Kontrakcije maternice u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Draga Hope ja imam te kontrakcije od kad sam usla u 30 tj i imam dosta intezivne jake sa njima sam se otvorila tri i pol prsta i sad sam na strogom mirovanju.Za sad mi nije nista dala da pijem nego samo moram lezat.

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Uf…uz puno paznje- nadam se da cu do kraja u ovoj fazi ostati!!!!
    Znam da su u kasnijoj trudnoci one ceste…al mene zabrinjava sta su meni krenule jakooo rano!
    Evo danas sam usla u 26tt, uf jos 10 tjedana- i na konju sam  !!
    ..sad mi se tih 10 cine nedostiznim (ne toliko kad razmisljam o tjednima, nego 2,5mj.uf….)…
    Tebi zelim SRECU do kraja i izdrzi jos sitnooooo , a onda slijedi uzivancija sa bebacom 

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Cure!
    Pitanjce jedno…koja ima iskustva- naime, uz UCESTALE kontrakcije sad me pocelo doslovno rasturati zdjelica…vise sa lijeve str.,kad strecne- ne mogu se uspraviti…ko bakica od 100g.hodam do WCa (nos do poda)…
    Da li se kojoj od vas tako desava?
    Ginekolog kaze da je to najvjerovatnije rastezanje maternice…
    27tt sam!

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Imala sam ja bolove u zdjelici, ali bilo je to negdje poslije 30-og tjedna. I vjerojatno je to što kaže gin. zbog rastezanja maternice, ali može biti i od ležanja, barem sam ja tome pripisivala bolove, jer sam morala mirovati i ležala sam na lijevoj strani tako da tu stranu doslovno više nisam ni osjetila, svaka košćica me boljela i kako je trbuh rastao, tako sam bila sve tromija. Navečer bi me muž izmasirao pa bi mi to nakratko pomoglo. Eto, da te utješim, kad rodiš, bit će bolje!

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Hvala ti, draga moja!!!
    Bas me zabrinjava to…da jos uz sve- kad me smlati- ne mogu ni koraka  
    …i to sta kazes- nije vjecnost 
    …samo da beba bude ziva & zdrava!!!

  • Avatar Irma

    Irma

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nova sam na forumu pa da s vama podijelim problem. Trudna sam 40+4, u zadnjih par dana me strašno sječe skroz dolje da nemogu ni sjediti niti hodati niti stajati, jedino se bol primiri kad ležim na boku. Tako cijeli dan, non stop pa se pojačava pa se smanjuje bol. Sluzni čep je ispadao u 4 navrata, jutros sam bila na amnioskopiji,plodna voda blago mliječna, ctg uredu. Bebica je miče tu i tamo i okrenuta je glavom prema dolje. Bol se proširi i na donji dio leđa ali uglavnom je skroz unutra kod stidne kosti.

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Irma


    Pozdrav, nova sam na forumu pa da s vama podijelim problem. Trudna sam 40+4, u zadnjih par dana me strašno sječe skroz dolje da nemogu ni sjediti niti hodati niti stajati, jedino se bol primiri kad ležim na boku. Tako cijeli dan, non stop pa se pojačava pa se smanjuje bol. Sluzni čep je ispadao u 4 navrata, jutros sam bila na amnioskopiji,plodna voda blago mliječna, ctg uredu. Bebica je miče tu i tamo i okrenuta je glavom prema dolje. Bol se proširi i na donji dio leđa ali uglavnom je skroz unutra kod stidne kosti.

    Dobrodosla!!!!
    Draga moja- nemam osobnog iskustva…ali po iskustvima ostalih cura- mislim da se tvoja bebica sprema na upoznavanje 
    …kazu da se pred porod beba umiri (valjda sakuplja snagu  )

    …ako te imalo mogu utjesiti- tvoj je termin tu- ja sam na 27+3 i pola trudnoce provela u bolnici..ostatak (a kako stvari stoje i do kraja) doma moram mirovati…rasturaju kontrakcije i grcevi..a termin jos daleko…

    Izdrzi jos malo i tvojim mukama ce doci kraj  …jos malo ce tvoj andjelak biti sa tobom   
    SRETNO!!!!
    …i javi kako si  !!!!!

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Dobrodošla Irma…samo polako i upoznavanje slijedi…pretpostavljam da te uzasno boli i da nemozes vise ali nebrini jer uskoro ce sve proci (tako bar kazu…ja sam prvorotkinja i jos se nisam susrela s porodom)…drzim fige da ti porod prode cim lakse a onda i oporavak i da uzivas sa svojim malim smotuljkom 

  • Avatar Irma

    Irma

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ajoj nisam znala da to baš tako mora boljeti da ne možeš hodati!  Ovo pred kraj je najteže i psihički i fizički.  Hvala cure na odgovoru i potpori,  želim i vama sve najbolje. Sutra opet ctg a prekosutra plodna voda pa se nadam da će smotuljak biti spreman 

  • Avatar Hope

    Hope

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Irma


    Ajoj nisam znala da to baš tako mora boljeti da ne možeš hodati!  Ovo pred kraj je najteže i psihički i fizički.  Hvala cure na odgovoru i potpori,  želim i vama sve najbolje. Sutra opet ctg a prekosutra plodna voda pa se nadam da će smotuljak biti spreman 

    Znam da nije neka utjeha- ali evo ja sam dalekooooo od termina,pa kada me uhvati kontrakcija i grc- nemrem nikud…wc mi je kao da se na Mars spremam…cijele pripreme 
    Samo odbrojavam dane do termina i nadam se sa ce ova mala mrdalica ostati unutra jos malo!!!

    Kazu da kad vidis bebicu- da sva bol bude laksa!!! Vjeruj u to i imaj na umu da ces uzivati ubrzo sa svojom bebicom!
    Drzimmmmm fige!!! 
    Javljaj sve 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.