Jasličari ljeta 2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Da se malo i pohvalim, a ne samo pozalim… 🤣🤣 On je veseli, radoznali, nema sekunde mira. Trci, penje se, sav se nekako izvjestio. I dalje imam nekoliko puta na dan infarkt jer sad misli da moze sve sam pa samo ode… Stalno nesto melje, umiremo od smijeha jer petlja jezik. Kad se naljuti onda neke blklnjksljk razgovore vodi s nama, onak obje ruke savine u laktu i dlanove prema gore, kao, ne moze vjerovat. Ma pis zivi. Onda vrti glavom da ne. Na sve odgovara sa daaaaa. Stvarno mu se nasmijemo, ali kucu nam je unistio. To je tasmanijska neman mala. Tako je prcast, samo bi se svadjao. I tako. Odnese pelenu sam u smece, moram mu dati lonce i poklopce kad kuham pa on blizu mene isto kuha … Jedva cekam da progovori. Ne sumnjam da ce nastavit u svom filmu 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar katiesu

    katiesu

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    pelinka, moj mali od kad je prestao sisati, počeo spavati cijelu noć. držim ti fige. moj mali već puno brblja, oponaša životinje,vice kaka kaka (to znaci skakati). kad mu kažem idemo spavati on vice NEDEM, ali s mađarskim naglaskom, to je jako smiješno za čuti. ponavlja nečija imena, npr Daz to mu je Draž ( skraćeno od dražen) i tako, uglavnom jako puno priča, s tim da čudno kažu dečki proprucaju kasno, ja svog ne mogu utišati. sto će bit poslije. pleše kao lud na sve moguće pjesme. a na sve živo se penje, i na najmanju zdjelu koju nađe, odmah ju okrene naopačke i ide stati na nju. na svaku stolicu,  često je na stolu. trci ko lud i često je izgreban. mi danas došli u zg nazad, odvratno vrijeme, od kad smo došli nismo izašli iz stana i djeca su jadna. pogotovo nakon one slobode na selu. oprala sam dvije mašine vesa i sad mi je sve rašireno po stanu j pitam se kad će se posušiti 🙈
    toliko od mene, e da, imala sam želju trčati danas al eto vrijeme me zajebalo, inače sam postigla dobru kondiciju. 2,3 put tjedno trčim po 5 km i naravno radim vježbe za trbuh noge i guzu. da nije ove jebene korone išla bi i u teretanu al nije mi suđeno 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Evo, i mi malo uzivamo na selu. Cim smo dosle mala se ohrabrila i pocela sama hodati 😊 i dosta je stabilna na nogicama. 
    Zubi nas jos muce. Danas se u takvoj deracini probudila da sam se sva uznemirila..
    Sto se hrane tice, ja svojoj pokusavam pripremiti zdrave obroke. Kad joj dam isto sto i nama gledam da manje zacinim, dodam vise povrca itd. Tu na selu je jela vec i pastetu 🙈 blago je reci da nisam odusevljena.. Ok mi je da dobi povremeno i nezdrave stvari, dam joj i cokoladicu, smoki al pasteta mi je bas grozna i to joj uopce nisam planirala davati..
    Bas mi je slatko kad pricate kako vasi klinci pricaju i sto izvode 😊. Ja se cijeli dan samo smijem sto sve izvodi i blebece 😄 bas je pravi mali zvrkic 🥰. 
    Da malo pokrenem raspravu.. Sto vi mislite o tome kad posaljete nekome sliku svojih klinaca i ta osoba ju proslijedi dalje nekome? Ja sam nedavno poslala sliku i cim ju je vidla ju je ta osoba proslijedila slucajno meni (htjela ju ocito poslati nekom drugom) sto me bas naljutilo. Nekako mi se podrazumijeva da kad zelis sliku tudeg djeteta nekome poslati prvo pitas tu osobu.. Sto vi mislite?

    [lilypie.com]

  • Avatar Bebamala

    Bebamala

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Hej mame, javljam se zabrinuta zanimaju me vasa iskustva jer su nam bebice tu negdje… moj mali ce za 10tak dana 15 mjeseci. Brine me jer je pedijatrica na zadnjem pregledu rekla da bi mogao vise pricati(13+m). Dok ona to nije rekla nisam tome pridavala neki znacaj jer mi se sve cinilo u redu i u skladu s njegovom dobi, jer je sam po sebu dosta brbljav toliko da ne prestaje s brbljanjem. Problem je sto je jako malo od tog brbljanja razumljivo, jedino sto stvarno “kaze” je njam njam, pa pa, brm brm, tata i mama ne govori osim u placu kad kaze mam…
    Ja sam se skroz izbedirala danima citajuci o autizmu, i kasnjenju u razvoju, idemo za 3 tjedna kod pedijatrice pa cu vidjeti s njom, no zanima me vase misljenje. Inace je motorika super, hoda, spretan je, zaigran, nasmijan, sve “pohvata” brzo… osim govora. Citala sam i da u ovoj dobi trebaju izvrsavati kratke naredbe (baci u smece, stavi to tamo…) on kuzi npr. daj mami, kad mu kazem “ne” vidim da kuzi ali mu je smijesno i prgavo namjerno radi jos vise.. kako vasi stoje s tim? Trebam li brinuti?

    [lilypie.com]

  • Avatar Bebamala

    Bebamala

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    I u interakciji s drugima i s djecom uziva, igra se, nikakvo odstupanje nisam primjetila niti bi da mi nije pedijatrica napomenula to za govor, gdje skuzim da ga znam po dva tri puta u igri zvati imenom i tek se onda okrene.. ma joj, prestrasena sam iskreno.  

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Ajme Bebamala…pa da nemas ti moju pedijatricu koja me pitala s 12mj jer on razgovjetno govori….wtf?
    Moj zna rec tata, mama bojkotira, ali zna, govori kaka (ne znam sto to znaci), kaze kap kap kd kapamo.nos i nana za bananu. Eto. Jos nas nisu primili u mensu i ne govori 3 strana jezika. Ima 15mj i tjedan dana. Isto puno brblja, sve nesto plete jezik. Nista suvislo za nas. Ja sam se jednako uzrujala, a onda sam se ohladila. Previse primjera znam di muski ne govore do 2-3 godine. Kad bude spreman, on ce pocet.

    A slanje slika… Ja sto god posaljem mami, znam da je cijeli njezin adresar dobio…. Toliko o tome. Nisam razmisljala jos o tim nekakvim stetnim posljedicama jer se uglavnom prijateljice hvale jedna drugoj o unucima pa joj to ne mogu ni zamjerit. Drugo je da stavi neku profile pic negdje. To je vec problematicno…

    Hocete li se cijepit protov gripe i djecu cijepit (koja idu u jaslice). Ne znam sta da mislim o tome. Ja se nikad protiv gripe nisam cijepila, a opet…ove godine je sve nekako naopako pa razmisljam da i sebe i dijete… Nisam pametna.

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Ne znam sto da kazem vezano za govor.. Moja cura ima godinu i 2 mj. Govori (i pjeva 🤣) mama i tata, govori baka sto u 98% ispada ba, nekad baba a rijetko kad baka, dada (deda), gaga (gabrijel), teta koja uglavnom ispada tata, baba je i beba, mia ispada mja 😄 al znamo koga misli. Radi zvukove konja, ovce, psa, macka, ptice, zabe, krave, brmbrm za bilo koje vozilo. Pas, patkica, pasti i jos neke rijeci koje sadrze ili pocinju na pa su “pa”, “papa” su papuce, a pap je jelo 😅. Svasta nesto blebece sto ja kuzim sto joj znaci, al nije to ta rijec izgovorena, a za jako puno toga izgovara samo dva slova. Mislim da nista od toga ne vrijedi kao izgovorena rijec, tako da ispada da skoro nista ne prica, a mi se totalno razumijemo 🤷‍♀️. Ne zabrinjavam se uopce oko toga jer vidim da razumije rijeci i naredbe (na dva jezika 🤣, al mensu jos nismo kontaktirali 🤣🤣). Cak je i prije neke rijeci cijele izgovarala a sad se ulijenila i opet kaze samo dva slova, valda jer vidi da ju kuzimo pa joj se ne da 😅. Mama i teta su odgajateljice i ni jedna nije skomentirala da prica malo ili pre malo. Dobro kaze krino, neka djeca ranije propricaju, a neka kasnije. Znam deckica koji do 4 godine nije htio pisnut i od jednom krenuo cijele recenice.. Svi smo razliciti i mislim da nema smisla djecu gurati u kalupe. I na kraju moram rec da nisam doktor i ne mogu sa sigurnosu nista reci, al meni se to dijete ovako po opisu cini sasvim normalno. 

    [lilypie.com]

  • marlona

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Bok cure, evo i mene! 🙋‍♀️😊 Napisala roman, predugačak komentar, pa pokušala skratiti, na kraju slučajno izašla pa ću sad ukratko 😅
    Mi došli u Zg nakon skoro 6mj izvan Zg, proveli smo kod svekrića proljeće, početak ljeta, i bili kod mojih na moru od 7.mj do sredine 9.mj. Sad nam jako fali dvorište, more, priroda… 😢 super joj je došlo to, baš se lijepo socijalizirala, onako samo s nama u stanu je bila baš vezana za nas, a sad skroz drugačije reagira na ljude, puno brže se oslobodi.. prohodala je na moru,,sad već trči, obožava šetati, bacati kamenčiće i brati cvijeće 🌼🏵️😁
    Bebamala, moje skroz nestručno i subjektivno mišljenje je da se ne moraš brinuti 🙂 a i prerano je s 13mj za procjene takve što se tiče govora, ja sam u 2mj vidjela baš veliki napredak u razumijevanju i “govoru” kod svoje curice. Za autistični spektar je najčešće specifično povlačenje u svoj svijet, bez kontakta očima,izostanak interakcije s drugima, a ne sam govor, pa ima puno osoba u spektru koje pričaju.. imam nećaka autista, kod njega je izostajao i govor i pokazne geste i kontakt očima.. 
    Slanje slika, nisam o tome razmišljala na taj način dok sad niste spomenule, ali da, svekrva proslijeđuje slike koje joj šaljemo rodbini i frendicama i znam da jedna od tih frendica to onda pokazuje svojim kolegicama i to onako svaki dan, sad baš razmišljam o tome koliko brzo te slike dođu do ljudi koje ne poznam 😲 ne znam, nije mi fora stavljati slike njene na internet, pogotovo dok ona još ni sama sebe nije svjesna. Ali ni inače ne volim slike stavljati na net, imam istu profilnu na fb već 5 godina, i nisam ja na njoj.. ostavim jedino svoj tag na tuđim slikama,kad me označe, tj dodam to na tajmlajn pa imam tih slika na svom profilu, čisto da ne ispadne da sam skroz creepy stalker bez slika i objava ikakvih 🙈🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar Bebamala

    Bebamala

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Hej cure. Hvala sto ste podijelile svoje misljenje, i ja sam se malo primirila, najvise me je pogodila opaska pedijatrice (Krino mi smo u Slavoniji, mora da su neke blizanke 😅) Cini, a kad procitam sta tvoja mala sve prica, ona je ziva enciklopedija naspram mog malog trenutno hahahha… evo u par dana bas pratim sta god da mu kazem sve kuzi i sve napravi, ne ignorira nas, samo ne koristi nama primjeren govor vec svoje brblja, nadoci ce to s vremenom, vjerujem. Sama sam sebe na kraju izbedirala bezveze, umjesto da pustim sve svojim tokom.
    Za slike bih mogla litanije napisati, ali ukratko, oduvijek sam protiv objavljivanja i pokazivanja djece na drustvenim mrezama i dijeljenjem njihovih slika. Rodbini je to svojevrstan nacin “hvaljenja” i toga sam svjesna, koliko god to pokusavala zabraniti, izbjeci, ne mogu… samo sam isfiltrirala slike koje saljem njima i koje zadrzim za sebe jer znam da se sire dalje. 
    Kad vidim pojedine mame da otvore cak i instagram (!!!) profile malcima, zapitam se koji je to mentalni sklop u glavi. Ufff. 

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Eto. Bili 2 dana u jaslicama, zvali bas da dodjemo jer je zakurio… Kako vi koji idete s jaslicama? Mi smo bili tjedan jaslice, tjedan ipo doma 2x u 9mj. Sad evo opet doma… I kako olaksavate bebacima? Jel im dajete cepice, koliko na dan? Mi naseg tusiramo preko dana i nunamo do iznemoglosti, a navecer ako bas muku mucimo sat, dva sa uspavljivanjem, onda damo cepic

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.