Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tarry

Broj poruka: 494

Prijavi adminu

Hvala vam na savjetima, kupit cu i ta dva gela. Kupio mi muz rectovenal i ne pise nista smiju li ga trudnice, ja sam mazala jer nisam imala izbora, boli stravicno. Ako se neka malo bolje kuzi u sastav molim vas misljenje je li sigurno koristit: Ekstrakt hrastove kore (Quercus robur), diosmin, hesperidin, carbomer 940, natrijev hidroksid, metil-paraben, propil-paraben, pročišćena voda. 

Sto se knjiga tice, ja sam planirala isto kupit ili posudit u knjiznici Cudesne tjedne.

• zvonkobonko

Broj poruka: 526

Prijavi adminu

Brontosaurica ma znam da ce se te neke gluposti nauciti u hodu, al on (a i ja) zelim da je bar malo upucen u sve, a ne da mu neke osnovne stvari nisu jasne pa da me zapitkuje svakakve gluposti. Zasto bi se od mene ocekivalo da cu neke stvari znat odmah napravit, a od njega ne :D nek se educira, kad vec ima volju i zelju ☺️

➕ 2.1.22.
    termin 12.9.22. stize decko <3
    [lilypie.com]

• amelie11

Broj poruka: 865

Prijavi adminu

Imas i hemopropin mast ja tu koristim i dobra je… Knjigu cudesni tjedni sam poklonila trudnoj prijateljici za rodendan mogla bi i sebi jer mi se cini zanimljiva (iako ja nebi bas slijepo pratila to sto tamo pise, ali za okvirno je oke)…

• amelie11

Prijavi adminu

Ja imam osjecaj da ce se moj muz puno bolje snaci od mene, u smislu nekak ce bit opusteniji i bez straha dok ja za sve vjer budem splasena 🤣 Iako ne mora bit… presvlacit znam djecu, jedino bas tak male nisam kupala ali mislim da ni to nece bit problem. Jedino se pupka bojim malo ali dobro i to cemo savladati, bude to sve oke. Snasli su se svi, budemo i mi 😁

• ima333

Broj poruka: 975

Prijavi adminu

Ja imam Cudesne tjedne, ali ih ne budem citala unaprijed, vec sam sad samo procitala zakljucno sa prvim skokom u razvoju. Imam i Danski odgoj djece i Igra na danski nacin, kao i za kasnije knjigu Bebe vole papati. E imam i prirucnik Odgoj s manje stresa od Tanje Hrvatin Simicic. Dragi trenutno cita Danski odgoj djece. Ja sam sretna da bilo kaj procita, tako da nek cita kaj god zeli od toga svega.
    *
    Opet sam danas malo na hitnu hodocastila, ponovo smedi iscjedak. Nisam se zabrinula, pretpostavljala sam da je zilica posto sam malo vise hodala jucer i danas, no nisam imala izbora, posto je moj gin na bolovanju, pa sam morala otic da mogu mirno spavati. Da je moj gin radio, k njemu bi isla. Dobro sam pretpostavila, sve je ok, ne vide nista, zatvorena, valjda pukla zilica ili neka mikroozljeda na vrhu cerviksa.
    .
    Sto sam htjela jos reci.. curke kojima se pojavljuju “kontrakcije sa kvrgom/ama”.. bas sam naisla na ginekologa kojeg znam privatno i s njim je taman bila jos jedna iskusna starija ginekologinja, pa sam im pokazala tu kontrakciju sa kvrgom, jer mi se pojavila dok sam se oblacila. Ugl, oboje su rekli da to niposto nije zabrinjavajuce niti da se ucestalo pojavljuje kao npr meni, jer se to iskljucivo beba nagurava. Kaze da imam vise masti na trbuhu, da to ne bi niti vidjela niti osjetila na taj nacin. Tako da eto jos jedna potvrda da to nije opasno. U pravilu kaze da to niti nije kontrakcija. Ja sam mu rekla da mi to postaje bolno i da ostajem bez zraka, pa mi je rekao da ce kvrge biti jos vece i jace i da se pripremim, jer ce i beba i maternica jos narasti.

06/21 ➕❤️
    08/21 missed abb
    12/21 ➕❤️
    Mini anomaly scan ✔️, Nifty Plus ✔️, Anomaly scan ✔️💙beba T💙
    Termin: 23.08.2022.
    [lilypie.com]

• amelie11

Prijavi adminu

Jao dobro ima da je ipak sve u redu, neka si isla provjeriti, ja sam uvijek za to. Uh znaci bit ce ti jos veselije u narednom periodu 😁 Ja zasad ne vidim tako nesto medutim vidim kad udari onako titranje. Danas me je dolje par puta kao probolo, morala sam stat i sjest na izlog nekog ducana jer nisam mogla hodati… To mi se desi kad par dana odmaram doma i bas ne idem nikud i onda odjednom idem i hodam svuds. Nadam se da je sve oke jer mi se to ne svida. Bebicu osjetim, sto ti kazes imam osj da je sve u redu 🤗

Granger

Broj poruka: 369

Prijavi adminu

Tarry zvuči grozno. Ja ne znam što predložiti ceć samo mogu reći da se nadam da ćeš uspjeti riješiti. 

Knjigu imamo jednu i to zajedno čitamo, za sad još o trudnoći pa ima kasnije o brizi za djecu. Moj muž nikad nije čak ni nosio bebu pa je malo uplašen kako će on s glavicom, ali ja sam sigurna da evolucija ima rješenje i da će sve to instinktivno biti okej. Osim toga imam vas pa ću pitati. 😉

Ima333 vidiš ti to. Onda i ja to imam cijelo vrijeme, ali ja otpočetka kužim da je to beba, a ne kontrakcija. Meni su kvrge neugodne, ali ne bih baš rekla bolne. I traju doslovno kolko traje pokret. Čak uspijem vidjeti kad je ruka, noga, lakat jer te budu manje, a kad gurne guzu, rame ili glavu onda su veće. Ja to nisam no spominjala ginekologici. Kad si ti bila pričala o tome činilo mi se da je tebi to baš maternica. Znači očekujem još jače. 

👸34 (trombofilija)
    🤴34
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    Termin: 15.9.
    [lilypie.com]

• Kokoloo

Broj poruka: 349

Prijavi adminu

Zvonkobonko, da, ginekolozi na otocima izdaju uputnice za bolnicu i tamo te salju oko tjedan dana prije termina i tamo bi trebala cekati porod. Naravno da vecina nas to ne radi nego trazi smjestaj kod prijatelja ili iznajmljuje.
    Bilo je price da se helikopter naplacuje trudnicama ako dode po njih nakon 39 tjedna ali ipak su sva sreca price. Ali definitivno im nije drago dolazit po vas nakon 39 tjedna i trosit gorivo itd radi neodgovornosti trudnice koja je dobila uputnicu a nije u Splitu.
    Evo bas jedan tekstic o tome: https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/nema-vise-straha-od-racuna-za-hitni-prijevoz-helikopterom-otocne-trudnice-nece-placati-let-469139 [slobodnadalmacija.hr]

Ali da, ja stvaaarno zelim da me uhvati ranije i polijecemoooo 😁😁

[lilypie.com]
    [lilypie.com]

• Mima_zap

Broj poruka: 164

Prijavi adminu

Kad smo kod kontrakcija s kvrgom i ja sam bila na pregledu kad se desilo. Doktor je opipao i na dodir me bolilo, onda je pogledao ultrazvukom kad ono beba je podvukla nogicu pod posteljicu( koja je kod mene naprijed). Jel vi imate problem kod mokrenja? Onak puno manji mlaz i manje urina izađe općenito nego prije, neznam je li to zbog pritiska bebe i maternice jer nalaz urina u petak mi je bio ok. I čim se ustanem sa školjke opet mi se piški kao al me popusti osjećaj čim par koraka napravim.

[lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

• Zabicamala

Broj poruka: 95

Prijavi adminu

zvonkobonko

za cudesni tjedni sam vidila da postoji mobilna aplikacija, to mi se cini zgodno, mislim da cu to instalirat (nije besplatna btw). ovako njuskanjem sam naletila i na knjigu godine prve-zasto su vazne (milivoj jovancevic). isto mi se cini sveobuhvatna za to sto trazim. brontosaurice ova Bebarije mi se vise cini kao odgojne metode knjiga, il se varam? ja bi bas nesto ono roditeljstvo za budale, kao kako se mjenjaju pelene, njega guze, kupanje i sl.
    inace, ja sam procitala racionalan roditelj- emily oster, mogu je preporuciti, meni je bila stvarno ok. nema nekih savjeta kako sto treba napraviti nego svakom problemu (npr dojenje ili AD, spavanje odovjeno ili skupa i sl) se pristupa s neke analiticke strane bez sugestije sto je bolje, tako da se mozete odluciti za nesto sto vam pase i razmotriti pluseve i minuse.
    doduse to je jedina knjiga na tu temu koju sam dosad procitala, tako da nemam s cim usporedit, al ok je :)

Ovaj Vodič za tate njega djeteta ti je baš knjiga s osnovama, kako kupat, nahranit, presvuc i slicne stvari. Sa slikama i malo teksta. 

[lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.