Jasličari ljeta 2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Hej zene evo i mene 😉  kod nas hvala Bogu sve ok, usta puna zubiju 😆 jako ga muci, to vristi po noci ali kad zub izbjje to se smiri. Jako je razigran i aktivan, penje se po svemu…sto se tice price isto tako mama, tata, dide, baba daj, daj, ajde i jos prtlja sve na nekom svom jeziku.ne brinem se jos, propricat ce 🙏🤞 jos smo kod mojih sa kratkim izletima kuci 😆😆 sad kad zazimi pa cemo prema gradu 😆 ovaj moj gospodin se navikao od pocetka da se jde 2 put dnevno vanka i sad kad su kise bas mu fali, lupa na vrata i hoce vanka. Jel rano mu kupit gumene cizmice i kabanicu? Ne znan kakve ste sa brojevima cipela sto im kupite ili dobijete? Svaki brend ima drugaciji broj 😒 tako da imaml svega od 22 oa do 24 i sve nam moze 🤷‍♀️ jeste cijepile djecu ono sa godinu dana? Mi jos nisml zbog korone 

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Marlona, tocno znam kako ti je s prirodom. Mi smo isto malo malo na selu i bas nam godi kad samo izademo van i priroda je oko nas. A i drugacije je izaci iz kuce i napraviti krug po dvoristu nego spakirati se za setnju po kvartu, puno lakse i jednostavnije.
    Kad smo kod teme setnja - evo i nasa cura se konacno pustila i sad vec siba ko velika. Prvi dan smo hodali za njom za svaki slucaj, al je tolko sigurna da ju sad pustamo da sama juri.
    Sto se slika tice, nekako sam u podsvijesti znala da ona to salje odredenim ljudima koji mi nisu bas najdrazi, al u tom trenu sam nekako stekla dojam da zica slike samo da bi ih njima slala i to me razljutilo.
    Insta za klince 😂😂 napredno.. A na fejs stavljam samo slike gdje se vide npr nogice, ruka ili slicno.
    Krino, ako je kosta koji je cijele dane provodio vani tolko cesto bolestan, bas me zanima kako su onda druga djeca 😳. Btw, kako to funkcionira kad je mali bolestan, ti ides na bolovanje (ili muz ide na bolovanje) ili radis od doma?
    Mi smo do sada imali jednom neku virozu gdje smo intervenirali cepicima i to se drzimo onog - iznad 38,5 cepic,ispod tusiranje, lagana odjeca itd (kod nase cure funkcionira tako. Da se ne da u krevet ili da vidim da se bas lose osjeca bi vjerojatno i ranije dala cepic). Sto se kolicine tice, mislim da pise na uputama svakih 6 ili 8 sati 🤔 nisam vise sigurna.
    Nedavno je malo kasljucala i bila smrkljiva, samo smo brisali smrklje, mazali oko nosica da joj se od silnog brisanja ne osusi koza i to je tad bilo ok. Naucila je vec sama kako treba puhati zrak iz nosa pa joj zacepimo jednu nosnicu da drugu ispuse, i isto tako s drugom stranom. Sad kad god negdje vidi maramicu ju uzme, stavi na nos i puse u nju 😂.
    Cipelice smo joj prve kupili ljetne (sandalice) i to br 18 froddo. Cula sam i ja da je razlika u brojevima pa mislim da jednostavno moramo probati sto pase. Isto ima hrpu poklonjene obuce pa isprobamo, sto ide ide, sto ne ide zavrsi opet u kutiji do sljedeceg pokusaja. 
    Cijepljenje smo obavili s godinu i 1 mjesec. Pedica bila na g.o. Sto se korone tice, kod nas u cekaoni nema nikog, dolazi se s terminom i ceka pred zakljucanim vratima dok sestra ne dode po tebe i tad ulazis. Sto se moze se rjesava mailom i super su mi po tom pitanju.
    Evo, opet ja s citabom.. Dobro da nismo u nekoj grupi nego ovdje jer bi me vec davno izbacile 🤣😅😅

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Ja jednostavno ne mogu vise ne spavat. Bas sam nervozna od tog umora. Vicem na sve oko sebe. Ja ne mogu to vise podnositi. Ni te j* prehlade, ni zube ni x drugih razloga zbog kojih se on milijardu puta budi svake noci i ne spava po danu. Nikada nemam odmora od njega jer nikada nemam 30min za mir bozji. To je za ludaru vec… Kako smo stalno bolesni? Pa lijepo. Ima ih 18 u jaslicama. Uvijek je pola bolesno. I kad je on prehladjen, mi po noci ne mozemo spavat. Mi se dizemo 100x usisavat nos. Vise ga i ne kapam. Ne razumijem to. Djeca zaspu n trbuhu, disu na usta neki, al bar ulove par sati sna. Mi ne spavamo ni punih sat vremena. Ja jednostavno vise ne mogu. Da mi je netko pokazao buducnost, sigurn sam da bih preskocila roditeljstvo. Mi smo kao slika doriana graya. On je sav spica, a ja samo kopnim. I bas mi se sad i na licu vidi da sam smozdena. I stalno sam bolezljiva. Imunitet ne postoji. Na svim frontovima me izjeda stres i umor. Zubno meso mi je upaljeno vec mjesecima, kile idu dolje, akne imam po licu, bole me misici, kosti, imam osjecaj kao da imam bruh… odem na sistematski, nije mi nista. A mislim da cu se raspast. Nikad u zivotu nisam imala zdravstvenih problema, a sad imam osjecaj kao kad te gripa krece gazit. Zadnji put je ok spavao ima mjesec ipo. Od onda zbilja ne prodje bez 10 budjenja minimalno… Pa sta sam ja bogu skrivila? Homeopatija i farmacija u kombinaciji. I nista ne djeluje na to dijete. Zamislite, njemu rastu zubi. Mi cemo se doma pofajtat i rastat dok ne narastu… 🤯 Burnout mi pred vratima.
    Cijepili smo se sve kako treba po rasporedu. Morali smo zbog jaslica.

    [lilypie.com]

  • marlona

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Ajme Krino, zvuči grozno i baš mi je žao i ne znam što da napišem 😣 drži se, nekako potraži pomoć ne znam kako ni od koga, ali držim ti fige da ćeš se uspjeti pobrinuti za sebe ❤️ ne mogu ni zamisliti kako ti je 😟
    Mi ćemo uskoro krenuti s jaslicama jer ja moram tražiti posao, s jednom plaćom ne možemo, a u vrtiću su nam rekli da ne dovodimo ako nije nužno. Ali morat ćemo, jer kako ću odrađivat adaptaciju i tek krenut raditi. Ona je mali mamapriljepak pa ne znam kako će to biti. Iako se super socijalizirala kad smo bili kod muževih i kod mojih na otoku, ne smetaju joj nepoznati više, danas bili frendovi do nas, njih 5,6 koje zapravo ne poznaje, na kraju je predvodila feštu, pleše, vrti se u krug,ruku u zrak i viče woooo🙋‍♀️👆
    Nije me uopće tražila tih par sati, zabavljala se ili sama ili s njima 😃 čak je frendici išla u krilo da joj čita priče, još nikom nije tako samoinicijativno prišla, u krilo. Zaključili smo da je to jer je imala na sebi rozu fluffy mekanu vesticu, pa je ko plišanacc 😆
    Ona je bila bolesna samo jednom ovo ljeto i nije baš lako padala temperatura, skidali smo tuširanjem i čepićima, probali smo sirup, ali nije htjela to nikako. Kombinirali smo ibuprofen i paracetamol, jer je išlo do 40. Ali prva dva dana bi skinuli do 38, teško je išlo ispod, tek 3. I 4. Dan smo uspjeli skinuti do 37 i ispod. Sve se bojim kolektiva i bolesti  😩 Još nije bila šmrkava pa ne znam kako ćemo to rješavati, imamo nastavak za usisivač, ali ne voli usisivač ni ovako, vidim da će biti traumatično 😬 možda nauči puhati nos ko tvoja, Cini 😃 sad po novome stalno glumi da spava. Legne na pod, nasloni se na kauč, krevet, kantu za smeće i onda onako kao hrče, presmiješna je 😁
    Cipele, ja tražim ove barefoot, savitljive skroz i ravne, bez uloška, pa na netu pretražujem duljine unutarnjeg gazišta za razne modele. Zasad još uvijek hoda u sandalicama tikki, kad je još danju toplo, a idući tjedan dođu i ove za kišu 🙂

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Krino, vec danima razmisljam sto da ti napisem i kako da te utjesim, al jednostavno mi nista pametnog ne pada na pamet.. Glupo mi je reci da dijete osjeca kad je mama napeta i nervozna, jer mislim da ste tu razinu vec davno presisali 🙈. Da je normalno da su djeca bolesna kad krenu u vrtic, kazu da jest.. Jel postoji neka mogucnost za getaway weekend? Baka servis? 
    Kod nas je zadnja dva tjedna isto uzas (naravno daleko od ovoga kako ti opisujes krino, pa mi je nekako i bed zaliti se). Krenule su cetvorke (sve od jednom i to prije trojki), prva je neki dan izasla a s ostalima se jos svadamo. Uz sve to je pocela biti svjesnija nekih stvari pa sad i odbija spavati, kolko god bila umorna. Odemo u krevet (ona trazi) dam joj dudu, legnemo, mazimo se, ona sise, vrati dudu, sise, vrati dudu, krene drijemat i od jednom kao da shvati da ne zeli spavati (iako je bila u polusnu) i krene silaziti s kreveta. Ja ju sprijecim, ona pop*** i krene takva deracina (ne plakanje nego bas deranje i ljutnja) da ju cijelo susjedstvo cuje. Istovremeno se bojim da usvajamo lose navike, da je umorna, ne znam bi li ju trebala pustiti ili se izboriti, u kojoj mjeri ce to utjecati na nas ubuduce (ono kad ona vidi da je “pobjedila” i dobila sto je htjela). Bas se osjecam ko truba i uopce nisam pametna kako postupiti, a valda bi se trebala odluciti za jedan princip i biti ustrajna da i ona ima neku konstantu.. Od SG nikakve koristi 🙄. 
    Moja cura je isto postala mali priljepak. Muz ju vise ne moze ni uspavati. Trci zamnom cim napustim prostoriju, kad kuham me vuce za nogu i dize svoju nogicu u zrak (kao da ce se popet na mene) neka ju uzmem i cendra “mama mama”, al kad odemo mojima onda se bez beda ode van prosetati s bakom ili tetom ili sestricnom, al totalno nepoznati ili ljudi koje rijetko vida su trenutno prekrizeni..
    Marlona, i moja glumi da spava 😂 baci se na jastuk ili na pod s glavom i vice “paaava”. Polako je pocela neke rijeci cjelovitije izgovarati i spajati rijeci, al baka je jos uvijek ba 😅. Bas se nasmijem kroz dan kakve ideje sve ima.
    Vidim da je tema opet malo zamrla, nadam se da ce se cure opet javiti 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Joj…nama su izbile sve 4orke. Ali onda nije bilo mira dok skroz nisu izasle iz mesa. To se dogodilo pred koji dan. Pa to su zbilja gigantski zubi. Imali smo za vikend i temperaturu od toga i tako… Opet ga nismo slali u vrtic. A do kraja tjedna necemo sigurno. Taman mu i nos nadosao. Spavanje… Ma mi smo u oar navrata imali period spavanja zapravo. Ja sam se poveselila da je to neki trajni novitet, ali nis. A kamoli da se pravi da spava 🥴 Samo se voli bacat u jastuke i sve mekano. 
    Jos se nismo rastali. On je spica. Mi smo izbijeni i ispijeni. Baka servis nam se vratio iz obecane zemlje nakon par mjeseci. Ne mogu vam rec koliko sam sretna. Sad jos da prodje samoizolaciju za svaki slucaj i bit ce lakse… 
    Brbljamo isto, sve kuzi. Ima tantrume i baca se po podu kad nesto nije po volji, ali prodje za par sekundi jer ga ignoriramo. Neposlusnost…ja mislim da oni nisu neposlusni. Mi isto jako treniramo to famozno ne. Samo treba biti ustrajan i ne prestrog. Ne mozes sad ni bit tako principijelan za sve jer se ne sjetis, ali evo npr., nama je veliko ne ladica u kuhinji i daljibaki i nasi mobiteli. Sve ostalo, ako se ne moze ozlijedit, moze. I raskopat sudje i ormar i razbacat sve i udarat kuhacama i poklopcima… Dodje to sve na svoje. Sad mu vec za ladicu kazes neeee, on se ljuti i protestira, ali ju ne otvori. Nije svaki put tako, ali uglavnom je. Samo polako ✌️
    Ako nista, opet se jako volimo i sad mamece na sva zvona. To mi je drago. Dugo me ignirirao. Ima prek 3mj… To mi je bas bilo tesko…
    P.s. Cini, samo se ti pozali. Svima je tesko i svima je tako, samo sto mi i imamo taaaako duuugacke periode nespavanja od po 2mj pa me to ubije. Sad smo na standardnih 3-4 budjenja preko.noci. To mi je prihvatljivo. Kad ih ima 10 do polnoci, sva sam kaputt
    Idem u nove radne pobjede. Jel se bojite recesije? Kakve ste na tom frontu? Ja przim karticu i narucujem robu online. Jedino cipele mu kupim u ducanu. Sad sam ga obukla od do ako se opet sve zatvori da ima sta obuc po zimi 🤷🏻‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    P.s. daljibaki je daljinski. I tako… 

    [lilypie.com]

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Di ste koke?
    Niste redovite u pisanju ali ste zato kilometarske.. 
    Mala se budi svakih sat vremena, mislim da je sisa tu glavni problem. Nekako duram, proći će to. Inače je super. U vrtić ide od 9 mjeseca bez dana izostanka (ne računam dva dana zbog cijepljenja), malo balava ali se drži. Priča: mama tata, baba, brata, jež, spusti, nosi (to je što kaže čisto), ima riječi tipa uo je ujo ali i uho, naša pedijatrica je pitala jel priča pa ono priča. Do treće godine je bitno da vam odgovara na komunikaciju ako pitaš da nešto donese on ona donese. Znači razumije vas, a riječi će doći.
    Krino jel ti radiš od doma? Ja da, djecu furamo u vrtić dok ih ne zatvore, a onda kak nam bude.
    Bojim li se krize?! Jako, radim u financijskoj industriji i vidim da nam čekaju grda vremena.
    Trenutno se bojim da će se sve urušiti, naša država nema novaca da zatvori gospodarstvo (što bi imalo smisla napraviti s obzirom na brojeve oboljelih) a zdravstvo će samo otići u pm. Tak se ulovim u crne misli a onda opet bit će kako bude, samo da smo ok, ako se već zarazimo da to bude uz blage simptome.
    Imunitet mi je jadan pa me i to brine, da bi me smatralo. 
    Zalihe hrane imam, da ne moram čekati u redu za trgovinu (ako to opet uvedu), robe sam nam isto po kupovala svima, imam zaliju za par mjeseci kredita ako netko dobije otkaz i pokušavam se ne brinuti. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Evo. Mi smo 3 dana bili u vrticu. Sad doma. Vratili mi ga neki dan pokakanog. Valjda ga citav dan nije promijenila teta na zamjeni. Ima skoro pa 2 rane, a ne osip. Doma je dok to ne saniram. Ja sam toliko nezadovoljna i bijesna oko tog vrtica. Em hodam 30min do vrtica, em dobijem zapostavljeno dijete. Pa sto njima napravit, a da nije ilegalno? Strasno. I tako. Standardno ne spavamo, stalno prehladjen i sl. Brblja puno, ponavlja sve, trci, penje se, skace, gore, dolje.. Nemoguc za uhvatit. Da pocne spavat po noci bio bi zlatan. Ne moze sve 😉
    Isto pokupovala robe online i nadam se najboljemu i da cemo liso proc. Ako je to moguce. Svuda raspad sistema, kod nas el dorado… 

    [lilypie.com]

  • Lanaklaric

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Nova sam na ovom postu.Bebac mi je krenuo u jaslice prije 2 tjedna i več treći dan se zabolio.Talko da smo doma i ovaj nadolazeći tjedan cemo odradot brzo privikavanje jer mama mora natrag na poso.A mene zanima kakonste vi mame to podnjele.Ja u pon počinjem raditi i suza suzu lije obozavam svoj poso ali djete mi je djete.Bas sam upala i depresiju .Njarađe bi ga oko vrata stavila.Kako je vama bilo MM kaze da pretjerujem a meni se duša raspada. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.