Kako se borite s trudničkim tegobama?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • malamimi19

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Buduća sam mlada mama (22.god) i ovo mi je prva trudnoća i zasad mogu reći da ide “po školski” (medicinska sam sestra pa se još uvijek sjećam našeg školskog gradiva iz 4. razreda srednje medicinske škole).
    Mučnine i povraćanje su počeli u 6-tom tjednu i nastavile su se do 14-tog tjedna trudnoće.
    Za to vrijeme, uvelike mi je pomagala prehrana- odnosno doručak. 2 šnite tost kruha i 0.3 dl Cedevite. 
    Za vrijeme trajanja mučnina (i povraćanja), izgubila sam 2 kilograma. (povraćala sam većinom, i samo ujutro, ne svaki dan kroz 8 tjedana koliko su mi mučnine trajale). 
    Za doručak mi je pomagao samo navedeni obrok, a tijekom dana sam u pravilu mogla jesti sve, a ponajviše sam željela jesti- pečene krumpiriće!  
    Jedino što mom organizmu nije odgovaralo bila je- čokolada! i čokoladni namazi (Nutella, i sl.)
    Oko 20 tjedna sam mogla sve normalno jesti, bez odbojnosti prema nekoj hrani. Sada sam trenutno u fazi kada mi se stalno jedu Jaffa keksi! 
    No, kako tjedni prolaze, tako se i “kilice” skupljaju. 
    Sada sam u 23 tjednu trudnoće (točnije 23+4) i osjećam se dobro s 5 i pol kilograma više od moje početne trudničke težine! 
    Sin i ja smo super, ima dana kada nam je malo teže, zbog trbuščića koji je nešto veći u odnosu nego što bi trebao biti, ali isto tako nam je doktor rekao da je to u redu te da mi je sinčić nešto krupnija beba od prosjeka! 
    Kako tjedni prolaze, sinčić i ja uživamo (on svakako uživa u mom trbušćiću), a ja iz dana u dan promatram kako moj mali anđelčić  raste u meni i s nestrpljenjem iščekujem termin poroda da ga konačno primim u ruke i kažem mu koliko sam sretna zbog njegovog dolaska! 
    Sven, mama te punoooo voli!!!  
    ( i tata poručuje isto) 

  • Avatar pritykaty

    pritykaty

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nalazim se u 23 tjednu trudnoce, i tek 2 tjedna zaista mogu reći da sam počela uživati.
    Sam pocetak trudnoće bio je vrlo stresan jer imam alergiju na gluten, pa sam jako morala paziti koju hranu konzumiram nebi li si naštetila organizmu, a pri tome i mojoj trudnoći. Uz zaista šturu ponudu hrane poteškoću su stvarale mucnine i to cijelo dnevne, pomogla mi je voda s limunom i punoo citrusnog voća kao što su narandze, kivi, limun, kisele jabuke. Meso i mesne preradjevine nisam mogla podnjeti pa je zamjena bila soja. Sa svojih 47 kg do 12 tjedna trrudnoće sam pala na 44kg. Preporuka je bilo strogo mirovanje.
    Poslije 12 tjedna kada su mučnine prestale postalo je bolje, vec sam se navikla na hranu koja paše, a koja ne paše. Tako sam uživala ponajviše u voću, povrću i kuhanim jelima. Nije dugo trajalo to veselje, poteškoću je stvorio izrazito niski tlak 80/50 i ponekad niži. Preporuka je bila što više tekućine i slanije hrane. I dan danas s tim imam poteškoću. Događa se da u danu hodam kao pijanac, spavanje vise od 3 puta na dan oko 2h. Osjecala sam se umorno, iscrpljeno i pomalo neobično. 
    Kako su prosle one paklene vrucine zadnja 2 tjedna se osjecam poprilici dobro.. Tlak je i dalje nizak, hranu jedem samo koja mi odgovara jer ponekad se i mucnine jave. Od svega mi najvise pomazu svi moji prijatelji , rodbina i suprug , zaista se trude da meni bude dobro uz pricu, smjeh , masazu, pokoji izlazak u kino.

  • Avatar ZAKS

    ZAKS

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Kod pojave grčenja u listovima uzimam magnezij u kapsulama te također Donat MG. U prehranu sam uvela namirnice bogate magnezijem poput žitarica punog zrna, banana, krumpira, bobičastog voća.U slučaju napada grča ispružim nogu, a nožne prste povlačim prema tijelu. Ako imam mučnine započnem dan manjim doručkom još u krevetu. Pojedem nekoliko keksića ili dvopek uz šalicu biljnog čaja. Tijekom dana grickam bademe, sjemenke suncokreta ili orašaste plodove jer oni pomažu pri razgradnji kiseline. Đumbir mi također pomaže, bilo svježe naribani ili u čaju. Naravno, nastojim se kretati što vise.Jedem češće, ali manje obroke. Budući da imam problema i sa proširenim venama, tokom dana na noge stavljam hladne obloge ili ih masiram gelovima na biljnoj bazi koji potiču cirkulaciju. Noge što češće držim u povišenom položaju te povisim madrac pod nogama dok sjedim ili ležim.

  • Avatar katica23

    katica23

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Vodim borbu sa inkontinencijom, jer povremeno ne mogu kontrolirati mokrenje. Da bih to spriječila, često radim Kegelove vježbe, te idem često mokriti čak i onda kada nemam potrebu. Isto tako ne želim dobiti ružne strije po koži svog tijela, pa sam i po tom pitanju počela preventivno djelovati, primjenjujem hladan tuš i masiranje za bolju cirkulaciju, svakodnevno vježbam i plivam dva puta tjedno. Osjetila sam u zadnje vrijeme i poveaćnu svrbež po određenim dijelovima svog tijela. Zato svakodnevno nosim udobnu odjeću, perem se isključivo čistom vodom, ne koristim nikakve kozmetičke preparate niti sapune. Povremeno uživam u kupkama u koje dodam malo ulja ili morske soli. Nakon tuširanja lagano se izribam rukavicom natopljenom u jabučni ocat. Kod pojave svraba pomažu mi oblozi od octa i vode. Iako često dolazim u napast, suzdržim se od češkanja jer mi nakon toga bude još gore, jer mi koža bude crvena i iziritirana još više.

  • khaleesi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo, u 37 tt smo i stvarno je ona prava školska, inače sam sportski tip, sve podnosim odlično,..mučnina nije bilo, naoticanje neznam što je,ništa od promjena raspoloženja, povećanog apetita i ostalih boljki. Dobila sam 10 kg i jedino po veličini trbuha znam da sam trudna…i po malom superaktivcu u meni:-)
    Prva mi je trudnoća i mogu samo reći da 100 % uživam u njoj…Jedno prekrasno razdoblje i šteta što svi nemaju takvu trudnoću…valjda sam ja imala sreće…hvala Bogu na tome…

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage čitateljice i čitatelji, zahvaljujemo vam na sudjelovanju u nagradnom natječaju. Imena sretnih dobitnika potražite u članku: https://klokanica.24sata.hr/trudnoca/trudnica/osvojite-aromaterapeutski-poklon-paket-za-trudnice-702 [klokanica.24sata.hr]

    Čestitamo dobitnicama! Lijep pozdrav, Klokanica

  • Avatar Mom_on_Christmas

    Mom_on_Christmas

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala lijepa na poklonu, jako se veselim i jedva čekam da isprobam sve proizvode, i definitivno će sve biti iskorišteno za što ljepšu trudnoću i preostalo doba do poroda! :)

  • sutpea

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala na poklonu! 

  • Avatar Mamilyn Monroe

    Mamilyn Monroe

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Hvala vam puno na poklon paketu,ispred mene je zadnje tromjesječje trudnoće u kojem ću se opuštati i prikupljati snagu uz aromaterapijske proizvode Aromare !

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Evo i ja da podjelim svoje iskustvo sa vama,imam dva prekrasna decka jedan ima 10 god a drugi tri godine,u obadve trudnoce sam imala te famozne mucnine bez povracanja i trajale su malo tjedan dva,sad sam opet trudna 12 tjedana a imam mucnine od sestog tjedna trudnoce i iskreno me jako umaraju te mucnine, bez volje sam po cjele dane jer me muce ne mogu ni da spavam od tih mucnina,jako sam gladna ali ne mogu ni da puno jedem sve mi se gadi i smrdi,ima li tko kakvih iskustava.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.