Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Balto

    Balto

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Hej curke evo da se i ja javim..ja imam hematom od 5 tjedna..nazalost moj je bas hematomcina 5x6cm koji se bio smirio na 3x2..ali na zadnjem pregledu se opet povecao na 6x5cm i jos moram strogo mirovati do iduceg pregleda..nazalost sad vec lezim skoro 3mjeseca i nadam se da je gotovo jos malo .isto terapija duphastona 3x2..od početka sam na komplikacijama, nije mi mogla otvoriti obicno bolovanje..jedino da trazis dr opce prakse bolovanje npr na uklještenje leda ili nesto takvoga ako Ce ti htjeti pisati..nadam se da Ce sve biti dobro i da Ce se hematom brzo povuci 🤞🍀🥰

    💃28 🕺28
    VV, AMH 60.4
    1. 5/22 - prirodni 1js, nije oplođena
    2. 8/22 - stimulirani, gonal - 10js, nema 🐧, vracene 2 blastice🤞🍀1. beta-428, 2.beta 1051🥰🥰 uzv 28.9

  • regica123

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Tea50

    Drage zene, evo i moje iskustvo.
    Trudna sam po gin 11, a po mojoj racunici 10 tjedana. Od pocetka pijen Duphaston 3x2 + mirovanje, ali ne strogo te sam nastavila ic na posa.
    Prokrvarila san uz nenormalne bolove u 5. tjednu i receno mi je da je spontani i da doden za 2 tjedna vidit jel se sve ocistilo. Nakon tjedan dana se vracan na posa racunajuci da ce mi tako psihicki bit lakse. Na pregledu 2 tjedna od pocetka krvarenja, na sok mene i ginekologice na monitoru beba od 20mm😁 + hematomcina od 29x34mm. Kontrola za 2 tjedna. Nastavljan ic na posa jer sam dobila ugovor na neodređeno + posa je sjedilački, cak san par dana i prestala krvarit, ali par dana nakon izljev i to na poslu par dana prije novog pregleda.
    Na pregledu vidimo da je hematom narasta na 52x36mm i beba na 48mm. Određeno mi je strogo mirovanje i pregled za 10 dana.
    Moje pitanje je sljedece - je li moguce otvorit bolovanje zbog hematoma, a da nisu komplikacije?


    Moguce je.. ja sam zamolila svoju doktoricu, obj sam joj situaciju i otvorila mi je na ledja… i moj je posao sjedecki, ali ne preporuca se ni sjedit kad imas hematom, pogotovo ne dugo… realno lezis doma cili dan i cak i ako te dodju provjerit niko ne moze dokazat da tebe ledja ne bole..zamoli je, meni je moja dala
    I btw dijelimo skroz slicno iskustvo, meni su u 5.tj isto rekli da je spontani i srecom bio je hematom ❤ a saznali na sljedecem pregledu, osjecaj je nekako poseban..
    I jos dijelimo iskustvo jer sam i ja tek dobila posao na neodredjeno, doslovnoo
    Cuvaj se..uzimaj terapiju i lezi, bebica je najbitnija ❤ 

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • regica123

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Jozefina_pecevski

    Nisam sigurna al mislim da ne. Ja sam sada 17+4 trudna.
    Imala sam hematom od pocetka trudnoce, i doktor mi je odmah otvorio bolovanje ali na komplikacije. Tako da nisam sigurna dal moze otvoriti bolovanje na hematom, al najbolje bi ti bilo posavjetovati sa svojom ginekologicom.
    Isto sam imala izljeve krvi svakih nekoliko dana, uz strogo mirovanje kod kuce do kad se hvala bogu hematom nije povukao. Sad je na zadnjih dva pregleda bilo sve u redu, nadam se da ce tako i ostati.
    Drago mi je da je s tvojom bebicom bilo sve u redu nakon sumnje na spontani. 😁


    Kako si sa 17+4 isla raditi OGTT, zar to ne ide kasnije, tamo iza 20tt?

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Avatar Balto

    Balto

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    regica123

    Jozefina_pecevski

    Nisam sigurna al mislim da ne. Ja sam sada 17+4 trudna.
    Imala sam hematom od pocetka trudnoce, i doktor mi je odmah otvorio bolovanje ali na komplikacije. Tako da nisam sigurna dal moze otvoriti bolovanje na hematom, al najbolje bi ti bilo posavjetovati sa svojom ginekologicom.
    Isto sam imala izljeve krvi svakih nekoliko dana, uz strogo mirovanje kod kuce do kad se hvala bogu hematom nije povukao. Sad je na zadnjih dva pregleda bilo sve u redu, nadam se da ce tako i ostati.
    Drago mi je da je s tvojom bebicom bilo sve u redu nakon sumnje na spontani. 😁

    Kako si sa 17+4 isla raditi OGTT, zar to ne ide kasnije, tamo iza 20tt?


    I meni je moj rekao iza 20-og tjedna tek

    💃28 🕺28
    VV, AMH 60.4
    1. 5/22 - prirodni 1js, nije oplođena
    2. 8/22 - stimulirani, gonal - 10js, nema 🐧, vracene 2 blastice🤞🍀1. beta-428, 2.beta 1051🥰🥰 uzv 28.9

  • Tea50

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Hvala puno na savjetima i lipin ricima❤️ bas mi je ža sta nas je ovo snaslo, ali eto valjda je tako tribalo bit.
    Pokusat cu otvorit na leđa ako mi se smiluje :) 
    @regica123 je, tocno tako. Bas neobican i poseban osjecaj znat da je neko zilav tu 🥰

  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    regica123

    Jozefina_pecevski

    Nisam sigurna al mislim da ne. Ja sam sada 17+4 trudna.
    Imala sam hematom od pocetka trudnoce, i doktor mi je odmah otvorio bolovanje ali na komplikacije. Tako da nisam sigurna dal moze otvoriti bolovanje na hematom, al najbolje bi ti bilo posavjetovati sa svojom ginekologicom.
    Isto sam imala izljeve krvi svakih nekoliko dana, uz strogo mirovanje kod kuce do kad se hvala bogu hematom nije povukao. Sad je na zadnjih dva pregleda bilo sve u redu, nadam se da ce tako i ostati.
    Drago mi je da je s tvojom bebicom bilo sve u redu nakon sumnje na spontani. 😁

    Kako si sa 17+4 isla raditi OGTT, zar to ne ide kasnije, tamo iza 20tt?


    Na pocetku trudnoce sam isla na vađenje krvi, al sam bila kod drugog doktora, i on mi nije rekao da je secer bio 6. Otisla sam drugom doktoru, i on je gledao sve prijasnje nalaze i poslao me raditi OGTT zbog toga. 
    Sad je nesto poviseni, al je rekao nek pazim na prehranu i da cemo opet ponoviti OGTT malo kasnije. 

  • regica123

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Mislim da je meni bio 5.5, nadam se da je to ok
    Tea50 je, nase bebice su puno jace nego mislimo 🥰 ali nemoj vise raditi, lezi i odmaraj..ja sam 2ipo mjeseca mirovala, a jos uvijek se pazim iako sam pocela radit, ali sve nekako laganini 

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    regica123

    Mislim da je meni bio 5.5, nadam se da je to ok
    Tea50 je, nase bebice su puno jace nego mislimo 🥰 ali nemoj vise raditi, lezi i odmaraj..ja sam 2ipo mjeseca mirovala, a jos uvijek se pazim iako sam pocela radit, ali sve nekako laganini


    Meni je moj rekao sve preko 5 da je poviseno. Nakon OGTT-a je bio 5.1 i rekao nek pazim na prehranu, ne slatkise, ne sokove, pazim sa ugljikohidratoma i voce itd.

  • regica123

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Jozefina_pecevski

    regica123

    Mislim da je meni bio 5.5, nadam se da je to ok
    Tea50 je, nase bebice su puno jace nego mislimo 🥰 ali nemoj vise raditi, lezi i odmaraj..ja sam 2ipo mjeseca mirovala, a jos uvijek se pazim iako sam pocela radit, ali sve nekako laganini

    Meni je moj rekao sve preko 5 da je poviseno. Nakon OGTT-a je bio 5.1 i rekao nek pazim na prehranu, ne slatkise, ne sokove, pazim sa ugljikohidratoma i voce itd.


    Evo bas sam sad pogledala nalaz detaljno,pise mi da je 5.1 (to ono u 9.tjednj jos kad sam vadila)….sad ne znam je li to okej? 😐

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Avatar Balto

    Balto

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    regica123

    Jozefina_pecevski

    regica123

    Mislim da je meni bio 5.5, nadam se da je to ok
    Tea50 je, nase bebice su puno jace nego mislimo 🥰 ali nemoj vise raditi, lezi i odmaraj..ja sam 2ipo mjeseca mirovala, a jos uvijek se pazim iako sam pocela radit, ali sve nekako laganini

    Meni je moj rekao sve preko 5 da je poviseno. Nakon OGTT-a je bio 5.1 i rekao nek pazim na prehranu, ne slatkise, ne sokove, pazim sa ugljikohidratoma i voce itd.

    Evo bas sam sad pogledala nalaz detaljno,pise mi da je 5.1 (to ono u 9.tjednj jos kad sam vadila)….sad ne znam je li to okej? 😐


    Malo je povišen..trebala bi samo malo pripaziti na prehranu i to je to ☺️

    💃28 🕺28
    VV, AMH 60.4
    1. 5/22 - prirodni 1js, nije oplođena
    2. 8/22 - stimulirani, gonal - 10js, nema 🐧, vracene 2 blastice🤞🍀1. beta-428, 2.beta 1051🥰🥰 uzv 28.9

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.