Kako prepoznati trudove (početak poroda) ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage moje, 
    bliži mi se dan D i muči me to kako ću prepoznati da je došlo vrijeme poroda. Neki dan sam bila u trudničkoj ambulanti i na CTG-u su se očitali neki trudovi, ali ih ja uopće nisam osjetila. Tj. možda me nešto i zaboljelo, ali to nisam registrirala kao trud, nego sam mislila da se bebać rita. 
    Trenutno sam u 37 tt i nekako imam osjećaj da će mali uskoro poželjeti van. Može li mi netko objasniti kako da razlikujem rane trudove, od ritanja ili standardnih bolova u leđima? Znam da se trudovi ponavljaju u određenim periodima, ali ima li još neke razlike?
    Osim toga jeste li imale neke simptome par dana prije poroda, po kojima se moglo zaključiti da ćete uskoro roditi? Čitala sam na netu da neke žene nisu mogle spavati, neke su stalno morale na veliku nuždu tzv. prirodno čišćenje i sl. 
    Eto, nemojte mi zamjeriti ako su pitanja malo bedasta, kako mi se bliži termin prvog poroda svaki dan me sve više frka i sve što sam čitala do sada je izmaglilo i više u ništa nisam sigurna 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Prije svega samo cu ti reci, kad pocnu pravi rudovi, vjeruj mi znat ces da su pravi. :-)
    Ja sam prosla slican scenarij ko i ti. Na prvom pregledu u bolnici sa 37tt ctg ocitava trudove, i to dosta jake, ali ja ih ne osjecam. Doktor me salje doma, ali kaze vjerojatno cete se vratiti danas. Ja doma cekam ko idiot, i isto se mislim jel ovo trud ili nije. I cekajuci docekala i kontrolu za tjedan dana. Na toj kontroli ista stvar, i opet govore mozda se vratite danas, mozda sutra, ali do sljedece kontrole necete izdrzat. Na kraju sam docekala i termin iako su svi tvrdili da necu i ni na termin se nista nije dogodilo. Rodila sam 2 dana poslije termina, isto dosla na kontrolu i ostala, jer sam imala trudove na svakih 5 minuta, ali ni tada ih nisam osjecala. Medjutim kada su krenuli oni pravi trudovi, kod mene tek nakon probijanja vodenjaka, nije bilo mjesta zabuni. Sve u svemu znat ces, budi sigurna.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    ja isto nisam znala da iman trudove i dosla sam u rodiliste 9 sati nakon prvoh kapi plodne vode i pocetka trudova, pa mi je doktor reka iritantno: - mogla si doc sutra popodne u 5! , na sta sam mu ja uzvratila: - kako je vama bilo kad ste prvi put isli rodit?! ali ja svoje nisam ni ocekivala jos, jer su mi dosli u 36 tt …sve u svemu, najbolniji su mi dosli pred sam kraj…al znat ces… 

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    S obzirom da sam imala prijevremene trudove u 27. tjednu, otprilike sam znala kako će biti. Počelo je bolovima u donjem dijelu trbuha kao menstrualni, a kasnije bolovima u leđima. I ja sam čitala da neke žene imaju to prirodno čišćenje i stvarno je tako i bilo, a istovremeno jaka mučnina. I za vrijeme jakih trudova sam dva puta povraćala, nemam pojma od čega. Kad su mi probušili vodenjak, počeli ju jači trudovi, ali dva sata prije samog poroda su bili užasni.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Dare12


    ja isto nisam znala da iman trudove i dosla sam u rodiliste 9 sati nakon prvoh kapi plodne vode i pocetka trudova, pa mi je doktor reka iritantno: - mogla si doc sutra popodne u 5! , na sta sam mu ja uzvratila: - kako je vama bilo kad ste prvi put isli rodit?! ali ja svoje nisam ni ocekivala jos, jer su mi dosli u 36 tt …sve u svemu, najbolniji su mi dosli pred sam kraj…al znat ces… 

    Ajme, u 36. tjednu? Ne bih tad ni očekivala pucanje vodenjaka, niti bih primjetila ak tako malo curi u tom tjednu…mislila bih da je nekakav iscjedak jer uvijek nekakav iscjedak postoji. Kako si skužila? I svaka čast na jeziku, dobro si mu rekla! 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja sam negdje bila procitala, da ako se sumnja na visoko puknuce vodenjaka, tj. da curka plodna voda, kao test mozete napraviti sljedece: dok ste na wc-u staviti maramicu dolje i nakasljati se, ako curi plodna voda bit ce tragova na maramici.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Ja sam negdje bila procitala, da ako se sumnja na visoko puknuce vodenjaka, tj. da curka plodna voda, kao test mozete napraviti sljedece: dok ste na wc-u staviti maramicu dolje i nakasljati se, ako curi plodna voda bit ce tragova na maramici.

    Joj da, to su na tečaju rekli, ja već zaboravila. Tnx 

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    bjap


    ProudMomy


    Ja sam negdje bila procitala, da ako se sumnja na visoko puknuce vodenjaka, tj. da curka plodna voda, kao test mozete napraviti sljedece: dok ste na wc-u staviti maramicu dolje i nakasljati se, ako curi plodna voda bit ce tragova na maramici.
    Joj da, to su na tečaju rekli, ja već zaboravila. Tnx 

    A plodna voda je bijela, prozirna?? Kako nju prepoznati na toj maramici?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Plodna voda je prozirna do mlijecna, moze biti i zelena eventualno, ako se beba pokalala, a to bas nije dobro. Poanta je da ako curi plodna voda, kod kasljanja maramica ce sigurno biti mokra, jer to ne mozete zaustaviti, kao tipa kad piskite, to mozes zaustavit.
    Znam da sam ja to stalno testirala zadnjih par tjedana jer sam isto brijala da mi nesto curka. U biti se radilo samo o pojacanom iscjedku, a ne o plodnoj vodi.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    To da može biti zelena od mekonija sam znala. Znači poanta je u tome što se ne može zaustaviti.. tnx.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.