Inducirani porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tonci

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame koje čekate inducirani porod, evo jednog vrlo vrlo pozitivnog iskustva. Prenijela sam dva tjedna, tako da doktori stvarno više nisu mogli čekati, radilo se o trećem djetetu. Noć prije dogovorenog poroda sam slabo spavala, stalno sam mislila da ce nesto poći po zlu jer nisam bila otvorena niti cm. Velika prednost induciranog poroda je ta što se sve pripreme, klistir, brijanje, odrade u humanim uvjetima i bez bolova. Uglavnom, u 6 sati sam bila na ctg, u 8 su uključili drip intravenozno, od 9 - 9,30 ga isključili jer su im otkucaji bebina srca bili malko sumnjivi. Poslije su nastavili, i već oko 10.30, taman kad sam počela očekivati najjače trudove, pregledali su me i rekli da sam spremna za porod. Bebač je rođen u 10.50 . Do sad najlakši porod, malo je zeznuto bilo to što sam stalno morala ležati, nisu mi dali da hodam jer, s obzirom da je treće dijete, nisu mogli procijeniti koliko brzo ću se otvarati. Pozdrav svima i želim da i Vi imate lijepo iskustvo.

  • vlatka102

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Slažem se s mamom Luki5. 
    Moje iskustvo: prenesena trudnoća,  termin 16.10. a rodila sam 05.11.
    Ostavili su me dan prije u bolnici jer više nije bilo smisla čekati,  preko noći sam počela dobivati svoje trudove a do jutra su prestali. Doktori su se odlučili za drip, od 8 sati pa sve do 15sati ja sam na max dripu. Nemam razmake između trudova, užasno nešto,  tako zadnja 4sata. Sve bi pregrmila ali se nisam ni otvarala, jako sporo, 6prstiju, ni beba se nije spustila.  U 15sati odluče se na carski, muž je potpisao, bila sam izmoždena. Dečkić se rodio u 15:10. 
    Kada sam se probudila, oko 8 sati, nisam znala što je s malim. Muž mi je poslao sliku malog, te me smirio i rekao da je sve u redu s bebicom.
    Malog sam tek sutradan predvečer vidjela, uz moj zahtjev i pomoć dobre sestre, morala sam do njega došetati.
    To se sve dešavalo u bolnici u Pakracu.
    Tako da zn što znači drip, i ne hvala.

  • Mamadeluxe

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imala sam Inducirani porod s prvim djetetom u 32. godini nije bilo medicinskih indikacija samo sam htjela svog doktora na porodu bilo je jezivo.  Početak u 6 ujutro a porod je uslijedio 20 min. iza ponoći . Izmijenili su se dvije smjene nema tko nije gurnula ruku u mene cijelo vrijeme Kateter u mjehuru nema ustajanja ležanje na ravnom tvrdom krevetu urlala sam koliko me grlo nosilo djetetu su slomili ključnu kost .  Dvije godine kasnije rodila sam blizance prirodnim putem kao od šale . Ako nemate ozbiljnih medicinskih indikacija nikome ne bih preporučila Inducirani porod

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Ah u pm. Ovo je baš gadno mamadeluxe. 

    Ja nisam u prvoj trudnoći imala neki izbor. Nisam pravo pokopčala što mi daju. Mislila sam da je braunila za infuziju ili da mi hoće uzeti uzorak krvi. Ne sjećam se ni što su mi rekli. Kasnije sam vidjela u papirima.
    Za drugo sam se složila da mi daju oksitocin jer jednostavno nisam više mogla dočekati roditi. Bio mi je pun kufer svega.
     

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Lako onom ko dobije drip pa zacas isprdne dijete van..  i ja dobila cijeli tretman, gel,prokidanje, drip na najjace, 15 sati sve skupa trajalo, trudovi ni pocetka ni kraja,konstantna bol,al ajde ako sam se skoncentrirala uspjela sam ih prepoznat u toj konstanti, trud tri minute,stanka deset sekundi i tako unedogled,ne stignes udahnut, suze same cure vec pred kraj, psovke u bradu..zavrsilo carskim rezom..

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    tonci

    Drage mame koje čekate inducirani porod, evo jednog vrlo vrlo pozitivnog iskustva. Prenijela sam dva tjedna, tako da doktori stvarno više nisu mogli čekati, radilo se o trećem djetetu. Noć prije dogovorenog poroda sam slabo spavala, stalno sam mislila da ce nesto poći po zlu jer nisam bila otvorena niti cm. Velika prednost induciranog poroda je ta što se sve pripreme, klistir, brijanje, odrade u humanim uvjetima i bez bolova. Uglavnom, u 6 sati sam bila na ctg, u 8 su uključili drip intravenozno, od 9 - 9,30 ga isključili jer su im otkucaji bebina srca bili malko sumnjivi. Poslije su nastavili, i već oko 10.30, taman kad sam počela očekivati najjače trudove, pregledali su me i rekli da sam spremna za porod. Bebač je rođen u 10.50 . Do sad najlakši porod, malo je zeznuto bilo to što sam stalno morala ležati, nisu mi dali da hodam jer, s obzirom da je treće dijete, nisu mogli procijeniti koliko brzo ću se otvarati. Pozdrav svima i želim da i Vi imate lijepo iskustvo.


    Čestitam ti! Možeš li pojasniti “klistir i brijanje u humanim uvjetima bez bolova” pa šta inače to boli???

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    LEA1202

    tonci

    Drage mame koje čekate inducirani porod, evo jednog vrlo vrlo pozitivnog iskustva. Prenijela sam dva tjedna, tako da doktori stvarno više nisu mogli čekati, radilo se o trećem djetetu. Noć prije dogovorenog poroda sam slabo spavala, stalno sam mislila da ce nesto poći po zlu jer nisam bila otvorena niti cm. Velika prednost induciranog poroda je ta što se sve pripreme, klistir, brijanje, odrade u humanim uvjetima i bez bolova. Uglavnom, u 6 sati sam bila na ctg, u 8 su uključili drip intravenozno, od 9 - 9,30 ga isključili jer su im otkucaji bebina srca bili malko sumnjivi. Poslije su nastavili, i već oko 10.30, taman kad sam počela očekivati najjače trudove, pregledali su me i rekli da sam spremna za porod. Bebač je rođen u 10.50 . Do sad najlakši porod, malo je zeznuto bilo to što sam stalno morala ležati, nisu mi dali da hodam jer, s obzirom da je treće dijete, nisu mogli procijeniti koliko brzo ću se otvarati. Pozdrav svima i želim da i Vi imate lijepo iskustvo.

    Čestitam ti! Možeš li pojasniti “klistir i brijanje u humanim uvjetima bez bolova” pa šta inače to boli???


    Ne boli!😀

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Dzennyy123

    Dzennyy123

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Evo i mog iskustva s induciranog poroda.. presla sam preko termina 12 dana i ostala sam u bolnici.na posmatranju jer je vec plodna voda vecinom otekla i, posteljica sazrijela. Kad sam zaprimljena u bolnicu bila sam otvorena samo prst. Sutra ujutru u 6 bude me na ctg i.vec su.otkucaji bili sumljivi tako da sam prebacena u radjaonu bez ikakvih bolova. Svako 20 min sam isla.na.ctg.Pregled otvorena 2 prsta. Obavili klistir i cekaj. Buse mi vodenjak. Nista se ne desava ja nemam nikakve bolove niti se otvaram dalje.U 4 sata mi odluce ukljucit.drip pa ako ne bude nista.onda.idem na carski. Nakon sat pocinju dolazit neki mali bolovi otvorena 4 prsta… U 6 h bolovi se pojacavaju i vec 7 prstiju otvorena..u 5 do 8 kazu vrijeme je da guras u 8 sati rodila se moja beba .. nije svaki inducirani porod strasan meni.je bilo super iskustvo i opet bih ga ponovila

  • mela1703

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo i mog iskustva. Dan prije poroda, nešto me probada u leđima cijeli dan, ali ono mislim nije ništa cijelu trudnocu me ledja bole. Popodne osjetim malkoc jace ali opet podnosljivo, medjutim odem u wc i vidim krv i s obzirom da su mi rekli u slucaju krvarenja dodji odmah. Ja se spremim i u rodilište. Dodjem tamo, objasnim sve, spoje me na ctg, obavila to zatim klistiranje i probijanje vodenjaka i dalje mene to boli ali podnosljivo, doktor kaze babici 2 cm otvorena dajte joj malo dripa, a mislim si cula sam za taj drip al ajd sta ja znam prvi porod. Majko draga, tek kad su mi dali drip shvatila sam da su moji trudovi bili ništaaa, doslovno kao da me kidaju, nema stanke trud za trudom. Sreca pa mi je vrijeme brzo proslo i nije se toliko oteglo. Uglavnom, sve sam vec zaboravila i nije mi to bilo toliko traumaticno osim tog dripa. Nadam se da ce iduci porod proci bez toga 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.