Kako se borite s trudničkim tegobama?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    O draga, dobrodošla :D U prvoj trudnoći sam imala mučnine 3 mjeseca, žgaravice katastrofične tak da kad i popodne nisam imala mučninu, nisam mogla skoro ni vodu pit od žgaravice. Da ne pričam o nespavanju…. U glavnom, mogla sam jest voće :) I jogurte. I pecivo :D To me je držalo na životu prva 3 mjeseca. Poslije se je to smirilo, al mirise nikako nisam mogla, pogotovo kiselo nekaj :D Odmah mi se je dizao želudac. Ma na bilo koji jači miris. Čokoladu nisam mogla ni vidjet :D U glavnom, probaj neku hranu koju inače ne jedeš, možda će ti pasat ;) Ja sam u drugoj trudnoći počela jest ciklu a u prvoj žgance kaj mi prije nije uopće pasalo ;)

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    o da o cokoladi i da ne pricam ma slatko opcenito ne mogu od svega mi je muka inace sve obozavam mljeko ne mogu a ni jogurte tako sam zalosna i strah me radi sto ne unosim nista mlijecno ,voce se silim jesti i povrce jer nesto me mora drzati,

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Meni je 19+6, mučnine krenule oko 6.tjedna, zadnji put sam povračala priej 6 dana, i ne smatram to gotovom misijom. Najgore mi ej bilo negdje od 11. do 14. tjedna, ne znam točno, nisam mogla ništ jest, sam kifle, juhu, pire, i colu poslije obroka. Meso nisam mogla smislit. Od čokolade povraćala ko luda. Nisam puno povraćala, 2-3 puta dnevno, ali vjeruj bila sam toliko slaba da sam jedva hodala. Otišla bih na infuziju da nisam već bila u bolnici na čuvanju trudnoće pa nisam htjela opet tamo.
    U bolnici su mi dali Reglan, čini mi se da sam od toga samo više povraćala, prestala sam ga piti i i dalje sam jednako povraćala kao s njim, pa čemu se trovati?
    Probala sam čaj od đumbira, i od svježeg (prežestoko, ne pokušavaj), i filter vrećice…ali pomoći nema! Moraš čekati da prođe. 
    Ja sam doduše doživila šok i nisam povraćala nekoliko dana, i mučnine su se smanjile, ali opet sam počela povraćati…ono, nekoliko dana budde ok, pa nekoliko dana povraćam…ali u međuvremenu sam počela jesti, dobila na snazi, navikla se povraćati i nekako je lakše. 
    Probaj s B6 vitaminima, ja jedino to nisam…

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima.

    Trudna sam 5 tj.i5 dana ( od posljednje m.), barem su tako dva razlicita testa potvrdila  Kod gin.sam narucena tek 14.2.  Medutim, ja vec sada imam hrpu simptoma, no najvise me muci nizak tlak. Vec par dana cijelo prijepodne, i nakon jela i par casa vode, imam tlak 129/65 zbog kojeg se ne osjecam bas dobro. Povisi se na 70 tek poslijepodne. Najgore od svega je sto putujem vlakom na posao i to 2 sata voznje u jednom smjeru, radim stalno  2.smjenu pa tako danas nisam mogla ni otici na vlak, ni na posao. Kolegica me zamijenila, no ne mogu tako svako malo. Molim vas za savjet, je li bi se trebala javiti ginekologu zbog toga i zamoliti za raniji termin pregleda ili mozda dr.opce prakse? Ima li netko ili je imao takvo iskustvo/simptome?? 

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ej i ja ti imam problem sa tlakom i to jako niskim prve dvije trudnoce a sad evo i u trecoj  moj tlak je na svakom pregledu bio 90 sa 50 ili 80 sa 50 nista nisam dobivala za to pazila sam samo kad sam se dizala da se ne dignem naglo i to je to,mene vise muce munine bez povracanja.

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    e,da, i mene su mučile mučnine sve tamo negdje do 16 tjedna. Ali ne u smislu da sam povraćala, nego jednostavno nisam mogla ništa pojesti, od svega mi je bilo užasno muka. Povraćala sam svega nekoliko puta kroz to cijelo vrijeme, ali mi je muka bila od jutra do večeri..:( Dok sam bila na poslu znala sam kupiti onaj Corny s čokoladom s aparata, on mi je malo znao pomoći…Sad sam u 28 tjednu i nemam više problema toliko s mučninama (iako mi zna biti muka ako pojedem nešto kaj mi ne paše), nego me sad muči žgaravica. Tu mi pomaže voće, osobito jabuke. Pojedem jednu jabuku prije spavanja pa mi to nekako smiri želudac, jer je najgore kad legnem.

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    U početku sam imala mučnine nešto kratko, 10-ak dana, ali kasnije me žgaravica dotukla. To mi je bilo najgore. Pred kraj trudnoće, otečene noge, grčevi u nogama, ali pomogao mi je magnezij, a protiv žgaravice, ništa.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Nisi se osjećala loše? Meni je sad recimo tlak 138/65 i ne osjecam se dobro, sad je zapravo gornji tlak povisen.. Nemam pojma sto da radim, moram sjest u auto i vozit se sat i pol, a ne osjecam se sposobnom za to.. Kuzim da je normalno imati probleme s tlakom u trudnoci, ali nije mi normalno sto ne mogu normalno funkcionirati! :(

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Meni je samo pred kraj trudnoce divljao tlak, em je bio visok, em su mi bili jako blizu. Zbog toga su me skoro na svakoj kontroli htjeli hospitalizirati, ali sam se uvijek nekako izborila da me puste kuci. Cijelu trudnocu me mucila zgaravica i nista nije pomagalo, Cak sam spavala na sjedecki, jer nisam smjela leci. A onda sam otkrila da mi bademi pomazu. Oni su me spasili.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Evo,bila sam danas na pregledu, trudnoća potvrđena i uredna, ali ipak sam dobila mjesec dana bolovanje, zbog putovanja i tlaka koji skače. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.