Kako prepoznati trudove (početak poroda) ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Malina_mala

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok svima  u 35.tt sam i prva trudnoca. Iako sve ide super,nisam imala tokom trudnoce nikakvih problema,zanima me osim ovako nekih “standardnih”simptoma za pocetak poroda (bol u ledjima,praznjenje,bol u trbuhu, u konacnici i plodna voda) postoji li jos koji znak da bebica dolazi? Npr. Da li se dijete smiri u trbuhu ili postaje aktivnije? Hvala (ako je bilo slicno pitanje ispricavam se,nisam vidjela)

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Ovo tvoje pitanje me podsjetilo tocno na razdoblje kad sam ja zurno iscekivala da se nesto pocne dogadjat i trazila neke znakove da se nesto pocinje dogadjat.. iz dana u dan a nikako krenit. Znam samo da sam tih dana vise prestala trazit bilo kakav znakda ce se nesto dogodit, u mom slucaju se jedino to spremanje kuce (kao priprema gnijezda) pokazalo kao ono sto je prethodilo pucanju vodenjaka bas taj dan. Iako bilo je jos tih ciscenja mahnitih pa nikako krenit. Ugl nema tu znakova, kad krene znat ces, ako ti i prvi znak ne bude pucanje vodenjaka, vjeruj mi-znat ces! Sretno i zelim ti sto brzi i laksi porod.

  • thequeen

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bok svima,
    upravo sam prosla porod koji je završio carskim rezom, ali sam imala svoje trudove.
    Trudovi su kao menstrualni grcevi koji u nekim trenucima udaraju u leda. Kao da vas netko stisce kljestima i tako sve jace i sve cesce.

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Ja sam imala kao neke “bolove” noću par dana pre poroda, ništa strašno.. dan pre mi je bila neka sukrvica na papiru posle male nužde pa sam se prepala, da bi ispalo da je to sluzni čep (koji može i do dva tjedna ranije ispasti).. onda sam sutradan išla na pregled redovan, sve normalno, jedino što sam bila dva prsta otvorena, ali tjedan prije sam bila jedan prst pa nije bilo ništa čudno… malo me nešto boluckalo kad sam došla kući (oko 4 posle podne), a baš sam bila turbo aktivna taj dan pa sam išla malo prileć da se to sve smiri.. oko sedam sam išla u kaufland i tad sam posumnjala da su top možda neki počeci trudova, pa sam skinula aplikaciju, na početku je bilo na svakih pola sata i nisam tome pridavala previše pažnje, otišla s dragim na večeru, dooobro se najela neke gurmanske pljeskavice, otišli još malo prošetati posle i došli kući oko pola 11.. gledali tv,a meni bolovi sve češći, odjednom na 10 minuta.. otišla se tuširati, još mislim da li da perem kosu (dobro da nisam :D)… muž otišao natočiti gorivo a meni bolovi odjednom već na 5 minuta… i dalje nisam bila sigurna je li to to, ali onda mi je oko ponoći pukao vodenjak pa sam konačno odlučila u bolnicu… stigla tamo oko pola 1, torbu ostavila u autu jer, ako možda su “lažni trudovi”, moš mislit :D imala sam baš jake trudove, bila otvorena 6 prstiju, odmah u pripremu i tamo bila nekih sat vremena, kad je počeo onaj nagon, nisam više mogla da izdržim, mislila sam da ću se u toj sobi porodit, tek onda su me stavili u rađaonu, 10 prstiju otvorena i rodila u tri truda u 3 i 15 :) super prošlo, jedino sam jako popucala a o tome ne bih pisala tu, ukratko - šivanje puno gore od poroda -.- ipak, nadam se da će mi tako nekako biti i ovaj put, stvarno je brzo prošlo za prvi porod

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    i da, imala sam “pražnjenje”, to jest, bila sam na wc kad sam došla kući s večere, mogla sam pretpostavit da je to neka priprema za porod, jer je bilo drugačije i obilnije, ne znam kako da se izrazim, kao kad imaš stomačnih problema, a nisam imala pa sam mogla pretpostaviti da je to to :)

    a što se trudova tiče, na početku je meni bio pritisak na mehur za vreme truda, kasnije kad se beba valjda malo spustila niže, pritisak je bio na leđa, odnosno guzu, kao da moraš jako na wc :) sećam se da su me pitali je li pritisak na mehur ili na guzu, meni je tad bio još na mehur, pa sam se uplašila da beba ne stoji dobro, ali brzo se promenilo ;)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    i kad mi je puknuo vodenjak, bilo je na početku malo plodne vode i stavila sam uložak, u bolnici mi rekla sestra da idem proveriti uložak i ja taman što ću reći nema ništa, ono krene kao da sam se upiškila :)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Dajana95

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Zdravo mame imam jedno pitanje. inace sam u 33 nedelji. A ultrazvuk mi pokazuje 34/35 . Kazu bice dugonoga beba. Da li to ima neke veze u krivom racunanju termina poroda, jer ja tacno znam datum svoje menst. Sad ne znam da li to znaci da cu se ranije poroditi, ili je to hvala bogu i bolje sto je naprednija? Do sada je sve bilo uredu. Termin mi je i dalje 25.6.2019

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Meni je stalno pokazivalo na uzv da je beba “malo veća”, rodila se 10 dana pre termina… nedelju dana pre poroda na uzv je pisalo da ima cca 4200, ja se šokirala, iako nije doktor ništa komentarisao, znaju oni da se ne mogu u tu predviđeu kilažu pouzdati… uglavnom, rođena je 10 dana pre termina 3490 g, 51 cm, taman :) a ja se uplašila da će imati 4.5 kg kao njen tata :D moguće je da će biti i pre, ali uopšte ne mora značiti da je tako, iako ja uvek mislim, bolje koji dan pre, nego posle :D 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    a i datum zadnje menstruacije ne mora biti pouzdan izvor informacija, da se tako izrazim :) možda je ovulacija bila malo ranije nego inače… ali opet, ne mora ni to biti slučaj :) samo opušteno, spremi torbu čim uđeš u 9. mesec i laganini pa dokle dođeš :) srećno!

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Dajana95

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Hvala Vam mnogooo❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.