Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Ipak cu mirovati do sljedeceg pregleda drugi tjedan, do kad mi on ne kaze bas da mogu poceti sa nekim setnjama ili nesto. 
    Uzimam Utrogestan 3×2, i zeljezo sto mi je prepisao zadnji put. 
    Kako ste vi cure?

  • regica123

    Broj poruka: 486

    Prijavi adminu

    Jozefina_pecevski

    Ipak cu mirovati do sljedeceg pregleda drugi tjedan, do kad mi on ne kaze bas da mogu poceti sa nekim setnjama ili nesto.
    Uzimam Utrogestan 3×2, i zeljezo sto mi je prepisao zadnji put.
    Kako ste vi cure?


    Ja imam malo s probavom problema (proljevi), ne znam odakle to…al generalno sam pocela normalnije zivit i izlazim iz kuce sad..ne pretjerujem da sam sad cijeli dan vanka, ali i kad malo izadjes znaci za psihu..pocinjem radit slj tj, a bude li mi tesko opet cu otvorit bolovanje ili komplikacije..ali nadam se da cu uspit do Bozica radit pa nakon Nove mogu i godisnji uzet i odma nekako to drugacije da nisam stalno na bolovanju…iduci pregled 6.12.pa iscekujem 🙈 kad je vama sljedeci pregled?

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Ja sam bas jucer bila na pregledu.
    Hvala bogu sve je u redu s bebicom, krvarenja vise nema. 
    Al mi je poviseni secer tako da se moram pridrzavati određene prehrane, tako ako je koja imala iskustva sa tim moze dati neki savjet. 

  • regica123

    Broj poruka: 486

    Prijavi adminu

    Jozefina_pecevski

    Ja sam bas jucer bila na pregledu.
    Hvala bogu sve je u redu s bebicom, krvarenja vise nema.
    Al mi je poviseni secer tako da se moram pridrzavati određene prehrane, tako ako je koja imala iskustva sa tim moze dati neki savjet.


    To su vidjeli iz obicne krvi? Nisi isla na OGTT? Znam da je tek iza 20.tj

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Isla sam na OGTT ujutro nataste je bio 5.1 a normala je do 5.
    Pa mi je rekao da je poviseno i da pazim na prehranu, ne secer, ne voce, bez ugljikohidrata..
    Sad ne znam jel tih 5.1. toliko strasno. Rekao je da cemo opet ponavljati OGTT. 

  • Tea50

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Drage zene, evo i moje iskustvo. 
    Trudna sam po gin 11, a po mojoj racunici 10 tjedana. Od pocetka pijen Duphaston 3x2 + mirovanje, ali ne strogo te sam nastavila ic na posa. 
    Prokrvarila san uz nenormalne bolove u 5. tjednu i receno mi je da je spontani i da doden za 2 tjedna vidit jel se sve ocistilo. Nakon tjedan dana se vracan na posa racunajuci da ce mi tako psihicki bit lakse. Na pregledu 2 tjedna od pocetka krvarenja, na sok mene i ginekologice na monitoru beba od 20mm😁 + hematomcina od 29x34mm. Kontrola za 2 tjedna. Nastavljan ic na posa jer sam dobila ugovor na neodređeno + posa je sjedilački, cak san par dana i prestala krvarit, ali par dana nakon izljev i to na poslu par dana prije novog pregleda.
    Na pregledu vidimo da je hematom narasta na 52x36mm i beba na 48mm. Određeno mi je strogo mirovanje i pregled za 10 dana.
    Moje pitanje je sljedece - je li moguce otvorit bolovanje zbog hematoma, a da nisu komplikacije? 

  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Nisam sigurna al mislim da ne. Ja sam sada 17+4 trudna.
    Imala sam hematom od pocetka trudnoce, i doktor mi je odmah otvorio bolovanje ali na komplikacije. Tako da nisam sigurna dal moze otvoriti bolovanje na hematom, al najbolje bi ti bilo posavjetovati sa svojom ginekologicom.
    Isto sam imala izljeve krvi svakih nekoliko dana, uz strogo mirovanje kod kuce do kad se hvala bogu hematom nije povukao. Sad je na zadnjih dva pregleda bilo sve u redu, nadam se da ce tako i ostati. 
    Drago mi je da je s tvojom bebicom bilo sve u redu nakon sumnje na spontani. 😁

  • Tea50

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Hvala! 🥰 Koliko si dugo morala mirovat? 
    Tako nekako san i mislila, ali provjerit cu svakako. 

  • Jozefina_pecevski

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Ja sam ti oko 3 tjedna provela u krevetu, micanje minimalno, do wc-a i to je to. Al sam i krvarila kad sam mirovala, otisla na hitnu i preporucili i dalje mirovanje i rekli da se najvjerojatnije hematom cisti pa zato krvarim. 
    Mirovala sam i hvala bogu doktor vise ne vidi hematom. Tako da ne brini, vjerujem da ce i u tvojem slucaju biti tako. 😁

  • Tea50

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Drago mi je sta je sve u redu kod tebe i hvala na ohrabrenju, daj Boze da bude tako  🙏🏻 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.