Ljetne bebe 2017

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Sanja...

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Tena1203

    Operacija super prosla, ubilo me jedino nespavanje 8 dana u bolnici i dojene, kolko je vama curama koje ste rodile na carski trajala uspostava mlijeka?


    3 dan mi je došlo. U miru sam dojila 4 dan kad sam došla doma

  • Avatar mici_0555

    mici_0555

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Cure moje… Ema je rođena 1.9. u 00:20. 3kile i 460, duga 50 cm.
    U četvrtak su me zadržali nakon TA otvorena 3 cm i kako sam imala svakih par sati prozirne kapljice na gačama bojali su se da nije puknuće vodenjaka i ostavili na induciranom. U 20 su me stavili u box- otvorena 4 cm. Dali mi drip i epiduralnu, kroz sat vremena bila sam na 10 cm al nisam mogla tiskat zbog epi…čekali dok ne prođe..bolovi užasni…iza 12 stigla nam moja curica…najljepši trenutak u životu. Velike pohvale ekipi u Vinograckoj od doktora, babica i sestara svi su predivni!
    Ostali smo duže u bolnici zbog žutice..dobro se oporavljam…jučer imala horor oko dojenja je mlijeka jer mi curi u potocima i sve se upalilo. Po savjetu patronažne otuširala sam ih u toploj vodi nakon dojenja, i MM me je masirao dok got nismo sve razbili…nakon trudova ovo mi je 2. po redu najjača bol u životu…čak sam i suzu pustila.. Danas sam puno bolje. Borim se još s tim položajima kod dojenja..uhvati me strka da moram što prije pa prvo jadnu bebu stavljam na sebe, pa tražim okolo jastuke, premještam…ludim…al ide na bolje. 
    Čestitam svima koje su u međuvremenu isto rodile, a drugim a želim što manje boli i zdravu bebu.

  • Anjaaa

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Mici cestitam! Prolazim istu borbu s prepunjenim sisama, tek je od jucer malo bolje. Stavljaj bebu da sisa u razlicitim polozajima da prazni druge mlijecne kanalice

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mojabebica

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    mici_0555

    Cure moje… Ema je rođena 1.9. u 00:20. 3kile i 460, duga 50 cm.
    U četvrtak su me zadržali nakon TA otvorena 3 cm i kako sam imala svakih par sati prozirne kapljice na gačama bojali su se da nije puknuće vodenjaka i ostavili na induciranom. U 20 su me stavili u box- otvorena 4 cm. Dali mi drip i epiduralnu, kroz sat vremena bila sam na 10 cm al nisam mogla tiskat zbog epi…čekali dok ne prođe..bolovi užasni…iza 12 stigla nam moja curica…najljepši trenutak u životu. Velike pohvale ekipi u Vinograckoj od doktora, babica i sestara svi su predivni!
    Ostali smo duže u bolnici zbog žutice..dobro se oporavljam…jučer imala horor oko dojenja je mlijeka jer mi curi u potocima i sve se upalilo. Po savjetu patronažne otuširala sam ih u toploj vodi nakon dojenja, i MM me je masirao dok got nismo sve razbili…nakon trudova ovo mi je 2. po redu najjača bol u životu…čak sam i suzu pustila.. Danas sam puno bolje. Borim se još s tim položajima kod dojenja..uhvati me strka da moram što prije pa prvo jadnu bebu stavljam na sebe, pa tražim okolo jastuke, premještam…ludim…al ide na bolje.
    Čestitam svima koje su u međuvremenu isto rodile, a drugim a želim što manje boli i zdravu bebu.


    Ajme znam kako ti je, moj ima 13 dana i još uvijek me bradavice bole ko lude,a izgledaju ko ratno polje. Jučer sam se prvo isplakala ko kišna godina pa ga onda stavila na cicu 😥

  • Avatar mici_0555

    mici_0555

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Meni bilo baš gadno…da nisam mogla ni ruke spustit do pazuha od bolova…a mlijeko teče do koljena…
    provjereno djeluje- vrući tuš- bademovo ulje- masažom izdajanje bolnog područja do kraja dok se svi kanali ne otvore- do suza i danas mi je super :-) Hodam okolo s zeljem na cicama kako je rekla stara babica..
    S položajima se i dalje borim..i s tim da ju probudim kad je unjonjana pa mi povuće par puta i zaspi… kako ima žuticu trudim se da min svaka 3 sata mora…al kad spava ko top uhvati me ludilo..

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Mici,Tena,Matie,cestitam vam curke!
    Jel sad nema vise nikog?




    [lilypie.com]

  • Avatar LittleG

    LittleG

    Broj poruka: 293

    Prijavi adminu

    Čestitam i ja.  Čini se da se sada sve vidimo na bebama. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Little g,nasi bebaci ocito papaju u isto vrijeme!




    [lilypie.com]

  • Avatar LittleG

    LittleG

    Broj poruka: 293

    Prijavi adminu

    Eh to sam i ja pomislila Maslačak 

    [lilypie.com]

  • Avatar Matie89

    Matie89

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    E ovako, u subotu ujutro oko 8, dan prije termina, me je zabolilo u ledjima I nisko u trbuhu. Kao menstrualna bol, ali sam odmah znala da je nesto drugacije. Par minuta kasnije se ponovilo, pa onda ponovo za par minuta. Budim muza, pocinjemo brojati razmak. Trudovi su na 3-4 minute odmah, I traju oko 40sec. 
    Tusiram se, ne prestaju. Idemo setati, jesti, trudovi tu na 3 minute, izdrzljivi. 
    Muz zamracuje stan, pali svijece, pravi meni zadnji caj of lista maline, za svaki slucaj  :) 
    gledamo film, trudovi postaju intenzivniji I bolniji. Ne mogu se skoncentrirat, spavam izmedju trudova. Idem se jos jednom okupati, oprati kosu, obrijat noge, sve kroz jauke. 
    Oko 5 zovem rodiliste da vidim kada da dodjem u bolnicu, Oni kazu odmah kako su mi trudovi tako blizu. 
    Idem u merkur oko 7, otvorena 4cm, nema cerviksa. Slijedi klizma, setanje po radjaoni. Trudovi Jos uvijek podnosljivi, ali jedva. Dolaze me pitati 5 puta za epiduralnu, odbijam, kazu da sam luda. 
    Pukao vodenjak, trudovi postaju bolesno bolni. Nisam mogla sutiti, nosila Sam se s boli kako sam najbolje znala. A to je bilo lose :) 
    Pocela sam se gubiti od bolova. U 22:30 pristajem na epiduralnu, spas!!! Boli Jos uvijek, ali tupa bol, pritisak. Noge osjecam, hodam, daju mi loptu da sjedim na njoj. Ubrzo sam otvorena 9cm, epiduralna pocinje slabiti. E, tu Dr napravi veliku gresku I da mi jos jednu dozu epiduralne, kao prvorotka sam, trebat ce jos koji sat. 
    Za 15 minuta sam potpuno otvorena, ne osjecam noge, ne osjecam nista. Ne mogu naci bebi otkucaje. Doktor prestrasen, sestre sapucu oko mene (“nije to smio napraviti”), radit ce test krvi bebine iz glavice, meni kazu 
    da tiskam malo da se glavica spusti. Tiskam na suho, ne znam sta se desava. Kazu muzu da ceka vani dok rade test. 
    Odjednom stizu 3 doktora, 5-6 sestara I babica, neki nepoznati ljudi s velikim inkubatorom (pedijatri kasnije saznala), kazu mi da tiskam najjace sto mogu, 3 doktora stiscu trbuh, meni nista nije jasno. Dr koji me primio vidno zabrinut, ja izbezumljena, ne mogu tiskati, nista ne osjecam ni ne znam zasto tiskam. Vidim skare u ruci doktora, tu poludim. Panika, plac, vriska. Kazu mi da tiskam ja kazem necu dok mi ne kazu zasto tiskam, je li rade taj test. Oni meni “gospodjo, vi se poradjate, beba nije dobro”. Muz nije tu, sama sa 15 nepoznatih ljudi oko mene. Nakon Jos 3 tiskanja I nalijeganja na stomak od 3 doktora, beba je vani place. Apgar 10/10. 
    Rezana, vakuum koristen, sivana sat vremena, ne znam koliko savova. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.