Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Senci30

    Kengurica

    Jeja svaka cast. Kraj me na moj podajeca osim rezanja. Navaljivanje na trbuh, mali se spusti pa digne. Nisam vristala ni vikala, ali sam im rekla da ja jos dugo necu moci ovako ;)
    Kako znate na koliko stave drip, meni ni broj savova nisu rekli.

    Ja sam cula kad je doktorica rekla sestri na koliko da pojaca drip. Rodila s 25 kapi, do tada me nije nista bolilo, a poceli s 12 kapi. Znam da one kad pojacavaju drip nesto preracunavaju i samo me bilo strah da ne ofulaju racunicu pa da me previse nadripaju 🤣🤣
    A za savove sam cula da je rekla jedan unutarnji, vanjske nije komentirala, a bome se nisam usudila ni pitati. Znam da bi me psiholoski bolilo vise da kaze da je puno. Al po osjecaju dok je sivala, mislim da nema puno.
    Joj pomislis porod zavrsio, a ono te jos ceka i taj dio 🤐🤐


    Ja nisam ni pitala nit znam koliko al znam da je 5-10 min sivalo ako ne i duze 😂😂 al najbitnije sto je proslo 😁😁

  • Avatar Senci30

    Senci30

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Jeja4

    Stigla moja princeza danas u 15:50, teska 3870g i 52 cm dugacka. Namucila je mamu posteno od nocas, ali vrijedilo 😊


    Cestitke! ❤

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Jeja4

    Otvorim se nakako na 9cm, imam nagon za kakanjem i bogme sam se dva puta pokakala usput 😁.
    Otvaram se skroz ali maloj jos malo fali da se spusti. Padaju otkucaji, ja vec potpisujem za carski jer vise ne mogu od bolova, ali okrecu me na drugi bok, otkucaji se popravljaju, meni nagon za tiskanjem lud, kazu idemo, sad cete roditi. Navali mi se dr na trbuh, dolje me rezu, ja zadnjim atomima snage tiskam i mala konacno izlazi. Sve do zadnjeg sam podnosila stojicki ali na kraju sam se derala, nisam vise mogla, pogotovo kod rezanja i navaljivanja na trbuh. Kad razmislim, carski je premija spram ovoga, bitno da je sve zavrsilo dobro. Malecka je kao i prva, odmah pocela cicati i sad blazeno spava kraj mene a mene rana boli za popi…., iscrpljena sam do daske, idem pokusati malo spavati


    Ajme, bas je bilo dugotrajno i bolno. 😣 sva sreca pa je na kraju dobro zavrsilo pa nisi nakon svog tog mucenja jos i na carskom zavrsila 😯 brz oporavak ti zelim 😊

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    ayla

    Senci30

    Kengurica

    Jeja svaka cast. Kraj me na moj podajeca osim rezanja. Navaljivanje na trbuh, mali se spusti pa digne. Nisam vristala ni vikala, ali sam im rekla da ja jos dugo necu moci ovako ;)
    Kako znate na koliko stave drip, meni ni broj savova nisu rekli.

    Ja sam cula kad je doktorica rekla sestri na koliko da pojaca drip. Rodila s 25 kapi, do tada me nije nista bolilo, a poceli s 12 kapi. Znam da one kad pojacavaju drip nesto preracunavaju i samo me bilo strah da ne ofulaju racunicu pa da me previse nadripaju 🤣🤣
    A za savove sam cula da je rekla jedan unutarnji, vanjske nije komentirala, a bome se nisam usudila ni pitati. Znam da bi me psiholoski bolilo vise da kaze da je puno. Al po osjecaju dok je sivala, mislim da nema puno.
    Joj pomislis porod zavrsio, a ono te jos ceka i taj dio 🤐🤐

    Ja nisam ni pitala nit znam koliko al znam da je 5-10 min sivalo ako ne i duze 😂😂 al najbitnije sto je proslo 😁😁


    Da, nisam ni ja pitala al je trajalo mozda 3 min i nisam ni osjetila nista. Pospricala lidokainom i za par min utrnulo i onda zasila. Al samo unutarnji sav, vani nista 😁 mozda 1,2 🤷

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Tek se ukljucujem, Jeja cestitam od srca, velika curka ♥️😍
    Ja nisam ni skuzila do sad da si imala prije carski i super je da ti je sad uspio Vbac - prirodni nakon carskog, jes mucno i potrajalo je al bar nema bolne operacije i oporavka danima i tjednima ☺️😬
    Mene zanima koliko ti je proslo izmedju proslog i ovog poroda, i zasto epi nije sretno rjesenje nakon carskog? 🧐 koliko ja znam drip se ne bi smio davati jer previse optereti maternicu… 

    Eto iako je mojih 10 sati dripa zavrsilo carskim, mene taj carski muci i evo mjesec dana nakon poroda, i nadam se da ce neki tamo buduci porod ipak biti prirodan, jes bolno i uzasno, iskusila sam sve to osim izgona, ali one bolove nakon carskog nikome ne zelim…

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Mozda jer epi smanjuje trudove i usporava porod pa je drip nuzan? Mozda zato epi nije najsretnije rjesenje nakon carskog.

    [lilypie.com]

  • Jeja4

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Venus

    Tek se ukljucujem, Jejacestitam od srca, velika curka ♥️😍
    Ja nisam ni skuzila do sad da si imala prije carski i super je da ti je sad uspio Vbac - prirodni nakon carskog, jes mucno i potrajalo je al bar nema bolne operacije i oporavka danima i tjednima ☺️😬
    Mene zanima koliko ti je proslo izmedju proslog i ovog poroda, i zasto epi nije sretno rjesenje nakon carskog? 🧐 koliko ja znam drip se ne bi smio davati jer previse optereti maternicu…

    Eto iako je mojih 10 sati dripa zavrsilo carskim, mene taj carski muci i evo mjesec dana nakon poroda, i nadam se da ce neki tamo buduci porod ipak biti prirodan, jes bolno i uzasno, iskusila sam sve to osim izgona, ali one bolove nakon carskog nikome ne zelim…


    Venus

    Tek se ukljucujem, Jejacestitam od srca, velika curka ♥️😍
    Ja nisam ni skuzila do sad da si imala prije carski i super je da ti je sad uspio Vbac - prirodni nakon carskog, jes mucno i potrajalo je al bar nema bolne operacije i oporavka danima i tjednima ☺️😬
    Mene zanima koliko ti je proslo izmedju proslog i ovog poroda, i zasto epi nije sretno rjesenje nakon carskog? 🧐 koliko ja znam drip se ne bi smio davati jer previse optereti maternicu…

    Eto iako je mojih 10 sati dripa zavrsilo carskim, mene taj carski muci i evo mjesec dana nakon poroda, i nadam se da ce neki tamo buduci porod ipak biti prirodan, jes bolno i uzasno, iskusila sam sve to osim izgona, ali one bolove nakon carskog nikome ne zelim…


    Proslo je 4g od carskog, kazu da ako daju epiduralnu, da necu imati osjecaj ako pocne rez pucati ali bez nje bi krepala

  • Jeja4

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Netko je pitao za drip, kolicinu, cula sam kad je sestra rekla, pocinjemo s 8 pa na 15 pa na kraju na 25 zavrsila.
    Za sivanje su mi dali lokalnu, zasiven mi je rez od epizotomije i jos jedan imam s desne strane, koliko sam osjetila da me siva. Nisam puno popucala ali ne mogu doslovce sjesti koliko mi je naugodan i bolan taj rez od epizotomije.
    Nocas sam trazila da malecku uzmu k sebi, da se malo naspavam i odmorim. Danas nesto strajka s cicanjem

  • Avatar october30

    october30

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Kengurica

    Mozda jer epi smanjuje trudove i usporava porod pa je drip nuzan? Mozda zato epi nije najsretnije rjesenje nakon carskog.
    Ja sam zivjela u tom uvjerenju i nisam zato htjela epi. Rekla to svom gin a on kaze da nije istina, da epi pomaze otvaranju, problem kod epi je jer ne osjetis kad treba tiskati za izgon. Al on kaze da bi se epi trebala davati kad porod potraje i beba pati, njemu se ne sviđa bas sto je to uglavnom izbor zene. Znaci epi ubrzava proces, nije samo kako bi smanjila bol zeni. Sluzi da zena skupi snage i malo nadođe pa samim time se isto stvar ubrzava.


    Tako su i meni rekli na porodu, ja sam mogla izdrzati trudove bez epi, ali mi je dr objasnila da cu se brze otvoriti i da ce cervix omeksati… Istina je da pod epi nemas nagon za tiskanje, ali kad su me pitali jel hocu novu dozu epi odbila sam jer sam bila vec na 9 cm i jedva cekala da zavrsi, tako da kad je epi popustila dosao je i nagon za tiskanje. 

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Kengurica

    Mozda jer epi smanjuje trudove i usporava porod pa je drip nuzan? Mozda zato epi nije najsretnije rjesenje nakon carskog.
    Ja sam zivjela u tom uvjerenju i nisam zato htjela epi. Rekla to svom gin a on kaze da nije istina, da epi pomaze otvaranju, problem kod epi je jer ne osjetis kad treba tiskati za izgon. Al on kaze da bi se epi trebala davati kad porod potraje i beba pati, njemu se ne sviđa bas sto je to uglavnom izbor zene. Znaci epi ubrzava proces, nije samo kako bi smanjila bol zeni. Sluzi da zena skupi snage i malo nadođe pa samim time se isto stvar ubrzava.


    Ali mislim da ti pred izgon smanje epiduralnu, da dobijes nagon za tiskanjem. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.