Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    Deja1988

    Felicita sretno sutra, javiii🤗🤗 Ja idem 28. 3 isto u Vinogr. Mene su isto narucili u 8:30,rekli su 3.kat rodilište.
    Jooooj, i ja jedva čekam da mi se vidi trbuh😍😍 Nekako mi sporo prolazi vrijeme😒
    Ja bi najradije sad sve pokupovala za bebu, kad vidim svu tu robicu, dude, bocice, ajmeeeeee, rastopim se😍😍 Jedva čekam 😍🤗😍🤗


    Hvala ti :) Da da tako su i meni rekli i onda do 9:30 moram stici izvaditi krv jos…budem javila kako sve funkcionira tamo.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo i ja vam se pridružujem. Citam vas pomalo dok malac spava, pa evo da probam pokriti teme koje sam do sada procitala
    Inace sam iz slavonije, vec neko vrijeme zivim u zg, imam 31 godinu. Imam jednu malu kiflicu, koja evo bas spava pored mene, osim toga sam imala dva spontana. Ova trudnoca nije bas planirana, ali naravno da se veselim bebici i nadam se da ce sve biti ok. Prvi dan sam bila koma, ali evo sad vec nalazim pozitivne strane ove situacije, da sve odradim dok sam jos u điru s pelenama, dojenjem, robicom… 😉
    U prosloj T sam se mazala bademovim uljem (oleotherapy, u ljekarni, 30 i par kn), kad me koza pocela unatoc tome svrbiti prebacila sam se na maslinovo (iz dm-a, tamo kod hrane stoji). Uz to sam probala biobazu, meni ima prejak miris i mustelu, ova mi je bila bas koma, ako bi duze umasiravala pocele bi se raditi onak mrvice 🤦🏼‍♀️ Stomak mi nije popucao🥳, sise jesu malo 😭 iako stvarno nisu nesto narasle i mazala sam ih, na bokovima sam isto dobila par novih, al tamo ih vec imam toliko da mi ne smeta.
    Proslu trudnocu sam najveci dio vodila u bolnici, srecom nije bilo nekih problema, ali je bilo rizika, secer, tlak, pa eto… trudnicku knjizicu nisam imala, svaki put bi dobila povijest bolesti.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Eh da, posao, zadnji puta sam radila do kraja, tj 45 dana do termina. Nadam se da cu tako i sada. Trenutno sam jos na porodiljnom, pa godisnji i onda startam sredinom 5 mj i nadam se delam negdje do pocetka 10 mj


  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Frajla dobrodosla i skolsku i uspjesnu trudnocu ti zelim!😍🤗

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Evo ja se unaprijed ispričavam  na ovim serijskim postovima, ali kao sto rekoh malac spava, ja moram biti s njim jer preko dana zeli samo na velikom krevetu, pa mi dosadno 😏
    Krvnu grupu vade samo zene, muzevi ne. Sve negativne dobiju injekciju. Sto je sasvim logicno, jer tko ce preuzeti odgovornost za eventualne kompliakcije ako muz nije otac? A nije to tako rijetko…


  • Avatar Točkica

    Točkica

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Frajla

    Eh da, posao, zadnji puta sam radila do kraja, tj 45 dana do termina. Nadam se da cu tako i sada. Trenutno sam jos na porodiljnom, pa godisnji i onda startam sredinom 5 mj i nadam se delam negdje do pocetka 10 mj


    Ajme svaka cast ako ces izdrzati ic na posao po onim vrucinama i na +40 sa velikim trbuhom. Ja vjerujem da cu taj dio izbjeci, termin je u 11 mj ali ja jedva idem na posao i u normalnom stanju po onoj vrucini tako da cu izdrzati koliko mogu ali cim pocne ta vrucina odo ja….

    [lilypie.com]

  • Avatar Točkica

    Točkica

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Frajla

    Pozdrav, evo i ja vam se pridružujem. Citam vas pomalo dok malac spava, pa evo da probam pokriti teme koje sam do sada procitala
    Inace sam iz slavonije, vec neko vrijeme zivim u zg, imam 31 godinu. Imam jednu malu kiflicu, koja evo bas spava pored mene, osim toga sam imala dva spontana. Ova trudnoca nije bas planirana, ali naravno da se veselim bebici i nadam se da ce sve biti ok. Prvi dan sam bila koma, ali evo sad vec nalazim pozitivne strane ove situacije, da sve odradim dok sam jos u điru s pelenama, dojenjem, robicom… 😉
    U prosloj T sam se mazala bademovim uljem (oleotherapy, u ljekarni, 30 i par kn), kad me koza pocela unatoc tome svrbiti prebacila sam se na maslinovo (iz dm-a, tamo kod hrane stoji). Uz to sam probala biobazu, meni ima prejak miris i mustelu, ova mi je bila bas koma, ako bi duze umasiravala pocele bi se raditi onak mrvice 🤦🏼‍♀️ Stomak mi nije popucao🥳, sise jesu malo 😭 iako stvarno nisu nesto narasle i mazala sam ih, na bokovima sam isto dobila par novih, al tamo ih vec imam toliko da mi ne smeta.
    Proslu trudnocu sam najveci dio vodila u bolnici, srecom nije bilo nekih problema, ali je bilo rizika, secer, tlak, pa eto… trudnicku knjizicu nisam imala, svaki put bi dobila povijest bolesti.


    Zasto nisi dobila trudnicku knjizicu? I kada se to inace dobiva?

    [lilypie.com]

  • Avatar Točkica

    Točkica

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Za cure koje su na pocetku imale osjecaj ko da su menstrualni grcevi? Do kad su Vam trajali?

    [lilypie.com]

  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Točkica

    Za cure koje su na pocetku imale osjecaj ko da su menstrualni grcevi? Do kad su Vam trajali?


    Mislim negdje do 8.tt intezivniji grcevi jer se maternica siri. A kasnije to malo drugacije dozivljavas, nisu bas jaki.😊

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Bilo je rijeci i o tecajevima i muzeivma na porodu. Moj nije  bio prvi puta, trebao je, ali eto, okolnosti su bile takve da je ostao pred vratima. Uveli su ga kad su mi dali bebu na prsa. Sad vjerojatno nece ici jer nemamo gdje s malim.
    Ali u svakom slucaju nije lose otici na tecaj kom je prva  beba . Uvjek se cuje nesto novo. U zg uglavnom imaju pauzu preko ljeta, inace su dosta cesti, ima u bolnicama i domovima zdravlja. Po meni je bolje otici malo kasnije, da neke stvari ostanu svjeze u glavi. Ali opet ne prekasno, jer to traje po par sati, a zadnji mjesec stvarno nije lako sjediti toliko u komadu.
    S vjezbama disanja nikad nije rano poceti, to si mozete sad vec pogledati i probati vjezbati, pogotovo kad vas nesto boli - ide duboki udah na nos i onda par manjih izdaha, ona kao da puhćete. To bi bilo super da ude u naviku. Ja nisam bas vjezbala, dok su poceli  pravi trudnovi sam se jos nekak kontrolirala, ali u radaoni sam pocela hiperventilirati, sto nikak nije dobro ni za bebu ni za mamu.


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.