Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Karamela93

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    tinchi

    Evo i mene obavila ctg.. neki trudovi se ocitavaju
    Otvorena 2 i pol cm
    Pustili kuci
    Ako se nista nepokrene u petak ponovo
    Ma ovo ce trajati ovako bas imam osjecaj…
    Radili su mi vaginalni pregled opet i bas me boljelo.
    Da li i vas?
    Kejtio se nejavlja, vjr uziva sa svojim smotuljkom 😊

    Mene su već par puta pregledavali vaginalno i svaki put drugi doktor u trudnickoj, ali me nije boljelo ništa. Jednom sam samo osjetila malu nelagodu, ali inače niti ne osjetim. Mislim da je to uvelike i do doktora koji pregledavaju, ima nježnijih, ali i grubljih, pa ovisi na koga se naleti.

    ♀️ 31♂️ 32
    3 spontana, dva u 7.tjednu, jedan u 15.tjednu
    23.9. nam stiže mala curka 🩷
    3.7. 1170 grama 🩷
    17.7. 1560 grama 💕
    14.8. 2475 grama
    12.9. 3470 g

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Mene je zadnji vaginalni pregled kod mog ginekologa koji je inače stvarno nježan i oduvijek sam kod njega užasno ali užasno bolio, uopće ne kužim zašto, razmišljala sam da mi je možda plodove oboje krenuo odvajat ali valjda bi nešto rekao 🤔
    Tad sam bila 38+5 i 3cm otvorena 🤷🏼‍♀️

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Mene je zadnji vaginalni pregled kod mog ginekologa koji je inače stvarno nježan i oduvijek sam kod njega užasno ali užasno bolio, uopće ne kužim zašto, razmišljala sam da mi je možda plodove oboje krenuo odvajat ali valjda bi nešto rekao 🤔
    Tad sam bila 38+5 i 3cm otvorena 🤷🏼‍♀️

    To sam i ja pomislila da oni poticu nesto ali negovore 

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

  • Avatar Jeleenaa

    Jeleenaa

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    I mene taj pregled stvarno boli. Onda pomislim sta me ceka na porodu kad je ovo ovako. Sutra idem opet i glavno razmisljanje mi je na tome pregledu 😶

    Jelenaa
    🙋‍♀️ 27
    🧔‍♂️29
    5.1.2024 pozitivan test ✅️
    29.2 Nipti double +, nalaz uredan
    Čekamo dječaka 💙
    Termin: 13.9
    28.8. Naredni pregled ❤️

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Ja sam bila danas na pregledu na dan termina. Bio mi je stresan ctg jer se bebac micao prije i taman kad su me spojili stao. I onda sam bila dugo na njemu dok se nije poceo micat i sve ok.
    Uzv je bio ok, plodns voda ok, procijenili bebu na 3 i pol kg. Trudova nema bas.
    Inace su mi rekki da me nece gledat vaginalno ali sam rekla da imam dosta iscjetka pa ipak jesu, vodenjak nije puknuo ali sam otvorena 2-3 cm i pise smeksano. Bolilo je, ali meni je drago da bar znam da sam napokon nesto otvorena. A i ako nesto potaknu, mislim da sad nikako nije prerano.
    Sljedeci pregled je u subotu.

    It's a boy 💙

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Lavendera

    Tenks cure🥰
    Arianneda, a nekako sam stalno napeta zbog prosle trudnoce koja je tako bila od 28tj do kraja, strogo mirovanje, otvaranje, bolnica, tokoliza… Danas sam s pregleda bas otisla optimisticna da ne mora mozda biti kao proslu trudnocu, da moze biti i sve okej, dan po dan polagano🥰
    Hahah na kraju od svega toga jos bebicu nagovarat da izade van🤣 Bas sam rekla gin da bi volila da od sveg tog opreza i predstroznosti radi, na kraju bude da budem zacementirana. Radije bi se koji sat vise "patila" u trudovima u radaoni nego bila na iglama zbog tog cerviksa i skracivanja/otvaranja😂


    Lavandera, nisam znala da ti je bilo tako. Znam koliko je meni bilo tesko sa puno manjim problemima i ne mogu ni zamislit kako je to kroz sto si ti prolazila. I drago mi je da se ne mora ponovit, i mene dođe strah da bi drugi put bilo slicno. Drzim fige! ❤️
    I razumijem kako je i prenose je termina i sve bolje nego taj strah zbog preranog skracivanja/otvaranja.I ja mislim na Kejtioooo i saljem puno pozdrava i zelje da je sve super i uzivaju 

    It's a boy 💙

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Javljam se sa sretnim vijestima, curica je rođena 10 9. u 21:41. 🥰🥰🥰🥰 52 cm, 4 kg.
    .
    Idukcija je počela u 6 ujutro iako su se i moji prirodni trudovi počeli javljati tu noć. Od lijekova sam primila valjda sve što se može primiti, ne znam ni nabrojati sve, a posebno je iznenađenje bila epiduralna koju inače nemamo u redovnoj ponudi; dogodi se svako toliko kad neko važan poželi pa onda dopadne i sve one koji to jutro/popodne rađaju. Nažalost, epiduralnu mi nisu dobro aplicirali na leđa, nije se primila, ali mi je dala nešto drugo u leđa od čega su bolovi nestali. 
    Cijeli je porod bio bolan i dugotrajan, samo taj završnio dio sam odahnula.
    Za dlaku sam izbjegla carski za koji je dr. navijao, ali me babica izvukla vjerujući da nema potrebe za tim još uvijek. Malo su me rezali, nešto sam i popucala. Na stomaku mi se stvorila dijastaza, a moguće i bruh. Izmučila sam se s izgonom, ali je hvala Bogu sve u redu.
    .
    Sad se borimo s dojenjem. Beba nije baš zainteresirana za ikakvo sisanje. Stisnem dojke, iziđe kolostrum i onda to barem poliže. Iz izdajalice je nemoguće pokupiti te kapljice, probala sa pokupiti sisaljkom.
    Ima li netko neke iskušane metode? 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Javljam se sa sretnim vijestima, curica je rođena 10 9. u 21:41. 🥰🥰🥰🥰 52 cm, 4 kg.
    .
    Idukcija je počela u 6 ujutro iako su se i moji prirodni trudovi počeli javljati tu noć. Od lijekova sam primila valjda sve što se može primiti, ne znam ni nabrojati sve, a posebno je iznenađenje bila epiduralna koju inače nemamo u redovnoj ponudi; dogodi se svako toliko kad neko važan poželi pa onda dopadne i sve one koji to jutro/popodne rađaju. Nažalost, epiduralnu mi nisu dobro aplicirali na leđa, nije se primila, ali mi je dala nešto drugo u leđa od čega su bolovi nestali.
    Cijeli je porod bio bolan i dugotrajan, samo taj završnio dio sam odahnula.
    Za dlaku sam izbjegla carski za koji je dr. navijao, ali me babica izvukla vjerujući da nema potrebe za tim još uvijek. Malo su me rezali, nešto sam i popucala. Na stomaku mi se stvorila dijastaza, a moguće i bruh. Izmučila sam se s izgonom, ali je hvala Bogu sve u redu.
    .
    Sad se borimo s dojenjem. Beba nije baš zainteresirana za ikakvo sisanje. Stisnem dojke, iziđe kolostrum i onda to barem poliže. Iz izdajalice je nemoguće pokupiti te kapljice, probala sa pokupiti sisaljkom.
    Ima li netko neke iskušane metode?

    Draga čestitam, drago mi je da je sve prošlo dobro i za tebe i za bebu ❤️ beba je bome velika tako da vjerujem da si se namucila, ali sad je sve to iza tebe pa možeš uživati sa svojom srećicom 🥰 za mlijeko mislim da će ti nadoći kroz par dana, a ako i ne ni to nije problem, dotle možeš koristiti ad da beba ne pada na kilaži 😁 kaj se tiče povlačenja iz izdajalice to malo što izađe, ja sam koristila špricu (bez igle) i uspijela sam pokupiti tih par kapi kaj bi mi izašlo 😁 sretno s dojenjem i puno se mazite🥰❤️

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar Jeleenaa

    Jeleenaa

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Javljam se sa sretnim vijestima, curica je rođena 10 9. u 21:41. 🥰🥰🥰🥰 52 cm, 4 kg.
    .
    Idukcija je počela u 6 ujutro iako su se i moji prirodni trudovi počeli javljati tu noć. Od lijekova sam primila valjda sve što se može primiti, ne znam ni nabrojati sve, a posebno je iznenađenje bila epiduralna koju inače nemamo u redovnoj ponudi; dogodi se svako toliko kad neko važan poželi pa onda dopadne i sve one koji to jutro/popodne rađaju. Nažalost, epiduralnu mi nisu dobro aplicirali na leđa, nije se primila, ali mi je dala nešto drugo u leđa od čega su bolovi nestali.
    Cijeli je porod bio bolan i dugotrajan, samo taj završnio dio sam odahnula.
    Za dlaku sam izbjegla carski za koji je dr. navijao, ali me babica izvukla vjerujući da nema potrebe za tim još uvijek. Malo su me rezali, nešto sam i popucala. Na stomaku mi se stvorila dijastaza, a moguće i bruh. Izmučila sam se s izgonom, ali je hvala Bogu sve u redu.
    .
    Sad se borimo s dojenjem. Beba nije baš zainteresirana za ikakvo sisanje. Stisnem dojke, iziđe kolostrum i onda to barem poliže. Iz izdajalice je nemoguće pokupiti te kapljice, probala sa pokupiti sisaljkom.
    Ima li netko neke iskušane metode?

    Čestitam Kejtioo ❤️❤️
    Divne vjesti za početak jutra. Cura je prava. Ẓ̌elim ti brz oporavak. Ẓ̌ao mi je ṣ̌to si se ipak namučila, nadam se sa će za par dana sve proći 🥰🥰🥰❤️

    Jelenaa
    🙋‍♀️ 27
    🧔‍♂️29
    5.1.2024 pozitivan test ✅️
    29.2 Nipti double +, nalaz uredan
    Čekamo dječaka 💙
    Termin: 13.9
    28.8. Naredni pregled ❤️

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Javljam se sa sretnim vijestima, curica je rođena 10 9. u 21:41. 🥰🥰🥰🥰 52 cm, 4 kg.
    .
    Idukcija je počela u 6 ujutro iako su se i moji prirodni trudovi počeli javljati tu noć. Od lijekova sam primila valjda sve što se može primiti, ne znam ni nabrojati sve, a posebno je iznenađenje bila epiduralna koju inače nemamo u redovnoj ponudi; dogodi se svako toliko kad neko važan poželi pa onda dopadne i sve one koji to jutro/popodne rađaju. Nažalost, epiduralnu mi nisu dobro aplicirali na leđa, nije se primila, ali mi je dala nešto drugo u leđa od čega su bolovi nestali.
    Cijeli je porod bio bolan i dugotrajan, samo taj završnio dio sam odahnula.
    Za dlaku sam izbjegla carski za koji je dr. navijao, ali me babica izvukla vjerujući da nema potrebe za tim još uvijek. Malo su me rezali, nešto sam i popucala. Na stomaku mi se stvorila dijastaza, a moguće i bruh. Izmučila sam se s izgonom, ali je hvala Bogu sve u redu.
    .
    Sad se borimo s dojenjem. Beba nije baš zainteresirana za ikakvo sisanje. Stisnem dojke, iziđe kolostrum i onda to barem poliže. Iz izdajalice je nemoguće pokupiti te kapljice, probala sa pokupiti sisaljkom.
    Ima li netko neke iskušane metode?

    Ufff želim ti da čim prije zaboravis, oporavis se i naravno uživaš u bebici❤️❤️❤️
    Ja bi možda probala s inekcijom bez igle pokupit pa ti je usput lakše strcnut joj u usta.. Pokušaj se ne previše opterećivat, ja sam prvi put ubila samu sebe psihički s dojenjem. Samo hrabro i polako 🍀

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.