Jesenske bebe/mame 2015.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Ryanne hvala..
    Vec su poceli? Nije lako gledat svoje djete kako place a ne mozes puno pomoc.. Ja se nadam da cemo ih izbjec..

  • Avatar Fluffy2

    Fluffy2

    Broj poruka: 645

    Prijavi adminu

    Mame koje ste rodile, jel uzela koju epiduralnu i ako da kakva su iskustva?

    Fluffy

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Fluffy2 ja sam odbila epiduralnu,dali su mi samo neku inekciju u dupe,malo te omami.. I ne zalim niti malo.. Jer trudovi ubiti bole najvise

  • Avatar plavojka

    plavojka

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    E, a jel istina da ako dobijes epiduralnu ti moraju dati i drip? Ako sam skuzila dobro, neka rodilista imaju tu praksu..

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ryanne


    Megi, cestitam na bebici.  A sto se grceva tice, poceli su i pravi. Vristanje od 9 navecer do ponoci, plus grcenje tijekom dana. 

    A joj, to je uzasno! Mary je to sve prosla, mozda ti moze dat neki savjet/utjehu..ja sam cula da nosenje u marami dosta pomaze, jer se bebi trbuh struze od tvoj, pa to dode kao masaza i pomaze pri grcevima, probavi i plinovima. Znam da se moj znao bas pokakat nakon nosenja u marami (slingu).

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Lollypop, par sati kasno navecer nam je grozno. I to bas u vrijeme kad sam ja najvise umorna i jednostavno se osjecam bespomocno i krepano. Hvala bogu da onda uskoci i mm i mama ponekad pa je nosaju sa mnom. Ne znam koliko dugo to traje, ali nadam se da nece do 3. mjeseca… 

    Ostale cure, vezano uz porod i bolove. Ja sam dobila samo Spasmex (koji ni nije za bolove) i puuuno dripa. Naime, iako sam vec dosla otvorena 7 cm, trudovi su mi prekratko trajali (makar se to meni nije cinilo) i imala sam preveliki razmak izmedju njih (punu minutu). Tako da nisam jedna od sretnica koje su rodile u jednom trudu (makar je sve zajedno trajalo relativno kratko za prvorotku). Izgon mi je trajao valjda kroz 10-ak trudova koji bi prestali taman kad je trebalo posteno krenuti. Tako da sam malu na kraju rodila tiskajuci “na suho”. Trud je prestao, ali sam shvatila ne mogu izdrzati jos jednu rundu i tiskala sam iz petnih zila, a da nisam ni imala poriv vise. I trudovi i izgon je bolio strasno, ali zaista se zaboravi. Sve prodje.. i drzis svoj zlato u rukama. 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Branchi

    Branchi

    Broj poruka: 1112

    Prijavi adminu

    Jos je rano za pitati, ali nek se nadje :) za grceve onda nosite bebicu i nunate ili koristite i neke kapi, masaze? Sta pomaze? 

    Ja do sad nisam pretjerano skuzila te trudove, malo nesto, a recimo kad mi je na ctg-u ocitavao, nisam uopce. Tak da mi je paranoja da kak cu aj to skuzit. Ali ti ozbiljni vjerujem bas jako jako bole?

    Svidja mi se sto svi kazu da boli ali se na kraju sve zaboravi :))

    [lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Branchi, sto su trudovi s manjim razmakom vise bole. Kad su bili na 10 min sa smjeskom sam ih prodisala. Na 5 min sam vec stiskala zube i drobila sve sto mi je doslo pod ruku. A oni u radjaoni koji su bili svakih par min do minute su bili toliko bolni da sam mislila da cu se onesvijestiti. Tako da… neces moci fulati. 

    A za grceve… nunanje, nosanje, pjevanje i Espumisan Baby kapi zasad pomazu barem malo. Homeopatske granule nisu nista pomogle.   Nije da ista radi cuda. Jednostavno se mira izdrzati. Samo je tesko gledati bebu da se grci…



    [tickerfactory.com]

  • TiHa15

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage mame… čitam ovo i sjecam se svog poroda, sada sa smjeskom.
    Uglavnom i mene je bilo strah da necu skuzit trudove ali vjerujte mi nije moguce! Mene je prvi uhvatio u 4 ujutro i odmah sam znala da je to TO! U bolnicu sam otisla iza 18h,rodila u 23. Epiduralnu nisam ni htjela a drip sam dobila i iako mi je tad bilo kooooma drago mi je da jesam jer je sve bilo brze gotovo.
    Uglavnom boli, da se ne lazemo, ali ja sam cijelo vrijeme cekala da boli jos vise i vise ( valjda jer sam citala svasta ). 
    Uglavnom, slusajte babice jer stvarno pomazu maximalno i DISITE PRAVILNO, meni je bilo fascinantno koliko pravilno disanje pomaze i sve ce bit dobro, vjerujute mi! 

  • Avatar Fluffy2

    Fluffy2

    Broj poruka: 645

    Prijavi adminu

    Koliko kombinacija ima u porodu onda ispada da jedna od sto zena rodi prirodno, tj da ima pravilan razmak, jacinu, otvaranje..sve zivo. Mislin jako je mala mogucnost da se sve poklopi i osuđena si na razne metode pomoci. Ah… 😀

    Fluffy

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.