Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Vidim da nas neke danas malo zezaju bebači…
    Anemone moj je danas nešto usporen i slabije aktivan, eto bio do sad dok nisam sjela i krenula pisat komentar, a onda me maznuo pošteno hehe uglavnom, ista stvar kao kod tebe, uvijek se budi kad i ja ujutro i nakon buđenja još ležim neko vrijeme da ga osjetim, ali danas sam dosta brzo ustala i bila u pokretu i tokom dana sam ga osjetila samo lagano, pa možda zato, ali da, nije ugodno kad smo naviknute na živahne bebice i onda ih ne osjetimo ko inače…
    Manich ako stvarno nisi sigurna jel to beba ili nešto drugo i ako si zabrinuta idi do gin ili hitne, zato su tamo da te pogledaju i smire. Evo kao što sam prije napisala, moj je slabije aktivan danas i promatrat ću što se događa još do kraja dana i sutra ujutro i ako budem i dalje zabrinuta onda idem kod dr…
    A možda su bebe ko i mi, neke dane full turbo, a neke ne…to mi se znalo već dogoditi da ako je dan dva za redom bio onak nabrijan da je znao imati koji dan mirniji…
    Danas idemo dragi i ja u kino pa me baš zanima hoće li reagirati na glasne zvukove jer kad smo bili prije neka dva tjedna nije se plašio još.

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Angelina

    irma123

    Cure kak je vama doma? Jel sve radite same il vam pomazu il samo odmarate a drugi rade? Jel vam tesko radit kucanske poslove?

    Ovo su mi bolna pitanja 😂
    Ja sve radim sama. Dragi i ja zivimo sami, roditelji nam nisu u Zg. On radi svaki dan, putuje izvan Zg na posao, dođe oko 17, 17.30h doma i uglavnom se zavali na kauc. Nemam od njega pomoci sto se kucanskih poslova tice jer nema blage veze o tome, ne zanima ga, a ja ga ni ne zelim maltretirati kad stalno ima borbu s tim poslom i putovanjem i svim. Tako da sam mu rekla nek moli Boga da ja ne moram mirovati. I kad beba dode znam da necu moci od njega ocekivati da radi po stanu, ali zato znam da ce biti sa djetetom maksimalno.
    Meni u zadnje vrijeme bas pase sve sto trebam raditi po stanu, nekako mi to pozitivno utjece na psihu, ali zato popodne i na kraju dana mi noge doslovno otpadaju. Ne oticem uopce, ali jedva hodam koliko me bole noge, koma. Izgleda da cu morati malo odmarati i kupiti neku postenu obucu za po doma, ovo postaje strasno.


    Mi smo još uvijek kod njegovih u manjem stanu di manje više njegova mama sređuje sve, a ja tu i tamo, a ni ne viđamo se baš često, sva sreća hehe a kad dođem doma kod svojih, tamo će opet moja mama imat sve preko tako da sam se dosta ulijenila. Dečko kad je doma, ako ga pitam da mi pomogne onda to i napravi i ne da mi da npr dižem stvari iako kad on ne vidi ja dosta toga sama obavim…ni ja ne otičem sva sreća, niš me ne boli osim kad se malo preforsiram, osjećam leđa tamo di me onaj dan ukliještilo tako da sam dosta usporena i sve radim polakše no nekad malo zaboravim pa se ubrzam i onda se prije umorim…ko stara baba

    [lilypie.com]

  • irma123

    Broj poruka: 292

    Prijavi adminu

    Meni je bas tesko sto se tice kucanskih poslova uvijek skuham i to al lose mi zna bit i umorna sam uzasno, svaki dan cistit stvarno mi tesko. A zarucnik dode sa posla oko 2 legne i sam na mobitelu sve mu tesko ocekuje da ja sve radim.. a na poslu i sam kaze da vecinom nist ne radi sam sjedi na mobitelu jer nema posla.. on je inace naviko da svi za njega sve rade. Kod njegove bake i mame je to bilo normalno al meni jednostavno to nije oke nekak mislim da bi sve trebali dijelit na pol. On oce vani radit kosit, il neke druge fizicke poslove koji su za mene malo tezi al uvijek mu ja pomognem dok nest treba nikad ne kazem necu il to je tvoj poso pa makar i meni to bilo uzasno tesko za napravit i krivo mi sto on meni ne zeli pomoc.. danas sam ga zamolila da sude opere jer se ja nisam mogla dic koliko mi slabo bilo i sam je gundo.. ne znam sam ja u krivu sto ga trazim da radi nes po kuci makar sam ja cijele dane doma al stvarno mi lose zna bit pogotovo sad dok je ovakvo vrijeme..

  • Avatar iwanchee

    iwanchee

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Aurora87

    iwanchee

    Eii cure,nista od bolovanja. U zivotu toliko neugodnosti dozivjela nisam. Bogu hvala sve super s bebicom,doci ce nam djecak. Posvadale smo se na kraju,al ona odustala nije. Fuj! Ovo je zadnji put da sam otisla. I onda se cude zasto privatno idemo!! Uzas!!!!
    Pa ne mogu vjerovati, mozes li promijeniti tog soc.gin?
    Super da je beban dobro🤗, neka malac napreduje, a za bolovanje se probaj izboriti nekako


    Vidjet cu u petak kod obiteljskog dokt. Rekao mi je da kopiram nalaz i od privatnog i ovog danas. Malo cu se napricat i eto. Tko od dokt.bude u komisiji? Jel moguce da bude ova moja gin.od danas sto su mi je dodjelili? Ne znam kako to ide,prvi put bi trebala na komisiju,ako uvazi se nalaz od privatnog gin.

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    irma123

    Cure kak je vama doma? Jel sve radite same il vam pomazu il samo odmarate a drugi rade? Jel vam tesko radit kucanske poslove?


    Muz uglavnom usisava i brise podove, kupaonu vecinom isto on, ja samo ako ga ne mogu docekati. Ja peglam i kuham.
    Suđe i pranje/sušenje veša recimo pola pola.
    Od nekog sa strane isti nemam pomoc. Rekla bih da dosta napravi po doma u odnosu na druge muske oko nas, ali rijetko ce uzeti nesto po kuci ako mu ne kazem. I nema kod mene neznam, ja pokazem, pa zna za drugi put 🙈
    U braku je naucio i rasporediti ves, staviti prat ves, kuhati variva i sl


  • irma123

    Broj poruka: 292

    Prijavi adminu

    Frajla

    irma123

    Cure kak je vama doma? Jel sve radite same il vam pomazu il samo odmarate a drugi rade? Jel vam tesko radit kucanske poslove?

    Muz uglavnom usisava i brise podove, kupaonu vecinom isto on, ja samo ako ga ne mogu docekati. Ja peglam i kuham.
    Suđe i pranje/sušenje veša recimo pola pola.
    Od nekog sa strane isti nemam pomoc. Rekla bih da dosta napravi po doma u odnosu na druge muske oko nas, ali rijetko ce uzeti nesto po kuci ako mu ne kazem. I nema kod mene neznam, ja pokazem, pa zna za drugi put 🙈
    U braku je naucio i rasporediti ves, staviti prat ves, kuhati variva i sl


    Moj bas nist.. moram ga molit da nest napravi il da mi pomogne. Tesko mu je i kavu si napravit i ak ja necu ili ne mogu nece ju ni pit i odma se nafunji. To mi stvarno tesko pada. Jos da napomenem imam problema sa ledima jos od prije trudnoce (zna bit toliko gadno da me moraju dizat jer ja jednostavno nemogu sama koliko boli) i imam astmu, i alergije pa u ovo vrijeme umirem.. i svakodnevno cistim kucu al opet bude sve u neredu. Dode sa posla baci odjecu na pod pa ja moram spremat, il kede pa sve ostavi razbacano pa opet ja moram i tak. Ne znam jel to mozd hormoni utjecu na mene pa se osjecam tak iskoristeno il je stvarno tak.. al rekla sam mu odma od pocetka nase veze da ja nikad mecu bit ko njegova baka il mama da ja ocu sve po pola a ne da sam ja njemu sluskinja. Kod njegove bake je normalno da je zena doma doze se ujutro i 5 radi dorucak, kavu otprati na poso pa cisti pa radi rucak itd itd i znamo se stvarno jako posvadat jer on mene ujutro budi da ja njemu kavu napravim i da budem s njim jer je on tak naviko. A ja cijelu moc ne mogu spavat i onda jedva zaspim i on me probudi..

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    irma123

    Frajla

    irma123

    Cure kak je vama doma? Jel sve radite same il vam pomazu il samo odmarate a drugi rade? Jel vam tesko radit kucanske poslove?

    Muz uglavnom usisava i brise podove, kupaonu vecinom isto on, ja samo ako ga ne mogu docekati. Ja peglam i kuham.
    Suđe i pranje/sušenje veša recimo pola pola.
    Od nekog sa strane isti nemam pomoc. Rekla bih da dosta napravi po doma u odnosu na druge muske oko nas, ali rijetko ce uzeti nesto po kuci ako mu ne kazem. I nema kod mene neznam, ja pokazem, pa zna za drugi put 🙈
    U braku je naucio i rasporediti ves, staviti prat ves, kuhati variva i sl

    Moj bas nist.. moram ga molit da nest napravi il da mi pomogne. Tesko mu je i kavu si napravit i ak ja necu ili ne mogu nece ju ni pit i odma se nafunji. To mi stvarno tesko pada. Jos da napomenem imam problema sa ledima jos od prije trudnoce (zna bit toliko gadno da me moraju dizat jer ja jednostavno nemogu sama koliko boli) i imam astmu, i alergije pa u ovo vrijeme umirem.. i svakodnevno cistim kucu al opet bude sve u neredu. Dode sa posla baci odjecu na pod pa ja moram spremat, il kede pa sve ostavi razbacano pa opet ja moram i tak. Ne znam jel to mozd hormoni utjecu na mene pa se osjecam tak iskoristeno il je stvarno tak.. al rekla sam mu odma od pocetka nase veze da ja nikad mecu bit ko njegova baka il mama da ja ocu sve po pola a ne da sam ja njemu sluskinja. Kod njegove bake je normalno da je zena doma doze se ujutro i 5 radi dorucak, kavu otprati na poso pa cisti pa radi rucak itd itd i znamo se stvarno jako posvadat jer on mene ujutro budi da ja njemu kavu napravim i da budem s njim jer je on tak naviko. A ja cijelu moc ne mogu spavat i onda jedva zaspim i on me probudi..


    Jaoooooj sry draga ovakvog bolje ne imati nego imati.. Zao mi je sto ti je tako… Ja zivim sa mamom i vecinu ja odradim ali samo zato sto mi je to vise prirodno nego zato sto moram ili ona ne zeli. Mama radi a ja lapim kuci.. Svaki dan usisam zbog kucnih ljubimaca, operem sudje i skuham nesto i osjecam se okej kad odradim nesto.. A ti ovog svog trebas preodgojit jer to nema smisla da ti trudna sve sama radis… Tako ce ti biti i kad rodis ako sad ne rijesis to a njim. Moj savjet reci mu otvoreno sve. Ako je muskarcina neka se i postavi tako  

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    anemone

    Ja sve radim sama, jedino ne kuham baš jer mi je muka pa ne mogu podnjeti te mirise. Kuham nešto šta se može više dana ili neka variva koja ne smrde 😂
    Angelina, ti si u Dubravi ili sam pomijesala? Uglavnom ako jesi super su ti klompe tamo kod Lidla onaj mali dućan. Ja sam ih kupila mami, njoj su super, uzele su i njene kolegice s posla.
    Ja sam stalno u futti japankama po stanu a imam i kožne klompe od Postolar Varga (skicni na fejsu)
    Sve mi paše to za noge 😊


    Jesam jesam. Budem bas pogledala kod Lidla. Skicnula sam sad i ovog postolara, ali mislim da mi to bas ne bi odgovaralo. Ja sam nazalost, zbog posla, probala vec sve moguce vrste klompi. Posto radim u smjenama po 12h ne mogu biti u bilo cemu i jedino sto mi odgovara su klompe na federe i to samo Baldice. Nedavno sam otisla na posao da si dofuram doma te sto imam tamo jer su bile prakticki nove, mjesec sana ih nosila i otisla na bolovanje, i bome sam imala sta i vidjeti. Netko se lijepo pocastio mojim klompama, pa nek sad uziva u njima, đubre sebicno, a ja cu si izgleda morati kupiti nove 😏

    [lilypie.com]

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    irma123


    Moj bas nist.. moram ga molit da nest napravi il da mi pomogne. Tesko mu je i kavu si napravit i ak ja necu ili ne mogu nece ju ni pit i odma se nafunji. To mi stvarno tesko pada. Jos da napomenem imam problema sa ledima jos od prije trudnoce (zna bit toliko gadno da me moraju dizat jer ja jednostavno nemogu sama koliko boli) i imam astmu, i alergije pa u ovo vrijeme umirem.. i svakodnevno cistim kucu al opet bude sve u neredu. Dode sa posla baci odjecu na pod pa ja moram spremat, il kede pa sve ostavi razbacano pa opet ja moram i tak. Ne znam jel to mozd hormoni utjecu na mene pa se osjecam tak iskoristeno il je stvarno tak.. al rekla sam mu odma od pocetka nase veze da ja nikad mecu bit ko njegova baka il mama da ja ocu sve po pola a ne da sam ja njemu sluskinja. Kod njegove bake je normalno da je zena doma doze se ujutro i 5 radi dorucak, kavu otprati na poso pa cisti pa radi rucak itd itd i znamo se stvarno jako posvadat jer on mene ujutro budi da ja njemu kavu napravim i da budem s njim jer je on tak naviko. A ja cijelu moc ne mogu spavat i onda jedva zaspim i on me probudi..


    Joj ovo je baš loše. Žao mi je da ti je tako.
    Ja sam sa svojim mužem odmah čim smo se useljavali rekla: ti nisi ovdje gost i ja nisam sluškinja. I jedan i drugi radimo dobre i zahtjevne poslove i doma isto tako sav posao dijelimo. Trenutno živi kod mojih dok se stan renovira, ali inače je podjela: on kuhinju čisti, usisava i prašina, a ja kupaonicu, mali wc i još za njim kuhinju (jer muški ne vide neke stvari, pa ono, moraš ponekad za njima ), i ja se s vešom borim također. S obzirom da samo vikendom kuhamo, pretežno to on radi jer mu je gušt, ali ja uvijek onda nakon toga pospremim sve ili jedno i drugo zajedno radimo.
    Ja sam u startu rekla da ne želim biti nečija sluškinja, oboje jednako živimo tamo i zmažemo sve, pa tako se zajedno i “borimo” protiv toga. Jest da ga ponekad treba potjerati malo, ali ajde, napravi se to i mirni smo.
    Probaj popričati s njime i reći mu kako je, pogotovo sada kada si u takvom stanju, plus što još imaš i dodatnih problema. Nemoj si to dozvoliti 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Joj, ova tema je dosla u pravom trenutku 😡
    Znaci u mojoj blizini zive mama i sestre i ne pada im ocito na pamet ponuditi se za ista, osim traziti ….nisu to neke velike stvari koje traze ali oduzmu mi vremena i umore me. Nemaju feeling za moju trudnocu iako je jedna sestra rodila i zna sto je to kad pocnes oticati itd……druga ne trazi nista naravno, a ta ni nije jos majka tako da me to pocelo zaista ljutiti jer sam ocekivala da ce se nuditi za pomoc, kad ono nista…..sto se dragog tice tu sam blazena, imam savjesnog oca ma prije svega ukucana, on se ne vodi onime da je zena zaduzena za ista i pazi na mene i bebu sto je vise moguce, obavlja kupnju, prostire rublje, odlazi u kupovinu, sece pse, naravno i ja to radim ali zaista minimalno tako da tu sam bas sretnica…..

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.