Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Petrica87

    Cure koje planirate roditi u Merkuru, sto je prevagnulo da se odlucite za Merkur a ne Petrovu? Ja sam bas u dilemi! 😑 I da li se tecaj mora odraditi u bolnici u kojoj cete roditi ili? Meni moj ginekolog nije jos uopce spominjao tecaj i iskreno tek sam nedavno saznala za njega, a sad citam da su pauze preko ljeta 😣


    Ja ti od pocetka idem na Merkur tj vodim tamo trudnocu kod prof. Matijevica. U međuvremenu kak dolazim dogodilo se da ga nije bilo pa bi me pregledali neki drugi ginekolozi i tak kroz ambulantu i tecaj sam upoznala vec neke moguce ginekologe, sestre itd koji bi mi mogli biti na porodu i imam lijepa iskustva. Ekipa mi se cini lezerna i nisu neki napuhanci, s druge strane znam neke cure koje su rodile gore, nedugo cak i moja bliska frendica i tak nekak sve to skupa je meni ulilo povjerenje.

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Petrica87

    Cure koje planirate roditi u Merkuru, sto je prevagnulo da se odlucite za Merkur a ne Petrovu? Ja sam bas u dilemi! 😑 I da li se tecaj mora odraditi u bolnici u kojoj cete roditi ili? Meni moj ginekolog nije jos uopce spominjao tecaj i iskreno tek sam nedavno saznala za njega, a sad citam da su pauze preko ljeta 😣


    Uglavnom svugde vrijedi bilo koji zavrsen tecaj. U Merkuru ga ne moras imati uopce, u Petrovoj ne pustaju pratnju koja nije zavrsila tecaj iako poznajem ljude koji su i bez njega prisustvovali porodu.
    Ja sam se odlucila za Merkur prvenstveno zato sto je manja bolnica, samim tim bolji odnosi unutar bolnice. Inace radim gore, a prosla sam i vece bolnice i uvijek cu svakome preporuciti neka te vece izbjegava sta god da mu se dogada.
    Petrova ima broj pacijenata koji mene uzasava i bez obzira na sva dobra iskustva, a i sama sam tamo rodena, i bez obzira sto mi je bilo lijepo tamo biti na porodima ne bih isla tamo roditi.
    No ne treba se uvijek oslanjati na tuda misljenja jer svatko to dozivi na razlicit nacin tako da najbolje da svatko po svom odluci.

    [lilypie.com]

  • Petrica87

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    I ja naginjem vise Merkuru iz slicnih razloga kao i vi, cak je i moj ginekolog natuknuo da preferira Merkur makar nije htio ulaziti u detalje… a sto se tice tecaja,to se moze telefonski naruciti?

    Jeste pocele vec shoppingirati, kolica, robica itd? Ja sam malo izgubljena od sveg izbora kaj se nudi + sto se stvarno osjecam kao da lebdim po cijele dane i skakucem po oblacima,nesvjesna svega kaj se dogada i sto me ceka za par mjeseci 🤣 danas me malo uhvatila panika kad sam skuzila da sam pola prevalila a ja jos neznam sto sve treba kupiti/nabaviti 😱

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Petrica87

    I ja naginjem vise Merkuru iz slicnih razloga kao i vi, cak je i moj ginekolog natuknuo da preferira Merkur makar nije htio ulaziti u detalje… a sto se tice tecaja,to se moze telefonski naruciti?

    Jeste pocele vec shoppingirati, kolica, robica itd? Ja sam malo izgubljena od sveg izbora kaj se nudi + sto se stvarno osjecam kao da lebdim po cijele dane i skakucem po oblacima,nesvjesna svega kaj se dogada i sto me ceka za par mjeseci 🤣 danas me malo uhvatila panika kad sam skuzila da sam pola prevalila a ja jos neznam sto sve treba kupiti/nabaviti 😱


    I sama sam takva bila nisam znala sta treba uopce kupovati, a sad kako se problizava termin ja i dalje stojim na mjestu imam popis stvari sta treba al odgadam cijelo vrijeme, sad smo u fazi krecenja, krevetic i kolica imamo, robica treba doci, ostalo nista nemam, ako te zanima sta sve treba imas na ljetnim bebama jedna cura je napisala popis stvari na strani 809 pa procitaj mozda ce ti biti lakse 

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Petrica87

    I ja naginjem vise Merkuru iz slicnih razloga kao i vi, cak je i moj ginekolog natuknuo da preferira Merkur makar nije htio ulaziti u detalje… a sto se tice tecaja,to se moze telefonski naruciti?

    Jeste pocele vec shoppingirati, kolica, robica itd? Ja sam malo izgubljena od sveg izbora kaj se nudi + sto se stvarno osjecam kao da lebdim po cijele dane i skakucem po oblacima,nesvjesna svega kaj se dogada i sto me ceka za par mjeseci 🤣 danas me malo uhvatila panika kad sam skuzila da sam pola prevalila a ja jos neznam sto sve treba kupiti/nabaviti 😱


    Telefonski se narucuje za tecaj da, ali sad trenutno nema objavljen i pitanje je jel ce biti kroz ljeto. Uglavnom sad prvi termin bude na jesen, jedino ako se dogodi kakva iznimka sto ne vjerujem. Prati na njihovoj web stranici.

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Nama su stigla kolica pa sutra idemo po njih, ali to je zapravo skoro jedina stvar koju smo kupili samo zato sto smo uzeli na rate pa da sto prije to otplatimo. Od ovog ostalog imam samo par tetra pelena i 3-4 komada odjece. Nekako stalno imam u glavi da imam jos dosta vremena, ali sam si zadala rok da do 1.8. moramo kupiti sve sto treba, a taj zadnji mjesec cu onda to sve slagati, prati, peglati i eventualno skoknuti po nesto sto sam zaboravila, ali zelim tada imati uglavnom sve sto trebam doma. 
    Tako da uglavnom mislim si da ima jos vremena, valjda nece bebica iznenaditi 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Kod nas je situacija tak, neke stvari smo kupili a mnoge ne. Baka je kupila kolica, mi smo kupili dosta robice, tetra pelene, slinceke i imamo nesto vlaznih maramica i neke kremice, sve je to zapravo sitno. Treba kadica, komodica, krevetic, sve za mene za bolnicu, ali polako, malo po malo…..

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    I ja se iskreno nadam da ni mene moja nece iznenaditi, jer za bolnicu nemam nista osim spavacice 2 koje moram oprati, za bebu imam par bodica i tetrica i kapicu al to je sve nista koliko toga jos treba, samo nek nejde van prije 8 mj i ja sretna da to sve stignem lagano, jer mi je financijski lakse.. 

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Hehehe, znaci ima nas dosta pod utjecajem hormona😆. Udri u plac i sve se rijesi😆.
    Hm….sad kad pricate za te uputnice, zna li netko kako to ide u osjeckoj bolnici?


    Ja sam dobila uputnicu od doktorice na zadnjem pregledu, tj. kad sam ušla u deveti mesec, ako se dobro sećam, mislim da tada obično daju te uputnice i trebala mi je u KBC Osijek… ne znam kako je kad je nemaš, ali kontam da nije neki problem, ne možeš ti znati kad ćeš roditi, ali zato uglavnom daju na tom zadnjem pregledu, koliko sam skontala… Još ja inače spadam pod Vukovar pa sam posebno morala od dr. tražiti uputnicu za Osijek, da nisam, možda mi ne bi ni tad dala, nego tek na ctg-u (koji nisam ni dočekala jer sam rodila par dana prije nego što me naručila na prvi ctg)… 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ja racunam da svega imam, higijenu sebi i bebi budem tamo nekad 2 mjeseca prije termina, a robicu sta mi fali kad budu snizenja krajem ljeta.
    Ja sam odusevljena termometrom s tekucim kristalima-izgleda kao digitalni, ali nije, nema nikakvih baterije. Kod mojih je u obliku naljepnice na kadici, a doma imamo ovaj
    https://www.bubamara.in/njega-djeteta/kupanje-i-prematanje/kupanje/thermobaby-digitalni-termometar-za-vodu/407363023190440736 [bubamara.in]
    Brzo reagira i fino se vidi ocitati, a onaj obicni treba cekati malo ako dodam hladne/vruce vode da odreagira i jos osljepim s onim crticama ocitati jel to sad 36 ili 38, a bebije to ogromna razlika
    Kadicu doma imamo duzu i to mi je super, jer i dok je bio manji volio je mahati nogicama i sad se voli igrati u okretati. Kod mojih ima manju i bilo je jedno vrijeme prije nego je poceo sjediti kad mi je bila kratka. Jer ne treba samo on stati unutra, nego mu i ja trebam gurnuti ruku ispod glavice


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.