Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • TheDoris

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Sretno kejtioooo drzim fige da sve prode cim brze i bezbolnije i da budete ti i beba dobro 🙏 javi se kad mozes 😘


    22.03.2024. + 😇
    26.11.2024. - termin 💗 it's a girl 💗

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Cure, hvala vam na pozitivnim vibrama i ohrabrenju. 🥰
    .
    KKS sam odlučila napraviti čisto radi predostrožnosti i da vidim je li sve ok, kakvi su mi vitamini, željezo (ima li ga potrebe uzimati)…
    Ponovljene pretrage opet pokazuju povišene jetrene enzime. Nisu mi htjeli ništa reći jer niti su na pregledima primijetili, niti pitali, ali sama sam pomoću interneta odredila dijagnozu i radi se o kolestazi.
    Nitko me od doktora do večeras u 20 h nije pregledao, a obišla nas je specijalizantica kojoj sam rekla da je žalosno da sama moram sebi cijelo popodne tražiti dijagnozu jer nitko ne dolazi, ne objašnjava o čemu se radi, nego se samo povlači indukcija jer je kao to za bebu štetno.
    Ona je priznala da se radi o kolestazi i izvlačila se zašto mi nitko nije to rekao ili sugerirao da se tijekom trudnoće napravi KKS.
    Simptom najočitiji je svrab po cijelom tijelu, posebno stopala, dlanovi i stomak (ja sam mislila da je to od natečenosti, ljeta i topline, širenja kože ili prištića na leđima).
    U svakom slučaju, iako su mi danas počeli lagani pripremni trudovi, za sutra ujutro u 6 je dogovorena tableta jer se zbog ovih nalaza nema više što čekati unatoč urednom ctg-u i plodnoj vodi. Provjerit će mi ujutro još jednom otvorenost, ako ne bude 4-5 cm, ide indukcija.

    Sretno danas i želim ti da sve prođe dobro ❤️🥰 javi kada stigne tvoja curka ❤️🥰 mislimo na tebe 

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar nora3001

    nora3001

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Cure, hvala vam na pozitivnim vibrama i ohrabrenju. 🥰
    .
    KKS sam odlučila napraviti čisto radi predostrožnosti i da vidim je li sve ok, kakvi su mi vitamini, željezo (ima li ga potrebe uzimati)…
    Ponovljene pretrage opet pokazuju povišene jetrene enzime. Nisu mi htjeli ništa reći jer niti su na pregledima primijetili, niti pitali, ali sama sam pomoću interneta odredila dijagnozu i radi se o kolestazi.
    Nitko me od doktora do večeras u 20 h nije pregledao, a obišla nas je specijalizantica kojoj sam rekla da je žalosno da sama moram sebi cijelo popodne tražiti dijagnozu jer nitko ne dolazi, ne objašnjava o čemu se radi, nego se samo povlači indukcija jer je kao to za bebu štetno.
    Ona je priznala da se radi o kolestazi i izvlačila se zašto mi nitko nije to rekao ili sugerirao da se tijekom trudnoće napravi KKS.
    Simptom najočitiji je svrab po cijelom tijelu, posebno stopala, dlanovi i stomak (ja sam mislila da je to od natečenosti, ljeta i topline, širenja kože ili prištića na leđima).
    U svakom slučaju, iako su mi danas počeli lagani pripremni trudovi, za sutra ujutro u 6 je dogovorena tableta jer se zbog ovih nalaza nema više što čekati unatoč urednom ctg-u i plodnoj vodi. Provjerit će mi ujutro još jednom otvorenost, ako ne bude 4-5 cm, ide indukcija.

    Jutro… nadam se da je danas tvoj sretni dan.
    Cekamo novosti.Drzi se😊👌😘

    👩🏻34🧔🏻‍♂️31
    🗓️ 1 godinu se trudili👩🏻‍❤️‍👨🏻
    🏥prvi pregled 31.1.24.
    Drugi pregled 15.2.24. imamo❤️
    🩸25.12.2023.
    ➕18.01.2024.
    💊Teranova prednatal vitamini,othomol,novalac
    🩷🩷it’s a girl🩷🩷

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 364

    Prijavi adminu

    Cure javljam se sa super vijestima🥰 Pregled je prosao odlicno, s malisom sve okej, cerviks na cervikometriji 43mm T oblik, potpuno zatvoren. Kaze nije joj pouzdano to po starinski kako je prstima mjerila zamjena gin prosli put ali da je jako zadovoljna s nalazom kakav je do sada. Malisa je procjenjen na 1.6kg i kaze ima punoo kosice. 
    Iduci pregled mi je 3.10, a od 6.10 mi krece porodiljni😱

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙
    Sljedeci pregled 3.10

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Lavendera

    Cure javljam se sa super vijestima🥰 Pregled je prosao odlicno, s malisom sve okej, cerviks na cervikometriji 43mm T oblik, potpuno zatvoren. Kaze nije joj pouzdano to po starinski kako je prstima mjerila zamjena gin prosli put ali da je jako zadovoljna s nalazom kakav je do sada. Malisa je procjenjen na 1.6kg i kaze ima punoo kosice.
    Iduci pregled mi je 3.10, a od 6.10 mi krece porodiljni😱

    Super 🥰

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 327

    Prijavi adminu

    Pitanje za porodiljni, ako se otvara 45 dana prije termina, jel to mora biti točno taj 45i dan ili se papiri mogu odnijeti i ranije ? ne mogu to nigdje pronaći. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    🩵 11/2024 - [Qualified test - low risk] It's a boy 🩵

  • ikica_90

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Lota 🌼

    Pitanje za porodiljni, ako se otvara 45 dana prije termina, jel to mora biti točno taj 45i dan ili se papiri mogu odnijeti i ranije ? ne mogu to nigdje pronaći.

    Otvara se 45 dana prije termina u smislu da tako ispuniš na zahtjevu i da imaš doznaku od ginekologa na kojoj stoji datum kada otvaraš, ali ti on tu doznaku može dati i prije 45 dana termina tako da možeš onda sve papire odnijeti ili poslati na hzzo i prije 45 dana prije termina. Čak je i poželjno ako možeš da ranije to obaviš 🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Meni curka sluzni cep.
    Sutra idem na ctg.
    Da li da to spomenem jer nerade vaginalni pregled u 38 tj.
    Radili su u 37 pa su rekli ponovo u 39 tj 

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

  • Avatar NimbleAlpaca

    NimbleAlpaca

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Još jedno pitanje za porodiljni - kakva je praksa, dobivate uglavnom porodiljni 45 dana ili 28 dana ranije?
    U principu, ako sam dobro shvatila, od ginekologa dobivate papire s fiksnim datumom koji se nosi na HZZO par dana ranije?

    🙋‍♀️ 29
    🧔‍♂️30
    9.3.2024 pozitivan test ✅️
    03.05 Qualified® 90°, nalaz uredan
    Čekamo djevojčicu ❤️
    Termin: 11/2024
    17.9. Naredni pregled

  • Avatar ivona2306

    ivona2306

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    NimbleAlpaca

    Još jedno pitanje za porodiljni - kakva je praksa, dobivate uglavnom porodiljni 45 dana ili 28 dana ranije?
    U principu, ako sam dobro shvatila, od ginekologa dobivate papire s fiksnim datumom koji se nosi na HZZO par dana ranije?

    Mene je moja dr pitala ocu li 28 ili 45 dana ranije, napisala mi je doznaku sa tim datumom, i isla sam na HZZO s tim (uz platne liste, presliku osobne, kartica na koju zelis da se naknada uplacuje), ja sam cak retroaktivno otvarala - porodiljni mi je krenuo sluzbeno po doznaci 2.8., a ja sam isla negdi krajem 8. u HZZO, bilo je bitno samo da najdalje do 5.9. Odem predati papire.

    👩🏼 31
    7.1. +
    1. trudnoća ✨
    Termin: 16.9. 🙏🏻
    It’s a girl 💕

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.