali svakako ću se konzultirati sa svojom ginekologicom oko eventualne procedure, tog potpisa i općenito najave!
    Cure definitivno se slažem da je bolji dogovoreni carski nego traumatični vaginalni porod, al više me je panika hitnog carskog kojeg je puno više nego dogovorenog…al bilo kako bilo i kako je Mara rekla nek beba izađe živa i zdrava a ja ću se već nekako, nekad oporaviti.
    Zar se epiduralna daje na žilu? Zašto sam ja mislila da se ona bode u leđa? Očito sam nešto pobucala!

    Ne, ne, epiduralna se daje u leđa, ali ti uz epiduralnu daju i infuziju zbog tlaka, bar su meni tako objasnili u Petrovoj.

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Još sam htjela reći da meni moj dojam poroda je bio težak al izdržala sam, odmah iza sam se osjećala wow i fizički oporavak mi je bio kakav bi svima poželila. Al ono što je kod mene bilo tesko i dugotrajno je hormonalna bomba nakon poroda. Dakle kroz trudnoću sam ja hormonalno mica maca a iza trudnoće kaos, kaos. Evo taj dio mi isto stvara malo napetosti hoce li biti opet tako...al izborila sam se prvi put, nema da nema i sad!

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 579

    Prijavi adminu

    Mallla hvala ti, ti me uvijek umiris. ☺️

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

  • Avatar Bojana2017

    Bojana2017

    Broj poruka: 1226

    Prijavi adminu

    Puterica dobrodošla, naravno da te primamo 😀
    Što se žgaravice tiče sve što ste napisale sam isprobala, mislim da nažalost nema pomoći. I inače jedem laganu hranu i rijetko kad da išta jedem poslije 6-7 uveče, a spavati idem oko 11 uglavnom.
    Jednostavno ništa ne pomaže.
    Od jutros je opet tu i pati me baš
    Zato jedva čekam 37 punih sesmica i odoh skakti, trčati, sve živo raditi samo da krene. 🤣 🤣 

    Iskra 19.12.2017.
    Iris 05.07.2021.

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Cure, upravo vidjela ovaj post od zastupnika Glavasevica na fejsu: https://www.facebook.com/BojanGlavasevic/posts/1890504184450017 Bunio se sto se zenama uskracuju porodi i izgleda da je uspio stjerati ministra u kut i da ce se morati omoguciti u svim bolnicama. Bojan je inace vrlo responzivan na svim drustvenim mrezama, tako da ako prave problem u vasem rodilistu predlazem da mu se javite ako zelite i onda ce on mozda sloziti dovoljno frke da promijene pravilo. To je naravno najvaznije za one cure koje zele, ali im se ne omogucuje, ja stvarno ne mogu zamisliti sama to prolaziti, tako da pretpostavljam da ima i vas nekoliko takvih :) drzim vam svima fige!! 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • puterica

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Hvala cure za dobrodoslicu. 
    Mallla i ja sam bila koma nakon poroda. Inace rijetko placem a mislim da sam nakon poroda plakala svaki dan po nekoliko puta i tako jedno mjesec dana ali kasnije se sve lijepo smirilo i onda sam pocela uzivati. I ono sto mi je bilo grozno je nepodnosljiv miris znoja isto valjda dok se hormoni nisu poslozili. Znaci tusirala se nekoliko puta dnevno i nista nije pomagalo a ovaj put mi je termin usred ljeta pa kaj ce to tek biti 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.