Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Shelby

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Ležim na plaži i marljivo vas čitam 🥰🏖️
    Jako mi godi ležanje u hladu, drijemanje, čitanje i plivanje. Na plaži smo većinu dana, kao i prije trudnoće, gotovo ništa mi se nije promijenilo. Jedino se ne sunčam nego sam u debelom hladu. Noge mi ne otiču ništa značajno, nemam grčeve. Sve je lakše na moru 😊

    Kapi za grčeve, izdajalicu, bočicu, AD ću imati spremne, u slučaju da zatrebaju. Ja sam takav tip, volim sve imati spremno unaprijed i tad se sigurnije i bolje osjećam. Naravno, to su ove neke stvari koje češće trebaju, ostale ćemo nabavljati po potrebi.
    .
    Plan poroda ne mislim raditi jer smatram da ga ne mogu nikako isplanirati unaprijed. Nadam se dobroj suradnji s osobljem, koje je školovano za taj posao. Puno sam čitala i istraživala, znam što se sve može zakomplicirati i u glavi sam se pripremila na razne scenarije. Znam okvirno što želim, što ne, ali konačne odluke ćemo donositi na licu mjesta, ovisno kako će se porod odvijati.
    .
    Rode generalno ne čitam, ne volim ekstreme i previše pametovanja, posebno ne ispiranje mozgova samo jednim ispravnim načinom. Ako naletim na neki članak za koji smatram da bi mi bio koristan, pročitam, al ne pratim forume i teorije. Netko je pitao je li jedina koja ih ne prati. Nisi, ima nas još 😉

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Moana

    Zakon o radu obvezuje sve poslodavce, uključujući i male privatnike. 7 dana je minimum koji radniku pripada, ukoliko bi u kolektivnom ugovoru, pravilniku o radu ili ugovoru o radu stajao manji broj dana, onda se primjenjuju odredbe Zakona o radu.
    Ako nije pravilnikom određeno,moramu odobriti onoliko koliko piše u Zakonu o radu.
    Sad.. lijepa naša i birokracija sve znate kako to ide 😌


    7 dana za rodjenje djeteta?

  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Moana

    Aries5

    Moj ce korostiti dopust odmah i nakon toga go, ne znam kojim redoslijedom ali bit ce doma mjesec dana. A porodiljni od 2 mjeseca cemo vidjeti jos ima vremena
    -
    Znam da imaju i pravo na 100% bolovanje par dana za skrb supruznika ako rodite na carski

    Da. Od obiteljskog lijecnika traziti otvaranje bolovanja za njegu člana obitelji. Mislim da je isto i sa prirodnim porodom.
    Al kako je to kod nas uvijek rekla-kazala te stvari je uvjjek bolje unaprijed ispitati.


    Cure, dal se za to dobi 100% bolovanje ili ide kao njega za člana obitelji na teret HZZOa, pa isplate max 4257kn?

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Moana

    Aries5

    Moj ce korostiti dopust odmah i nakon toga go, ne znam kojim redoslijedom ali bit ce doma mjesec dana. A porodiljni od 2 mjeseca cemo vidjeti jos ima vremena
    -
    Znam da imaju i pravo na 100% bolovanje par dana za skrb supruznika ako rodite na carski

    Da. Od obiteljskog lijecnika traziti otvaranje bolovanja za njegu člana obitelji. Mislim da je isto i sa prirodnim porodom.
    Al kako je to kod nas uvijek rekla-kazala te stvari je uvjjek bolje unaprijed ispitati.


    Ima neka caka sa prirodnim putem dal je manje dana ili nije 100% placeno ne znam al je drugacije od carskog

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Ma ja sam rekla mm da za zenidbu moze dobit 3 dana pa mu sef rekao da ne. To samo u drzavnoj firmi

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Koju sve novcanu pomoc dobijemo pri rođenju? Pitam da nesto ne zaboravim prijavit. Znam da u firmu isto saljem rodni list i dobijem jednokratnu isplatu, od grada zagreba isto i to kao u dva navrata tokom godinu dana(zab sam koliko mozda oko 1000 ukupno) i jos nesto cini mi se ili je to to. Ako neka zna? Da nesto ne propustimo prijavit ako vec mozemo iskoristit :)

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    bellaru

    Ma ja sam rekla mm da za zenidbu moze dobit 3 dana pa mu sef rekao da ne. To samo u drzavnoj firmi


    3 dana?? Ja dobila 5 za svadbu i jos 1 za preseljenje (za preseljenje isto ima caka ako je isti postanski broj ako je ista zupanija, grad i sl)

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Ja isto 5 dana za svadbu..drzavna firma

  • Avatar tenaa

    tenaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Bowen terapija je meni bila cudo. Imam skoliozu i znaku me jako boliti leđa zbog dugogisnjeg bavljenja gimnastikom. Mama me narucila prije koju godinu i nisam vjerovala sta ova mene pipka to nista ne boli, ali iduci dan ko pticica. Tako da ako se radi s bebama mislim vec unaprijed da bi pomoglo
    Porodiljni moj je vec rekao u firmi da ide kod mene u Sl. Brod na porod i to mu je rekla sefica da uzme bolovanje tih par dana, a kad se vratim u Zagreb uzima tih 10 dana, a od 11 mjeseca moze uzeti godisnji (nakon 6mj od zaposlenja) pa ce uzeti godisnji

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Aries5

    bellaru

    Ma ja sam rekla mm da za zenidbu moze dobit 3 dana pa mu sef rekao da ne. To samo u drzavnoj firmi

    3 dana?? Ja dobila 5 za svadbu i jos 1 za preseljenje (za preseljenje isto ima caka ako je isti postanski broj ako je ista zupanija, grad i sl)


    Je al ti si državna firma sta ne

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.