Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marta07

    Broj poruka: 231

    Prijavi adminu

    Frajla dobro nam došla😘 Slavonka moja zelimo 😘ti mirnu,školsku trudnoću, da se druziš s nama svima😘

  • Avatar Točkica

    Točkica

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    fairy_

    Točkica

    Za cure koje su na pocetku imale osjecaj ko da su menstrualni grcevi? Do kad su Vam trajali?

    Mislim negdje do 8.tt intezivniji grcevi jer se maternica siri. A kasnije to malo drugacije dozivljavas, nisu bas jaki.😊


    Aha, hvala…u  5T sam tako da je to onda jos oke osjecati…. sad mi je lakse i uzivam u svakom sirenju te maternice kao da je nesto lijepo a ne bolno :-* tako valjda treba biti u mom slucaju :-)  

    [lilypie.com]

  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Točkica

    fairy_

    Točkica

    Za cure koje su na pocetku imale osjecaj ko da su menstrualni grcevi? Do kad su Vam trajali?

    Mislim negdje do 8.tt intezivniji grcevi jer se maternica siri. A kasnije to malo drugacije dozivljavas, nisu bas jaki.😊

    Aha, hvala…u 5T sam tako da je to onda jos oke osjecati…. sad mi je lakse i uzivam u svakom sirenju te maternice kao da je nesto lijepo a ne bolno :-* tako valjda treba biti u mom slucaju :-)


    Ma sve je to normalno, ja sam do 12tt strahovala od svakog odlaska na wc da ne bi vidjela krv, kasnije sam se dosta opustila, a otkad bebaca osjetim pogotovo!

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Točkica

    Frajla

    Pozdrav, evo i ja vam se pridružujem. Citam vas pomalo dok malac spava, pa evo da probam pokriti teme koje sam do sada procitala
    Inace sam iz slavonije, vec neko vrijeme zivim u zg, imam 31 godinu. Imam jednu malu kiflicu, koja evo bas spava pored mene, osim toga sam imala dva spontana. Ova trudnoca nije bas planirana, ali naravno da se veselim bebici i nadam se da ce sve biti ok. Prvi dan sam bila koma, ali evo sad vec nalazim pozitivne strane ove situacije, da sve odradim dok sam jos u điru s pelenama, dojenjem, robicom… 😉
    U prosloj T sam se mazala bademovim uljem (oleotherapy, u ljekarni, 30 i par kn), kad me koza pocela unatoc tome svrbiti prebacila sam se na maslinovo (iz dm-a, tamo kod hrane stoji). Uz to sam probala biobazu, meni ima prejak miris i mustelu, ova mi je bila bas koma, ako bi duze umasiravala pocele bi se raditi onak mrvice 🤦🏼‍♀️ Stomak mi nije popucao🥳, sise jesu malo 😭 iako stvarno nisu nesto narasle i mazala sam ih, na bokovima sam isto dobila par novih, al tamo ih vec imam toliko da mi ne smeta.
    Proslu trudnocu sam najveci dio vodila u bolnici, srecom nije bilo nekih problema, ali je bilo rizika, secer, tlak, pa eto… trudnicku knjizicu nisam imala, svaki put bi dobila povijest bolesti.

    Zasto nisi dobila trudnicku knjizicu? I kada se to inace dobiva?


    Trudnicka se uglavnom vise ne dobija. Pored racunala stvarno nema smisla. Ali do prije par god su svi davali, pa se eto neki cude kad ne dobiju.
    A i sto se podataka tice, tog sam se toliko nadiktirala 🤦🏼‍♀️ prvo mi je islo na zivce, a onda mi je postalo vec svedno
    Znaci vodila trudnocu u bolnici, sve podatke upisali u komp. Posalju me da idem lezati u tu istu bolnicu, ajmo ispocetka sve podatke. Dva dana kasnije me iz sobe vode u radaonu, ja trebam tiskati, ovaj mene ispituje adresu  i zanimanje 😡🤬
    A na posao me vozi kolegica i tamo je klimatizirano, tak da mi uopce nije bed. Cak uvjek radim 1-15.8 kad su svi drugi na godisnjem


  • marta07

    Broj poruka: 231

    Prijavi adminu

    Deja1988

    Felicita sretno sutra, javiii🤗🤗 Ja idem 28. 3 isto u Vinogr. Mene su isto narucili u 8:30,rekli su 3.kat rodilište.
    Jooooj, i ja jedva čekam da mi se vidi trbuh😍😍 Nekako mi sporo prolazi vrijeme😒
    Ja bi najradije sad sve pokupovala za bebu, kad vidim svu tu robicu, dude, bocice, ajmeeeeee, rastopim se😍😍 Jedva čekam 😍🤗😍🤗


    Deja1988 kakva uputnica ti treba za kombinir. za vinogradsku, i di si našla broj telefona da se naručiš. Ja idem kod doktorice svoje u četvrtak pa ću je traziti uputnicu sam neznam koja treba uputnica, valjda će ona više znati.

  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    I ja imam trudnicku knjizicu, dobila je u 8.tt, meni malo cudno kad netko kaze da je nema😂 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Tema nam je bas zivnula🤗.
    Nove curke, dobrodosle i zelim vam urednu i skolsku trudnocu😊
    Citam vas po.alo pa ni ne znam tko je sta pisao, a drago mi je da smo se okupile.
    Sto se tice posla, Frajla, svaka ti cast. Ja sam na komplikacijama brzo zavrsila a sad bih vjerojatno mogla raditi, ali muka mi od pomisli da se stresiram na poslu i mozak mi uooce ne funkcionira kao prije trudnoce, nemam ni zivaca baviti se tuđim problemima trenutno (a to mi cini 90% posla) tako da se nadam da sam do kraja na komplikacijama.
    Tockice, meni je otvorena knjizica s 9 tjedana, a to valjda ovisi i o gin. Sto se tice menstrualnih grceva, nisam ih imala pa ti ne znam reci.
    Hannice, ne brini zbog toga sto ti je jedan dan super, a drugi si koma, to tako bude, probaj se opustiti i uzivati kad ti je super. Jucer sam se prelose osjecala a danas sam odlicno…i bas sam sretna sto sam malo nadosla.


    Nijedan gin ti nece zatvoriti komplikacije, tak da ne moras uopce misliti o poslu. Sigurno imas dijagnozu prijeteci pobacaj (mora na temelju neceg otvoriti bo) i sigurno nece preuzeti na sebe rizik da pocnes raditi i opet prokrvaris. 

    Cutoviste se probudilo, tipkamo se sutra 😉😘


  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Točkica

    Julie

    fairy_

    Aylasto se toga tice slazem se s tobom. Meni ce jedna frendica kupiti ono baby gnijezdo i to je sama rekla da zeli nam uzet to pa ono super od nje. Uza rodbina ce pretezno robicu kupit, ali posto sam ja rekla da spol do poroda i ne zelim znati to ce uglavnom donijeti na babine tak da budu znali dal ce kupovat za curu ili decka.🤩

    Svaka cast, ja sam u 15. tjednu i nadam se da cu sad na slijedećem uzv mozda dobiti odg sto cekamo 😍😍😍 Jasam se vec opredjelila za neke brendove glede boci a, kozmetike, pelena i o djece pa bi mi bilo najbolje kad bi pitali ili jednostavno kupili bon. Ne znam, ja sam uvijek pitala kad sam kupovala za male bebice jer onda ne mozes fulat.

    Mi imamo tu srecu da je dosta bebica oko nas, tj onih koji su vec navrsili godinu dana pa sta se tice robice i opreme ja vjerujem da cemo mi sve posuditi, pokusati cu ne kupovati nista jer znam da ce nam nofčići trebati za pelene koje ne mogu kupovati vec sada. A za koje brendove si se odlucila? Jer ja sam cula da npr.pelene ne mozes ni znati dok se ne rodi bebica. Od frenidca malena je npr imala alegrijsku reakciju na Pampers a druga frendica samo njih koristi,sve druge je probala i kaze da joj jedino u njima dijete izdrzi cijelu noc suho.


    Pa kod nas u obitelji nema djece, tako da znam da cu dobiti puno novih stvari jer svi jedva cekaju, nama je prvo pa eto odluci li smo kupiti sve novo jer imam neke prijatelje sa manjom djecom ali zaista nije potrebno. Sto se pelena tice probala bi s Violetom ili Trudi ukoliko ove prve nece odgovarati, bocice bi dr. Brown, dude takoder ili eventualno Avent ali necu nista natrpavati jer planiram dojiti, ako cu moci a recimo dude bi kupila dvije u paketu cisto da imam jer ako bude ko moj necak taj ju je pljuvao i nisu mu je vise i nudili a kupili smo mu kojekakve slatke. Od kozmetike bi pak na prirodnoj bazi i to mi je najvažnije, dakle Becutan, Pavloviceva, Sudokrem, Johnson, Nivea NE DOLAZE U OBZIR. Ti brendovi su zivo smece sto se sastojaka tice, a ja sam se takoder prebacila na prirodne brendove tako da isto zelim i bebici cija je koza jos tako mlada i krhka. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Ja nezz ko ce mi sta kupiti al bi volila znati,mojima je to prvo unuce i kada bi makar neko nesta reko da ce pomoci mene bi spasilo da ja mogu nesta drugo ionako mi treba sve kompletno jer nemam nista.. al valja ce se oglasiti netko da zeli pomoci 😁😁 
    Luce ( al si me nasmijala s time)  e toga se i ja bojim da nebi bilo malo 😂😂 al bože moj desi se 😄😄 
    Nezz ko je pito za grceve do kada traju al meni su dugo trajali i sad me nekada zaboli al dok nema krvi sve je dobro 😊

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    Što se tiče grčeva, ja sam ih imala par tjedana, ali sada su stali, zapravo nisam ni primjetila kada su stali 
    Sise su mi od prvog dana bolne i ne vidim kraja tome 
    Curke koje idete na probir u vinogradsku, javite kako je bilo, koliko je trajalo. Ja sutra idem na ultrazvuk, pa će me slat vjerojatno isto u vinogradsku. Jedva čekam vidjeti sutra bebača 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.