Inducirani porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    missha


    Mislim da te je doktorica poslala na indukcijski da bi njoj bilo bolje i da može ona bit prisutna i sve kontrolirat.  Ako je sve ok, ja bih odbila. Meni osobno je bilo manje bitno tko će mi bit na porodu. Prvi put me porodila babica i bio je neki specijalizant, a drugi put isto babica, a doktorica je rješavala papirologiju. Tak da ono :D

    A i ja sumnjam da bi ona sjedila na stolceku kraj mene i tjesila me i mazila i pazila dok bi porod trajao :D za to cu ipak muza povest…a isto tako sumnjam da sam joj bas tolko draga da zeli bit prisutna na porodu…

  • Avatar Tihanna27

    Tihanna27

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    reina2731


    reina2731


    1.porod
    Indukcija na termin radi manjka plodove vode ( afi 4), 3gela, 2dripa - 16pakla, svaka 2sata otvorim se 1cm, na kraju radi zastoja poroda na 8cm i bebe 3950gr/ 55cm/ 37,5 opsega glave hitna sekcija :-/ 

    2.porod ( 2god i 8mj nakon) 
    35+ 2 u 9.48 puca vodenjak, u 11 stižem u bolnicu u 14h dobivam spontane trudove ( nisam smjela dobiti nikakvu indukciju niti analgetik koji mi niti nije trebao - inducirani i prirodni trudovi pakao i raj)  i u 16.55 rodila bebu 2850gr/ 47cm/ 35cm opsega glave.
    Prirodnim putem bez pucanja, epiziotomije i ičeg sličnog.

    Stvarno je tolika razlika između prirodnih i “umjetnih” trudova???   mislim spremna sam na to da bole i jedan i drugi,ali da je to bas tolikaaaa razlika tom se nisam nadala….znaci ti si 200% zagovornik prirodnog,bez ikakvih induciranih postupaka?

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Prvi porod.Visak plodne vode ili previse i odlucili me porodit u 38 tj dosla sam u bolnicu 2.1 i odmah u radaonu probili mi plodnu vodu i prikopcali na ctg moji su trudovi poceli ali slabi nisam se nista otvarala navecer su poceli sa dripom opet se nisam otvarala tako drugi dan cjeli i noc i nakon toliko patnje uzasnih i ludih trudova 5.1 ujutro u 9i 55 dosao je na svjet moj mali,taj porod je trajao tri dana a o boli patnji necu ni govorit
    Drugi porod.Boze pomozi ista stvar kao sa prvim samo sto sam uz to imala kriticno velik secer a plodna voda je prjetila za mene i malog i hitan inducijski porod u 37 tj.ujutro u 6 mi probili plodnu vodu trudovi slabi nikakvi opet sam se slabo otvarala i nakon 13 sati pod dripom ja rodila malog,trudovi su bili uzasni molila sam ih da me stave na carski trudovi iz min u min pocela sam se bila gubit i par puta ostajala bez svjesti na kraju bili kriticno i ja i mali jer se vise nisu culi njegovi otkucaji i to sam cula kad je doktor govorio sestri da neznaju sta ce sad i to sam cula taman kad sam dolazila sebi i neznam kako doktor mi je pojacao drip i rekao sad probajmo i ako ne hitan carski i kad je pocelo za tiskat ja vise nisam znala od kud mi snaga par puta sam jace stisnula i izasao je moj maleni,.
    Tako moja su iskustva jako losa i iskreno sad se bojim po noci i ono malo sto spavam sanjam porod i budim se mokra sva prestrasena.Zene moje strah me ne mogu vam opisat koliko i tako da sam odlucila za ovaj porod odmah sa vrata vikat dajte epiduralnu.
    Eto to su moja iskustva a u trudnoci sam bila poletna kao lastavica svaki dan sam hodala radila kopala i sve i eto imala sam uzasne porode
    A moja sestra prvo rodila u pola sata a drugo u 15 min niti jednom nije stigla dobit ni klistir ni brijanje  a da naopomenem obadve trudnoce je prelezala eto nismo sve iste.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Aj antonio bome si se napatila!
    Stvarno ti želim, ovu treću srećicu da brže izađe!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    renata


    Aj antonio bome si se napatila!
    Stvarno ti želim, ovu treću srećicu da brže izađe!

    Da i zato mi vise nije padalo na pamet imat vise djece ne radi financija ni mjesta u kuci jer havala dragom Bogu sve imamo ja se bojim poroda opet i tako svaki dan muzu kidam zivce hocu rec vicem na njega jer opet sve to proc majko moja mila.Da iskreno se nadam da ce mi bit porod malo laksi ali sta cu i ako ne bude beba mora van pa kako god bilo meni samo neka mi dode zivo i zdravo a za drugo opet cemo pretrpjeti muku.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ja sam prošla gore što se tiče bolesti djeteta, pa sam zaboravila na porod, iako sam mislila da je carski najgore, sada kada čitam vaša iskustva stvarno skidam vam kapu što ste prošle za svoje anđele!!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ali me sad strah da ne mogu opisat koliko najrade bi voljela da me uspavaju i da mi naprave carski ali kad se sjetim dugog oporavka onda se odmah predomisslim neznam sta je gore

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Tihanna27


    reina2731


    reina2731


    1.porod
    Indukcija na termin radi manjka plodove vode ( afi 4), 3gela, 2dripa - 16pakla, svaka 2sata otvorim se 1cm, na kraju radi zastoja poroda na 8cm i bebe 3950gr/ 55cm/ 37,5 opsega glave hitna sekcija :-/ 

    2.porod ( 2god i 8mj nakon) 
    35+ 2 u 9.48 puca vodenjak, u 11 stižem u bolnicu u 14h dobivam spontane trudove ( nisam smjela dobiti nikakvu indukciju niti analgetik koji mi niti nije trebao - inducirani i prirodni trudovi pakao i raj)  i u 16.55 rodila bebu 2850gr/ 47cm/ 35cm opsega glave.
    Prirodnim putem bez pucanja, epiziotomije i ičeg sličnog.
    Stvarno je tolika razlika između prirodnih i "umjetnih" trudova???   mislim spremna sam na to da bole i jedan i drugi,ali da je to bas tolikaaaa razlika tom se nisam nadala….znaci ti si 200% zagovornik prirodnog,bez ikakvih induciranih postupaka?

    Ogromna! Trudovi su se preklapali bez stanke bez sekunde pauze kamoli minute. Razlika pakla i raja. I inducirali su me zatvorenu pa možda i to ima veze.

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    uh antonio ja ti stvarno zelim puno srece s trecom srecicom…
    nadam se da cas bar lako rodit kad vec prolazis sve i svasta u trudnoci…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Tina0208


    uh antonio ja ti stvarno zelim puno srece s trecom srecicom…
    nadam se da cas bar lako rodit kad vec prolazis sve i svasta u trudnoci…

    Uh i ja se nadam evo ja i moja beba i sad vodimo bitko opet se mrda izbaci guzicu a ja je onda vrtim pa nogu igramo se ha ha ha

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.