Inducirani porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    I ja sam imala inducirani porod gelom. I to 4 dana prije termina jer mi je tlak skocio pa nisu htjeli cekati.
    Ono kaj sam ja pretrpila u tih 5h je grozno. Bas kao sto je Reina rekla nema pauze!!!!!!!! Boli te non stop.
    I meni je gel poceo djelovati nakon 2min a nisu mi vjerovali. Boljelo me stalno i uzasno jako  i nije bilo prekida Molila sam ih nek mi daju epiduralnu al su samo odmahnjivali glavom i pokusavali me uvjeriti da “dramim” jer nemam trudova ?!?!?!?!?? Kao oni vide na ctg a ja padam u nesvjest od bolova.
    Na kraju sam preklinjala dr da me pregleda i da mi da epiduralnu jer cu se ubit  tu vec nisam bila sva svoja. Jedva me pregledala i pocela vikat na mene da sam otvorena 9cm i da idem radjat!!!
    Probila vodenjak i za 1,5h rodila. Ono kaj je mene u svemu tome pogodilo je to kaj mi nisu vjerovali da imam trudove
    Iskreno se nadam da ce ovaj porod biti laksi.

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    isuse pa sta ce im onda ti glupi ctg-ovi ako se njima neznaju sluzit…ili im ne rade ispravno…. joj kak to mene zivcira..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    lidijak77


    I ja sam imala inducirani porod gelom. I to 4 dana prije termina jer mi je tlak skocio pa nisu htjeli cekati.
    Ono kaj sam ja pretrpila u tih 5h je grozno. Bas kao sto je Reina rekla nema pauze!!!!!!!! Boli te non stop.
    I meni je gel poceo djelovati nakon 2min a nisu mi vjerovali. Boljelo me stalno i uzasno jako  i nije bilo prekida Molila sam ih nek mi daju epiduralnu al su samo odmahnjivali glavom i pokusavali me uvjeriti da "dramim" jer nemam trudova ?!?!?!?!?? Kao oni vide na ctg a ja padam u nesvjest od bolova.
    Na kraju sam preklinjala dr da me pregleda i da mi da epiduralnu jer cu se ubit  tu vec nisam bila sva svoja. Jedva me pregledala i pocela vikat na mene da sam otvorena 9cm i da idem radjat!!!
    Probila vodenjak i za 1,5h rodila. Ono kaj je mene u svemu tome pogodilo je to kaj mi nisu vjerovali da imam trudove
    Iskreno se nadam da ce ovaj porod biti laksi.

    Pa zar nije kao ajmo rec neko nepisano pravilo ako ti vec induciraju porod da ti trebaju dat epiduralnu upravo zbog tih konstantnih bolova tj.trudova između kojih nema pauze….i nemrem si zamislit da trpis tolke bolove tj.trudove a ctg to uopce ne ocitava???!! Jel to moguce???  Sve u svemu strasno…..

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Da te mogu zavezati za krevet

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Pa dogovorila sam ja epiduralnu samo oni ju ne daju prerano nego kad si oko 5-6 cm otvorena. A meni kao prvorotki nisu mislili da ce gel djelovat pa su me stavili na ignore
    Al dobro. BIlo pa proslo i nadam se sad boljem iskustvu.

  • Avatar tejo

    tejo

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Draga nikako na inducirani samovoljno. Ja sam svoje jedino zasad dite rodila induciranim porodom. Gel sam dobila u 9i 20 ujutro, odmah je počeo djelovat. Jedno sat vremena je to bilo podnošljivo. Od 11 ujutro do 20h kad sam rodila trudovi su bili jedva ljudski izdržljivi i bez ikakvog razmaka. Lipo se vidiilo na ctg-u, kad bi jedan trud počeo popuštat drugi bi već počinjao. Ja sam cilo vrime govorila mužu da sam čula da neke žene u pauzama između trudova spavaju??!!! Epiduralnu su mi probali dat ravno 18 puta, ali igla je pucala između mojih pršljenova, nisam je sama tražila već su mi poslali anesteziologa jer su se opravdano bojali da neću imati snage za izgon jer 6 sati u komadu non stop imam trudove, a otvaram se mic po mic. Na kraju je stanje došlo do toga da je bilo ili će sad doktor izgurat laktom bebu vani ili hitan carski. Doktor je uspio gurnit moje čudo vani, ali uz cijenu 25 unutarnjih i vanjskih šavova nakon epiziotomije. Naravno da se međica nije stigla rastegnit ni prilagodit kad je beba gurnuta s početka porođajnog kanala drito vani na svit. Nije mi cilj strašit ikoga, ovo je prvi put da sam ikad napisala svoju porođajnu priču, čisto zato jer se ja sam molim u ovoj trudnoći za MOJE prirodne trudove i nemogu virovat da se nekoga bez razloga nagovara na inducirani. 
    A od doktorice češ imat jako malo, oni dođu par puta na pregled u toku trudova (kako koji prođe) i onda tek na kraju, ako se nađu u blizini na vrime. Samo ti polako i svojim tokom. 
    P.S. mene su inducirali jer se zamutila voda u 42 tjednu.

    Dixi 14.12.11.
    Ivan 10.12.14.

  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Isusek tejo strasna prica… bas mi je zao da ti je takav porod bio…nemrem si ni zamislit kroz sta si sve prosla. Tebi bi bolje bilo da su te na carski pa tako porodili nego ovak na silu s tolkim savovima….bas strasno,strasno….a mislim da od mog induciranog nece biti nista jel sam skroz zatvorena,a imam jos 10 dana do termina pa cemo vidit,nadam se najboljem 

  • Avatar tejo

    tejo

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Samo ti budi fino zatvorena do svojih trudova, ti ti želim od <3, ko i sebi 

    Dixi 14.12.11.
    Ivan 10.12.14.

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila već dva puta,i oba dva puta mi je bio inducirani porod (drip).
    Prva curica je stigla za dva sata i to 3900 i 52 cm
    Druga curica za 45 min i to računam od kad su mi dali drip do samog izgona,beba teska 3600,51 cm bez rezanja…Ja nisam imala nikakav problem sa induciranim porodom

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    sandra.pajic.589


    Ja sam rodila već dva puta,i oba dva puta mi je bio inducirani porod (drip).
    Prva curica je stigla za dva sata i to 3900 i 52 cm
    Druga curica za 45 min i to računam od kad su mi dali drip do samog izgona,beba teska 3600,51 cm bez rezanja…Ja nisam imala nikakav problem sa induciranim porodom

    Prva koja donekle ima “normalna iskustva” s induciranim porodima …jesi uz drip i epi primila ili?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.